Mirtis pasiėmė dar vieną vadinamosios pedofilijos istorijos herojų

Sekmadienio vakare kaip perkūnas iš giedro dangaus pasirodė žinia apie dar vieną nelaimės auką vadinamojoje Kauno pedofilijos istorijoje. Mirė pagrindinis kaltinamasis Andrius Ūsas.

Tai jau ketvirtoji auka – mirė ir pagrindinis A. Ūso kaltintojas Drąsius Kedys, o pirmieji šioje istorijoje aukomis tapo nušautieji teisėjas Jonas Furmanavičius ir Violeta Naruševičienė. Ši istorija tiesiogiai ar netiesiogiai jau pareikalavo daug mirčių ir kitokių aukų. Kuo gi baigsis ši istorija?

Teisine prasme jau viskas lyg ir aiškėja – pagrindinė dalis bylų tikrai nebus ištirtos iki galo ir nebus atiduotos į teismą, nes nėra gyvų įtariamųjų ir kaltinamųjų. Tai reiškia tik viena – teisiniai verdiktai ir tyrimai, kurie labiausiai domino visuomenę ir galėjo atsakyti bent į dalį klausimų, visuomenės tikrai nebepasieks. Tiesa, kalbų ir vertinimų bus dar labai daug. Žiniasklaida, politikai ir teisėsaugininkai galės kone dešimtmetį (žinoma, su petraukomis) kalbėti apie šią istoriją ir kelti įvairias versijas. Tą patį darys ir didelė dalis žiniasklaidos veikiamų žmonių. Ar mes ko nors pasimokysime iš šios istorijos? Sunku pasakyti. Bet jau dabar galime nujausti, kad artimiausiu metu gali kokia nors televizija sulaukti prodiuserių pasiūlymo sukurti panašaus turinio serialą.

Na o šiandien ryte Lietuvos radijui Vidaus reikalų ministras Remigijus Palaitis komentuodamas naujausias žinias dėl A. Ūso mirties ir visų tyrimų pasakė:

„Manau, kad reikia laikytis socialinės rimties ir laukti atsakymų. <...> Dabar mes klaidžiojame patamsėmis. <...> Kas iš to, kad mes čia dabar šnekame ir fantazuojame?”

Ir tikrai, kas iš to, kad daugelis apie šią istoriją šneka ir fantazuoja, kol tyrimai nebaigti ir faktai neištirti?

O štai laikinasis generalinis prokuroras R. Petrauskas kalbėdamas apie A. Ūso mirtį ir atsakydamas į Lietuvos radijo žurnalistų klausimą, ko yra daugiau – klausimų ar atsakymų, pasakė, kad šiuo metu jis turi daugiau atsakymų nei klausimų. Bent tai džiugina.

O štai žiniasklaidoje jau „siautėja” komentatoriai. Štai naujienų portalo Delfi.lt svetainėje publikacija „Žuvo pedofilijos byloje minimas A.Ūsas (atnaujinta 01.52 val.)” 2010 birželio mėn. 13 d. (19:35) sulaukė 6649 komentarų, alfa.lt publikacija „Rastas Ūso lavonas” sulaukė 720 komentarų, šimtai komentarų ir lrytas.lt svetainėje. Gaila tik vieno – ar kas nors rimtai pagalvoja apie artimuosius tų žmonių, kurie ir toliau gyvena ir kasdien išgyvena labai sunkias akimirkas. Norisi tuos žmones nuoširdžiai užjausti ir paprašyti visų kitų suteikti jiems bent kiek ramybės.

28 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Laila, nors ir vėliau, nei tau atrodo :-), bet ta tema pasirodė. Ji nebuvo pamiršta. Ir nebus 🙂 Bet kartais yra kitų aktualijų, aktualesnių 🙂 Bet kuriuo atveju dėkoju už pastebėjimą 🙂

  Atsakyti
 2. sigitas

  Dainiau,taip,jie (ir ne tik) užsiima korupcija,taip,jie jau seniai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui . Jie gi ketvirtoji valdžia .Jiems galioja tie patys dėsniai, kaip ir kitoms trims.Jie gi gyvi žmonės-valgo,eina kaka, mylisi,dauginasi.Kas čia nuostabaus?Klausimas -ar jie patys ,mums nepastebėjus,dar netapo valsfybe ,lieka atviras.

  Atsakyti
 3. Aušra

  Dainiau, tu čia „krūtai” užlenkei pasakyk nors vieną. Taip aš tau ir sakyčiau- ypač viešai :D. Pritariu šiaip rinai, kad nusikalstamoms gaujoms ir ne tik gaujoms. Palaukiam, davai, rinkimų ir je mūsų Seimas bus violetinis, bent iš dalies- tai visi į tai sumokėti pinigai sugrįš mokėjusiems su kaupu.
  Sigitai, buvo gi jau Vienitelė karpos istorija:)

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, suprantu, bet nesutinku, kad taip būtų. Tos nredakcijos, kuriso taip daro, iš esmės užsiima korupcija. galima net teigti, jog tokiu būdu kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

  Atsakyti
 5. sigitas

  Dainiau, čia aš apie pastą šiaip, kad vaizdingiau būtų. Bet apskritai, tai kaip parastai atsilyginama žiniasklaidos savininkams už žinių pasklaidimą/nepasklaidimą? Kartais gi ta reklama išvis nerodoma, tik gauti pinigai įforminami kaip už reklamą. O iš tikrūjų tai…..Na gi pats supranti.

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, o tu manai, kad ir pastos pinigai čia susiję? jei manysime, kad prie reitinginės laidos deda pasta reklamą, tai kaip ir taip. Juolab, kad LT dar nedažnai rėmeaji žiūri, kur jie reklamuojasi. beje, įdomu būtų sužinoti, kaip reaguoja žmonės matydami prodyuktų reklamą būtent tokiose laidose.

  Atsakyti
 7. sigitas

  Dainiau, dar pamiršau pridėti prie savo atsakymo į paties klausimą apie „juodus” pinigus. Kaip manai, ar pinigai, gauti už kontrabandą ir išleisti kokiai dantų pastos reklamai per TV už tai , kad bus parodyta kokia šokiruojanti visa „tiesa” paskutinėje konstancijoje , yra dar vis juodi , ar jau pabalę???

  Atsakyti
 8. sigitas

  ne Dainiau, ne taip. Tiek LNK , tiek TV , tiek ir visos kitos žiniasklaidos priemonės , manau, eskaluoja tą temą daugiausia vien todėl , kad ji „veža”, pritraukia daugiau vartotojų , kurie „bestradalindami” (pardon) šioje temoje, pastebi ir reklaminius dalykėlius. Bet kad opozicija kiek finansiškai prie tos temos sukimo prisideda, tai manau būtų logiška. Na jei aš būčiau koks Butkevičius ar Mazūronis, tai tikrai kiek , pagal išgales, „paremčiau” kokią Rūtą ar Kristupą.

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, bet pagal tavo logiką išeina, kad tv kanalai LNK ir TV3, kurie transliuoja tas garsiąsias laidas ir kai kuri spauda uždirba iš „juodų” pinigų?

  Atsakyti
 10. sigitas

  Dainiau, tai pirmiausiai naudinga mūsų politinei valdžiai- taip nors truputį nukreipiamas dėmesys nuo dabartinių ekonominių sunkumų.Bet nemanau, kad čia jie investuoja kokias lėšas. Tai naudinga opozicijai – štai matote, kaip dabartinė konservų valdžia nesusitvarko. Vienžo- politiniai dividentai, nors ir abejotini bei amoralūs. Pinigų tikriausiai investuojama per žiniasklaidą. Tai laaabaii naudinga kriminalui (kontrabanda,gaujos)- čia tai jau be abejonės. Nieko nėra jiems naudingiau, kaip išbaladoti visą LT teisėsaugą vienu mostu. Babkių šie čia sukiša be skaičiaus – reikėtų skaičiuoti furomis su cigaretėmis. Reikalnga rytų kaimynams – tai tiesiog dovana visokiems FSB ir pan. Na kaip nepasinaudojus tokia proga kelti sumaištį nedraugiškoje valstybėje. Tam , manau, jau metus teka kokia naftos čiurkšlė (imenni Iljiča ar pan). Taip kad suinteresuotų daug.

  Atsakyti
 11. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, negi tu manai, kad kažkokios hėgos pinigus į tai invesuotja? pasakyk nors veiną, kam tai naudinga.

  Atsakyti
 12. sigitas

  Aušra, patikėk, jei mergaitei nebūtų buvus skirta apsauga ir ji netyčia ! nusibrozdintų kelius, Venskakedžių komanda (įskaitant „žurnalistus”) užglušintų visą viešąją erdvę apie tariamą pasikėsinimą. Ir vėl lėktų galvos prokuratūroje, vaikų apsaugos kontrolėjė bei policijoje, vėl Stoma tiesiog nakvotų ant „bačkos” Garliavoje, o Gorienė su Krivicku vėl turėtų ką rašyti. Manau, kol visa ši istorija nepasieks visiško idiotizmo lygmens ir visi to galiausiai nepamatys , tol visa ta istorija nesibaigs. O kad visa tai kiek galima ilgiau testūsi , dedama labai daug pastangų (ir , kaip suprantu) pinigų.

  Atsakyti
 13. Aušra

  Mergaitei skirta apsauga- nuo ko? Va nuo ko? Į tokį klausimą gali duoti kasnors atsakymą-negali. NEs patys nežino nuo ko.

  Atsakyti
 14. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, viena, kas tikrai yra akivaizdu, tai teisėsaugai reikia iš naujo mokintis dirbti ekstremaliose situacijose.

  Atsakyti
 15. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Našle, sutinku, kad stausas yra toks, apie kurį kalbate, sudėtingas. Bet jam buvo pareišktas įtarimas, vėliau teismui perduota byla, kur jis iš esmės ir yra kaltinamas… Nekalbu jau apie visą viešąją erdvę.

  Atsakyti
 16. Našlė Juodoji

  Gerbiamas Dainiau, prašau pasitikslinkite, ar tikrai A. Ūsas yra kaltinamasis? Jis – tik įtariamasis. Manau, tai skirtingos sąvokos. Ačiū.

  Atsakyti
 17. Aušra

  ne, sigitai, aš ne apie tai. Aš apie tai, kad pas mus kaip toj rusiškoj patarlėj- poka grom ne grenit, mužik neperekrestitsa. Sausio šešioliktą riaušininkai gavo kulkų- gavo. Yra noras daužyt Seimo langus dar kartą? Nėra. Garliavoj susirinko minia, antstolį apstumdė- visi žiūri- išvados tai kokios-antstolis pats kvailys, kad raštą nešė. Bus metai vis dar skėsčiojam rankom. Gal jau buvo galima įvardinti sau- kas organizuja vsa tai, ir imtis veiksmų. aiškių ir suprantamų. Grina anadien, matosi, girdi, nusikalstamų grupuočių veikla. Kas gi su juo ginčytųsi. visi ta mato, ir jie galų gale pamatė. Ir?…Ir pasakė ,kad teistieji prie tvoros teisūs, kad Šimašius tegu ir nekalba,kad teisėjas neteisus ir t.t. begalinis blaškymasis vaikantis ko? Ko? Politinio kapitalo? Finansinio? Dainiaus žmona teisininkė- va kaip ji vertina, tą precedento neturintį atvejį kai teisėjas turi aiškintis dėl priimto sprendimo- teisėto neteisėtai susibūrusiai gaujai. Kurios tas sprendimas ir šiaip niekaip neliečia.

  Atsakyti
 18. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, Lt dažnai taip. Ir dabar dar ras kaltų, kas neužkirto kelio. Vieną jau nuėmė – generalinį prokurorą.

  Atsakyti
 19. sigitas

  Aušra, tavęs pasiklausius, tai VSD ir VRM bei visas valstbinis aparatas apie Ūso mirties/žūties/ nužudymo priežastis turėjo paskelbti dar prieš jam žūnant/mirštant. O jei to nepadarė, tai jie visi korumpuoti ir nieko neveikia. Na labai jau lietuviška.

  Atsakyti
 20. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, vilties sužinoti tiesą tikrai labai mažai. Nes tie, kas tiria tuos įvykisu, neturi pasitikėjimo, o tie, kuo galima būtų pasitikėti, neturi įgaliojimų tirti. Tad ir beliks tik įsitikinimai viena ar kita versija.

  Atsakyti
 21. Aušra

  Dainiau, primink man, ar Kedžio histologiniai, toksikologiniai tyrimai, DNR – kas nrs iš to jau paskelbta? Jau atlikta? Išvados yra? Ūsas veidu baloj- prigėrė ir prisirojo žolės, ar dar neaišku? Tai jei tik šiandien jis bus nuvežtas į TMI ekspertizė gali dagybės dalykų ir nebeparodyti. Net ricinas per tiek laiko pasišalina iš organizmo be pėdsakų. Ir dar tas dujinis pistoletas :D. apauga agndais- neapaugti negali.

  Atsakyti
 22. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, bet kuriuo atveju, 7000 komentarų rdodo žmonių aktyvumą šioje istroijoje. Akivaizdu, kad dabar beliaka Rolandui Skaisgiriui prodiusuoti serialą. Greiati gal ir sulauskime…

  Atsakyti
 23. Aušra

  baik, pas mus ligoninėj tiek ligonių neguli, esam pati didžiausia. Virtuali, na beveik. Tai kam rautis viešoj erdvėj tos plaukus. Galima ir ne viešoj, ir ne savo tuos plauus rautis, o pačio pasiklausti ar jis bent kiek kontrliuoja tą VRM sitemą, ar jis ją valdo. Iš esmės per tą laiką, mes visi stovim toj pačioj baloj. ar rudenį, ar dabar. Du lavonai ir tiek. Tada ir dabar.Tai tam tikraprasme gerai jei Ūsas pats numirė, o je ne? Kas nors ką nors daro šitoj byloj ar nieko. ar policija tik sugeba džiūgauti- mes su minia arliavoj sutariam, jie mūsų nemuša. Gal gi per tiekos laiko VSD ir VRM galėj na nors ką nors padaryti. Iš riaušininkų nubautas vienas Mariux. O toliau? Kas ką nori, tas tą daro. Kas nors apskritai šalį valdo? Po Seimą sklaidosi, Julių , kaip velnią į dienos šviesą ištraukt ketina- gerai, Šedbarui grasina – dar geriau. Ir niekam nieko. Venckienė greit matyt trobą teisėjos mantija plaus irgi gerai.
  O apie tai, kad ten dar yra vaikas kaip beždžionė narve ir laikoma, ir apžiūrėjimui išstatoma, tai ir visai niekam neįdomu. Va visa tai kas nevirtualu, nesukurta. IR kas ką gali kam padaryti, ta prasme sustatyti taip, kad ta tvarka jau būtų, bent jau aišku kas už ką atsakingas? Ir nu ko pradėt? Ar būtina būt Sarkozy, kad suprast kam yra skrta policija, ir kaip ji turi vekti, bei kaip tai turi būti panaudota? Ar visi ten taip korumpuoti, kad nebeįmanoma niekaip veikti. Negyva struktūra nuo korupcijos? Kaip yra iš tiesų?

  Atsakyti
 24. sigitas

  Aušra, 7 tūkstančiai komentarų DELFYje , tai vieno mažo miestelio vienos gatvės gyventojų skaičius. Žinant , kad daugelis komentatorių parašo ne mažiau kaip 3 -5 komentarus, belieka koks 1000. Tiek yra maždaug vienos psichiatrinės ligoninės pacientų. Žinant , kad normalūs žmogai Delfyje komentarų ne tik nerašo , bet ir jų neskaito, viskas normalu. O ką pati manai Palaitis ( ar koks kitas valdžiažmogis ) šioje situjovinoje turėtų daryti? Plaukus tiesioginiame eteryje rautis ? (pažiūrėk į Palaičio šiuveliūrą ;-)Visoje šioje pedofilinėje Santa Barbaroje , 70 procentų įvykių yra virtualūs, sukurti žiniasklaido, likusieji 30 – tai keturi negyvėliai (aTa). Paskutiniai?

  Atsakyti
 25. Aušra

  laukiame, nieko nekuriame. Visur tylu, ramu. Net Garliavoj niekada niek nevyko. VRM tiesiog darbo, gero darbo pavyzdys. Tik…jei ne viena iktyvi pažyma, gal būtų visi keturi ir gyvi ar ne? Delfi komentarų skačius įspūdinas, berods tokio niekada ir nebuvo šitos bylos plotmėj.

  Atsakyti
 26. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Aušra, manau, kad ministras šiandien ryte spaudžiamaos kolegų žurnalisto, ką nors pasakyti, pasakė esmę – o ką čia gali prikurti. reikia laukti tyrimo išvadų.

  Atsakyti
 27. Aušra

  tai jau tikrai, o kas čia tokio. Ir apskritai ar yra kas nors tokoi tose bylose, kas patį Palaitį dominti. Padumaeš, keturi lavonai vienoj byloj, neišnagrinėtoj byloj. Ar tai gali nors kieknors sudominti ministrą?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *