"Lietuvos žinios" rašo apie laidos "Panorama" jubiliejų. Ar ne gėda taip rašyti?

pagal | 2010/01/20

Lietuvos radijas ir televizija brangins žurnalistų gerą vardą

Šiandien „Lietuvos žinių” žurnalistas Rimantas Varnauskas skelbia savo straipsnį „Kokias tradicijas tęsia „Panorama”?. Atidžiai perskaičiau ir susigėdau. Už tokią žurnalistiką ir tokį temos pateikimą. Kolegiškai gėda už kolegą.

Straipsnis pradedamas sausu ir, mano galva, labai teisingu faktu – šiandien Lietuvos radijas ir televizija iškilmingai švenčia naujienų laidos „Panorama” 40-metį. Ta proga kolegas iš „Panoramos” galima ir norisi (bent jau man) draugiškai pasveikinti. Juk tai šventė. Jubiliejus. Gimtadienis.

Juk laidos istorija siekia 1957 metus, kai buvo pradėtos transliuoti pirmosios žinios Lietuvos televizijos (LTV) eteryje. Laida buvo pavadinta „Panorama” 1970 metais.

Tačiau žurnalistui R. Varnauskui nesinori nei sveikinti kolegų, nei apsiriboti faktais. Jam žūtbūt prireikė savo komentaru iš karto ir įvertinti kolegas žurnalistus paverčiant juos vos ne Lietuvos priešais:

„Okupacijos laikais iki pat Atgimimo LTV „Panorama” buvo svarbiausias kompartijos agitacijos ir propagandos įrankis, gal net svarbesnis nei „Tiesa” ir „Komjaunimo tiesa”. Nustebtume, jeigu nepriklausomoje Lietuvoje tektų švęsti šių partijos ir komjaunimo CK „organų” jubiliejų. Tačiau niekas nesistebi, kad švenčiamas „Panoramos” ne 20-metis, o 40-metis. Matyt, toks tradicijų tęstinumas atitinka dabartinės LTV veiklos dvasią ir tikslus.”

Kiek žinau, pats Rimas gimęs sovietmečiu. Ar jis švenčia savo gimtadienius? Ir ar kiekvieno gimtadienio metu jis prisimena tik savo blogus darbus ir praeitį, kuri galbūt ne visai gražiai atrodytų viešai rodoma? Matyt, kad taip. Jis elgiasi labai savikritiškai ir mazochistiškai. Gimtadienių proga užsiima saviplaka draugų akivaizdoje, o kiekvieną, kuris jį sveikina, sako, kad tegul jo gimtadienius skaičiuoja tik nuo 1990 metų kovo 11 dienos.

Todėl Rimui, matyt, labai sunku suprasti sovietmečiu gimusį ir savo gimtadienius švenčiantį kolegą Audrių Matonį, kuris dabar vadovauja „Panoramai” ir kuris jam atsakė:

„40 metų brandinta „Panoramos” reputacija įpareigoja nenuleisti kokybės kartelės, o šių dešimtmečių patirtis ir čia dirbantys žinių profesionalai įkvepia tikėjimo, kad LTV žinios ir toliau diktuos žanro standartą. <...> Mes LTV elgiamės ir dirbame sąžiningai, tad galima tik apgailestauti, kad ir „Panoramos” transliacijos prasidėjo ne 1990 metų kovo 11-ąją ar 1991 metų sausio 13-ąją, o 1970-ųjų sausį”.

Na o aš sveikinu visus LTV dirbančius kolegas, kurie šiandien kuria „Panoramą”. Sveikinu ir visus tuos, kurie per 40 metų stengėsi sąžiningai dirbti žurnalisto darbą LRT kolektyve. Laidos gimtadienio proga noriu palinkėti jiems kūrybinės sėkmės ir sveikatos.

P.S. „Lietuvos žinių” vyriausiajam redaktoriui ir žurnalistui R. Varnauskui linkiu kada nors atšvęsti savo gimtadienį be savigraužos, kad jie gimė ir net dirbo sovietmečiu. Nes juk dirbusieji sovietmečiu stiprino tą sistemą ir buvo blogio kūrimo bendrininkai? Ar ne taip, Rimai?

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *