Atsakymai apie Alfa.lt, rubriką "Politikų ringas" ir pinigus. Viskas aišku

Šią savaitę račiau apie tai, jog viename bloge buvo viešai paskelbta informacija, neva naujienų portale Alfa.lt politikams galima už pinigus spausdinti savo nuomones, komentarus, interviu. Nurodyta rubrika -„Politikų ringas”.

Suabejojau tuo, todėl viešai apie tai parašiau savo bloge ir nusiunčiau užklausimą minėto portalo politikos naujienų redaktorei Gabrielei Vasiliauskaitei. Kadangi gavau atsakymą, todėl tikrai noriu jį pateikti ir tiems, kas susidomėjo tema.

„Sveiki, pradžiugino Jūsų laiškas, nes pati ruošiausi rašyti – turiu keletą klausimų. Del komentaro apie Politikos ringą, manau, kaip LŽS pirmininkas, sekate viešoje erdvėje pasirodžiusią informaciją, tad matėte, kad atsakiau A. Navickui ir aš, ir T. Viluckas. Jei kartais nepastebejote, štai:
http://www.bernardinai.lt/zmones/andrius_navickas/blog/irasas/apie_prekyba_nuomonemis/comments#list
http://tomasviluckas.blogas.lt/neitarinekite-politiku-nuomonemis-neprekiavau-3440.html”

Tikrai nestebiu visos viešos erdvės nuolat – neturiu tokių pajėgumų. Bet dabar jau radau atsakymus į man rūpimus klausimus, todėl kad būtų ir kitiems lengviau, pateikiu minėtus atsakymus iš nuorodų:

Gabriele Vasiliauskaite 2010-05-12 13:48
Mielas Andriau,

Sutinku, kad Politikų ringas – mūsų silpnoji vieta. Silpnoji vieta ta prasme, kad suteikia galimybę įvairioms interpretacijoms. Visų pirma, šis projektas nuo pat pradžių pristatytas kaip iš dalies komercinis. Antra, mes darome skaidriai tai, ką kiti (tiek radijas, tiek spauda, tiek TV ir internetas) daro slapčiomis – visi užsakyti tekstai yra žymimi PR raide. Ir, beje, absoliučiai visas užsakytas medžiagas žymėti pradėjome bene pirmieji iš portalų (net spauda, TV ir radijas tuo nelabai užsiima). Politiku ringe tokio teksto, pažymėto PR, nei vieno nėra. Jei būtumėte tikrai domėjęsis Politikų ringu, būčiau mielai paaiškinusi. O šiaip, įėjus į rubriką, jos apačioje yra paaiškinimas (mūsų klaida buvo ta, kad neapgalvojome iki galo ir paaiškinimą įdėjome po visais tekstais, o ne viršuje). Ir dar: http://www.alfa.lt/tekstas/178758/

Nežinau, kaip kitiems, man viskas aišku.

P.S. Čia paskelbiau tik dalį Gabrielės Vasiliauskaitės laiško. Tik tą, kuris susijusi su mano paklausimu. Bet, kaip galima buvo suprasti net iš mano paskelbtos dalies, man ji taip pat uždavė kai kuriuos klausimus. Nekomentuosiu jų kol kas, nes atsakymus greičiausiai artimiausiu metu visi ras alfa.lt.

10 komentarų

 1. Simas

  Na ar man reikia įrodinėti? Tekstas gale, mano manymu, tikrai reklaminis… Be to tas alfa.lt ir LNK susiliejimas į vieną krūvą man asmeniškai kelia daug klausimų. Kas kam moka? Ar LNK už tai, kad reklamuojasi alfa.lt, ar LNK gauna iš alfa.lt, kad ši naudojasi jų medžiaga (o gal net ne jų?)?

  Tas pats, matyt, ir su lrytas.lt ir lrytasTV…

  Nejaugi niekam nekyla jokių finansinio skaidrumo klausimų? Ar aš čia toks vienas paranojikas?

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Skelbiu. Kas daugiau surinks iki birželio 1 dienos – specialus mano prizas. Firminiai marskineliai.

  Atsakyti
 3. Atgalinis pranešimas: Alfa.lt parsiduoda. Dainius Radzevičius nusivylęs. Vestuvių nebus.

 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai ir Sigitai, Jūųs pastabos žiaurios ir teisingos. Tokie klausimai sėja teisinį nihilizmą ir griauna teisinę valstybę. Mažų mažiausiai turėtume dėl etikos įspėti.

  Atsakyti
 5. Simas

  Va va… Ne tik, kad neaiškia linkme kreipia žmonių nuomonę, bet ir dar pinigus už tai ima… Tiksliau pasakius, yra tokių, kurie mielai už smegenų pudrinimą susimoka 🙂

  Atsakyti
 6. sigitas

  Simai, apačioje po klausimu parašyta, kad kiekvienas skambutis po 1 Lt. Štai čia ir yra tikroji ne tik LNK, bet ir visos lietuviškos žiniasklaidos „misija”

  Atsakyti
 7. Simas

  Na o kokio atsakymo tikėjotės? Viešo prisipažinimo? Kitokio atsakymo iš principo negalėjo būti.

  O dabar turiu kitą, manau, kad labai į temą klausimą. Vakar per LNK buvo užduotas klausimas, kuris, manau, formuoja labai iškreiptą teisėsaugos darbo suvokimą: ar pritariate Teismo sprendimui atiduoti mergaitę Laimutei Stankūnaitei? Kas čia per klausimas? Aš nesuprantu tokio neigiamo teisėsaugos darbo formavimo tikslo. Žmonės atvirai mokomi nevykdyti Teismo sprendimų… Ar čia tokia nauja žiniasklaidos misija? Kur nueisime su tokia žiniasklaida?

  Suprantu, kad ši istorija neeilinė, tačiau viskam yra ribos. Netgi žurnalistai turi žinoti ribas…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *