TEO LT – socialiai neatsakinga. O pretendavo būti kitokia

pagal | 2010/09/23

Konkurencijos taryba bendrovei „Teo LT” už skleistą akcijos „Zebra vasara 2009“ reklamą, kuria buvo siūloma įsigyti spartųjį internetą „Zebra“, skyrė 15,5 tūkst. Lt baudą.

Finansinė bauda gal ir nedideelė tokiai didelei bendrovei. Bet mano akyse jos reputacija susvyravo. Visų pirma, todėl, kad baudą skyrusi Taryba išsiaiškino, jog ZEBRA reklamoje nebuvo nurodyta, kad vartotojams be reklamoje nurodytų paslaugos mokesčių gali tekti mokėti ir papildomus mokesčius.

Gal kai kas gali paakyti, kad nėra čia kuo stebėtis. Kai kurie verslai beveik nuolat ieško būdų, kad tik kaip nors prigautų savo klientus. Bet… TEO LT skelbiasi socialiai atsakinga įmone. Ji net nurodo, kad TEO realizuoja savo socialinę atsakomybę per kryptingą korporatyvinį elgesį keturiose svarbiausiose srityse: rinkoje, aplinkosaugoje, santykiuose su darbuotojais ir, kas svarbiausia šiuo atveju, santykiuose su visuomene. Pacituosiu vieną labai svarbų dalyką iš jų pačių deklaracijos apie vartotojų informavimą:

” TEO siekia, kad skleidžiama apie paslaugas informacija būtų lengvai pasiekiama, aiški, skaidri ir vertinga vartotojui. <...> Reklaminėje veikloje TEO laikosi sąžiningos komunikacijos ir vartotojų neklaidinimo principų, nepaisant, kad dėl to gali nukentėti ekonominis efektyvumas.”

Apgavo mus. Gėda. Juolab, kad 2009 metais TEO LT dirbo pelningai ir tokia simbolinė bauda, matyt, nebus labai veiksminga. Juk 2009 metų TEO LT pelnas, neatskaičiavus pelno mokesčio, sudarė 198 mln. litų (2008 metais jis sudarė 190 mln. litų). 2009 metų grynasis pelnas buvo 169 mln. litų ir, palyginti su 2008 metų grynuoju pelnu – 160 mln. litų, padidėjo 5,7 procento. Na o šiemet TEO LT, AB įmonių grupės pajamos per pirmąjį šių metų pusmetį sudarė 387 mln. litų, o grynasis laikotarpio pelnas siekė 83,6 mln. litų.

Žodžiu, socialiai neatsakingai dirbdamas, vistiek dirbi pelningai. Daugelį tai gali ir įkvėpti. O man norėjosi po tokio sprendimo ir paskirtos baudos išgirsti bendrovės nuoširdų „Atsiprašau”. Deja, oficialioje TEO LT interneto svetainėje matome vien savigyrą.

3 komentarai

  1. TVstartas

    TEO sugeba nebaudziama net nemokamas tv programas pardavineti uz 11 lt per men., plius papildomi mokesciai. GALA puslapyje, paketas TV Startas. Zmones – tamsus, tai apkvailinti perka, tai ka visiskai nemokamai gali ziureti. Ar cia verta apie atsakinguma kalbeti, kai tokia veikla tiesiog ant sukciavimo ribos balansuoja?

    Atsakyti
  2. sigitas

    tik galima įsivaizduoti, kokio moralumo yra kitos (didžioji dauguma) LT verslo vienetų , net nedeklaruojančių tokių nuostatų.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *