Ar stichninės nelaimės sušildys Lietuvos ir Rusijos santykius?

pagal | 2010/08/11

Ar ugnis sušildys kaimynų santykius?

Rusija prašo Lietuvos pagalbos gesinti įsisiautėjusius gaisrus. Kaip praneša dienraštis „Verslo žinios”, sprendimas dėl pagalbos turėtų būti priimtas šiandien. O jei toks sprendimas būtų priimtas jau vakar?

Oficiali Rusijos nota dėl pagalbos gauta jau pirmadienį. Kaip žinia, gaisrai didelę europinės Rusijos dalį kamuoja ne viena savaitę. Todėl net tokia didelė ir sąlyginai galinga bei turtinga šalis kaip Rusija viena negali pažaboti gamtos stichijos. Prašydama mūsų, kaimynų, pagalbos (įvairių technologinių priemonių gaisrų gesinimui), Rusija nedemonstruoja jokios „pozos”, savo politinės galimybės ar arogancijos, kuo dažnai ši šalis kaltinama santykiuose su Lietuva. Priešingai. Ji atrodo pažeidžiama ir bejėgė.

Tačiau tokio prašymo atsiuntimas į Lietuvą gerokai gali bent jau viešojoje erdvėje pagerinti mūsų santykius su Rusija ir jos žmonėmis. Juk jei tokia maža kaimynė kaip Lietuva, kuri dažnai skundžiasi Rusijos spaudimu dėl naftos ar dujų kainų ir kitų ekonominių-politinių sprendimų, spjautų į visus šiuos nesantaikos žaidimus ir padėtų savo kaimynams, kaip tai paveiktų mūsų kaimyninius santykius? Manau, kad tai būtų vienas geriausių psrendimų. Ne tik dėl to, kad realiia padėtume kaimynams. Tai būtų ir puiki viešųjų ryšių akcija. Ir jei man bendraujant su kolegomis iš Rusijos bent vienas jų pasakytų „ačiū, Dainiau, už Jūsų valstybės pagalbą”, būčiau vienas laimingiausių savo šalies piliečių.

Ir jei tai nebūtų vien PR, tuomet Lietuva kaip gera kaimynė net nelaukdama Rusijos notos paisūlyti savo pagalbą gaisre. Jei matai, kad pas kaimyną gaisras ir jo namai dega, negi lauki kol jis paprašys pagalbos? ir negi lauki dvi dienas, kol aptarsi, nuspręsi ir pan. Per tiek dienų gaisras gali ir baigtis.

Šiandien bene aiškjaisuaii mūsų poziciją viešai išreiškė Prezidentė Dalia Grybauskaitė (skelbia BNS ir Delfi.lt). „Patys ką tik nukentėjome nuo gamtos stichijos, todėl suprantame, ką išgyvena Rusija ir jos žmonės”, – valstybės vadovės žodžius BNS perdavė prezidentės patarėja Daiva Ulbinaitė. Anot D.Grybauskaitės, „tokiais atvejais, tokiose situacijose svarbi net ir kukliausia pagalba”.

Kuklumas ir šiaip žmones puošia, o ištiesta ranka už viską svarbiausia.

6 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, bet čia ir yra esmė. Kad mes net nelaimės metu elgiamės kažkaip „lietuviškai” – kaimynas dega, gerai, kad bent ne mano stogas. Mūsų telikai jau svaaitę pasakoja kasdien apie gaisrus ir sunkią padėtį, o čia dar notų laukaime ir pan. Karatais, kai nelaimė kokiam Bangladešui nutinka ar kitai Afrikos ar Azijos valstybei, tuoj pat siunčiame pagalbą ir užuojautas. O čia…

  Atsakyti
 2. sigitas

  na kiek žinau, (gal klystu) Latvijos ir Estijos ugnegesiai jau savaitę darbuojasi Rusijoje. Na mes gi lietuviai- pasvarstysime, pasiginčysime, o ten , žiūrėk, ir gaisras baigsis. Tuojau gi atsiras patriotų – profesionalų , kurie šiuose mūsų ketinimuose įžvelgs koloboravimo apraiškas. Mes jau tokie ;-(

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Štai kaip URM reagavo praėjusią savaitę. jua tada buvome pasirengę kažkaip padėti Praėjo savaitė…

  http://www.urm.lt/index.php?159698835

  2010-08-05 UŽSIENIO REIKALŲ MINISTRAS PAREIŠKĖ UŽUOJAUTĄ DĖL RUSIJOJE SIAUČIANČIŲ GAISRŲ AUKŲ

  Lietuvos užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis rugpjūčio 5 dieną Rusijos užsienio reikalų ministrui Sergejui Lavrovui ir transporto ministrui, Lietuvos ir Rusijos tarpvyriausybinės prekybinio ir ekonominio, mokslinio ir techninio, humanitarinio ir kultūrinio bendradarbiavimo komisijos pirmininkui Igoriui Levitinui pareiškė užuojautą dėl Rusijoje siaučiančių gaisrų aukų.

  „Lietuva yra giliai sukrėsta pastarųjų dienų stichinės nelaimės Rusijos Federacijoje, kurios metu žuvo ir buvo sužeista daug Rusijos gyventojų, sunaikinta daug turto“, – rašome A.Ažubalio laiškuose S.Lavrovui ir I.Levitinui.

  Lietuvos užsienio reikalų ministras taip pat pabrėžė Lietuvos pasirengimą padėti nukentėjusiems ir bendradarbiauti likviduojant stichinių nelaimių padarinius. Konsultacijos šiais klausimais tarp atitinkamų Lietuvos ir Rusijos tarnybų jau vyksta.

  Atsakyti
 4. Artūras Ketlerius

  Paskendo biurokratijoje ir atostogomis susirūpinusių valdininkų stalčiuose (šaržuoju, žinoma).
  O jei rimtai, škvalas pridarė bėdų mums, tad nemažai pajėgų tenka naudoti likviduoti jo padarinius.
  Tačiau šiuo atveju laikausi nuomonės, kad reikia kibti ir prisidėti prie gaisro gesinimo – banalu, bet įvaizdis yra viskas. Laukiu nesulaukiu sprendimo.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Artūrai, gaila, jei turėsime kalbėti tik apie tai, kad vėl velkamės paskui kitus. O kur Drąsios šalies įvaizdis?

  Atsakyti
 6. Artūras Ketlerius

  Dar pastebėsiu, kad neturim kitos išeities. Latvija ir Estija padės, tad likti baltomis varnomis mum negalima. Kainuotu labai brangiai mūsų įvaizdžiui viešojoje erdvėje.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *