Apie mūsų Prezidentės milijonus ir taupumą

pagal | 2010/10/01

Prezidentė Dalia Grybauskaitė (Nuotrauka iš www.president.lt)

Skaitau šiandien naujienų agentūros BNS pranešimą Delfi.lt:

„Prezidentė Dalia Grybauskaitė turi turto ir piniginių lėšų už beveik 2 mln. litų. Pagal praėjusių metų turto ir pajamų deklaraciją, Lietuvos vadovė deklaravo privalomo registruoti turto, vertybinių popierių, meno kūrinių ir juvelyrinių dirbinių turinti už 760 728 litus. Penktadienį specialiame „Valstybės žinių” leidinyje skelbiama, kad D.Grybauskaitė praėjusių metų pabaigoje turėjo 1 mln. 77 tūkst. litų santaupų.”

Iš esmės tik tiek to teksto ir tebuvo. Dar skambią antraštę radau, kad šalies vadovė yra milijonierė.

Kelis kartus skaičiau ir kažkaip keistai man atrodė sugalvotas temos „akcentas”. Aš būčiau rašęs ne apie tai, kokia turtinga yra šalies vadovė, o apie tai, kokia taupi yra mūsų Prezidentė. Juk turto net už milijoną nėra, o santaupų – virš milijono.

Lietuvoje dažnai būna atvirkščiai – turto turi už milijoną, skolų – kokius du, o visokiuose leidiniuose ir laidose reklamuojasi ir elgiasi taip, lyg kišenėje turėtų bent tris milijonus grynais. Galima tik pavydėti Prezidentės racionalumo. Ir pasimokyti galima taip pat.

Panašu, kad labai gerai pasimokė Seimo nariai. Praėjusiais metais parlamente dirbo 39 Seimo nariai, kurių turtas ir piniginės lėšos viršijo milijoną litų (pagal specialų „Valstybės žinių” leidinį, kuriame paskelbtos 2009 metų turto ir pajamų deklaracijos). Įdomi detalė – iki krizės, t.y. 2008 metais, buvusioje Seimo kadnecijoje buvo „tik” 35 milijonieriai.

4 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, gal bėda ta yra, kad savame krašte pranašu nebūsi. Todlė galime tik pritari tavo minčiai, dėl ES infomavimo. Panašu, kad kuo užsienyje blogiau apie mus nkalbama, tuo valdžia kažkaip dar derinasi prie žmonių interesų. Tą jau įrodė Strasbūro teismo precedentai. Tik yra viena bėda. Kaip tą daryti lietuviams? Net žurnalistai, kurie rašo interneto dienoraščus nesistengia kalbėti ir rašyti vakarų kalbomis – anglų ar kita kuria. O ką jau kalbėti apie mūsų tradicines medijas – lietuviams apie Lietuvą ir dar lietuviškai.

  Atsakyti
 2. Simas

  Šiaip, jau prasideda priešrinkiminė karštinė, dėl to prasideda toks informacinis karas, kuris nieko bendro su kažkokia neteisėta veikla neturi. Viešųjų ryšių specialistai puikiai žino, kad paprastiems žmonėms nepatinka asmenys, kurie būdami valdžioje ar aukštose pareigose „pralobsta”. Žinoma yra tokių, kurie iš tikro mistiškai praturtėjo. Tačiau šiuo atveju reiktų susimąstyti apie tam tikrų institucijų veiklą. Kad ir Navicko atveju. Jei STT, VSD, FNTT netirs galimos politinės korupcijos, tai reikia bėgti iš Lietuvos kuo greičiau – ko vertos tos institucijos, jei jos gina ne visuomeninį interesą, o politines-finansines grupuotes? Be to, manau, kad apie visus Lietuvoje vykstančius tokius procesus BŪTINA informuoti ES šalis. Gal taip kaip nors sugebėsime suvaldyti chaosą?

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Ne visai taip – deklaruojant turtą, pajamas ir kitus dalykus, yra išskiriamos atskiros eilutės piniginių ir nepiniginių dalykų. Todėl su šia dakimi, atrodo, viskas normaliai surašyta. Nors sutinku, kad paprastame (ne finansininkų) gyvenime, pinigai irgi yra turtas 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *