Kas naujo britų žiniasklaidoje? Žurnalistai praranda darbus, o kokybės mažėja

pagal | 2010/06/14

Kas laukia žurnalistikos?

Jungtinėje Karalystėje artėja redakcijos darbo vietų mažinimas. Birželio 11 dieną bendrovė „Trinity Mirror” paskelbė apie planus mažinti 200 redakcijos darbuotojų savo trijų nacionalinių leidinių grupėje – „The Daily Mirror” ir „Sunday Mirror” ir „The People”.

Įdomiausia, kad tai buvo paskelbta po to, kai vadovybė pranešė, jog „sėkmingai įgyvendino” savo interneto turinio valdymo sistemą „ContentWatch”. Kolėgos britai iš jų vietinės Nacionalinės žurnalistų sąjungos pasmerkė vadinamąją evoliuciją ir pažangą. Dar daugiau, kolegos tokį progresą pavadino „neandertaliečiu” be talentingų žurnalistų.

Maža to, vis garsiau Didžiojoje Britanijoje kalbama (apie tai rašo „The Independent”), kad daugėja ryšių su visuomene (PR’o) ir mažėja žurnalistikos. Buvęs BBC News vadovas Richard Sambrook, kuris neseniai tapo vyriausiuoju turinio specialistu viešųjų ryšių bendrovėje Edelman, teigia, kad dabartiniu metu randasi vis daug galimybių ryšiams su visuomene (PR) ir tuo užsimančioms įmonėms „plėsti savo teritoriją”. Šiuo metu profesionalius žurnalistus tikras šokas yra ištikęs. Anot R. Sambrook, tradicinės žiniasklaidos fragmentacija suteikia PR bendrovėms galimybę puikiai suderinti tradicinies rinkodaros strategijas ir naujas socialinės žiniasklaidos priemonės. Todėl šis specialistas mato, kad žurnalistikos ateitis yra baisus hibridas, kuomet randasi tieisog žiniasklaidos darbuotojai (nebūtinai žurnalistai), kurie sujungia redakcinio turinio/žurnalistikos ir viešųjų ryšių įgūdžius bei tokiu būdu pasako vartotojui kliento istorijų kaip patikimą „istoriją” (galima tai vadinti publikacija ar laida).

Tai vyksta Didžiojoje Britanijoje. O pas mus tai vyko jau ir seniau. Pasirodo, ten gerai, kur mūsų nera.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *