Sporto žurnalistai mūru stojo už kolegų teises

pagal | 2010/10/13

Lietuvos sporto žurnalistų federacija gina žunalistų teises

Nuoširdžiai apsidžiaugiau, kai šiandien gavau kolegos Gintaro Nenartavičiaus laišką, kuriame Lietuvos sporto žurnalistų federacija griežtai įvertino krepšinio klubo „Žalgiris” sprendimą neįsileisti dienraščio „Lietuvos rytas”, naujienų portalo www.lrytas.lt ir Lietuvos ryto televizijos žurnalistų. Kolegos net pagrasino sankcijomis klubui ir bendru žurnalistų boikotu.

Sveikinu kolegas su tokiu solidarumu ir principinga pozicija:

„Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) yra pasipiktinusi dėl Kauno „Žalgirio“ krepšinio klubo sprendimo, kuris meta iššūkį šalyje galiojantiems įstatymams.

Atsisakymas išduoti akreditacijas „Lietuvos ryto“ dienraščio, televizijos ir interneto portalo žurnalistams prieštarauja demokratijos principams ir varžo spaudos laisvę.

LSŽF gina sporto žurnalistų teises rinkti informaciją ir skleisti ją visuomenei. Raginame „Žalgirio“ klubą nedelsiant atšaukti draudimą „Lietuvos ryto“ grupės žurnalistams dirbti savo darbą.

Reikalaujame, kad nepasikartotų atvejis, kai spalio 12 dieną per Lietuvos krepšinio lygos čempionato rungtynes tarp „Žalgirio“ ir Utenos „Juventus“ komandų apsaugos darbuotojai iš Kauno sporto halės išvarė „Lietuvos ryto“
fotografą Modestą Patašių.

Jeigu Kauno klubas neatšauks savo sprendimo dėl akreditacijų, LSŽF paragins kolegas boikotuoti „Žalgirį“. Apie klubo veiksmus bus pranešta tarptautinėms sporto žurnalistų organizacijoms.

Laima Janušonytė
LSŽF prezidentė, Tarptautinės sporto žurnalistų
asociacijos (AIPS) viceprezidentė
Pareiškimas priimtas 2010 m. spalio 13 d. įvykusiame LSŽF prezidiumo posėdyje”

8 komentarai

 1. GN

  Grasinimai LR žurnalistams Kaune nesirodyti halėje buvo jau praėjusią savaitę. Jie tai gali patvirtinti. o Sport1 J.Vainausko atsisakymą duoti interviu dabar naudoja kaip pretekstą.

  Mano žiniomis, Žalgiris” turėjo gauti LKL raštą su nurodytais žurnalistų teisių pažeidimais ir siūlymu baigti šitas nesąmones.

  Atsakyti
 2. remigijus

  A tai čia vien tiktai dėl to, kad jis yra iš Lryto? Ir dirbo savo darbą? Galvojau, gal užkliuvo jo kažkokie veiksmai.

  Atsakyti
 3. Ūžesiai ausyse

  Šituo turėtų susirūpint ne tik žurnalistai, bet ir krepšinio federacija, nes tai paprasčiausias psichologinis spaudimas krepšininkams. Romanovo šūkis dabar – „Už Žalgirio pergalę visom priemonėm”.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *