Laikiau Konstitucijos egzaminą. Laukiu rezultatų

pagal | 2010/10/01

Pirmojo Konstitucijos egzamino globėju tapo Prezidentas Valdas Adamkus

Pirmojo Konstitucijos egzamino finalininkų rašiniai buvo išleisti ir atskira knyga

Šiandien internete laikiau Konstitucijos egzaminą. Nesu teisininkas, bet ne kartą esu skaitęs šį dokumentą. Įdomu buvo laikyti egzaminą, prie kurio organizavimo idėjos teko ir man šiek tiek prisidėti ankstesniais metais. Šiemet jį rengia kita organizacija, o klausimus parengė buvęs Konstitucinio teismo pirmininkas Egidijus Kūris.

Po egzamino liko keletas įspūdžių.

Visų pirma, smagus jausmas. Prisiminiau egzaminus, kurių seniai neteko laikyti 🙂 Nors viskas užtruko labai trumpai, tačiau labiausiai jadulys kankina dabar – kokie bus rezultatai.

Antra, buvo kel;etas techninių nesklandumų, nes dalis klausimų turėjo atsakymus po du kartsu atspausdintus, o vienu atveju (gal tai specialiai suklaidinti padaryta), du kartus atspausdinti atsakymai, tačiau viename variante išbrauktas vienas atsakymas. gal jis ir yra teisingas? Tuomet tai buvo pagalba. jei tai klaidingas – tuomet galėjo suklaidinti. manęs tai nesuerzino, bet kai kam gali atrodyti, jog ne viaks buvo gerai padaryta.

Na ir trečias įspūdis – neskubėk ir viską spėsi. Mat, daugelis klausimų reikalavo teisingo atsakymo, bet buvo ir tokie, kur reikėjo kaip tik surasti klaidingą atsakymą. Gali būti, kad aš kaip tik tai ir supainiojau 🙂

O pagrindinis įspūdis toks – smagu, kad Konstitucijos egzaminas tapo tradicija! Tikiu, kad ateis tokia diena, kai spalio 25 dieną švęsime visa Lietuva kaip didelę nacionalinę šventę. Tai bus nedarbo diena. Man iki šiol apmaudu, kad ši valstybei svarbi data tik minima, o Joninės (alaus) šventė yra lyg ir kažkokia nacionalinė vertybė, nes tomis dienomis galime nedirbti.

P.S. Spalio 25 dieną aš visada ir taip švenčiu, nes ši diena – mano gimtadienis 🙂

8 komentarai

 1. marius

  Dainiau, protas šiuolaikinį žmogų užvaldė galutinai ir laiko labai tvirtai. Jeigu dominuoja intelektas tuomet pozityvioms emocijoms durys uždarytos. Pavyzdžiui.; džiaugsmas nuo pergalės, pasiekto tikslo ar sėkmes yra labai primityvūs ir skurdūs išgyvenimai. O atsipalaiduoti, paleisti reikalus, įtampą, nerimą dėl garantijų ir rytojaus šiuolaikiniam žmogui tapo labai sunku. Todėl infarktai, insultai ne retenybė. Valdyti savo emocijas niekas nemokino.
  kas kiečia degtinę tai pastebėkite – kuo kuklesnis, kultūringesnis žmogus tuo išgėręs tampa durnesnis. Todėl, kad išgėrus atsiriša proto ryšiai,kurie laiko žmogų – turi būti kultūringas, vaidinti seimo narį, elgtis, kad atitiktum savo statusą ir t.t O išgėrus nuo visos tos įtampos atsijungiama, pailsima ir eina viskas „ant trijų raidžių” todėl alkoholis toks populiarus. Bet nesakau, kad ne pakeičiamas.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, o gal tą funkciją gali atlikti ne degtinė? Kodėl tik cheminės svaiginimosi priemonės turi būti laikomos tokio atsijungimo priežastimi?

  Atsakyti
 3. marius

  Dainiau, kas yra šventė?
  Jeigu nėra dvasinio pakylėjimo, emocijos, nuotaikos tai nėra ir šventės. Šventės iš esmės yra skirtos tam, kad žmogus iš proto pasaulio persijungtų į pozityvių emocijų pasaulį. Pavyzdžiui.; katalikybėje „sekmadienį švęsk” yra daug išminties. paleidžiami visi darbai, reikalai, žmogus persijungia į visiškai kitą fazę ir kas įdomiausia jei toks persijungimas pozityviai pavyksta tai žmogus padidina savo gyvybingumo amplitudę jis į tuos pačius darbus ir reikalus sugrįžta atsijauninęs, vėl pilnas entuziazmo, optimizmo, energijos.
  Kas liečia persijungimą su alkoholio pagalba tai būtų viskas ok jei nebūtų pagirių būsenos. Būtent pagirių būsena slopina gyvybingumą ir kai pagiriotam reikia eiti į darbą yra destrukcija. Vienoje Tv laidoje aš minėjau, kad jeigu kas išrastų tokią degtinę nuo kurios nebūna pagirių būsenos tai galėtume pastatyti degtinei paminklą.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, to tu manai, kad Konstitucijos diena – tai politinė šventė? Tai geriau religines švęsti?

  Atsakyti
 5. WU

  Įdomu, kokie bus rezultatai. Aš taip niekad ir nesusiviliojau dalyvauti šiame egzamine 🙂

  Atsakyti
 6. marius

  Kuo mažiau tų idiotiškų valstybinių švenčiu tuo geriau.
  Apskritai visų švenčių esmė yra kad pailsėtų protas. Žmonės instinktyviai nemėgsta politinių švenčių. Pakeisti Jonines Konstitucijos diena yra tragedija.

  O kas liečia konstitucija tai mažai kas pastebi, kad ji visiškai prasilenkia su įstatymais. Konstitucijoje yra sąžiningumas, dorovė ir t.t. O ten kur įstatymas nėra sąžinės. Deja, tai kažkodėl mažai kas suvokia.

  Atsakyti
 7. Dalia

  Dainiau,

  Laimėk Vilniaus ture, po to – Lietuvje, o jau tada LZS vardu inicijuoime akciją, rinksime parašus, kad vietoj Joninių ar Žolinės nacionalinę šventę paskelbtų Konstitucijos dieną. Na tau būtų dar veina šventė:) Jei ką, nepagalvok, kad rašau su humoru. Pasiūlymas pats rimčiausias.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *