Naujas televizijų sezonas – šoka visi!

Dar karštai vasarai nepasibaigus, rugpjūčio 21 dieną, startavo naujas rudeninis televizijų sezonas. Jo startas priminė kalėdinį šurmulį, kuomet jau lapkričio mėnesį dalis prekybininkų pradeda kalbėti apie žiemą – sniego dar nematyti, bet jau kalėdiniai išpardavimai prasideda.

Pradėsiu nuo šokių. Kitaip ir neįmanoma. LRT šeštadienio priminė, kad dar 2006-2007 metais ji organizavo pirmuosius šokių konkursus Lietuvos televizijų eteryje. Tuomet atrastos ne tik šokių „žvaigždės”, bet ir iki tol mažai kam plačiosiose masėse žinomi „profesionalūs šokių komentatoriai” – Jurijus Smoriginas ir Vytenis Pauliukaitis.

LNK kviečia šokti

TV3 šoka

Atvirai pasakius, jei nekreiptum didelio dėmesio į ekrano kampe šmėžuojantį užrašą „Tiesioginis eteris”, žiūrėdamas šeštadienio vakarą LNK ir TV3 rodomus šokių konkursus pagalvotum, kad vaidenasi. Juk per per LRT kartoto 2006-2007 metų sezono šokėjai, jų šokių komentatoriai ir laidų vedėjai tuo pačiu metu lyg burtų lazdele pamojus persikraustė ir į LNK, ir į TV3.

Todėl stebėdamas „grandiozinius” naujus šokių projektus per komercines televizijas sau galėjau pasakyti tik viena – nieko naujo. Tačiau šokiai yra gražu. Todėl nors tai ir yra kelerių metų senumo projektai, galima juos kentėti. Ypač, kai kas nors gražiai šoka. Apie tai rytoj, keik supratau, kalbės ir kolega Vidmntas Valiušaitis Žinių radijo laidoje „Žiniasklaidos anatomija”:

„Žiniasklaidos anatomijos” anonsas

Televizijų savireklamos siužetuose naujieji sezonai pristatomi kaip didelė sensacija, nematyta pramogų šventė, o štai komentatoriams ir gyvenimo stebėtojams, kaip matyti iš atsiliepimų, šis televizininkų keliamas šurmulys geriausiu atveju kelia nuobodulį, blogesniu – ironiją ar net pašaipą. Kur link eina lietuviškos televizijos? Ko galima laukti iš naujojo sezono laidų?

Visgi naujojo televizijų sezono akcentas yra kitas. Panašu, kad Seimas rado būdą, kaip paremti ekonominio sunkmečio metu nustekentą žiniasklaidą. Nukraujavusi reklamos rinka bus kompensuota! Tiesa, ne tiesiogiai pinigais, bet seimūnų darbu. Gali pasirodyti, kad kai kurie jų už savo „nuodėmes” dabar atidirba viešaisiais darbais. Tiesa, darbo vieta visai ne tokia jau ir baisi – LNK ir TV3 televizijos.

Jau kurį laiką teko matyti, kaip LNK šokių projektą reklamavo Seimo narys Arūnas Valinskas. Prie jo prisijungė ir projekto vedėja tapusi žmona Inga Valinskienė. Laidoje dar dalyvauja Seimo narė Donalda Meiželytė, kurią laidos vėdėjas Rolandas Vilkončius pristatė kaip „veikėją”. Na ir kad nebūtų viena dominuojanti partija vienoje LNK laidoje, kompaniją atskiedžia šeimyninėmis ir kitomis dramomis bei skandaliukais pagarsėjęs, nuolatinis laidos „Kakadu” veidas ir herojus, Seimo narys Andrius Šedžius. Laikinai pasinėręs ne į įstatymų projektų rengimą, bet į šokių pamokas.

Tiesa, TV3 šokių laidoje dalyvauja dar vienas politikas – Žilvinas Šilgalis. Jam irgi sekasi neblogai.

Atvirai pasakysiu, mane nudžiugino visų šių Seimo narių dalyvavimas šou projektuose. Akivaizdu, kad čia jie jaučiasi lyg žuvys vandenyje. Gal kam ir pasirodys, kad mokesčių mokėtojų pinigais kol kas išlaikomi seimūnai nemokamai darbuojasi tik dviejų televizijų labui. Bet nereikia pavydėti. Tegul kitos televizijos susitaria su kitais valdžios žmonėmis, tautos išrinktais linksmintojais, ir visiems bus gerai. Bent jau mažiau kvailų įstatymų priiminės naktimis. Sėkmės jiems.

Na ir dar vienas senas-naujas dalykas – šio sezono vinis ir reakcija į aktualijas – TV3 eteryje pasirodysiantis serialas „Drąsos kaina”. Matyt, galima jau dabar prognozuoti sėkmę šiam projektui – bus reitingas, bus ir pinigėlių. Nieko tokio – tiesiog biznis. Kauno pedofilijos skandalas kaip koks mitologinis aitvaras toliau neša dividendus prodiuseriams.

Beje, jei kam nors vis dar atrodo, kad Seimo nariai turi dirbti Seime, o ne šokti ar dainuoti televizijose, noriu pasakyti aiškiai – Jūs neteisūs. Norite įsitikinti? Pažiūrėkite šį ketvirtadienį LNK laidą „Valanda su Rūta’ (tos pačios TV, kur šokių projekte dalyvauja seimūnai) ir Jums viską gražiai paaiškins – taip ir turi būti. O jei kas dar suabejos laidos nešališkumu ar profesionalumu, galite paskaityti laidos aprašymą internete:

„Profesionali žurnalistė Rūta Mikelkekvičūtė reabilitavo Lietuvoje pokalbių laidos žanrą ir sukūrė sėkmingą vadinamąjį talk show. Ji tapo populiariausia pokalbių laida, kurią kas savaitę žiūrėjo 874 tūkst. žiūrovų.

Plati temų skalė – nuo žvaigždžių gyvenimo iki skurdo problemų leido laidai pritraukti pačios įvairiausios auditorijos. Laidą apie skurdą ir Vyriausybės politiką žiūrėjo rekordinis skaičius – per 1 milijoną žiūrovų.

Komanda nuolat pasirengusi karštam darbui: tiesioginėms laidoms ekstremaliomis sąlygomis, balsavimams ir eksperimentams.”

P.S. Atsiprašau, kad kol kas nerašiau nė apie vieną žurnalistinį projektą. Tokių dar eteryje nemačiau. Dar tikiuosi, nors nieko gero kol kas nežada nė viena televizija.

14 komentarų

 1. Simas

  Dainiau, gal mano išvados ir paranojiškai skamba, bet man asmeniškai labai panašu į tai.

  Atsakyti
 2. Simas

  Taigi politikos ir verslo nepotistiniai (korupciniai) ryšiai ir yra didžiausią žalą daranti, sakyčiau, mafijinė stuktūra. Tokios struktūros (kurių yra ir daugiau) kaip tik ir trukdo vystytis pilietinei visuomenei, demokratiniams santykiams…
  Ką gauna iš to politikas – ne verslo reikalas
  Nesutikčiau su tokia formuluote. Kaip tik verslui labai gerai, kai būtent pas jį šmėžuoja tokios personos… Tai verslas suinteresuotas juos pritraukti pas save. Netgi drįstu teigti, kad tos televizijos, kuriose mažiausiai šmėžuoja tokios personos, yra mažiau priklausomos nuo politikų… Taip, kad tai tik abipusė nauda ir net interesai. Kas butu ta TV3 ir LNK be jų?

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, bet juk verslas nieko blogo nedao. Jie nori reiitngų ir tie juokdariai jiems tai duoda. Ką gauna iš to politikas – ne verslo reikalas.

  Atsakyti
 4. Simas

  Dainiau, nesitikėjau tokio klausimo.
  Pabandysiu paaiškinti.
  Nepotistiniai (korupciniai) ryšiai įmanomi tik tuomet, kai jie yra naudingi dviems pusėms. Kadangi vienoje pusėje yra suinteresuotas politikas, tai kas stovi kitoje ir kokią nauda gauna?
  Netgi oficialus politiko deklaravimas, kad jis susimoka už tai (arba jam sumokama), kad būtų televizijoje (ar kitose medijose) nepaneigia nepotizmo egzistavimo, nes kažkodėl kitiems, norintiems ten pakliūti, kelias būna uždarytas… Nepotizmas visur kur tik pažvelgsit…

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, aš irgi manau, kad politikai nusižengia daugeliui dalykų. bet kuriuo atveju palaukime ketvirtadienio ir pamatysime, kaip LNk laidoje pas Rūtą bus reabiliuoti šokantieji projektuose.

  Atsakyti
 6. Simas

  Sakyčiau, kad nusišoko visi… Be to dar ir talentų ieško…

  Šiaip, jei labai rimtai analizuoti susidariusią situaciją (dėl politikų dalyvavimo visokiuose šou), tai čia iš bet kurios pusės pažvelgus yra gan grubūs įstatymų pažeidimai. Jei politikas negauna atlygio už tokius pasirodymus, tai vyksta jo reklamavimas. Jei vyksta reklamavimas, tai jis gauna naudos. Jei gauna naudos, tai, greičiausiai, yra nepotistiniai (korupciniai) ryšiai su televizijų laidų rengėjais arba savininkais, nes jis (politikas) už tai nemoka…
  Čia yra aukščiausio lygio nepotizmas (korupcija), kokį tik galima atrasti Lietuvoje… O Atitinkamos struktūros nieko negali padaryti… Kodėl? Ogi dėl to, kad jei pajudins tuos šoumenus, tai pagal lygybės principus teks persekioti ir kitus tokius pat nepotistinius ryšius… O jų, pas mus, yra visur, net, manau, Prezidentūroje…

  Vadinkime daiktus savais vardais – gyvename teisinio nihilizmo šalyje, kur nepotizmas (korupcija) yra įteisintas…

  Atsakyti
 7. 51.8

  Žaidžiu starcraftą II ir televizoriaus nežiūriu. Chi
  Patariu daryti tą patį ir nereikės tiek daug nervuotis. Chi
  Žaidi starcraftą, Dainiau?

  Atsakyti
 8. sigitas

  girdėjau, kad kitas TV sezonas prasidės projektais „miegok su manim” . Aš jau užsirašiau.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *