Tikiu laisve. Todėl tikrai švęsiu kovo 11-ąją!

pagal | 2010/03/10

Vaikai kuria Lietuvą

Nuoširdžiai sveikinu visus su gražia švente – laisvės simboliu – kovo 11-ąja. Ši diena mums, lietuviams, yra suteikusi unikalią ir neįkainojamą formalią galimybę ne tik jaustis, bet ir būti laisvais. Ir naudotis ta laisve.

Mes, žurnalistai, kaip niekas kitas gerai žinome, kad laisva mintis ir laisvas žodis buvo pirmiau nei atgauta formali valstybės laisvė.

Tačiau žodžio laisvė, kaip ir visos kitos laisvės – labai trapi vertybė. Kasdienybė dažnai nematomai perkainuoja vertybes ir svarbiausi dalykai kartais trumpam užleidžia vietą žemiškesniems rūpesčiams. Taip ir žurnalistų bendruomenėje šiuo ekonominio sunkmečio metu gana dažnai girdisi pesimizmo – kam ta laisvė, jei nėra darbo, nėra už ką susimokėti būsto paskloą, kartais net sočiau pavalgyti. Tokius žodžius skaudu ir labai sunku girdėti. Juose daug ne tik daug nusivylimo, bet ir daug tiesos. Ir labai daug cinizmo. Jei laisvės mątas yra pinigai, tuomet tai jau nebe laisvė. Tai priklausomybė nuo pinigų.

Todėl rytojaus diena, kovo 11-oji, kaip jokia kita diena tinka dar kartą prisiminti tą laiką, kai laisvė tapo svarbiausiu ir bene vieninteliu iki šiol mus vienijančiu dalyku. Dėl pinigų, dėl reformų, dėl politinių ar religinių įsitikinimų mes visada galėsime ginčytis. Gal net kartais piktai. bet dėl laisvės nėra ką diskutuoti. Ji yra ir reikia ja džiaugtis.

Ta proga nuoširdžiai kviečiu visus prisijungti prie gražios iniciatyvos ir rytoj sudalyvauti bendrose etynėse Vilniuje. Susirinkimo vieta ir laikas – 10.30 val. Katedros aikštėje.

3 komentarai

  1. mda

    dziugu, kad cia parasytas laikas, kuris kur kas palengvina apsisprendima, del kurio, tiesa pasakius, dvejoniu negali buti.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *