Varėnos savivaldybė leidžia savo laikraštį. Žaidžiame demokratiją toliau

pagal | 2010/04/16

Varėnos meras turi savo tribūną - savivaldybės laikraštį

Varėnos rajono savivaldybė nuo 2009 metų vasario vieną du kartus per mėnesį leidžia informacinį biuletenį „Savivaldybės žinios“. Panašu, kad tokia veikla pažeidžia Lietuvos Respublikos įstatymus, bet joks prokuroras ar Vyriausybės atstovas ar įgaliota institucija nesiima jokių veiksmų.

Kaip savo tokią veiklą aiškina pati savivaldybė, galima nesunkiai sužinoti Varėnos savivaldybės interneto svetainėje:

„Varėnos rajono savivaldybė, siekdama užtikrinti nenutrūkstamą bendravimą su rajono gyventojais, nuo šių metų vasario vieną du kartus per mėnesį leidžia informacinį biuletenį „Savivaldybės žinios“.

Tačiau jeigu atidžiai paskaitytume Visuomenės informavimo įstatymą, jame labai aiškiai nurodyta:

Valstybės ir savivaldybių institucijos bei įstaigos (išskyrus mokslo ir mokymo įstaigas), bankai, politinės partijos negali būti viešosios informacijos rengėjais ir (ar) jų dalyviais, bet gali leisti neperiodinius informacinio pobūdžio leidinius, turėti informacinės visuomenės informavimo priemones, skirtas visuomenei informuoti apie savo veiklą, jeigu įstatymų nenustatyta kitaip.

Varėnos savivaldybė turi savo laikraštį. Ir kas?

Varėnos rajono valdžios „Savivaldybės žinios“ leidžiamos 5 tūkst. egzempliorių tiražu ir platinamos per seniūnijas, savivaldybės įstaigas ir paštą.

Taigi, jei savivaldybė periodiškai leidžia laikraštį, o to negali daryti, tai ką visa tai reiškia? Gyvename ne demokratinėje ir ne teisinėje valstybėje? Vietos valdžia tvarkosi kaip feodalas savo tėvonijoje?

P.S. Beje, panašu, kad Varėnos rajone nėra jokios žiniasklaidos krizės. Bent jau ekonominė krizė negresia. Juk jei savivaldybė leidžia savo leidinį ir dar leidžiami bent 4 laikraščiai, tai kokia čia krizė? Sėkmės norisi palinkėti bent jau „Varėnei”, „Šalciniui”, „Merkio kraštui” ir „Giružiui”. Negi nepakako tų 4 leidinių?

5 komentarai

  1. sigitas

    Dainiau, kai išrinktiesiems valdžiažmogiams su savo rinkėjais tenka bendrauti per visiškai negeranoriškai (dažniau nepagrįstai)nusiteikusius „žurnalistus” iškreiptu būdu, tenka imtis ir tokių priemonių. Sakysime, koks valdininkas pasakė žurnalistui – padarėme tą ir tą.O dabar pabandyk įsivaizduoti, kad žurnalistas taip ir atkartojo. Aš neįsivaizduoju. Jis parašys – valdininkas pasigyrė, kad padarė tą ir šitą, bet kalbinti ekspertai iš to tik šaipėsi. Taigi.

    Atsakyti
  2. Atgalinis pranešimas: Tweets that mention Varėnos savivaldybė leidžia savo laikraštį. Žaidžiame demokratiją toliau: Varėnos meras turi savo tribūną - sav.. -- Topsy.com

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *