Krizė smaugia "Lietuvos rytą". Kas toliau?

Naujienų agentūra BNS pranešė, kad „Lietuvos ryto” pajamos vien iš dienraščio leidybos pernai buvo 42,494 mln. litų – 37,2 proc. mažiau nei 2008 metais (67,655 mln. litų). Bendros pardavimo pajamos – 50,523 mln. litų.

Su tuo susijęs ir bendrovės „Lietuvos rytas” jau vasarį vykdomas kelių dešimčių darbuotojų atleidimas. Atleidžiami žurnalistai, techniniai bei kiti darbuotojai. Daugiausia jų darbo netenka Vilniuje.

Ką ir bepridursi – sunkmetis. Tačiau mano nuomone, tai ne tik neišspręs senokai brendusių bendrovės ir dienraščio problemų, bet jas toliau gilins. Mažiau kūrybinių žmonių, mažesni stlyginimai – tai dar prastesnė kokybė. O tai reiškia tik viena – skaitytojų dar mažės. Nesinori būti liūdnu pranašu, bet pranašu, jog buvusiems dienraščių lyderiams artėja dar sunkesni laikai.

Beje, taip jau sutapo, kad šiandien dienraštyje „Lietuvos rytas” spausdinamas labai jau simbolinis Juozo Erlicko „Apreiškimas”, kurį norisi pacituoti:

Reformos kryptys
Bene sveikam sveikata rūpi!..
Užtat ir sakau: pirma aplamdykim jiems šonus, išsukinėkim kojas, išmuškim dantis…
O jei net ir tada reforma nepavyks?
Vis tiek jausimės geriau.

Tad norisi linkėti, kad po tokių reformų leidinyje bent kas nors jaustųsi geriau.

10 komentarų

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Name. ačiū už pasiūlymą 🙂 Manau, kad jei nors vieną kolegą bandys atelsti neteėisėtai ar pažeis teises – rasime būdą, kaip apginti. O jei kalbi, kad turiu nueiti ir priversti vainauską priimti teigiamą sprendimą dėl darbo vietų šiame leidnyje išsaugojimo, tai šita problema jau nebe jo, o pono Mažeikos problema. tačiau, esu įsitikinęs, šis leiidnys neturi kitos išeities, kaipmažinti daugelį savo leiidnio priedų, nes jei man seniai atrodė neefektyvūs ir nereikalingi. dar ir dažnai nekokybiški. Tad gal man siūlai nueiti ir padaryti juso kokybiškais? gal ir galėčiau. bet tada reikai emsti darbą LŽ. O to bnet iki LŽS suvažiavimo neplanuoju daryti.
  Beje, jei pats dirbti LR leiidnyje ir turi problemų, tai klok, kas nutiko ir padėsime.

  Atsakyti
 2. name

  🙂 Dainiau, kodel nenueini i lryta ir nepadarai tvarkos? O jeigu neini lietrycio prikelti, tai gal bent jau atleidziamais kolegomis pasirupunk (o gal LZS jau nebegina zurnalistu teisiu). Ak, tiesa – sakysi, kad niekas prasymu neparase, i tamsta nesikreipe (zodziu, vel pilstysi ministerijos eksvaldininko demagogija). Bet kuriuo atveju nebijok – Vainauskas ne Tomkus.

  Atsakyti
 3. sigitas

  Dainiau, ar pasteb4jei, kad kartais geriau , jei niekas neauga.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Taip, negi manai, kad nėra jokių vertybių? manau, kad jos visaa yra. Tik kartais viešai rodomos kitos.

  Atsakyti
 5. sigitas

  tiesiog nesuprantu kodėl , bet dėl šio dienraščio visiško galimo bankroto , atrodo, tikrai neliūdėčiau. Suprantu, kad viešoje erdvėje būtina nuomonių įvairovė, bet tai ką daro buvusios KomTiesos choziainai vadinasi protų plovimu. Dėl esamos lietuvaičių smegenų sumaišties didelia (didžiaja) dalimi kalti ir šie žinių ekvelibristai. Kaip ir Respublikos su Lžiniomis. Pažiūrėkit kokia graži žolė užauga pavasarį išdegusios vietoje.

  Atsakyti
 6. Nepasismaugs tas Lietuvos rytas, nepergyvenkit. Jis aiškiai pakeitė savo retoriką, pataikauja skaitytojui tam tikros orientacijos. Iš jų jis ir išsilaikys. Puikiai žinau, kaip žmonės reaguoja, kai juos kalbina Lietuvos rytas ar koks Birbiliškio naujienos. Tas Birbilišikio naujienas dar pagasdina LIetuvos rytu, žinau faktų

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *