Žurnalui labai rūpi prenumeratoriaus nuomonė apie jį ir konkurentą

pagal | 2010/05/14
Pavojus žiniasklaidai - pavojus demokratijai.

Pavojus žiniasklaidai - pavojus demokratijai.

Prieš porą dienų gavau žurnalo „Valstybė” darbuotojos laišką. Standartinį. Bet su labai aiškiu prašymu – išsakyti savo nuomonę apie prenumeruojamą leidinį. Nesu labai geras prenumeratorius, nes dažniausiai esu linkęs kritiškai žiūrėti net į tuos leidinius, kuriuos skaitau. Šį kartą irgi būsiu kritiškas.

Mane nuoširdžiai ir maloniai nudžiugino pats faktas, kad klausiama mano, prenumeratoriaus, nuomonės:

„Gerbiamas prenumeratoriau,
esame labai dėkingi, kad vertinate mūsų darbą ir esate ištikimas žurnalo VALSTYBĖ skaitytojas. Jūsų parama yra stipriausias veiksnys, leidžiantis mums tvirtai siekti savo tikslo – kurti nepriklausomą ir Lietuvos ekonomiką stiprinantį leidinį. Ačiū Jums.
Kaip ir kiekvieną pavasarį, siunčiame Jums klausimus, atsakymai į dalį kurių padėtų mums geriau suvokti kaip gerinti žurnalo turinį. Kita klausimų dalis susijusi su Lietuvos gyvenimo aktualijomis. Norėtume atkreipti dėmesį, kad prašome atsakyti tik į tuos klausimus, kurie, Jūsų nuomone, gali būti svarbus mūsų redakcijai bei visuomenei. Būtume labai dėkingi jei galėtumėte pateikti atsakymus iki gegužės 18 dienos.
Sėkmės Jums darbuose ir gražaus, saulėto pavasario”.

Toks malonus prašymas nuteikė labai gerai. Pradėjau rašyti atsakymus į klausimus. Juk smagu, kad leidinys yra man dėkingas už tai, kad padėsiu įvertinti redakcijos pastangas kuriant žurnalo turinį. Visai smagiai atsakiau į kokius tris pirmuosius klausimus. Prie ketvirto suglumau. Cituoju:

„4. Jūsų nuomone, kokių tikslų siekia Rusijos įmonės „Inter RAO UES“ partneriai Lietuvoje per susijusią įmonę išleidę žurnalą IQ, kuris viešumoje prisistato lietuvišku „The Economist“? (galite pažymėti kelis atsakymus):”

Atsakymų variantų nėra daug:
1) investuoja, nes tikisi uždirbti pelno;
2) siekia pagerinti savo įvaizdį;
3) tapdami spaudos mecenatais vysto švietėjišką veiklą;
4) siekia ilgalaikės įtakos politiniams ir ekonominiams šalies procesams.

Gerai, kad leido pažymėti kelis atsakymus. Kažkodėl pamaniau, kad visi atsakymai ir tinka. Juk nėra tarp jų prieštaravimo. Bet man parūpo kitas dalykas. Kodėl žurnalas „Valstybė” taip aiškiai akcentuoja savo naujo konkurento sąsajas su Rusijos koncernu? Bijo. Panašu. Bet juk žurnalams konkuruoti reikia kokybe, o ne bandant sumenkinti konkurentą. O gal aš klystu?

6 komentarai

 1. Paulius_A

  Tačiau tokio baubo naudojimas anketose yra žema. Man pačiam IQ yra kone geriausias žurnalas kada nors leistas Lietuvoje (na, turint galvoje, kad man dar metai iki bakalauro darbo apgynimo liko, tai nesu per daug rimtos spaudos matęs per savo amžių). Drįstu teigti, kad skaitytojai tkių žurnalų kokybę vertina ne pagal „kilmės šalį”, bet pagal straipsnių autorių reputaciją, pačių straipsnių aktualumą, išsamumą, įdomumą ir pan. Kažkada pirkadavau ir „valstybę”, bet jis man pasirodė per daug orientuotas į verslo specifiką, kas man dar kol kas nėra aktualu 😉

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Pauliau, manau, kad tai greičiausia noras atgrasinti nuo konkurento. Rusijos baubu. Man ir pačiam buvo kilę kai kurių klausimų dėl Rusijos kapitalo investicijų į Lietuvos žiniakslaidą. Bte tokie klausimai anketose su tokia potekste…

  Atsakyti
 3. Paulius_A

  Įsivaizdavau, kad „Valstybės” prenumeratoriai išsilavinę verslininkai bei profesionalai, tačiau 4-asis anketos klausimas skirtas daugiau formuoti nuomonę, negu sužinoti tikrą skaitojo požiūrį. Apskritai, garbės toks klausimas žurnalui tikrai neprideda, veikiau priešingai. Kuo jis laiko savo prenumeratorius?

  Atsakyti
 4. Atgalinis pranešimas: Komjaunimas.lt » Blog Archive » Skaitiniai nr. 2

 5. sigitas

  Dainiau, bet įžvelgti Maskvos plaukuotą ranką dabar tapo taip madinga, tiesiog tai gero tono požymiu 😉
  Kaip sakoma – tai priemonė patriotams „viskas viename”. Kaip geras šampūnas, tinkantis visoms vietoms(na supranti)

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *