Palieku "Žiniasklaidos anatomiją" su tema apie Lietuvos ir Rusijos santykių atspindį žiniasklaidoje

pagal | 2010/05/31

Šį antradienį (birželio 1 d.) 10.05 val. Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ paskutinį kartą moderuosiu diskusiją. Šį kartą tema bus apie tai, kodėl Lietuvos ir Rusijos tarpusavio santykių tema kursto tiek daug aistrų viešojoje erdvėje.

Kadangi nuo gegužės 18 dienos teko garbingos ir tuo pačiu nemažai laiko reikalaujančios LRT Tarybos pirmininko pareigos, todėl rytoj paskutinį kartą vesiu radijo laidą „Žiniasklaidos anatomija”. Užgimusi 2006 metų spalį pirmoji ir kol kas vienintelė žiniasklaidos temai skirta radijo laida turėtų ir toliau sėkmingai gyvuoti – jos vairą jau po savaitės perims kitas kolega.

Todėl stebėdamas viešąją erdvę gegužės mėnesį ir netgi pastaruosius beveik 20 metų pastebėjau, jog žurnalistų, politikų, politologų, ekonomistų, kitų visuomenės veikėjų labai dažnai gana aštriai aptariamos štai tokios temos: energetinė nepriklausomybė ar gamtinių dujų ir naftos tiekimas, sovietmečiu patirta žąla ir geri santykiai šiandien, vykti šalies vadovams į svarbius renginius ar ne. Šios temos ir klausimai nuolat sulaukia daug prieštaringų diskusijų, ginčų ir aistrų jei prie jų pridedami Lietuvos ir Rusijos pavadinimai.

Todėl laidoje „Žiniasklaidos anatomija“ keliamas klausimas, kodėl viešojoje erdvėje prabilus apie Lietuvos ir Rusijos tarpusavio santykius ekonomikos, politikos ar net kultūros srityse sukyla tiek daug prieštaringų diskusijų ir net kivirčų dėl to, kaip reikia vystyti dvišalius kaimyninių valstybių santykius.

Diskusijoje dalyvauja mėnraščio „Valstybė“ vyriausiasis redaktorius Darius Varanavičius, „Lietuvos ryto“ televizijos vadovas ir laidų vedėjas Edmundas Jakilaitis, naujienų portalo rudelfi.lt vyriausiasis redaktorius Olegas Jerofejevas, politologas Lauras Bielinis.

Laidą „Žiniasklaidos anatomija“ bendrai rengia Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Žinių radijas. Studijos telefonas 8-5-2431431.

2 komentarai

  1. Liutauras

    o gal perims kolegė, pastaruoju metu taikliai ir aštriai kritikuojanti dabartinę žiniasklaidos būklę?

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *