Kas naujo VSD veikloje? Naujiena ta pati – atleistas P. Malakauskas

pagal | 2010/02/01

Gal naiviai ir net kvailokai elgiuosi bandydamas ieškoti informacijos apie valdžios įstaigų veiklą ne iš tiesioginių šaltinių, o vien pasikliaudamas žiniasklaida. Juk žinau, kad žiniasklaidoje yra daug spekuliacijų, netikslumų, interesų. Bet juk alternatyvos nėra…

Štai jau kiek laiko viešoje erdvėje ir kai kuriose rezonansinėse bylose vis minimas Valstybės saugumo departamentas (VSD). Visi supranta ir žino, kad šios įstaigos darbo efektyvumas, visų pirma, matuojamas jos nepastebimumu viešoje erdvėje.

Tačiau kai nori nors kažką apie jų veiklą sužinoti, gali apsilankyti šios įstaigos interneto svetainėje ir realiai nieko gero nesužinoti. Ten vis dar didžiausia naujiena – tai buvusio generalinio direktoriaus Povilo Malakausko atleidimas iš pareigų. Žinoma, negalima jokiu būdu galvoti, kad VSD nieko neveikia.

Viena vertus, ką jau čia ir parašysi apie tokią slaptą įstaigą kai ji net nuolatinio vadovo neturi. Bet kita vertus, jei jau per visus 2009 metus buvo tik 4 oficialios naujienos, o 2008 metais – tik viena, kaip galima tikėtis ir pasitikėti įstaiga ir galvoti, kad ji dirba efektyviai? Juk dar 2006 ir 2007 metais tokių naujienų buvo beveik po vieną kas mėnesį. O daugiausia informacijos apie VSD veiklą jų pačių interneto svetainėje pavyko rasti 2002 metais. Juk pati įstaiga net rubriką pavadino „Naujienos, informaciniai pranešimai, komentarai, pareiškimai”. taip norėtųsi kokių išsamensių komentarų. Kas nutiko? Įstaiga tapo slaptesnė ar veiklos mažiau?

5 komentarai

 1. Aušra Juškaitytė

  mariau, o dabar VSD visai niekas neužima jokio posto. Vadovo. Tie kurie dirbo reikalingam skyriuje, tikriausia dar Pocius suvalgė. VRM ir podabno nieko nebeliko. Tai apie ką kalbėti?
  O apie visa kita tu rašai teisingai, viskas taip ir yra, bet bėgti iš Lietuvos , na nežinau. Žinai nesirenki žmogus kur gimti- nei kieno šeimoje, nei kas jau bus ta gimtinė, Tėvynė. Ir myliu savo kraštą visokį, tegu jis šiandien ir ne pats gražiausias, bet ką dabar padarysi.

  Atsakyti
 2. marius

  Išniekintas himnas… Kaip bebūtų liūdna pranašauti bloga žinią bet tai tik pradžia!
  Žmogus teroristu ne gimsta. Iš kur tuomet atsiranda šis agresyvus protesto reiškinys?
  Netgi šeimoje jei vienas iš sutuoktinių tampa “ savo supratimo, mąstymo, „savo teisybės diktatoriumi“, tai anksčiau ar vėliau prasiverž atsakomoji nepasitenkinimo ir protesto banga. Pirminė priežastis visados yra kažkieno tai PRIVILEGIJA. Tas, kuris gauna privilegijas yra nejautrus savo vykdomai prievartai prieš kitus. Jis jos nemato. Kodėl gi naudojantis prievartą nejaučia, kad jis kažką prievartauja?
  Kiekvienas žmogus mąsto ir gyvena savo supratimu. Svetimu protu gyventi niekas negali. Todėl kiek žmonių tiek ir “teisingumų“. Na, o jeigu to, kuris gavo privilegijas ar valdžią “teisingumas“ nesutampa su kitų šeimos narių, ar grupės žmonių, visuomenės, liaudies, kitų valstybių teisingumu? Kas gi pakeis prievartautojo įsitikinimus?
  Diktatoriaus vykdoma prievarta neišvengiamai sulauks pasipriešinimo – atkirčio. Šeimose prasideda pykčiai, kova, skyrybos. Jei ne būtų“ prievartavimo su savo teisybe“ tai nebūtų ir skandalų ir skyrybų.
  Turintis privilegijas ar valdžią primeta savo teisybę silpnesniems.

  Pavyzdžiui; Viena valstybė primeta kitai demokratiją ir savaime suprantama, kad tos demokratijos supratimas turi būti toks kaip ją supranta stipresnė valstybė!

  Šeimoje galima nuo prievartos pabėgti skyrybomis, o kokiomis skyrybomis sustabdyti prievartą valstybės viduje? Taip atsiranda politiniai pabėgėliai. O kur pavyzdžiui bėgti silpnesnei tautai nuo stipresnės valstybės prievartos? Va taip ir atsiranda terorizmas. Teroristai ir revoliucionieriai niekados nebūna pirminė priežastis. Jie yra prievartos pasekmė.
  Todėl prognozuoti ateitį kartais labai paprasta.
  Valdžios postai baigia persipildyti neatitinkančiais jų asmenybėmis. O kaip anksčiau rašiau jau, jei žmogus neatitinka užimamos vietos, posto tai jis neišvengiamai taps “patologiniu“ ir postas pradės tarnauti asmeniniams interesams. Visos privilegijos suteiktos. Jautrumo savo neteisybei nėra. Todėl visus, kurie ant “despoto“ skusis jis pats juos apkaltins. Štai jums ir paradoksas: kas nukentėjo tas pats ir kaltas! Pirminis “despotas” visuomet apkaltins kitus “neteisingumu“ “demokratijos“ ar “teisinės valstybės“ principų nesilaikymu ir t.t. Nesunku suvokti, kad tai tik jų asmeninis supratimas kurį jie vadina demokratija ir t.t. Bet jie to nežino ir savo asmeninį supratimą laiko teisingumu…

  Atsakyti
 3. Aušra Juškaitytė

  yra. Vakar buvo išniekintas Lietuvos Respublikos himnas, kur iki tol buvo mūsų saugumas, ką veikė, kuo užsėmė? Kiek laiko tęsis visa šita zavarucha? Jie gali viešai to nekomentuot- to nereikia, bet jie turi imtis veiksmų.
  Man toks jausmas, kad Prezidentė yra užmiršus su visam, kad mūsų VSD vado ir nėra, nuolatinio. Nors pagal jų kaitą paskutiniu metu, atrodo jog ir yra tik laikinai einantys pareigas. Va taip va gyvenam šiandien, kai paėmė panelė, pakabino viską ore- visi laukia kažkokių reformų, veiksmų realiai imtis kaip ir negali, nes nežinia kaip viskas bus pasikeitę rytoj- juk kiekvienas VSD veiksmas padarytas šiandien- rytoj gali būti atsidūręs jau už įstatymo ribų, ir vykdytojas sėkmingai papildyti pareigūnų kalėjimo kontingento gretas. Va tas yra basiausia. Ir už tai, ką mūsų panelė yra užtaisius reikalingas yra jos pačios pasiaiškinimas.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sutinku. Tą ir konstatuoju. Bet vistiek nors kokia nors info gali būti. Negi nėra apie ką pakalbėti?

  Atsakyti
 5. Aušra Juškaitytė

  nemanau, kad jie savo veiklą kaip nors turėtų/privalėtų deklaruoti. Tai ir iš tiesų mums, Lietuvos piliečiams svarbiausia žinia jog nuolatinio VSD vado mes neturime.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *