TV laidos "Be grimo" iššūkis – laviruoti tarp viešų ir privačių interesų

Šiandien vakare TV3 pokalbių laida „Be grimo” su žiūrovais ir vėl sveikinsis tiesiogiai, o laidos svečias – Seimo narys, Tautos prisikėlimo partijos lyderis Arūnas Valinskas.

Laidos anonsas eteryje skelbia, kad visuomenėje netylant kalboms ir vertinimams, ar žodis „boba” yra įžeidimas ir ar taip dera vadinti Prezidentę, laidos kūrėjai kviečia pirmadienį savo nuomonę išreikšti ir laidos žiūrovus. Įdomu bus sužinoti, kaip vadinsis balsavimui pasiūlytas klausimas?

Man buvo žymiai smagiau paskaityti laidos anonse nurodytus ir deklaruotus viešus bei privačius interesus:

„Karštai diskusijai tiesioginiame eteryje pasiruošusi laidos vedėja Daiva Tamošiūnaitė-Budrė ir nors niekam ne paslaptis, kad jos vyras Dainius Budrys ir Arūnas Valinskas – politiniai bendražygiai, tai visiškai nekeičia kategoriškos Daivos nuomonės, kad vadinti moterį „boba” yra akivaizdus įžeidimas.”

Taip pat pažymima, jog laidos vedėja yra įsitikinusi, kad „tokiais žodžiais vyrai dažniausiai ima svaidytis tada, kai nebeturi kitokių argumentų arba nesupranta, to ką jiems sako moteris”.

Kadangi tvirtinama, jog „laidos svečiai, pasiruošę audringai diskusijai su aštrialiežuviu A.Valinsku”, man kilo tik vienas klausimas: ar nebus čia interesų konflikto ir ar pavyks Daivai išlikti objektyviai, jei jau laidą veda būtent moteris ir būtent tokia, kuri turi labai aiškią išankstinę nuomonę?

P.S. Nuoširdžiai suprantu, kaip TPP vykdoma politika ir jos lyderių elgesys trukdo Daivai Tamošiūnaitei-Budrei išlitki objektyvia laidų vedėja. Ypač, kai tose laidose dalyvauja artimi bičiuliai ar šeimos narių politiniai bendražygiai.

10 komentarų

 1. e

  apie neklausyti:
  -…tai kodel klausai ?
  – negaliu atsibaiseti.

  🙂

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  E, o apie pamokslus aš turiu atskirą nuomonę. Jei tai yra redakcinė politika ir nuomonė – tai ji tegul būnąa aiškiai ir reiškiama. Net jei ji kvaila, visada yra būdas jos išvengti – neklausyti 🙂

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  E, nereikia nieko apsimesti. reikia moderuoti. gerbti pašnekovus ir tuo pačiu būti aštriu, parodyti ką žinai, bet neužgošti pašnekovų.

  Atsakyti
 4. e

  Kita vertus minima laida – tai tas pats kas is ziniu radijo girdeti kritika apie „senukus”.
  Buna ten tokia „pamokslu” laidele savaitgaliais 🙂
  Tik ten buna labai skaudu girdeti kaip elgiamasi su zurnalistais vedanciais laida.

  Atsakyti
 5. e

  Tai tu manai kad zurnalistas diskusijoje turi atlikti tik „moderatoriaus” funkcija ?
  (emociju tramdytojas, sekundometro, bei pristatytojo) ?
  Jis turi atsiriboti nuo savo ziniu apie diskutuojama objekta ?
  Atsisakyti savo nuomones, ar tik apsimesti kad tokios neturi ?

  Ir galu gale, jeigu tu apie ta dalyka neturi jokios nuomones, tai gal tau tas dalykas visiskai nerupi, tu nieko apie tai nezinai.
  Kaip tu vesi tokia laida?
  Cituosi genialius klausimus is delfio komentaru ?

  Koks yra „nuomones neturejimo” (tariamo objektyvumo) tikslas ? Ar tikrai padeda atrasti ir uzduoti keblius klausimus ?

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  E, Daiva yra laidos vedėja. Mano dienoraštis yra dienoraštis. Jame deklaruojama – tai subjektyvus požiūris ir tikrai ne žurnalistika. Diskusijos moderatorius turi būti objektyvus – kitaip nėra diskuijos.

  🙂

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, užgriebei esmę – ne kaip psakyta, o kas pasakyta. tačiau kartais forma nulemia turinį. Šiuolaikinėje visuomenėje tai būna dažnai. Ir, atvirai pasakius, kartais jau sunku supratsi, ar kam nors apskritai rūpi turinys.

  Atsakyti
 8. e

  „ar pavyks Daivai išlikti objektyviai” ?
  O gal pas Daiva irgi yra „Subjektyvus požiūris apie tai, kas vyksta” ? 🙂

  Turbut zinai is kur yra antroji citata…

  Tad angliskas zodis „hypocrisy” (http://en.wikipedia.org/wiki/Hypocrisy)
  manau yra beveik tinkamas.

  Atsakyti
 9. Simas

  Mano nuomonė apie šį „skandalą” yra gan paprasta. Kai neturima prie ko prikibti, tai ieškomi „argumentai” kurie iš esmės yra klaidinantys. Suprantama, kad nedaugelis sugeba mastyti logiškai. Bet juk klaidinantys argumentai yra nukreipti į nemąstančias mases… Juk niekas nepastebėjo, kad Prezidentė dėl Valinsko kandidatūros gerokai nusišnekėjo. Tačiau kažkodėl nė viena žiniasklaidos priemonė to neakcentavo… Man asmeniškai Valinskas, kaip politikas, nepatinka ir nepatiks, tačiau šiuo atžvilgiu, manau, jis yra teisus kaip niekada niekas nebuvo teisus – karalius (karalienė?) nuogas… Be to, aš asmeniškai pradedu matyti Lietuvos politikoje įsivyraujantį nepotizmą, kuris, manau, vyrauja net Prezidentūroje. Ir vyrauja išskirtinai dėl to, kad nesistengiama visuomenei logiškai argumentuotai paaiškinti vienokius ar kitokius sprendimus…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *