Pavėlavai ateiti į internetą ir jau esi nebereikalingas? Respublika.lt atvejis tai patvirtina

Respublika.lt skaitytojai abejingi straipsniams ir nenori jų komentuoti

Šiandien seminare Klaipėdoje toliau kalbame apie tradicinę žiniasklaidą, žurnalistiką ir žurnalistų sukuriamo turinio perspektyvas keičiantis technologijoms. Įdomiausia lektoriaus Džiugo Paršonio įžvalga – nuo progreso atsiliekantieji yra kaip pavėlavusieji į traukinį – gali pasilikti perone.

Pradžioje lyg ir nesinorėjo sutikti su kolega – juk Lietuvos interneto žiniasklaidos padangėje atsiradęs Delfi.lt dar tebeturi didžiausią auditoriją. Tačiau į šią rinką atėjęs lrytas.lt, bernardinai.lt, alfa.lt, balsas.lt, 15min.lt taip pat sparčiai susirinko nemažas auditorijas. Bet… Vienu didžiausių kartias dar tebevadinamas dienraštis „Respublika” ne tik labai vėlai atsirado internete, bet tam skiria tiek mažai laiko ir dėmesio, kad visai neseniai vienas kolega žurnalistas net nusistebėjo ir paklausė, „o ką, jie jau irgi yra internete?”

Todėl šiandien seminaro metu pabandžiau dar kartą pasitikrinti, kaip sekasi respublika.lt – ar juos skaito žmonės, ar skaitytojai vertina straipsnius, komentuoja, reaguoja ir pan. Ir nustebau. Nustebau, nes supratau, jog niekam arba beveik niekam nerūpi tai, ką rašo savo interneto svetainėje respublika.lt. Situacija yra gal net blogesnė – daugelis tinklaraščių turi žymiai daugiau auditorijos dėmesio ir bet koks įrašas juose dažniausiai sulaukia gerokai daugiau reakcijos ir komentarų nei respublika.lt skelbiamas straipsnis „Ar Lietuvai reikalinga kultūra?”. Šiandien jau 2 valandas skelbiamas straipsnis kol kas turi tik 1 komentarą. Bet ne ką geriau sekais ir vakar dienos „Respublikos” ir „Vakaro žinių” publikacijoms, kurios turi rubriką „Verta atversti”. Publikacija „Menas reikalauja biudžeto aukų” teturi 6 komentarus, o „V. Tutkus – nebe vadas, bet ir ne „pieška” sulaukė vos 4 komentarų.

Gal vis dėlto teisus kolega Džiugas – pavėlavai ir likai už borto?

30 komentarų

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Karpieniau, galime diskutuoti dėl kelių dalykų:
  1. Kiek ir kas yra, tavo nuomone, tos R žvaigždės, kurias žino visi ir kurias vertina auditorija?
  2. Pavėluoti į internetą tikrai negalima. Visada gali ateiti. O ar galima atėjus vėliau nei kiti labai lengvai ir skėmingai užkariauti auditoriją?

  Atsakyti
 2. glk

  Karpieni, tai tu palik savo emaila ir gal kas perduos, kad su tavimi reikia susitikti 🙂

  Atsakyti
 3. Karpienis

  Koks bebūtų genialus V.Tomkus-jis taip pat klysta.Lygiai tokia pati situacija buvo ir su „delfino” projektu.Kodėl taip įvyko?Tomkus(ir kiti) yra seno sukirpimo žurnalistai,kurie vis dar rūpinasi „turiniu”,nekreipadmi didelio dėmesio turinio sklaidai.Respublika yra puikus leidinys su žurnalistais-žvaigždėm.Turinys kokybiškas ,tačiau turinio dabar pilna visur.Skaitytoją reikia švelniai paimti už rankos ir atvesti prie „turinio”:)”Laikas” čia neturi jokios reikšmės.Laiko nėra -yra tik čia ir dabar,todėl niekur „respublika” nepavėlavo ir negalėjo pavėluoti.O kam naudinga skleisti nepamatuotas pesimistines nuotaikas?:)

  Atsakyti
 4. Karpienis

  Tomkui:).Be abejo,kad dėl populiarumo.Internetinės „Respublikos” nėra jokiuose reitinguose.Ar nekeista?

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Karoli, aš ir nesakiau, kad neskaitoma. Jei atidžiai skaitei, tai mano mintis buvo tokia:
  „Todėl šiandien seminaro metu pabandžiau dar kartą pasitikrinti, kaip sekasi respublika.lt – ar juos skaito žmonės, ar skaitytojai vertina straipsnius, komentuoja, reaguoja ir pan.” Man rūpėjo reakcija. Jei jos nėra, tai kiek glumina. Bet… Gal tai ir normalu?

  Atsakyti
 6. Karolis Jachimavičius

  Komentarų skaičius nebūtinai proporcingas skaitomumui. „Urobore” dažnai būdavo ir būna atvirkščiai.

  Atsakyti
 7. Tomkus :)

  Karpieniau: tu turi pasiulyma del populiarumo ar del pelningumo ?

  Atsakyti
 8. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, galiu kike paprieštarauti, kad portalai nesiskiria. Skiriasi. labai. tas ajčiaisi. akivaizdu, kad delfi, lrytas investuoja daugiausiai ir 15 min labai stengiais. Alfa ir bernradinai – nišiniai, nes ir žurnalistų pajėgos labai nedidelės. Kita vertus, kas yra eilinis vartotojas internete? manau, kad kai nemoki pasiūlyti ko nors verto, tuomet lengviau viską nurašyti, kad pavėlavai. Kita vertus, atn.lt gal ir pavėlavo, gal ir dar kai ko pritrūko, ir jimes kažkaip nesėkmingai viskas susidėliojo. Yra adug priežasčių. Bet… Bet žmonių ir investicijų padaryti gerą produktą neįmanoma.

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Karpienaiu, atkreipk dėmesį į mano buvusį komentarą. jei bus populiarus ir GERAS leidinys – tada būsime laimingi.

  Atsakyti
 10. Simas

  Vis dėl to nesutikčiau dėl kovos internete… Kažkas paminėjo turinį kaip esminę interneto varomąją jėgą. Deja, deja… Tokioje begalinėje informacinėje jūroje neįmanoma surasti to normalaus turinio. Delfi, alfa, lrytas gyvuoja ne dėl turinio. Jis gi praktiškai vienodas nes imamas praktiškai iš tų pačių šaltinių. Gal kiek kitoks yra 15min turinys, bet ir jame dominuoja naujienų agentūrų info…

  Pavėluoti į internetą, manau, tikrai galima. Net su pačiu kokybiškiausiu ir objektyviausiu turiniu liksi nuošalyje…

  Kitas, keistas paradoksas yra tas, kad iš tiesų gyvuoja tie, kurie iš to uždirba… Nors pats internetas duoda galimybę informaciją gauti sąlyginai nemokamai, bet iš tiesų niekas nesivargina to turinio ieškoti ir ramiai susigyvena su reklama… Eilinis vartotojas nemoka naudotis internetu ir jis ima tai, kas labiausiai išreklamuota, žinoma, prieinama…

  Tenka susidurti ir su tokiu dalyku, kad objektyvus turinys yra sunkiai prieinamas… Bet vėlgi – visada bus kritinė riba, kurią peržengus visada bus kažkas aukojama: arba turinio kokybė, arba turinio prieinamumas…

  Atsakyti
 11. Karpienis

  Jei respublika taps populiaria visi laimingi netapsime.Labai daug kas labai aktyviai rūpinasi ,kad respublika netaptų populiaria.Laukti,kaip mūsų Premjeras,kol ekonomika stebuklingu būdu atsigaus ,yra tas pat,kaip laukti ,kada respublika tokiu pat būdu atsigaus.O stebuklų nebūna:)Aš nesu žurnalistų bendruomenės narys,todėl su Tomkum kas rytą nesilabinu.Kaip eiliniam žmogui sunku patekti pas Prezidentą,taip eiliniam piliečiui sunku susitikti su žiniasklaidos „magnatu”.:)

  Atsakyti
 12. Karpienis

  To aš negaliu pasakoti ne tik nete,bet ir telefonu.Tam reikia 2-3 valandų pokalbio akis į akį su gerb. Tomkumi.:)

  Atsakyti
 13. Mantas

  Daliai…

  Na, kad ir paprasčiausias pavyzdys: „Lietuvos ryto” idėja leisti priedą „Mes”, skirtą jaunimui…

  Atsakyti
 14. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Max, sutinku ir su tavimi – turinys yra viskas. tad šiuo atveju reikai kelti dar vieną teroiją – ar pavėlavimas yra problema, ar prastas turinys?

  Atsakyti
 15. Karpienis

  Respubliką galima pakelti iš „numirusių” per 1 mėn.Gal žinote Tomkaus tlf. arba galite mane su juo supažindint?:)

  Atsakyti
 16. Max

  Juokinga skaityti tokius isvedziojimus, o „kolega Dziugas” zinomas tik todel, jog NK jo pavarde spausdino.

  I interneta neimanoma paveluoti, jame reikia turinio. Internetui nusispjauti ar tu esi garsus ar zinomas ar populiarus ten, uz ekrano. Internete tu pradedi lygiomis teisemis su kitais. Tau reikia issikovoti auditorija.

  Bet, zinoma, jog smagiau yra kurti romantiskas teorijas.

  Atsakyti
 17. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, klaidų daro visi, bet nesakyčiau, kad konkurencija jau baigėsi. Tiisog tos aršios dormos nepasiteisino. Pameni istroiją su delfino.lt atsiradimu ir tokiu veikėjų Tunyla. Kur jis dabar dingo? O tada jis buvoi kažkokiu būdu prisišliejęs prie Respublikos. Galime priisminti ir kitų agrsyvių kampanijų. Tarkime tas pats alfa.lt vardo atsiradimas. Negi tai visia nesutapimas, kad jis panašus pagal sao progimtį su delfi.lt? Gal tai ir sutapima,s bet kokiam galui ateiti į rinką naujam portalui su pavadinimu, labai jau panašiu į kitą konkurentą. Nebent tu nori, kad jį painiotų su tavimi ir per kalidą daug vartotojų atsiverstų ir tave.

  Atsakyti
 18. Dalia

  Čia klausimėlis Mantui (o gal ne tik jam), kilęs iš jo minties – “Respublikoje” jau kuris laikas nėra nė vienos inovacijos, kuri galėtų pritraukti jaunesnį nei 30… – O kokias inovacijas ir dar pelningas jis mato trisdešimtmečiui skaitytojui?

  Atsakyti
 19. Simas

  Arši kova Lietuviškoje interneto erdvėje, manau, vyko kiek ankščiau. Žinoma, vyksta ji ir dabar, bet ne tokia arši ir ne tokia radikali. Labai gerai atsimenu, kai lrytas.lt padarė savo turinį mokamą (gal 2005 buvo…) tai dėl to labai daug išlošė delfi.lt, nes dauguma skaittojų emigravo ten. Tik tuomet lrytas.lt, kai prarado pastovius skaitytojus, vėl tapo nemokamas…

  Atsakyti
 20. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Skaitytojau, pritariu tau dėl to, kad bet kada iš dugno gali pakilti jei padarysi pirmas kakžą TOKIO. Gal tikrai yra pasakičiavimų. Bet… Per t laiką dirbti žurnalistui leidinyje, kuris gal tik KAŽKADA pakils, gali būti ir profesinė savižudybė.

  Atsakyti
 21. Skaitytojas

  Aštuoniasdešmtaisiais buvo populiarus šliageris „Video killed the radio star”. Šiandien gi galima kurti dainą „Internet is killing the press”…

  Interneto žinių tinklapiai iš tikro yra spaudos žudikai, nes pastaroji gyva pardavimais, o taupūs piliečiai, kokių per krizę sparčiai daugėja, tą pačią informaciją nemokamai randa internete. Bet paklauskit popierinės spaudos leidėjų, kiek jie laimingi leisdami ir nemokamą interneteo tinklapį – PATS SAU, UŽ SAVO PINIGUS LEIDI SAU KONKURENTĄ IR ŽUDIKĄ! Tačiau tokia realybė, kad leidėjams tenka kovoti už reklamos rinką, sparčiai judančią iš popierinės į interetinę erdvę.

  V.Tomkus tikrai protingas leidėjas, jis, matyt, turi savo paskaičiavimų ir tikrai be kovos savo rinkos dalies neužleis. Ir nereikia manyti, kad rinką nepajudinamai užsigrobia tik pirmieji. Istorija rodo, kad toli gražu ne taip. Nieko nėra amžino, ypač versle.

  Turint gerą idėją + metus galingas pajėgas (pinigus), galima ir interneto portalą greitai išpopuliarinti. Bet būti populiariu — dar nebūtinai reiškia, kad ir pelningu…

  Atsakyti
 22. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Manati, negaliu nesutikti. Bet taip iš esmės leidinys miršta net greičiau nei… Mirs didelė dalis jo autorių. Panašu, kad leiidnio laukia Lietuvos aido likimas

  Atsakyti
 23. Mantas

  na, dėl autorių tikrai pritariu – nėra jų… 🙂 o dėl audotorijos, tai apsižvalgykime, ką matome su „Respublika” rankose. Tai taksistai, kuriems net nerūpi internetas, nebent puslapis http://www.odnaklasniki.ru ir pensininkai. Ir „Respublika” tai kuo puikiausiai žino, todėl ir rašo tai, kas padėtų išlaikyti tą pačią auditoriją. Atkreipkime dėmesį, kad „Respublikoje” jau kuris laikas nėra nė vienos inovacijos, kuri galėtų pritraukti jaunesnį nei 30… 🙂

  Atsakyti
 24. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mantai, tikiuosi tu nemanai, kad Respublikos auditorija, kuri neturi intreneto? Tai čia mirštantys mochikanai/skaitytojai? Kokio jie amžiaus?

  Atsakyti
 25. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mantai, o man atrodo dar paprasčiau. Jie ne tik pavėlavo į internetą, bet ten atėję… nieko napaisūlė. Nėra jokių autorių, kurie būtų verti kažko tokio. Nebent pats Vitas Tomkus. Bet nesimato, kad jis pats ten būtų ir galėtum su juo bent padiskutuoti. Yra Sido Aksomaičio ir Olavos Strikulienės vadinamieji blogai. Bet…
  Kažkada ten, „Respublikoje” buvo žurnalistai/”brandai”. Dar dabar yra tik Ferdinando Kauzono puikių straipsnių. Bet ar yra dar kas nors, kas vertas didesnio dėmesio? Manau, kad nebe.

  Atsakyti
 26. Mantas

  nemanau, kad čia reikia nagrinėti, kada „Respublika” įkrito į internetą… Tiesiog dienraščio auditorija nėra labai internetinė, o straipsniai dažnai būna tokio pobūdžio, kad jų tiesiog nėra ką ir komentuoti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *