"Krizinė" Knygų mugė primena visuotinio deficito laikus

pagal | 2010/02/20

Vakar su kolega klaipėdiečiu žurnalistu nuvykome į Litexpo parodų centre vykstančią Vilniaus knygų mugę. Mano kolega buvo šokiruotas – jau parodų centro prieigose pamatęs automobilių spūstį jis tesugebėjo paklausti: „Ar čia visi į tą knygų mugę?”. Palikę automobilį gerokai toliau nuo parodų centro pėsčiomis nukulniavome į… naują grūstį prie kasų ir įėjimo į centrą.

Knygų mugėje šiemet teko aplankyti daugybę stendų, nors trumpai pabendrauti su kolegomis ir daugybe pažįstamų – Frederiku Jansonu, Edmundu Ganusausku, Algimantu Čekuoliu, Domu Kaunu, Sauliumi Pilinkumi, Filomena Taunyte, Antanu Kibicku, Mindaugu Nastaravičiumi ir daugybe kitų. Dauguma jų su knygomis maišeliuose ar dar tik skubėjo įsigyti. Grūstys prie daugybės stendų, kai kurių autorių knygos tirpo akyse ir jau buvo pardavinėjami paskutiniai į parodą atvežti egzemplioriai. Gal ir neturėtų tai stebinti, nes renginio organizatoriai dar atidarymo metu skaičiavo, kad šiemet mugėje vien kultūrinių renginių bus daugiau kaip 300, juose dalyvaus apie 500 dalyvių.

Džiugu ir gera buvo girdėti kai kurių leidėjų pasidžiaugimus, kad mugė sėkminga, o ir patys pardavimai džiugina. Kurgi nepirks lietuviai, jei kai kurios knygos perpus pigesnės nei knygynuose! O kur dar akcijos ir specialios kainos (pvz., vos 5 ar 10 litų už knygą) taikoms leidiniams, kuriuos norėtum įsigyti, bet įpratsu metu jos tieisog per brangios.

Labai smagu buvo pamatyti ne vieną naujieną. Ypač džiugino kai kurios knygos vaikams. Vakar vakare sūnus su malonumu klausėsi ir spoksojo į nuostabias iliustracijas vartant knygą „Pilėnai” (leidykla „Kronta”).

Nors vakar jau teko pasiklausyti kai kurių knygų autorių įdomių kalbų ir pasisakymų, nutariau dar ir šiandien skirti bent keletą valandų Vilniaus knygų mugei. Labai jau įkvėpė vakar vakare paliekant parodų centro kompleksą prie bilietų kasų nusidriekusi milžiniška mugės lankytojų eilė. Tokių eilių, prisipažinsiu, nuo sovietmečio visuotinio deficito laikų neatsimenu. Juk jei ekonominiu sunkmečiu, penktadienio vakarą ir dar pobjauriu oru tiek daug žmonių po atviru dangumi su vaikais laukia savo eilės pamatyti ir įsigyti knygų, imi ir pradedi svajoti – gal ta krizė (ne ekonominė) jau baigiasi?

Dar vienas pretekstas šiandien apsilankyti parodoje – nuo 15 val. vyks žurnalų „Miesto IQ“ ir „Intelligent Life“ redaktorių, autorių diskusija „Žurnalas – miesto kultūros židinys“. Turėtų dalyvauti europarlamentaras, įvairių knygų autorius Leonidas Donskis, profesorius Egidijus Aleksandravičius. Taip pat diskusijoje turėtų dalyvauti ir G. Grajauskas, R. Baločkaitė, K. Navakas, B. Garbaravičienė, O. Lukošius, I.Žurkuvienė. Bandysiu prisijungti prie šios diskusijos. Ne smanau, kad būtų labai gerai, jei žurnalas taptų ne tik miesto kultūros židiniu.

4 komentarai

 1. sigitas

  tikrai mane, klaipėdietį , pavydžiai džiugina šios tava , Dainiau , žinios. Tik kaip tikras lietuvis instinktyviai pagalvojau – kas ir kokiu būdu apdergs šiuos faktus. Instinktas , genai , supranti , nieko negaliu padaryti… ;-)))

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  RŽ, stebina smagiai tas renginys 🙂 Tirkai negalėjau patikėti, kad tiek daug žmonių ir taip noriai bendrauja bendrauja 🙂 vakar kažkas sutiktas net pajuokavo – tiek kultūros vienoje vietoje 🙂 beje, poliitkų irgi mačiau ne vieną.

  Atsakyti
 3. Net supavydėjau, kad buvai ir dar eisi į knygų mugę, smagu, kad tokių renginių yra ir kad jie reikalingi

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *