Kam naudingas prokuratūros nukryžiavimas?

Ketvirtadienį Seimas spręs, ar patenkinti Generalinio prokuroro Algimanto Valantino atsistatydinimo pareiškimą. Viskas aišku – Prezidentė tam pritarė iš karto, valdantieji Seime taip pat pritars greitai ir neskausmingai. Kas toliau?

Generalinis prokuroras greičiausiai dar pasakys trumpą kalbą. Visi jos paklausys. Vieni palinksės, kiti purtys galvas. Dar kiti galbūt apskritai nuobodžiaus klausydami atsisveikinimo žodžių. Kai kas net nedrąsiai bandys užsistoti. Galbūt.

Šiaip jau nieko ypatingo valstybės gyvenime, panašu, dėl tokio atsistatydinimo neįvyks. Bus pakeistas tik vienas žmogus – Lietuvos prokuratūros sistemos vadovas.

Tiesa, taip bus įvykdytas ir dar vienas simbolinis aktas, kurio autoriai – valdžiažmogiai. Kurie parodys, kas valdo Lietuvą ir vykdo teisingumą. Net jei jais tauta visiškai nepasitiki. Šį aktą tvirtins tokie, kurie daug kartų neteisėtai balsavo už savo kolegas, nors patys kažkada gal dirbo policijoje ir gal net skaitė Baudžiamąjį kodeksą. Yra Seime ir kažkada nuteistų, nes bandė pasipinigauti. Balsuos ir tie, kas sukčiauja naudodami Seimo nariui skirtas lėšas. Sėdės Seimo salėje ir tas, kuris posėdžius keičia į pramogas Tailande. Sėdėti ir spaudyti mygtuką galės ir tie, kurie už mūsų pinigus lizinguoja prabangias mašinas bei tuo pačiu metu kalba apie solidarumą. Gal salėje pasirodys ir tie, kas lizinguojamos mašinos net vairuoti nemoka, o leidžia su ja girtam vyrui trankyti šviesoforus sostinės gatvėse. Matyti galėsime ir tokius, kurie išgėrę sėda vairuoti automobilį arba sukelia kivirčus, koneveikia policininkus.

Įdomiausia, kad balsuojant dėl prokuratūros vadovo at(si)satydinimo bus daug tokių, kurie per vieną naktį priimdami krūvą net neskaitytų įstatymų sujaukė visą valstybės gyvenimą, ekonomiką ir vėliau net normaliai neatsiprašė. Ir niekas iš jų iki šiol neatsistatydina. Nes jiems galima. Jie – valdžiažmogiai. O žmonės galės juos nuversti tik per rinkimus. bet ne dabar. Ir visi jie lauks tų rinkimų su baime. Bet patys nė už ką nesutiks atsisakyti savo postų ir visų gėrybių.

Tačiau kai tokie žmonės sėdi tautos nacionalinėms vertybėms skirtoje Seimo salėje ir bando „kontroliuoti” teisėsaugą, ar jiems ką nors gali reikšti dabartinio Generalinio prokuroro žodžiai, kurie vis dar užrašyti Generalinės prokuratūros interneto svetainėje www.prokuratūros.lt:

„Nuolat siekiu, kad prokuroro sprendimai būtų priimami nepriklausomai, vadovaujantis įstatymu, gerbiant asmens teises ir laisves bei laikantis nekaltumo prezumpcijos. Skatinsiu kiekvieną prokurorą jausti atsakomybę prieš įstatymą ir žmogų.“
Generalinis prokuroras Algimantas Valantinas

Žinoma, kad tokie žodžiai negali ir nebus skirti politikams. Nes jie sprendimus priima pagal minios šauksmą ir dalies suinteresuotų asmenų grupės valią. Koks dar gali būti vadovavimasis įstatymu, kai pats tuos įstatymus priimi, pats juos kritikuoji, pats juos pažeidi, pats juos ir keiti – nors per vieną naktį? Juk tada pats ir esi įstatymas. O kur pagarba žmogaus teisėms ir laisvėms? To jau seniai nebeliko. Arba liko labai mažai. Neliko ir nekaltumo prezumpcijos Lietuvoje.

Politikai jau priprato, kad jiems galioja viešoje erdvėje kaltumo prezumpcija – reikia aiškintis dėl visko, dėl ko tik kyla klausimas. Net jei tuos klausimus užduoda kvailys ar kieno nors pasiųstas ir „žurnalistu” prisistatantis pitbulis. Atsibodo politikams taip gyventi ir kentėti vieniems. Nutarė, kad ir kiti turi taip pat gyventi. Kaip tarė taip ir padarė – nuo šiol teisėsauga taps politikų įrankiu. Tai jie labai aiškiai parodė ir demonstruoja vis labiau.

Kas iš to gausis? Pamatysime. Jei nuo to pagreitės bylų nagrinėjimas, visi kalti bus kalėjime, o nekalti laisvėje – būsiu labai laimingas. Bet sunku patikėti, kad politikų įbauginti ir stumdomi prokurorai ar kiti teisėsaugos pareigūnai būtų pernelyg uolūs dėl narystės ES, naktinių ir kitų panašiomis aplinkybėmis priimtų nekokybiškų įstatymų vykdytojai. Tai daryti sunku, o kartais net neįmanoma.

Todėl viskas vyksta kaip ir Biblijoje – už savo nuodėmes ir vargus nukryžiuojame tą, kuris pasakė tiesą mums apie mūsų gyvenimą. Patampėme ant kilimėlio pas Poncijų Pilotą. Tas nusiplovė rankas ir atidavė viską spręsti miniai ir fariziejams. Bet nukryžiuotas bus ne Generalinis prokuroras. Jis tik prisiima kaltę už savo kolegų, politikų, žurnalistų, kauniečių ir kaimiečių, mūsų visų abejingumą ir veidmainiškumą.

109 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Tiesiog anskčiau pražiūrėjau šį komentarą. Pamaniau, kad jei tai parašei, gal tai kažką labai svarbaus reiškia. Nors nežinau, kuo tai yra blogai ar gerai.

  Atsakyti
 2. konsultantas

  1999-2000 Teismų departamento atstovas spaudai
  2001-2006 Teisingumo ministerijos Viešųjų ryšių tarnybos darbuotojas (vėliau vadovas)

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Miela žurnaliste,
  Sunku man pasakyti, kaip ten sutapo tie bylos atidavimai ir atsistatydinimai. Motyvacijos galima paklausti paties generalinio prokuroro. Tačiau atkreipiu dėmesį, kad niekuomet nesakiau, kad prokuroas niekuo dėtas. Jei jis kuo nors dėtas – tegul bus klojami įrodymai ir atsako jis tada už viską pagal pilną programą. Niekuomet neteisinau nusikaltimų, o ypač jei uso padaro aukšti pareigūnai. Dar kartą tai galiu pakartoti.

  O kodėl gen prokuratūra pas save internete deda tik teigimums straipsnius apie save (savo teigimao straipsnio apie prokuratūrą tikrai nepamenu), nežinau. Galite to paklausti jų svetainės adiministratoriaus ir atskaingo žmogaus.

  Tačiau man žymiai įdomiau sužinoti, kur ir kada aš labai jau teigiamai rašiau apie prokuratūrą? Tikrai tokio fakto nepamenu.

  Atsakyti
 4. žurnalistė

  Dar įdomi detalė: seniai pastebėjau, kad į Generalinės prokuratūros interneto svetainę dedami tik teigiami straipsniai apie pačią prokuratūrą, prokurorus (tarp jų perskaičiau ir Radzevičiaus), kodėl nearchyvuojami straipsniai, parodantys tikrąjį veidą?

  Atsakyti
 5. žurnalistė

  Jeigu prokuroras, kurį Jūs ginate, niekuo dėtas ir jam visiškai nerūpi sesers bylos tyrimas, jo eiga ir baigtis, tai iš kur toks sutapimas: tą pačią dieną – du šalyje svarbūs įvykiai: prokuroras pareiškia, kad atsistatydina, o jo seseriai Šiauliuose pareikšti įtarimai dėl siekimo išvengti mokesčių.
  „Lietuvos žinios“ 2010 02 18 rašo:
  „Prieš savaitę prokuratūra pateikė įtarimus S.Jokšienei ir A.Šilinui – tris metus vilkinusi bylą ir skyrusi vis naujas ekspertizes, kol gautas pageidaujamas rezultatas. Įtarimai pateikti pagal pačius švelniausius Baudžiamojo kodekso straipsnius – 220-ąjį ir 222-ąjį – dėl neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo.
  Nors nuslėptos didžiulės sumos, S.Jokšienei ir A.Šilinui byla gali baigtis bauda. Prokuratūra „Samanėlės” byloje galėjo taikyti kur kas griežtesnį 182 straipsnį dėl sukčiavimo, numatantį sankciją iki 8 metų laisvės atėmimo. Juk S.Jokšienė ir A.Šilinas ne tik slėpė mokesčius, apgaulingai tvarkė apskaitą, bet ir klastojo dokumentus, sukčiavo. Drąsiai galiu sakyti, kad jiems galima buvo pateikti įtarimus dėl sukčiavimo stambiu mastu“, -rašoma „Lietuvos žiniose“.
  Štai dėl tokių faktų netikiu generalinio prokuroro žodžiais, skelbiamais Generalinės prokuratūros interneto svetainėje, kuriuos Jūs Radzevičiau pacitavote, o aš taip pat išsisaugojau, nes, suprantama, jau greitai tie žodžiai bus pakeisti kito gen. prokuroro citata.

  Atsakyti
 6. žurnalistė

  Radzevičiau, kodėl keliaklupsčiauji prokurorui? O kaip Tamstai atrodo faktas, kad prokuroro sesei iš Telšių „Samanėlės“ pritaikyti lengvesni BK straipsniai, nors pagal veiką tiktų Sukčiavimas stambiu mastu. Deja, šis BK straispnis sėkmingai taikomas prieš krizę pagimdžiusioms motinoms, kurios su prokuratūros palaiminimu sės su vaikeliais į kalėjimą iki 8 metų. Tuo tarpu sesė Stasė atsipirks bauda.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Miela Žurnaliste, neigiamai vertinu bet kokią nusikalstamą veiklą. Prokuroro seseriai, jei padarė tuos nusikaltimus, turi būti atlyginta pagal įstatymą. Man čia klausimų nekyla. Tačiau jei klausiate, ar prokruroas atsako už savo sesers elgesį, tai sakau vienareikšmiškai – nemanau, kad atsako. Kiekvienas asmuo atsako už save, dar sutikčiau, kad už savo vaikus iki pilnametystės. Jei koks giminaitis nusikalto – turi būti nubaustas lygiai taip pat. Ir niekam negalima tam sutrukdyti. Jei manote ir turite įrodymų, kad prokuroras trukdė tyrimui ar kažkaip paveikė jį – klokite tiesiai šviesiai ir tegul tai bus įvertinta. bet labai nemėgstu spekuliacijų.

   Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Tikras lietuvi,
  jau dabar akivzaidu, kad niekas rimtai nesiims iešai nagrinėti prokuratūros sistemos bėdų ir galimų pokyčių. Bus kia kurie bandymauži, bet, jaučiu, kad tik kosmetiniai. Dar yra vilties, kad jei arinktų naują gen prokurorą su galva, tai gakl žmogus pabandys. Bet… Vėl bus sunku, nes viduje niekas reformų (išksyrus algas ir darbo sąlygų gerinimą) nelabai ir nori. O politikai turės greitai kitų aktualijų. Žurnalistams bus sunku ką nors kelti, nes tos laidos kuriso dabar nuo ryto iki vakaro tuos kedžius ir pedofilus valkioja, ims valkioti kitus. Jų formatas yra valkioti kokią nors temą ir kelti visuomenės emocijų lygmenį. Kaitinti aistras.

  Atsakyti
 8. tikras lietuvis

  Mariui.
  Kalba eina ne apie tai ar nori įsižeidi, nori – ne. O apie tai, kad prokuratūra turi dirbti savo darbą.Nemaišyk.
  Dainiui.
  Kalba eina apie tai, kad prokuratūra turi dirbti savo darbą, visų pirma, ir tada bus kita kalba apie jos puolimą. Dabar galime vienareikšmiškai pasmerkti kedofilus, kaip puolančius prokuratūrą praktiškai 99% be pagrindo (vertinant minėtus įvykius Kaune), tačiau vėlgi priskaičiuotume, ko gero, tuos pačius procentus kaip nepadaryto darbo, jei nagrinėtume prokuratūros darbą aplamai. Ir kaip tik tokio nedaromo prokuratūros darbo atvejį aš pateikiau.
  Dabar liko žurnalistų darbas. Jei jie yra Lietuvos gynėjai (susieju su tema apie Tėvynės gynimą), tai tokio atvejo nepraleis nepanagrinėję. O jei ne, tai jie nėra Lietuvos gynėjai ir ją išduoda jau šiandien. Ko ten bežiūrėti į tolį, jei netikusio elgesio (kenkėjiško valstybės atžvilgiu) pavyzdys yra čia pat?

  Atsakyti
 9. marius

  Gerai sutinku, kad ne į temą taip normaliai pavariau.
  Vertinu jūsų pakantumą ir ištvermę (cha-cha-cha)
  Bandysiu nors kokiu 1% pasitaisyti.

  Atsakyti
 10. marius

  Dainiau, tu pats įsigilink į savo straipsnio pavadinimą… Bet jei jau tavo filtras sako, kad mes visiškai ne į temą tai tuomet užsičiaupiu šioje temoje.

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Mariau, tu gali kalbėti keik tik nori :-0 Čia tieisog apie nukryžiavimą prokuratūros lyg ir pradėjome bendrauti. Bet kuriuo atveju, tai, ką tu sakai, man yra įdomu 😉

   Atsakyti
 11. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau ir tikras lietuvi, ar Jūsų filtrai Jums iš tiesų dar primena, apie ką vyko diskusija šiame mano įraše? 🙂

  Atsakyti
 12. marius

  Deja ir vėl tikras lietuvi nepraėjo per tavo intelekto filtrą, kad tas, kuris gali naudotis abiem priešingais intelektais pats ir sprendžia ar jam įsižeisti ar ne.
  Ar tau priimtina tai, kad nori įsižeidi o nori ne?
  Tik kvailys neturi pasirinkimo ir yra priverstas įsižeisti!

  Atsakyti
 13. tikras lietuvis

  Prašiau neįsižeisti. Gaila, bet tiesa netiko.

  Atsakyti
 14. marius

  tikras lietuvi, neskubėk vertinti ir daryti išvadas Mariuko vardu. Nes tu tik perleidi tai ką rašo Mariukas per savo intelekto filtrą. Koks tavo filtras tokios ir išvados.
  Nepraėjo per tavo filtrą tai, kad negalima atiduoti pirmenybės nei vienai iš intelekto rūšių! Jie yra vienodai svarbūs bet skirtingi ir naudojami pagal paskirtį…
  Pirmiausia atsakyk į paprastus klausimus: kas yra gėris? Kas yra visas pasaulis? Ar tu gali bendrauti su visu pasauliu? Kas yra paprastas žmogus ir kuo jis skiriasi nuo nepaprasto?
  Neskubėk tikras lietuvi, primityvus įprastas mąstymas čia nepadės. Tuomet teliks tik neigti ir priskirti Mariuką prie visiškų durnių.

  Atsakyti
 15. tikras lietuvis

  Ir dar.
  Mariukui interneto išvietės Pipedijos šd gamyba – meno rūšis? 🙂

  Atsakyti
 16. tikras lietuvis

  Taigi grįžkime prie to nuo ko ir pradėjome:
  žulikai spjaudo ant valstybės, o prokuratūra nei kriukt. O kur tie išgirtieji žurnalistai? Irgi su žulikais.
  O paprastų žmonių gynimas yra nieko vertas užsiėmimas – sako Mariukas (aš taip spėjau iš karto, kad taip bus – ne ta santvarka, kad paprastas žmogus dar turėtų nors kokią vertę, tik pasižiūrėsim kaip tokie gudruoliai reaguos kada juos kas nors pabandys išmozoti savo š?).
  Taigi Mariuko išvada: valstybę galima paleisti?:)

  Atsakyti
 17. tikras lietuvis

  Mariuk.
  Šneki visiškas nesąmones.Pagal tavo logiką pasaulis neturėjo kovoti su fašizmu, neturėtų kovoti su kitokiu blogiu. Neįsižeisk, bet tokia pozicija kaip tu išdėstei yra grynas p>>>>>>>>>>>s.
  Ginti gėrį yra normalu – visas pasaulis jį gina (tam yra moralės normos, tam yra teisės normos ir t.t., ir pan.).
  Jei visi mąstytų taip kaip tu, tada nebūtų nei policijos, nei teismų, nei prokuratūrų – kas turėtų šautuvą, tas ir būtų valdžia. Tol, kol jį kas nušautų. Po kiek laiko tą kas nors nugalubintų.
  Gerai pagalvok – ką propaguoji? Nerimta.

  Atsakyti
 18. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau,
  Pritariu tavo minčiai, kad „Nes blogos emocijos, įtampa, kova, savo tiesų įrodinėjimas, savęs prievartavimas tikslais ir tiesomis, visa tai atsiliepia ir sveikatai…” 🙂

  Atsakyti
 19. marius

  O nuo ko jus ginatės tikras lietuvi? Jeigu ginatės nuo purvo reiškia jau esate purvinas. Būdamas purvinu pretenduojate į sąžiningą?
  Švariam nėra poreikio gintis nuo purvo nes kaip anksčiau minėjome švaraus viduje purvu neapipilsi.
  Tame ir reikalas, kad įprastas intelektas ir tuo kuriuo naudojasi išminčiai yra nesuderinami vienu metu. Galima sakyti tai visiškos priešingybės. Prieštaravimų jokių nebus jei nesistengsite tų skirtingų intelektų suderinti vienu ir tuo pačiu metu.

  Kodėl visuomenė turėtų žinoti, kad yra dar viena intelekto rūšis, kuria naudojosi senovės išminčiai?

  Todėl, kad ši intelekto rūšis ir yra išeitis iš patologijos, agresijos ir prievartos.
  Toks intelektas yra vertingas norint pagerinti tarpusavio santykius. Tarpusavio kova pakeičiama „kontaktiškumu”. Toks intelektas yra naudingas ir kiekvieno piliečio sveikatai. Nes blogos emocijos, įtampa, kova, savo tiesų įrodinėjimas, savęs prievartavimas tikslais ir tiesomis, visa tai atsiliepia ir sveikatai…

  Atsakyti
 20. tikras lietuvis

  Aš, jei leisite pastebėti, tam turiu teisę. Kaip ir turiu teisę reikalauti, kad prokuratūra dirbtų savo darbą – aiškintųsi įrašus apie prokurorus.
  Jūsų įrašas, kad apipiltasis negali gintis yra nesąmonė.

  Atsakyti
 21. marius

  Deja, tikras lietuvi tai, kad kovojate su tais, kurie jus apipylė purvu rodo, kad jus tik pretenduojate į sąžiningumą ir pats sau jį priskiriate…

  Atsakyti
 22. tikras lietuvis

  Pritariu: sąžiningas žmogus ir po to, kada jį kas apipylė purvu, išlieka vidujai švariu.
  Bet interneto išvietę seniai laikas suriktinti.
  🙂

  Atsakyti
 23. marius

  Siūlau posakius iš kitos intelekto rūšies, kuriame nėra agresijos ir prievartos. Tokį intelektą turėjo daugelis senovės išminčių tokie kaip pavyzdžiui Laozi. Toks protą propagavo ir Jėzus Kristus…
  Ar sutiks jūsų intelektas su šiais posakiais iš išminčių proto?

  Kova su blogiu ir pagimdo blogį.
  Melas yra melo neigimo pasekmė.
  Tikras piktadarys privalo neigti blogį.
  Kai išminčius kalba kvailystes tai nėra kvaila.
  Teisingas yra tas kuris teisingas negandose.
  Jeigu nori išmintingą padaryti kvailiu tai pradėk jį girti.
  Prakeikdamas išminčių tu jį išaukštini.
  Išmintingam pagyrimai yra įžeidimas.
  Išminties garbinimas gimdo kvailius.
  Kvailys džiaugiasi tuomet kai jį pavadina protingu.
  Gėda gyvena ten kur nugalėtojas švenčia pergalę.
  Amoralumas prasideda ten kur yra šlovinama moralė.
  Tas, kuris kovoja su prievarta pats tampa prievartautoju.
  Tas, kuris kovoja su neteisybe pats yra neteisingas.
  Jeigu protingas šlovina išmintį tai jis yra kvailys.
  Sąžiningas žmogus apipiltas purvu išlieka švariu.
  Tas, kuris pila purvą ant sąžiningų žmonių išaukština juos.
  Nešvarus viduje visuomet kovoja su tais, kurie ant jo pila purvą.
  Švarus tas, kuris ir purve švarus.
  Sąžiningas ir doras yra tas, kuris ir nesąžiningų ir niekšų tarpe išlieka sąžiningu ir doru.
  Didi tiesa yra ne geriau už didį melą.
  Pergalė prieš silpnesnius yra didelė gėda nugalėtojui.

  Atsakyti
 24. tikras lietuvis

  Kuris čia kvailas: ar tas kurį apspjovė, ar tas, kuris sako, kad tai – smulkmena, o va kada ką nužudys, tada palaidosime? Irgi kaip kvailį.

  Atsakyti
 25. marius

  Siūlyčiau priimti „amnestijos įstatymą” tiems, kurie pavyzdžiui esantys seime, aukštuose valdžios postuose pripažins, kad yra nesąžiningi, ne teisūs, vagys, kyšininkai, korumpuoti, kvailiai…
  Įdomu ar atsirastų bent vienas?

  Atsakyti
 26. marius

  Kvailys išmintinguose žodžiuose tegirdi varnos kranksėjimą o išmintingas net varnos kranksėjime sugeba įžvelgti išmintį.
  Ar atsiras, kad ir čia nors vienas kuris save laiko kvailiu?
  Tai jau būtų nebloga reformų pradžia.
  Kol mes save laikysime teisiais ir protingais tol badysime vienas į kitą pirštais, kad ne aš o jis kvailys. O jei pripažinsime, kad esame neteisūs kvailiai tai atsiras „kontaktiškumas”. Nuo „kontaktiškumo” nebetoli ir iki vienybės. O vienybė ir yra išeitis…

  Atsakyti
 27. tikras lietuvis

  Aušrai.
  Į temą ir kalbam. Netiesa, kad pasaulį valdo tik iš gamtos gauti instinktai.Inteligentas instinktyviai pasielgs inteligentiškai.O tai jau ne gamtos juk duota.
  Mariui.
  Pareiškimų kiekis, man, pvz., kelia įtarimą – tai panašiau į asmens siekį bet kokia kaina pasiekti sau norimų tikslų, nežiūrint nieko (netgi gyvybių), o ne į nuskriausto asmens elgesį. Nuskriaustas žmogus parašys kokį prašymą ir daugiau jau jam tie, kuriems tiesa nerūpi, kels blogus jausmus. Žulikams, o kaip tik toks yra Kedys, tikėti tikrai negalima – gal iš milijono koks vienas kitas ir pasitaiso. Rekomenduočiau paskaityti balsas.lt F.Taunytės straipsnį „Pedofilo kova su pedofilija”, kur tie įvykiai labai gerai išanalizuoti.
  Bet grįžkime arčiau temos: prokuratūra neatlieka savo darbo. Kas juos gali iš mirties taško pajudinti, kad minėtos interneto išvietės nebeliktų? Galėtų spauda, bet gi kapitalizme ji visa yra piniguočių rankose, kuriems pelną gali nešti ne tiesos sakymas, o nuolatinis žmonių kiršinimas ( kitaip sakant – „sensacijos”). Nuo nieko nepriklausančių žurnalistų taip pat nėra – kiekvienas iš jų priklauso kažkuriam rateliui, kurio maitinimosi šaltiniai piniguočių rankose. Tad kokia išeitis? Išeitis yra: reikia versti valdžią – geresnius rasim visada, kad būtų grįžta prie Sąjūdžio idealų – lai tiesa ir šviesa mūs žingsnius telydi!

  Atsakyti
 28. marius

  Aušra, visa gyva gamta išskyrus žmogų nesivadovauja intelekto sukurtomis taisyklėmis. Tas intelektas dar ir tapo visos gyvos gamtos prievartautoju.
  Žmogus be intelekto turi dar ir pojūčius, emocines būsenas bet intelektas paėmė diktatūrą.
  Tikra tiesa kas per daug tas nesveika…

  Atsakyti
 29. marius

  Tame ir visas baisumas prasideda kai tie, kurie nustatinėja taisykles ir tie, kurie turi prižiūrėti tvarką, patys slapta vogti, kyšius imti ir vaikus prievartauti pradeda. Ir kaip įrodyti jei jie ir yra už įrodymus atsakingi.
  Geras pavyzdys Kedys 54 pareiškimai ir kaip į sieną. Nėra baisiau kai kreipiesi teisingumo į tuos, kurie patys nusikaltėliai.
  Todėl ir vyksta mitingai, streikai ir tokia drama.

  Atsakyti
 30. Aušra Juškatytė

  tikras lietuvis :Na, aš kalbėjau apie tai, kad instinktais vadovaujasi neišsilavinę žmnonės ta prasme, kad tai yra kaip taisyklė. (nors gali būti ir išimčių), nes tokiam žmogui yra sunkiau savo elgesį argumentuoti ar paaiškinti, todėl jis daugiau vadovaujasi intuicija.Betgi prie baudžiamosios bylos pojūčių nepridėsi.

  jeijau ponai leis pertraukti tokį turiningą pokabį tai pasakysiu. Visa gyvoji gamta vadovaujasi tik instinktais. Išsilavinimas su tuo neturi nieko bendro. Kultūringo ir mandagaus elgesio instinkto apskritai neegzistuoja. Pagrindiniai yra du instinktai- gyvybės ir mirties. Tarp jų dar tarpsta keletas pvz. pasidauginimo.
  O šiaip, tai kas per daug, tai tas nesveika. Geriau į temą ką nors pasakykit.

  Atsakyti
 31. tikras lietuvis

  marius :
  Taisyklėmis vadovaujasi ir vagys,

  Pavyzdžiui jų viena iš pagrindinių taisyklių: nepagautas ne vagis – įrodykit!

  Taisykles (elgesio normas) valstybėje nustato ji, o ne bele kas.
  Valstybė numato ir tvarką priversti laikytis jos nustatytų elgesio normų.
  Tik mano paminėtu atveju už tos priežiūros vykdymą atsakinga institucija – prokuratūra – savo funkcijos nevykdo.

  Atsakyti
 32. marius

  Taisyklėmis vadovaujasi ir vagys, kyšininkai, pedofilai – nesąžiningi žmonės.
  Pavyzdžiui jų viena iš pagrindinių taisyklių: nepagautas ne vagis – įrodykit!
  O pavyzdžiui; sąžiningam didžiausia bausmė yra sąžinės graužatis. Taisyklingam žmogui į sąžinę nusispjauti jam baisiausia, kad neįrodytų ir nepaviešintu.
  Prie baudžiamosios bylos sąžinės nepridėsi jei ji atrofavosi…

  Atsakyti
 33. tikras lietuvis

  Na, aš kalbėjau apie tai, kad instinktais vadovaujasi neišsilavinę žmnonės ta prasme, kad tai yra kaip taisyklė. (nors gali būti ir išimčių), nes tokiam žmogui yra sunkiau savo elgesį argumentuoti ar paaiškinti, todėl jis daugiau vadovaujasi intuicija.
  Betgi prie baudžiamosios bylos pojūčių nepridėsi.

  Atsakyti
 34. marius

  Ir dar trumpa pastaba:
  Pamėginkite „Taisyklingą žmogų” prigirdyti degtinės ir sužinosite kas jis yra išties…
  Kuo viešumoje „taisyklingesnis”, kuklesnis tuo girtas jis didesnis kiaulė, iškrypėlis ir visos kitos grožybės atsiveria nes girtam atsiriša trumpam “taisyklingas protas“….

  Atsakyti
 35. marius

  Išsilavinimas nėra sąžiningumo garantas. Todėl sąžiningas valstietis gali būti naudingesnis už baigusi Harvardą bet su atrofavusia sąžine.
  Netgi jokie įstatymai nereikalingi ten kur yra sąžinė. Ir priešingai ten kur nėra sąžinės atsiranda krūva intelekto sukurtų taisyklių.
  Įsivaizduokite šeimą, kurioje nėra vienybės ir viskas pagal taisykles…

  Taisykles sukūrė intelektas, o taisyklės sukūrė naują rasę – taisyklingus žmones!
  Kuo“ taisyklingesnis“ žmogus tuo didesnis prievartautojas jis bus aplinkinių atžvilgiu.
  Būna kai šeimoje batai ne vietoj padėti, kelnės ne ten numestos, vaiko kambaryje žaislai ne taisyklingai sudėti ir t.t. Taisyklingas žmogus įvardys tai kaip tvarkingumą ir išprievartaus su savo tuo “taisyklingumu“ visus aplinkui.
  Baisiausia, kad taisyklingas žmogus palaipsniui tampa nejautrus pojūčiams. Pojūčiai palaipsniui atrofuojasi ir juos pakeičia taisyklingumas. Kuo“ taisyklingesnis“ žmogus tuo sunkiau jam įtikti.
  Moterys instinktyviai neperneša tokių taisyklingų vyrų. Juose nebėra gyvybingumo, romantizmo, dvasinio skrydžio protrūkio. Tai bandoma kompensuoti tik pinigais. Vyrai irgi neperneša instinktyviai, tokių taisyklingų moterų kaip pavyzdžiui (Povilionienė). Prieiti galima ir prie to, kad netgi lovoje seksas vyktų tik pagal taisykles – tai jau košmaras…
  Negali būti intelektas atskirtas nuo pojūčių nes mes esame žmonės turintys ne tik protą bet ir pojūčius, emocijas, intuiciją ir t.t. Bet negalima suplakti į vieną intelekto ir pojūčių. Jie yra vienodai svarbūs bet nesuderinami vienu ir tuo pačiu metu.
  Pavyzdžiui; politikas ar žurnalistas gali viešai kažkam pareikšti užuojautą (kaip pavyzdžiui Dainius Radzevičius savo straipsnyje reiškia užuojautą motinystės išmokas paėmusioms ir tampomoms prokuratūros moteryms) bet nėra žodžiuose nei kruopelytės užuojautos. Užuojauta tai tam tikra būsena kuri už logikos ribų. O taisyklingam intelektui ta būsena nepriklauso.
  Intelektas yra nejautrus gyvam konkrečiam žmogui jis jautrus tik taisyklėms!!!
  Bet čia dar ne viskas. Intelektas turi šešias vystimosi stadijas ir savo ribą. Iki ribos jis vystosi, o priėjęs ribą tampa patologiniu… Patologinis intelektas ir yra didžiausias valstybės priešas – BLOGIS. Valstybė kaip ir žmogus gali būti sveika ir sirgti.

  Atsakyti
 36. tikras lietuvis

  Instinktais vadovaujasi tik neišsilavinę žmonės arba tai stumia į priekį tie, kurie nori prastumti savo „tiesas” (kaip kedofilai), nors įrodymų jų teiginiams nėra ir būti (tikriausiai) negali.
  V.Landsbergio buvimas aukščiausiame poste, gal būt, buvo pateisinamas tik dėl tam tikros konsolidacijos, bet daugiau jokių tinkamų tam postui savybių jis neturėjo (nei išmanė ekonomiką, dėl ko Lietuvos ekonomika staigiai buvo nuvaryta), nei buvo tinkamai moralus (žemės teisių kilnojimo įstatymas absoliučiai viską sugadino – neatgavo tie, kurie turėjo atgauti, o pasigrobė žulikai) ir t.t.
  O Grybauskaitė nuo Landsbergio skiriasi kaip diena nuo nakties – vien išsimokslinimu (kiek žinau ji baigė ar ne 30 įvairiausių mokyklų, universitetų ir pan.): yra ekonomistė ir visomis priemonėmis siekia kaip tik ekonomikos atgaivinimo. Ir tai, tikiu, jai pavyks.

  Atsakyti
 37. marius

  Taigi, gyvulys neturėdamas jokių įrodymų tiksliai jaučia skerdiką.
  O žmonės ar gali jausti tą, kuris viešai meluoja?
  Per TV mes esame prisižiūrėję iki soties kai aukšti valstybės pareigūnai įrodinėją savo tiesą o žmonės kaip tie gyvuliai tvarte netiki juo. Įrodimų nėra bet visi įsitikinę, kad jis kyšininkas ar vagis – “nečistas“. Kai aukšti valstybės postai persipildys tokiais, kuriais žmonės instinktyviai netiki nors ir nėra jokių įrodymų – prasidės mitingai ir streikai, masinis nepasitenkinimas.
  Reikia būti paskutiniu bepročiu, kad laikytis valdžios posto kai liaudis tavimi instinktyviai netiki.
  Kai revoliucijos vykdavo tai tokiems bepročiams nukapodavo galvas tikrąja ta žodžio prasme. Gali apkaltinti liaudį žiaurumu, bet jie kaip jau anksčiau minėjau nėra to žiaurumo priežastis o valdžios “bispridielo“ pasekmė. Pavyzdžiui; Valantinas protingai pasielgė jis nėra beprotis savižudis ir pasitraukė.
  Matote, liaudžiai nereikia įrodymų, kad aukštas valdžios pareigūnas neatitinka savo posto. Jie paprasčiausiai pasitiki arba ne. Bet esantys aukštuose valdžios postuose reikalauja įrodymų kodėl juo nebepasitikima!? Ir idiotizmas kažkoks kai laikomasi to posto ir reikalaujama, kad liaudis įrodytų, kad aš neatitinku to posto. Na pavyzdžiui kaip dabar generalinio prokuroro pavaduotojai arba seimo narys Ezopas karalius ir daugelis daugelis kitų.
  Esantis valdžioje turi instinktyviai atitikti liaudies tikėjimą juo. Būdavo kai už savo karalių(prezidentą) į mirtį eitų. O kas dabar už mūsų seimą ar prokuratūrą į mirtį eitų?
  Vienintelis žmogus kolkas, kuris dar turi instinktyvų liaudies pasitikėjimą yra Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Gera ji ar bloga faktas, kad kolkas atitinka instinktyvų liaudies pasitikėjimą.
  Galime prezidentu išrinkti šventą žmogų, bet jei jis neatitiks liaudies to instinktyvaus pasitikėjimo tai bus tragedija.
  Kadangi viskas keičiasi, tai keičiasi ir banda ir vedliai. Pavyzdžiui; V.Landsbergis kadaise buvo idealus vadovas, kuris atsirado savo vietoje tinkamu laiku, bet po to jam reikėjo nešdintis. Savo darbą padarė ir gana. Jis tiko tik sąjūdžiui ir visiškai nebetiko kitam laikotarpiui.
  Pavyzdžiui dabar Grybauskaitė atitinka savo vietą šiuo laikotarpiu nes žmonės instinktyviai tiki, kad ji gali juos išvesti iš ekonominės krizės. Bet po to ji gali visiškai nebeatitikti savo vietos ir pavyzdžiui tapti despotiška. O šiuo metu jos despotiškumas gali būti kaip tik reikalingas.

  Atsakyti
 38. tikras lietuvis

  Viskas būtų taip, tik mes nežinome kokie tie mergaitės parodymai buvo iš tikrųjų.
  Mes žinome tik tai ką Drasius filmavo, o tai jau pažeidimų pažeidimas.

  Atsakyti
 39. marius

  Kodėl aš ir didžioji dalis TIKI, NEABEJOJA, kad ta mergaitė sako tiesą ir buvo prievartaujama?
  Nors ir nėra įrodymų bet neabejoju! Nežinau kaip tai įvardyti – intuicija ar koks kitas pojūtis – nežinau.
  Pateiksiu vieną pavyzdį: neseniai pakalbinau kaimo skerdiką. Jį visi kviečia pjauti gyvulius.
  Aš jo paklausiau ar gyvulys jaučia, kad jį pjausi? O jis man atsakė: pamėgink įeiti į bet kokį tvartą tu ir paskui aš! Logikos jokios ir įrodymų jokių bet skirtumas mums įėjus į tvartą klaikus.
  Gyvuliai jaučia skerdiką! Nei logikos nei įrodymų ir kaip jie jaučia – už proto ribų.
  Kažkas panašaus ir su ta pedofilijos byla. Nėra įrodymų bet abejonių jokių, kad mergaitė buvo prievartaujama ir sako tiesą. Nežinau kaip tai paaiškinti – nežinau. Jaučia žmonės, kad vaikas buvo prievartaujamas ir netiki prokuratūra. Todėl ir streikai ir mitingai ir tokia drama.
  Proto sukurtas įstatymas sako negalima nuteisti be įrodymu, taip negalima. Bet žmonės nebežino ką daryti nes tas pojūtis neduoda ramybės ir nenusiramins. O kai prokuratūros tyrimo išvados nesutampa tuomet prasidėjo įtarinėjimas pačių prokurorų, kad gal jie bijo kažkokio kompromato, gal kažkas juos spaudžia šantažu ir t.t. Visokios versijos iki galingo pedofilų klano pradėjo gimti.
  Neįsivaizduoju kaip čia viskas gali taikiai ir ramiai baigtis…

  Atsakyti
 40. marius

  tikras lietuvi,
  Pripažįstu jus esate absoliučiai teisus ir siūlau jus įrašyti į valstybės gynėjų garbės lentą.
  O jūsų komentarus reikia sudėti į vieną didelę knyga ir pavadinti “tikro lietuvio šventi memuarai”.
  O dėl paminklo jums kaip valstybės gynėjui irgi pritarčiau. Ir jeigu reiktų advokato tai vieną pasiimčiau protingą o antrą jus. Manau, kad atkaklus įkyrumas kartais geriau nei kuklus protingumas.
  Lenkiu galva, galite man daugiau neberašyti nes su viskuo sutinku ką jus rašote. AČIŪ.

  Atsakyti
 41. tikras lietuvis

  konsultantas :
  Šiuo metu vyksta informacinis karas “Juoda/balta” siekiant į vieną, ar kitą pusę pakreipti masių simpatijas ir tam naudojamos dvejopos priemonės:
  Sakyti, rašyti ir tikėti, kad Kedžio mergaitė buvo “ištreniruota”, remintis spaudos pranešimais, kaip galutiniais ir neginčijamais yra naivu ir kvaila. Aš mačiau video ir tikrai niekaip neprisiverčiau patikėti, kad maža mergaitė gali taip įtikinamai vaidinti – tai buvo išgyventa, o ne suvaidinta. Aš tikiu ja, o ne sistema, kuri negalėjo jos apginti ir pasirūpinti – antri metai, nuo pareiškimo yra kankinama tos pačios sistemos. To niekada nebūtų atsitikę belekokioje vakarų valstybėje, nes jų visuomenės nėra

  Pipedija yra social media forma, tokio paties formato kaip ir gerbiamoji Wikipedija, kurią pildo žmonės įvairiomis aktualiomis temomis,

  Tad tie keli Lietuvos elitiniai pedofilai, jų advokatai, teismuose, prokuratūroje, žiniasklaidoje, policijoje, bei internetiniai samdyti anonimai, aistringai pilstantys purvus ir už pinigus ginantys juodųjų pozicijas, tai tik smirdančios gėlytės iš milžiniškos neteisybės puoštės..

  1. Tiesa – vyksta karas tarp blogio, kuriam ir atstovauja ir internetinė išvietė Pipedija, ir paprastų žmonių, kurie dar šiek tiek ir tik retkarčiais paprieštarauja kedofilams;
  2.Mergaitė buvo treniruojama (to niekaip nenuginčysi) ir tai yra vada bet kuriam teismui nepasitikėti jos parodymais, o tai yra blogai, nes jokių kitokių įriodymų kaip ir nėra;
  3. Pipedijoje galioja tik tas įrašas, kurį palieka vyr.redaktorius – ten savo nuomonės, kad ir labiausiai pagrįstos, neįdėsi;
  4. Kaip tik atvirkščiai yra – nupirkti protestuotojai (vienas iš jų buvo išaiškintas – teistas asmuo, o tokie už dyką neis), nupirkti internetiniai vajaus kėlėjai ( ta pati internetinė išvietė Pipedija), Kedžių neteisiniai veiksmai, galimai pakenkę tyrimui, nes dėl jų akivaizdžių veiksmų , manau, kaip tik ir buvo neatlikti operatyviniai veiksmai – žulikai (įtariami) jau viską žinojo iš Kedžių sukelto triukšmo, nors Kedžių pusėje buvo trys aukščiausios kategorijos teisininkai, kurie negalėjo nežinoti, kad tokiose bylose yra vienintelė galimybė kaip tai išgauti kokius tai įrodymus – sekimas. Kodėl jie to nesiekė? Gal nebuvo ko sekti?

  Atsakyti
 42. tikras lietuvis

  konsultantas :
  Šiuo metu vyksta informacinis karas “Juoda/balta” siekiant į vieną, ar kitą pusę pakreipti masių simpatijas ir tam naudojamos dvejopos priemonės:
  Sakyti, rašyti ir tikėti, kad Kedžio mergaitė buvo “ištreniruota”, remintis spaudos pranešimais, kaip galutiniais ir neginčijamais yra naivu ir kvaila. Aš mačiau video ir tikrai niekaip neprisiverčiau patikėti, kad maža mergaitė gali taip įtikinamai vaidinti – tai buvo išgyventa, o ne suvaidinta. Aš tikiu ja, o ne sistema, kuri negalėjo jos apginti ir pasirūpinti – antri metai, nuo pareiškimo yra kankinama tos pačios sistemos. To niekada nebūtų atsitikę belekokioje vakarų valstybėje, nes jų visuomenės nėra

  Pipedija yra social media forma, tokio paties formato kaip ir gerbiamoji Wikipedija, kurią pildo žmonės įvairiomis aktualiomis temomis,

  Tad tie keli Lietuvos elitiniai pedofilai, jų advokatai, teismuose, prokuratūroje, žiniasklaidoje, policijoje, bei internetiniai samdyti anonimai, aistringai pilstantys purvus ir už pinigus ginantys juodųjų pozicijas, tai tik smirdančios gėlytės iš milžiniškos neteisybės puoštės..

  1. Tiesa – vyksta karas tarp blogio, kuriam ir atstovauja ir internetinė išvietė Pipedija, ir paprastų žmonių, kurie dar šiek tiek ir tik retkarčiais paprieštarauja kedofilams;
  2.Mergaitė buvo treniruojama (to niekaip nenuginčysi) ir tai yra vada bet kuriam teismui nepasitikėti jos parodymais, o tai yra blogai, nes jokių kitokių įriodymų kaip ir nėra;
  3. Pipedijoje galioja tik tas įrašas, kurį palieka vyr.redaktorius – ten savo nuomonės, kad ir labiausiai pagrįstos, neįdėsi;
  4. Kaip tik atvirkščiai yra – nupirkti protestuotojai (vienas iš jų buvo išaiškintas – teistas asmuo, o tokie už dyką neis), nupirkti internetiniai vajaus kėlėjai ( ta pati internetinė išvietė Pipedija), Kedžių neteisiniai veiksmai, galimai pakenkę tyrimui, nes dėl jų akivaizdžių veiksmų , manau, kaip tik ir buvo neatlikti operatyviniai veiksmai – žulikai (įtariami) jau viską žinojo iš Kedžių sukelto triukšmo, nors Kedžių pusėje buvo trys aukščiausios kategorijos teisininkai, kurie negalėjo nežinoti, kad tokiose bylose yra vienintelė galimybė kaip tai išgauti kokius tai įrodymus – sekimas. Kodėl jie to nesiekė? Gal nebuvo ko sekti?

  Atsakyti
 43. tikras lietuvis

  Paqpildau: ikiteisminio tyrimo tyrėjai, prokurorai ir teisėjai dirba ne kaip, yra perdėm susiję.

  Atsakyti
 44. konsultantas

  Šiuo metu vyksta informacinis karas „Juoda/balta” siekiant į vieną, ar kitą pusę pakreipti masių simpatijas ir tam naudojamos dvejopos priemonės:
  a) mass media [popierinė žiniasklaida ir „geltonoji spauda”, TV, internetiniai žinių portalai] kuri yra komercinė ir sistemą aptarnaujanti struktūra. Ji gyva iš visuomenės nuomonės formavimui skiriamų pinigų [nepirk Ariel, pirk Dosia];
  2) social media yra laisva ir sistemos nekontroliuojama žmonių bendruomenių komunikacija, naudojant įvairiausius internetinius komunikacinius įrankius [forumus, socialinius tinklus, mIRC kanalus, blog’us, Skype konferencijas etc.] Jos tikslas, komunikuoti, keistis informacija ir burtis žmonėms pagal pasaulėžiūrą, interesus, tikėjimą, seksualinę pakraipą ir panašiai.

  Socialinis tinklas Facebook 2010-02-14:
  Drąsius Kedys – 26.176 gerbėjai;
  Dalia Grybauskaitė – 9.981 gerbėjai.

  Pabandysiu paanalizuoti, kodėl gavosi tokie skaičiai. Natūraliai kyla klausimas, ar socialiai aktyvūs [eina į rinkimus, domisi viešąja informacija], bei protaujantys[keičiasi informacija pirk-nepirk] Lietuvos žmonės „serga”, ar su esama sistema kažkas negerai? Na taip, gi daug vaikų socialiniuose tinkluose, gali būti, tarpe suaugusių yra nemažai vaikų, kurie tokiu būdu reikškia savo nuomonę ir išdrįso nebijoti, kad už tai blogas dėdė nubaus, tad palaiko žmogų violetiniais marškinėliais taip sudarydami kritinę masę, net du su puse karto didesnę už be konkurencijos, su visuotiniu palaikymu rinkimuose laimėjusią Prezidentę. Jie tiesiog jaučiasi nesaugūs – štai atsakymas.

  Sakyti, rašyti ir tikėti, kad Kedžio mergaitė buvo „ištreniruota”, remintis spaudos pranešimais, kaip galutiniais ir neginčijamais yra naivu ir kvaila. Aš mačiau video ir tikrai niekaip neprisiverčiau patikėti, kad maža mergaitė gali taip įtikinamai vaidinti – tai buvo išgyventa, o ne suvaidinta. Aš tikiu ja, o ne sistema, kuri negalėjo jos apginti ir pasirūpinti – antri metai, nuo pareiškimo yra kankinama tos pačios sistemos. To niekada nebūtų atsitikę belekokioje vakarų valstybėje, nes jų visuomenės nėra išgyvenusios 50+20 metų jėgos struktūrų kadieninę baimę ir represijas. Dideli „fanų” skaičių skirtumai yra socialinio sprogimo garantas, kuri su lyg kiekviena „pratempta” diena bręsta sprogimui. Tik laiko klausimas kada tai įvyks.

  Pipedija yra social media forma, tokio paties formato kaip ir gerbiamoji Wikipedija, kurią pildo žmonės įvairiomis aktualiomis temomis, kaip antai čia – http://pipedija.laikas.lt/index.php/Nusikalstamos_gaujos Tad tie keli Lietuvos elitiniai pedofilai, jų advokatai, teismuose, prokuratūroje, žiniasklaidoje, policijoje, bei internetiniai samdyti anonimai, aistringai pilstantys purvus ir už pinigus ginantys juodųjų pozicijas, tai tik smirdančios gėlytės iš milžiniškos neteisybės puoštės..

  Žiūrint į dabartį manau, kad labai gerai, kad Lietuva „švogerių kraštas” žmonėms reikia tik nebijoti kalbėtis ir išsiaiškinti tarpusavyje kas su kuo, kada ir kaip, tad apsivalymas bus skausmingas, bet tikiu, kad labai greitas, nes turime nuo nieko nepriklausomą informacijos sklaidos priemonę internetą – vieną rytą atsibusime, kai viskas bus pasibaigę, žiūrėsime tik į priekį, gyvensime kaip pasaulio gyventojai, o ne gaujomis ir bandomis išsiskirstę, vienas kitam „gatavi dėl vargano lito gerklę perkasti” žvėrys …

  Sistema tai 20% Lietuvos – žmonių bendruomenė 80%. Po civilio, ar sistemos tarno, į teisėją paleistų šūvių, bet kokiu scenarijum pasibaigus šiai nemaloniai ir šlyščiai istorijai, pati sistema jau yra „Juoda/Balta” karo pralaimėtoja, nes vaikai yra ateitis, o jie jaučia, kad sistema nėra draugiška mažai mergaitei …

  Atsakyti
 45. tikras lietuvis

  D.Radzevičius :
  Donatai, manau, kad teismai turėtų būti aktyvesni. ir reikai prisiekusiųjų teismų – tautios emociniam krūviui nuimti. dar reikai nepriklasuomų prokurorų kaip JAV.

  Prisiekusieji teismai galėtų būti kaip kasacinė instancija prieš Aukščiausiąjį teismą.
  PT galėtų gauti tas bylas, kurios būtų atrenkamos priežiūros tvarka ( teismas neišsiaiškino esmės, pvz. ir t.t.), ir po prisiekusiųjų teismo sprendimo klaidas padarę teisėjai turėtų būti baudžiami ar net atleidžiami iš darbo. Dabar gi teisėjas, prieš priimdamas sprendimą, susiskambina su tuo aukštesnės grandies teismo teisėju, kuriam kliūna tos bylos ir suderina veiksmus. Vienžo – ta susitarimų grandinę tiesos paieškų vardan gali pertraukti tik PT, kurio sudėtyje galėtų būti pusė nedirbančių teisininkų (kad nebūtų susirišę su esama sistema) ir pusė nagrinėjamos srities atstovų, jei, sakykime, nagrinėjama civilinė byla Baudžiamosios bylos, mano manymu, ir dabar yra teisingai išnagrinėjamos (nustatoma objektyvi tiesa, nes teismai jas gauna sukramtytas – viską surenka ir išdėsto tyrėjai su prokurorais) ne mažiau kaip 90 % bylų. Civilinėse tas procentas yra mažesnis, o administraciniai teismai sprendžia kaip administracijų teismai – į administracijų pusę, todėl čia, jei teisingai išsprendžia kokį trečdalį, tai dar gerai. Ir iš viso – administracinius teismus derėtų panaikinti.

  Atsakyti
 46. tikras lietuvis

  Sigitas, bet kitas :
  politika nesidomiu. Valantino silpna vieta – viešieji ryšiai, visuomenės ignoravimas. Prokuratūra pati kalta dėl visuomenės nepasitenkinimp nes matus laiko netyrė rezonansinės bylos. Jei jau taip išėjo, prasidėjus piketams prokuratūrai derėjo visuomenę kas kelios dienos informuoti, kas padaryta, kas nustatyta. Tam visai nebūtina atskleisti tarnybos paslapčių. O ignoruojami žmonės patys pasidaro išvadas, dažnai neteisingas išvadas. Tai pajutę tokius žmones tiesiog kursto populiarumo siekiantys keli žurnaliūgos, na o politikai irgi išsiverda savo viralą, kuriuo bando iššutinti jiems nepalankius aukščiausius vadovus, kad pasisodintų savus, partinius, kišeninius pareigūnus.

  Tai, kad tyrė tą bylą, tik, manau, gal taktiką pasirinko nerezultatyvią – tokiose bylose, kur viskas kabo ant vieno žmogaus liudijimo, reikia įtartinus asmenis sekti, taip surenkant nors kokius įrodymus, o ne šaukti, taip išbaidant galimus nusikaltėlius, kaip, kad darė Kedžiai. Labai gali būti, kad kaip tik Kedžių akivaizdūs veiksmai ir neleido pravesti slaptų veiksmų, kad surasti įrodymus.

  Atsakyti
 47. tikras lietuvis

  Aušra Juškaitytė :
  IR ta pacia proga, kass gi tas Petrauskas, po perkunais- kuriam seimunai laikinai patikejo prokuratura, taip sau, ant durniaus- kitaip nepasakysi. O tas laikinai tai pamenant paskutinilaikinai- truko net keturis menesius.

  Labai protingas žmogus ir geras darbuotojas. Dirbo pas Mirną Šiauliuose.

  Atsakyti
 48. tikras lietuvis

  marius :
  (LR BPK) 11 straipsnyje niekas negali būti pripažintas padaręs nusikaltimą kol to neįrodė teismas.

  O kas sako priešingai?
  Ir kodėl vis nuvedinėji kalbą nuo esmės? Juk kalbama ne apie tai ką Kedžių klanas ar kokie tai „pedofilai” padarė (ar ne), o apie tai, kad interneto išvietės pavadinimu Pipedija š gamybininkai visų pirma nei iš šio, nei iš to apkaltino su nusikaltėliais susidėjus prokurorus, o taip pat kitus ten išvardintus asmenis ir to neįrodo?
  Gal pabandyk kalbėti iš esmės?

  Atsakyti
 49. marius

  tikras lietuvis :
  O kas sako priešingai? Vėl išsigalvoji.
  O jei praneša atsakingi asmenys, tai reiškia, kad jie pasako tai kas yra tikrai nustatyta. Laikas būtų žinoti. Tai ne kokios nors interneto išvietės pavadinimu Pipedija š gamintojų išsidirbinėjimai, Tamstos žiniai.

  Kiek dar jus galite daryti gėda teisininke? Nebejuokinkit savo teisės žiniomis.
  (LR BPK) 11 straipsnyje niekas negali būti pripažintas padaręs nusikaltimą kol to neįrodė teismas.

  Nesistebiu, kad su tokiu savo požiūriu pakliuvote į ta gėdos lenta. Reikia galvoti ką rašote o tai paskui tiek prirašėte, kad pats nebe susigaudote ir rėkiate, kad kažkas išsigalvoja – anekdotas.
  Nebe išsigalvokite savo įstatymų tikras lietuvi ,,teisininke”.

  Atsakyti
 50. tikras lietuvis

  O kas sako priešingai? Vėl išsigalvoji.
  O jei praneša atsakingi asmenys, tai reiškia, kad jie pasako tai kas yra tikrai nustatyta. Laikas būtų žinoti. Tai ne kokios nors interneto išvietės pavadinimu Pipedija š gamintojų išsidirbinėjimai, Tamstos žiniai.

  Atsakyti
 51. marius

  tikras lietuvis :
  Dar Mariui.
  Dar sykį peržiūrėjau prie minimo Račo str. esančius savo komentarus, bet neradau nieko panašaus ką ką tik parašėte. Tad – nereikia kurti.
  O, kad Kedys buvo nužudymo vietoje yra įrodyta – nesekate pranešimų.
  Kad Vencienė ir Kedys dalyvavo treniruojant mergaitę duoti parodymus, ką patys dar ir filmavo, irgi ne kartą buvo spaudos pranešta.
  Patarčiau Jums daugiau pasidomėti šiais dalykais, o tik po to diskutuoti.
  Sėkmės!

  Spaudos pranešimas be teismo nėra įrodymas gerbiamas teisininke.
  Nebedarykite gėdos.
  Sėkmes.

  Atsakyti
 52. marius

  Spaudos pranešimai be teismo nėra įrodymas gerbiamas teisininke. Nebedarykite gėdos.
  Sėkmes.

  Atsakyti
 53. tikras lietuvis

  Primenu.
  Siūlau šį atvejį panagrinėti spaudoje.
  Laikas pažadinti prokuratūrą: kas kaltas, tą tenubaudžia.

  Atsakyti
 54. tikras lietuvis

  Mariui.
  Žinoma, kad beprasmė, nes šnekate apgulmai, o nieko konkretaus nurodyti negalite.
  Apie tą „galimai irgi esu rašęs. Tai yra tik kvailiams apmulkinti, nes puslapis vadinasi Pedofilų gynėjai, kas iš anksto reiškia, kad visi, kurie ten paminėti, yra priskiriami tai kategorijai.
  Ir man nėra dėl ko šaukti – geriau nebeišsigalvokite. Aš pirmiausia sakau ne apie save (Jūs, kažkodėl norite tai pamiršti), o apie tai, kad prokurorams įtraukimas į tokius puslapius, kurių esmė yra ten įtrauktų asmenų kaltinimas nusikaltėlių rėmimu (=nusikaltimo padarymu), tikrai nedaro garbės ir išsiaiškinti ar tikrai jie nėra tuo kalti visais laikais buvo ir yra būtina.
  Aš savo teiginius pagrindžiu, kai Tamsta savo nei karto nepagrindėte, o vis kartojate tą patį – kaltas ir viskas. Be įrodymų. NERIMTA.

  Atsakyti
 55. tikras lietuvis

  Dar Mariui.
  Dar sykį peržiūrėjau prie minimo Račo str. esančius savo komentarus, bet neradau nieko panašaus ką ką tik parašėte. Tad – nereikia kurti.
  O, kad Kedys buvo nužudymo vietoje yra įrodyta – nesekate pranešimų.
  Kad Vencienė ir Kedys dalyvavo treniruojant mergaitę duoti parodymus, ką patys dar ir filmavo, irgi ne kartą buvo spaudos pranešta.
  Patarčiau Jums daugiau pasidomėti šiais dalykais, o tik po to diskutuoti.
  Sėkmės!

  Atsakyti
 56. marius

  Deja toje papedijoje visur yra žodelis “galimai“ tad niekas jūsų tiesiogiai ne kaltina tai tik versija.
  Ir jokiu būdu aš nekaltinu jūsų, kad ginate pedofilus. Aš tik matau faktus kaip jus užgauliojate Kedį, Venskienę ir pats šaukiate gelbėkite žurnalistai ir prokurorai esu nepagrįstai užgauliojamas. Matau ir tai, kad pats savo versijas bandote primesti kaip “šventą tiesą“.
  Ir dedu tašką šioje diskusijoje su jumis toliau ji išties beprasmė.

  Atsakyti
 57. tikras lietuvis

  Mariui.
  Reikia kalbėti konkrečiai, o ne vadovautis interneto išvietės gamybininkų metodais, kurie, beje, nurodė du mano komentarus (Jūs,tur būt, net neskaitėte, kad nežinote?), kur rašoma:
  1.esmė – žmogžudystė kaip elgesio forma yra negalima (įstatymų nuostata);
  2.sprendimą byloje priima tik teismas (įstatymų nuostata).
  Kur Jūs šituose komentaruose randate ką nors, kas gintų kažkokius tai pedofilus (kurių nėra ir, matyt, nebus) ir ką tai kaltina?
  Gal rimčiau reikėtų diskutuoti? Dabar Jums aš, kadangi mane kažkas pabandė apspjauti, esu iš karto kaltas. Be įrodymų. KEISTA POZICIJA.

  Atsakyti
 58. marius

  tikras lietuvis :
  Mariui.
  Nieko nelinčiuoju, o tik svarstau objektyviai, nes esu teisininkas. O pats, kaip matau, vertini kategorijomis jie ir mes. Objektyvu yra tai kas pasverta pagal BPK nustatytą tvarką ir įrodyta.

  Kadangi esate dar ir teisininkas tai perskaičius visus jūsų komentarus nurodytus toje papedijoje man už jus dvigubai gėda. Pav; apie Kedį rašote taip lyg jau būtų įrodyta, kad jis žudikas, Venskienę užgauliojate savo versijomis lyg tos jūsų versijos jau būtų patvirtintos teismo ir t.t.

  Atsakyti
 59. tikras lietuvis

  D.Radzevičiui.
  Tikrai ne. Jie tiesiog, dažniausiai, stengiasi nusikratyti bylomis (aš tai žinau, nes dirbau šalia jų 20m.). Tai būdinga žemiausios grandies prokuratūroms, nes jiems bylų ir be to yra pakankamai. Jie dirbtų tik tada, jei teismas ar generalinė prokuratūra taip nuspręstų. Paprastai teismai su pirmosios instancijos teismais yra susiję (pvz., dažnai sėdi prie to paties stalo :)), todėl ten sprendimas visada būna suderintas ir nepakreipiamas.
  Ir vistik – kas bebūtų, bet, pvz., tarybiniais laikais jei kas būtų apie prokurorą parašęs nors šimtąkart ką mažiau nei minėtame interneto išvietės puslapyje yra parašyta, tai be specialaus tyrimo apsieita nebūtų niekaip. Tai yra privaloma ir dabar.Tik, matyt, generalinio prokuratūra, laukia, kad kažkas ją smarkiai link to pastūmėtų – jie tiek nusigando kedofilų, kad bijo net krustelėti. Taip man aiškino pažįstami teisėsaugininkai.

  Atsakyti
 60. tikras lietuvis

  Mariui.
  Nieko nelinčiuoju, o tik svarstau objektyviai, nes esu teisininkas. O pats, kaip matau, vertini kategorijomis jie ir mes. Objektyvu yra tai kas pasverta pagal BPK nustatytą tvarką ir įrodyta.

  Atsakyti
 61. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Tikras lietuvi,
  Prokuratūra, mano galva, ne tai kad bjo, tieisog nežino, ką ir kaip reikia daryti kai kuriose situacijose. Jie dar tik bręsta.

  Atsakyti
 62. marius

  tikras lietuvis :
  Nesupratau jumoro: tiesa jums – purvas?
  Tai juk objektyvu – nežinodamas visų aplinkybių, jokioje byloje teisingo sprendimo nepriimsi.
  P.S. Jūsų posakiai labai panašūs į išvietės, pavadinimu Pipedija, š gamintojų – jie, matote, taip nusprendė. Nesvarbu, kad savo išmįslų negali pagrįsti.

  Kieno jus tiesą atstovaujate tikras lietuvi – šventą ar savo?
  Savo žarstomų versijų jus neįvardijate kaip išmislų, tik tos versijos, kurios neįtinka jūsų požiūrio yra išmislas. Kai linčiuojate Venskienę su Kedžiu neįvardijate to – neteisingai apkaltinau, bet kai pats atsiduriate toje pepedijoje(išvietėje) tai visa gerkle šaukiate gelbėkite žurnalistai ir prokurorai mane neteisingai apkaltino.
  Kadangi aš nepalaikau jūsų ,,šventos“ tiesos tai mane irgi jau prie išvietės priskiriate.
  Taip nešantis ,,šventą tiesą‘‘ nejučia tampa smerkiančiu, teisiančiu prievartautoju.
  Ir nepertikinsi, kad jo ,,šventa tiesa‘‘ tėra tik jo asmeninis požiūris, asmeninė tiesa su kuria jis pasiruošęs išprievartauti visus, kurie nepritaria, kad ta tiesa šventa.
  Neturiu prieš jus nieko tikras lietuvi, bet jūsų ,,šventos tiesos‘‘ nepalaikau.

  Atsakyti
 63. tikras lietuvis

  Juk jei tie asmenys, išvardinti Pedofilų puslapyje, yra kalti padėjimu nusikaltėliams, tai juos, o ypač prokurorus, dera bausti ir kuo greičiau – negalima leisti, kad nusikaltėliams būtų padedama ( kitaip jie nenustos nusikaltimus daryti).
  O jei jie nekalti, tai tada teatsako juos neteisėtai išbjauroję (pagal, pvz., BK 170str.1d.).

  Atsakyti
 64. tikras lietuvis

  P.S. čia mes nesiaiškinam – buvo ar ne ten kas nors. Aiškinomės tai, kad negalima žmonių užgaulioti be jokio pagrindo.

  Atsakyti
 65. tikras lietuvis

  S.Radzevičiui.
  Siūlau temą: ko bijo prokuratūra? Kodėl nesiaiškina dėl savo darbuotojų (dėl paprastų piliečių galima ir vėliau)?

  Atsakyti
 66. tikras lietuvis

  Arba nebuvo užfiksuota, arba nebuvo nieko iš viso, nes svarbiausio metodo Kedžiai, kurių tarpe net trys aukščiausios kategorijos teisininkai, nesiekė. Kodėl nesiekė? Gal nebuvo ko sekti?

  Atsakyti
 67. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau ir tikras lietuvi, stebiu Jūsų diskusiją. Labai prašau, kad diskusija nevirstų įžeidinėjimais 🙂 Čia dėl visa ko. O dėl tos pedofilijos, tai situacija tokia, jog iš tiesų dabar toje istorijoje viskas supainiota. Teisme bus daug kas atpainiota. O tikros tieosso, manau, vistiek nesužinosime iki galo. Tiesiog nebuvo, panašu, ten viska slaiku užfiksuota.

  Atsakyti
 68. tikras lietuvis

  Nesupratau jumoro: tiesa jums – purvas?
  Tai juk objektyvu – nežinodamas visų aplinkybių, jokioje byloje teisingo sprendimo nepriimsi.
  P.S. Jūsų posakiai labai panašūs į išvietės, pavadinimu Pipedija, š gamintojų – jie, matote, taip nusprendė. Nesvarbu, kad savo išmįslų negali pagrįsti.

  Atsakyti
 69. marius

  Beprasmiška tikras lietuvi su jumis diskutuoti nes jūs sergate savo versijomis ir trokštate tik savo požiūrio ir savo teisingumo triumfo.
  Skundžiatės, kad esate apipiltas purvu bet pats toliau jį pilate.
  Todėl aš ir minėjau ankstesniame savo komentare, kad švaraus viduje purvu neapipilsi.
  Galiu palinkėti jums tik sėkmės savo požiūrio ir teisybės triumfo paieškoje. Man su jumis ne pakeliui.

  Atsakyti
 70. tikras lietuvis

  Be to.
  Nėra jokių pedofilų (tik teismas gali tai nustatyti, bet, panašu, kad net Ūsui nieko neįrodys – kaip jau rašiau ne kartą, prognozuodamas bylos eigą). Taigi: pats tokio pavadinimo vartojimas yra neteisingas ir neteisėtas.
  Ir apie Kedžius. Ką pasako,pvz., Vencienės žodžiai: „pasižiūrėkit kaip gyvena jie ir kaip gyvenam mes”. Vienžo, jie -ubagai, o mes – ponai, todėl ir teisybė turi būti mūsų. Nemažai liaudies pakibo ant to kabliuko, tuo labiau, kad nemaža dalis už juos (Kedžius) agituojančių yra paprasčiausiai nupirkti.
  Mariui. Dar sakai, kad aš tik Kedžių klaną kritikuoju. Meluoji, nes nesakai, kad ten yra mano komentaras, kuriuo aš nurodžiau kelią, kuriuo buvo galima patikrinti jų versiją – sekti, o ne triukšmą kelti, nusikaltėlius (jei jie tokie yra) išbaidant. Taip visada daro kriminalinės paieškos darbuotojai tose bylose, kur viskas kabo ant vieno žmogaus paliudijimo. Kaip ir šioje byloje. To nedaryta. Kodėl net trys aukščiausios kvalifikacijos Kedžių klano teisininkai to nesiekė? Gal nebuvo ko sekti?

  Atsakyti
 71. tikras lietuvis

  Mariui.
  Nesi nuoseklus – ten tie žmonės (tame tarpe aš) yra įrašyti kaip PEDOFILŲ GYNĖJAI, bet to nėra – pats tai patvirtini. Jei jau norėjo, tai galėjo įrašyti kaip Kedžių klano kritikus (mane, pvz.,), bet tai yra visiškai skirtingas dalykas nuo nusikaltėlių (pedofilų) gynimo.
  Ar tiek supranti?

  Atsakyti
 72. tikras lietuvis

  Mariui.
  Nesi nuoseklus – ten tie žmonės (tame tarpe aš) esame įrašyti kaip PEDOFILŲ GYNĖJAI, bet to nėra – pats tai patvirtini. Jei jau norėjo, tai galėjo įrašyti kaip Kedžių klano kritikus (mane, pvz.,), bet tai yra visiškai skirtingas dalykas, nuo nusikaltėlių (pedofilų) gynimo.
  Ar tiek supranti?

  Atsakyti
 73. marius

  Taip tikras lietuvi savo komentaruose jus pasisakote, kad pedofilijos byla reikia spręsti įstatymo nustatyta tvarka ir pasisakote prieš linčo teismą. Bet nei nepastebėjote kaip pats nulinčiavote Kedį, Venskienę ir t.t Tiek įtikėjote į savo versijų ir požiūrio teisingumą kol atsidūrėte toje gėdos lentoje. Dabar šaukiatės žurnalistų ir prokurorų pagalbos, kad jie patvirtintų jūsų teisybę ir iškrapštytų iš tos kaip jus vadinate – išvietės. Jus nei kuo nesiskiriate nuo tų, kurie pasak jūsų nulinčiavo Stankūnaitę, Ūsą, Furmanavičių. Tik jus atsidūrėte kitoje barikadų pusėje. Todėl ir užėmėte toje gėdos lentoje savo garbingą vietą. Bet esate nepatenkintas. O ko jus tikėjotės?

  Atsakyti
 74. tikras lietuvis

  Šiaip tai ganėtinai keista – jūs parašykite žodį žydai ir šalia bet kokį neigiamą žodį komentaruose, ir kaip mat bus pradėtas ikiteisminis tyrimas, įtariant diskriminavimu, kurstymu ir pan.
  O ant prokurorų rašyti, išeitų, galima bele ką? Ne be reikalo vienas prokuroras (jei kam bus įdomu, tai galėsiu nurodyti ir pavardę, ir raštą kuriame tai parašyta) parašė, kad tai – žydų gynimo straipsnis (ar tiksliau – jų, blogai pasielgusių, kritikų puolimo?), nors pačiame 170str.1d. rašoma, kadjuo baudžiama ir už tų asmenų, iš kurių yra tyčiojamasi, jie yra menkinami, kurstoma juos diskriminuoti ir yra jie diskriminuojami DĖL ĮSITIKINIMŲ AR PAŽIŪRŲ (pvz., mano atveju tai būtų įsitikinimas, kad visus tuos „pedofilų” reikalus dera spręsti TIK ĮSTATYMO NUSTATYTA TVARKA, o nepasiduoti linčo teismui – ką ir išdėsčiau komentaruose Račo minėtame str., kuriuos interneto išvietės š gamybininkai pavadino gynimu pedofilų, nors tai gali būti pavadinta tik gynimu valstybės nustatytos tvarkos arba tiesiog valstybės.).

  Atsakyti
 75. tikras lietuvis

  Mariui.
  Tikrai – ten paminėtas esu aš. Bet kodėl? Paskaitykite jų nurodytus mano komentarus, po to paskaitykite kitus mano komentarus jų nurodytame straipsnyje ir man pasakykite: kuris iš tų komentarų gina pedofilus? Nėra ten to. Taip pat to nėra ir kitų, ten nurodytų asmenų, nurodytuose str. ir t.t. Tai ko dėl tuos visus tuos asmenis įrašė į tą puslapį, kaltindami tuo pačiu pedofilu gynimu (kitaip sakant = nusikaltimo darymu)?
  Visiškai be pagrindo įrašė.
  Ir ta byla, kaip aš ten (Račo tinklapyje buvusiame bylos aptarime) ir prognozavau, byra ir jokių pedofilų bent kol kas nėra (pedofilu pripažįsta tik teismas, o ne koks snarglys, kuriam laiku per sprandą neužvažiavo, todėl ir elgiasi chuliganiškai) ir, panašu, kad nebus iš viso. O PROKURORAI Į PUSLAPĮ YRA ĮRAŠYTI IR TAI KIEKVIENAS SUPRANTA KAIP JŲ PRISKYRIMĄ TIEMS PEDOFILŲ GYNĖJAMS. Todėl ir sakau: kuo užsiima prokuratūra, kad net save bijo ginti, ką jau ten kalbėti apie paprastus žmones?
  Ar atsiras nieko nebijantys žurnalistai, kurie iškels spaudoje šį klausimą?

  Atsakyti
 76. marius

  Jei neklystu toje Pipedijoje šalia tų prokurorų yra dar kažkoks garsus interneto komentatorius su pseudonimu tikras lietuvis – gal tai jūs?
  Rašėte rašėte tikras lietuvi kol netikėtai atsidūrėte „gėdos lentoje” kaip jus ją vadinate išviete.
  Švaraus viduje purvu neapipilsi, kaip sakoma auksas tarp šudo blizga tad jūsų toks susinervinimas nelabai suprantamas.
  Būna kai norima savo teisybę kitam primęsti tai pasitelkiama jėga. Gal tie prokurorai jums ir reikalingi nes pasijutote, kad vienas savo teisybės neprimesite?

  Atsakyti
 77. tikras lietuvis

  Pritariu šio straipsnio autoriui.
  Papildau. Šiaip tai prokuratūra ir teismai dirba blogai.Pvz.:yra tokia interneto išvietė – Pipedija, kurioje š gamina ir bando juo mozoti niekuo nenusikaltusius asmenis. Štai jos puslapyje „Pedofilų gynėjai” įvardinti netgi 7 prokurorai (tuo juos pažeminant, iš jų pasityčiojant ir kurstant juos, o kartu ir prokuratūrą, diskriminuoti – kas pažeidžia LR BPK 170str.1d.). Paprastas žmogus šiais laikais iš viso nieko vietoje, bet jei prokurorus vadina nusikaltėlių gynėjais (t.y.=nusikaltėliais), tai, mažų mažiausia, prokuratūra, kadangi jai apie šį atveją yra pranešta, turėtų išsiaiškinti: jei tie žmonės yra tikrai taip nusikaltę kaip galima suprasti iš to, kad jie įrašyti į tokį puslapį, tai juos reikia pasodinti į kalėjimą. Betgi prokuratūrai (kaip ir teismams – ir jiems tai yra žinoma) tai nėra įdomu.
  Tai kaip tada kas nors gali pasitikėti teisėsauga, jei tiesiai šviesiai parašo, kad jie yra nusikaltėliai ir jie net neprieštarauja, vietoj to, kad pradėtų ikiteisminį tyrimą ir išsiaiškintų kas iš tiesų yra kaltas: ar asmenys, įrašyti į „Pedofilų gynėjų” puslapį ir tuo prilyginti nusikaltėliams, ar tie, kuriuo niekuo dėtus asmenis į tą puslapį įrašė.

  Atsakyti
 78. marius

  Deja tik kvailiams išmintis yra vertybė.
  Todėl tik kvailiui gaila taškyti išmintį kvailiams.
  Išmintingas nelaiko savęs išmintingu ir išmintis jam ne vertybė.
  Todėl kai laikantis save išmintingu moko išminties tai jis daugina kvailius. Na gaunasi, kad aklas aklą į duobę veda.
  Nori būti pačiu protingiausiu sėdėk namuose ir nekišk nosies bet busi vienišius, o jei nori būti „kontaktišku” tuomet pasiruošk būti neteisiu ir kvailiu…

  Atsakyti
 79. Aušra Juškaitytė

  D.Radzevičius :Aušra,protingi žmonės visada pasileika kai ką sau ir tiems, kas verina tai. Taškyti gerus dalykus (tame tarpe ir žodžius) kvailiams, neretai pernelyg didelė prabanga ir gaila to.

  nežinau M. Cvetajevos eilėraščio vertinio- parašysiu orginalo kalba
  ” …i soveršeno vse ravno, sredi druzei ili čužbine gde odinokim byt mne…”

  Atsakyti
 80. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra,
  protingi žmonės visada pasileika kai ką sau ir tiems, kas verina tai. Taškyti gerus dalykus (tame tarpe ir žodžius) kvailiams, neretai pernelyg didelė prabanga ir gaila to.

  Atsakyti
 81. Aušra Juškaitytė

  D.Radzevičius :Aušra, Šleževičiaus atstatydinimas man suprantamas – tuo metu dirbau Vyriausybėje. Jis paėmė pinigus iš banko kai jau žinojo apie bankų bankrotus. Beje, to tuometinė Vyrausybė nesužiūrėjo. KIta vertus, dėl Valantino kalbos, tai galiu pasakyti keistą mintį – man labiausiai įspūdį padarė (net pačiam keista tai sakyti) Arūnas Valinskas. O generalinio prokuror kalba buvo žymiai slidensė už seimūnų elgesį. Manau, kad Seimas gavo antausį, nes jų komsijos ir darbo imiacija patyrė dar vieną fiasko.

  na pasieme jis tuos pinigus. Viskas taip. Bet esme tai buvo ne piniguose. Kad ten dirbai, as zinau. Slidi ,neslidi ta jo kalba buvo- nepasakyciau. Neikiriai pamokanti ta kalba. Kazkaip pripratau per tuos keturis metus, jog jis kalba mastantiems zmonems, ir viska, ka jis pasak- pasako tarp eiluciu. Jis nera tiesmukas zmogus. O Valinskas- tuscia ta kalba, daug lozungu, kaip Marius kad sako, ir tiek. Deklaratyvi. Valantinas labai daug pasiliko sau. Ir teisinai- kitaip butu nusileides i seimunu lygi.
  IR ta pacia proga, kass gi tas Petrauskas, po perkunais- kuriam seimunai laikinai patikejo prokuratura, taip sau, ant durniaus- kitaip nepasakysi. O tas laikinai tai pamenant paskutinilaikinai- truko net keturis menesius.

  Atsakyti
 82. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, Šleževičiaus atstatydinimas man suprantamas – tuo metu dirbau Vyriausybėje. Jis paėmė pinigus iš banko kai jau žinojo apie bankų bankrotus. Beje, to tuometinė Vyrausybė nesužiūrėjo. KIta vertus, dėl Valantino kalbos, tai galiu pasakyti keistą mintį – man labiausiai įspūdį padarė (net pačiam keista tai sakyti) Arūnas Valinskas. O generalinio prokuror kalba buvo žymiai slidensė už seimūnų elgesį. Manau, kad Seimas gavo antausį, nes jų komsijos ir darbo imiacija patyrė dar vieną fiasko.

  Atsakyti
 83. Aušra Juškaitytė

  Dainiau, žiūrėjai aišku tu transliaciją iš Seimo rūmų, tikiuosi kad taip. Tada suprasi apie ką aš- A.Valantinas per tą „psiaudopedofilijos” bylą išaugo, peraugo jis ryškiai pajudėj pirmyn ir kaip asmenybė ir kaip teisininkas. O visi likę na jie taip ir liko virti nesuprantamame katile, kur vienu metu verda ir smala, ir ambrozija. Labai gaila, kad tu savo akim nematei nepatyrei prmosios nepriklausomos Aukščiausios tarybos. Lygiai tų pačių naktinių posėdžių, finansinų reformų ir t.t. nes dabar dažnai toks jausmas, kad viskas tiesiog pagal ano meto stenogramas.
  Ir klausimas tau asmeniškas- tau visa ta ėjimo iš paskos, kauimo žiniaslaidos, politikų, masės žmonių – nieko neprimena. Va tas atstatydinimas? a.Šleževičiaus atstatydinimo neprimena? O už ką jį atstatydino jį- iki šiol neaišku beent man.
  NA oapie teisinį raštingumą mūsų siemūnų- tai ką pasakyt- kaip jie paskyrė Petrauską laikinai einančiu pareigass, tai neturiu nei žodžių, nei klausimų. Košmaras.

  Atsakyti
 84. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitas, bet kitas :

  Tai pajutę tokius žmones tiesiog kursto populiarumo siekiantys keli žurnaliūgos, na o politikai irgi išsiverda savo viralą, kuriuo bando iššutinti jiems nepalankius aukščiausius vadovus, kad pasisodintų savus, partinius, kišeninius pareigūnus.

  Pritariu tau Sigitai. O manio komentaras buvo tik apie tai, kad šitas prokuroro pasitraukimas – tik geras simbolis. dar vienas. Simbolis to, kaip tvarkomasi valstybėje. ir kaip dirbama. pas mus dažnai pagal skandalą dirbti pradeda visi – prokurorai, politikia. Deja, bet ir žurnalistai.

  Atsakyti
 85. Sigitas, bet kitas

  politika nesidomiu. Valantino silpna vieta – viešieji ryšiai, visuomenės ignoravimas. Prokuratūra pati kalta dėl visuomenės nepasitenkinimp nes matus laiko netyrė rezonansinės bylos. Jei jau taip išėjo, prasidėjus piketams prokuratūrai derėjo visuomenę kas kelios dienos informuoti, kas padaryta, kas nustatyta. Tam visai nebūtina atskleisti tarnybos paslapčių. O ignoruojami žmonės patys pasidaro išvadas, dažnai neteisingas išvadas. Tai pajutę tokius žmones tiesiog kursto populiarumo siekiantys keli žurnaliūgos, na o politikai irgi išsiverda savo viralą, kuriuo bando iššutinti jiems nepalankius aukščiausius vadovus, kad pasisodintų savus, partinius, kišeninius pareigūnus.

  Atsakyti
 86. marius

  Dainiau, taip Venckai yra teisininkai. Bet kuo čia dėta jų profesija jei brolis dingo be žinios(niekas jo neranda) ir Venskienė šiuo metu dar ir yra globėja tos mergaitės, kuri pasakoja apie pedofilų prievartą. Tai kas čia per užsimaskavęs klanas?
  Ir kokį dar kitą teisininkų klaną tu Dainiau turėjai omenyje?
  Normalu, kad nuomonės yra bent dvi. Bet nenormalu kai dvi skirtingos nuomonės yra įvardijamos kaip klanai ir dar teisėsaugos…

  Atsakyti
 87. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, pateikiau kaip versiją, o ne faktą. Todėl ir rašiau, kad „neatmeskime”. O fakta yra vienas – teisininkai dabar yra venckai, teisininkas buvo nužudytas teisėjas. teisininkai tyrė, teisininkiai tebetiria. Ir nuomonės yra bent dvi.

  Atsakyti
 88. marius

  D.Radzevičius :
  neatmeskime ir kito dalyko – suskirto dviejų Kauno teisininkų klanų interesai.

  Na vat paaiškink Dainiau iš kur tu trauki tokius faktus???
  Tai jau pagal tavo turimus faktus egzistuoja teisininkų klanai???

  Atsakyti
 89. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, prisiekusiųjų teismas – kaip tai nesubrendusios ir miniso institnktais besivadovaujančios visuomenės požymis. Pažiūrėk į JAV. Todėl Alternatyva tik tokia ir yra. je prasirgsime šia brangia ir nebūtinai egektyvia sistema (sovietmečiu veikė tarėjų institucija) , tada gal subręsime profesionalų sistemai. Tos sitemos vadovai – visų pirma, vadybininkai ir padorūs žmonės (įstatyme rašoma apie nepriekaištingą reputaciją). Tad taip ir tuirėtū būti. O Kauno bylų atveju nesuveikė visa valstybės administravimo sistema. tą reikai pripažinti. ir klystantys ar suklydėę buvo labai daug žmnių ir institucijų. Be visa tai lėmė sisteminaii dlaykai. neatmeskime ir kito dalyko – suskirto dviejų Kauno teisininkų klanų interesai. Todėl matome, kaip viskas vyskat toliau. nensutebčiau, jei šios istroijos aplinkybės vėl sukeltų kokį skandalą.

  Atsakyti
 90. sigitas

  Dainiau, man atrodo ( gal klystu) , kad pats perdaug optimistiškai tikiesi pokyčių iš galimai įvedamos prisiekusiųjų institucijos. Viena, kad tai laaabbai brangiai kainuoja , antra , kad tam turi subręsti pati visuomenė. Žinant mūsų visuomenės (jei tokia apskritai yra) švogerizmo lygį , manau , kad tai problemos gali ir neišsprėsti. Kad ir tokioje padofilo/fobijos byloje – viena pusė kaltins kitą , kad ji papirkta ir rezultatas bus tas pats. Kokių nors įrodymų+ argumentų mūsų valstietiškam genofondui nereikia. Pakanka nuostatos „aš tYksliai žinau, kad tai nesamonė” ir tuo diskusija baigiasi. Jei manai, kad perdaug pesimistiškai kalbu, tai pasakyčiau, kad gyvenime ne viskas privalo baigtis happyendu. Pasaulyje masė tautų , kurios, taip ir nepasigerinusios gyvenimo , paprasčiausiai išnyksta. Niekeno nepastebėtos

  Atsakyti
 91. marius

  Dainiau, niekam negalime suteikti PRIVILEGIJŲ TAPTI NEKLYSTANČIAIS – nei seimo nariams, nei prezidentei, nei teisėjams, nei prokurorams, nei žurnalistams – niekam!
  Patikėti vykdyti teisingumą ir“ suteikti privilegiją tapti neklystančiu“ yra du visiškai skirtingi dalykai.
  Dainius ir neišmintinga kaltinti rinkėją, kad jis neįtinka tavo intelekto supratimui.
  O tokie tavo pasiūlymai, kad galime į generalinio prokuroro postą paskirti padorų žmogų yra anekdotas ir jis tolygus tam anekdotui kai į seimą yra renkami pagal grožį…
  Geriau jau toje prokuratūroje sėdi nusidėjėliai ir negražūs bet visiems ant akių, negu niekam nematomi privilegijuoti šventieji.

  Atsakyti
 92. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Donatai, manau, kad teismai turėtų būti aktyvesni. ir reikai prisiekusiųjų teismų – tautios emociniam krūviui nuimti. dar reikai nepriklasuomų prokurorų kaip JAV.

  Atsakyti
 93. Donatas G.

  Pastebėjimai dėl politikos įtakos prokuratūrai labai geri. Bet tai gal ne prokuratūros, o visuomenės ir Seimo problema? Visgi sunku įsivaizduoti, kad prokuratūra galėtų veikti visiškai niekieno nekontroliuojama. Kaip manai, Dainiau, kaip turėtų galų galiausiai vykti prokuratūros kontrolė? Kaip užtikrinti ir prokurorų laisvę, ir atsakomybę?

  Atsakyti
 94. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tavo nerimas ir keliamas sistemos uždarumo pavojus man suprantamas. Tu esi labai teisus, kad nežinia, kas gali garantuoti kokybę. Bet tai yra problema, kurią bandžiau parodyti savo komentaro pabaigoje – mes visi esame baimėje gyvenantys, abejingi, veidmainiški ir sukuriame tą blogą sistemą. O tikimės, kad prokuratūra, politika bus kitokia. Nebus taip. Jei žmonės nenori pranešti apie nusikaltimus, nori duoti kyšius, bet nenori korupcijos, tai kas čia kaltas? Todėl ir sakau, kad joks generalinis prokuroras negali radikliai nieko iš karto pakeisti. Tam rikai laiko, kruopštaus darbo. Sisteminiai dalykai lengvai nesikeičia. O revoliucijos nebūtinai duoda naudą. Nei Valantinas, nei kas kitas negali to padaryti. Galime tik padorų žmogų ten paskirti ir tikėtis, kad jam vadovaujant nebus peržengta riba. Riba padorumo. Tik tiek. Rojaus žemėje nebus. Ir garantijų niekas neduos. Bet pagalvokite, ar bet kokį pasitikėjimą praradęs Seimas gali tinkamai kontroliuti teisėsaugą. Dar labiau tuo abejoju.

  Atsakyti
 95. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, poliitka – tai didelis teatras. Kartais ccirkas. Sunkiausiai jame tiems, kas neįpratę ir nežino taisyklių. vaidyba yra didelis meistriškumas. jo reikai m,okintis. Kažkada Lietuvoje norėta atskirti politiką nuo teisinės sistemso bent tie, kad būtų atskira teisminė valdžia. Nepavyko.

  Atsakyti
 96. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Konsultante, tikiuosi atkreipei dėmesį, kokia „žurnalistika” dabar informuoja apie šią istroiją. kai pažiūri vakaryktę laidą Akistata su Krivicku, tai net plaukai šiaušiasi. kaip „žurnalistai” kalbina teisme tos mergaitės motiną. Nežinau, kokia ji, bet mačiau, kokie žurnalistai. O prie pedofilų mane priskirti galima kaip ir visus, kas myli vaikus. Dabar tai jau lengva daryti – apšaukei ir tiek. O kafangi turiu 4 vaikus, tai juo labiau paprasta.

  Atsakyti
 97. marius

  sigitas :

  konsultantas :Tamstai panašu su pedofailais ir co pakeliui? Nei juoktis, nei verkti dėl tokios “žurnalistikos” …

  na matot Dainiau, ir Jūs jau pedofilų pakalikas. O gal jau ir visas pedofilas. Man tik mislė, kodėl internetas kaip medus traukia psichopatus?Jie ką, neturi kuo užsiimti? O dėl politikų, kurie dabar atakuoja prokuratūrą (ir ne tik) – o kas juos rinko?Taigi aukščiau parašęs komentatorius vienas iš jų. Tai ko dar tikėtis?

  O tu Sigitai esi vienas iš tų, kurie kaltina dėl visko pačius rinkėjus, taip, kad esi tolygus tiems patiems, kuriuos vadini pscihopatais. Ir tu lygiai taip pat kaip ir jie pats savęs pscihopatu nelaikai. Yra toks anekdotas, kai veiksmas vyksta „durnyne” ir vienas rodo į kitą pirštu pridurdami: aš ne durnas…

  Atsakyti
 98. marius

  Dainiau, sistema yra priėjusi ribą o Valantino atsistatydinimas yra to patvirtinimas – vienas generalinis prokuroras sistemos pakeisti negali kaip ir išprievartauto vieno vaiko parodymai įrodyti pedofilų klano negali.
  Tie procesai – streikai, mitingai prie prokuratūros, generalinio atstatydinimas, jo pavaduotojai ir kiti, visokie karaliai seime ir t.t. – neatitinkantys savo vietos rodo ribą.
  Paskelbta reformų pradžia .
  Tu nori, kad prokuratūra būtų visiškai nepriklausoma tuomet prokurorams nebus baimės kelti bylas sėdintiems seime, kituose valdžios postuose. Bet susiduriame su kita problema, kad prokuratūroje dirba irgi konkretūs žmonės su savo įvairiomis žmogiškomis silpnybėmis. Kur garantija, kad jie patys netaps nekontroliuojamu klanu? Kaip rodo faktai jie kartu „baliukus” daro – daktarų gauja irgi „baliukus” darė. Kur garantija, kad prokuratūra netaps nekontroliuojama „chebryte” turinti privilegijas į neklystamumą ?
  Jei prokuratūra bus visiškai nepriklausoma mes suteiksime jai PRIVILEGIJĄ tapti NEKLYSTANČIAIS…Tai yra baisu.

  Atsakyti
 99. sigitas

  konsultantas :Tamstai panašu su pedofailais ir co pakeliui? Nei juoktis, nei verkti dėl tokios “žurnalistikos” …

  na matot Dainiau, ir Jūs jau pedofilų pakalikas. O gal jau ir visas pedofilas. Man tik mislė, kodėl internetas kaip medus traukia psichopatus?Jie ką, neturi kuo užsiimti? O dėl politikų, kurie dabar atakuoja prokuratūrą (ir ne tik) – o kas juos rinko?Taigi aukščiau parašęs komentatorius vienas iš jų. Tai ko dar tikėtis?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *