Kuo iš tiesų neįtiko žurnalo "IQ" redaktorius? Yra dvi versijos

Vakar lrytas.lt pranešė, kad iš mėnraščio „IQ“ vyriausiojo redaktoriaus pareigų yra atleistas Vladimiras Laučius. Pasak V. Laučiaus, jis buvo atleistas iš darbo net dorai nepaaiškinus tokio sprendimo priežasčių. Tiesa, pats refdaktorius užsiminė, kad tai gali būti susiję ir su pernelyg kritišku jo požiūriu valdžios atžvilgiu

Tačiau jau vakar viešumoje pasirodė informacija apie tai, kad V. Laučius net nebuvo atleistas. Bent jau formaliai. Kaip skelbia VZ.LT, Nerius Gasparavičius paaiškino, jog „buvo susitarta su Vladimiru Laučiumi, kad jis nebeeis „IQ” žurnalo vyriausiojo redaktoriaus pareigų dėl priežasčių, nesusijusių su jo profesiniais sugebėjimais ar pažiūromis”. Iš esmės toks sutarimas lyg ir reiškia, kad redaktorius nebedirbs.

Taigi, turime dvi versijas ir vieną keistą faktą. Šis faktas leidžia ir diskutuoti ir spekuliuoti juo. Spekuliuoti galima todėl, kad dvi prieštaringos versijos kol kas tokiomis ir liks, jei abi pusės visgi neišsiaiškins tarpusavyje, kas gi nutiko. Paprastai tokių viešų spekuliacijų nebūna, kai vadovai ir įmonių savininkai randa bendrą sprendimą – arba dirba abiems naudingomis sąlygomis, arba išsisikiria abiems naudingoms sąlygomis.

Panašu, kad šiuo atveju viskas įvyko kitaip, nei normaliai vyksta. Kažkas kažką kalbėjo, kąžką (ne)sutarė, kažko neformalizavo, kažkas pradėjo kalbėti savo versijas ir t.t. Nesolidu.

Beje, yra ir dar vienas kelias, kuris gali užkirsti kelią spekuliacijoms. Tai – teismas. Jei abi pusės mano, kad išsiskyrimas įvyko ne taip, jos turi teisę ieškoti teisingumo teisme. Tuomet viešumoje bus atskleista daugiau detalių, susijusių su redakcijos darbu. Tuomet ir spekuliacijų bus mažiau.

Na o solidžios diskusijos šiuo atveju būtų smagu sulaukti, jei būtų atvirai atskleisti visi abiejų nesutarusių pusių argumentai ir faktai. Žinoma, tuomet jau tikėtis tinkamo teismo proceso ar solidaus išsiskyrimo taptų labai sudėtinga.

Todėl kol kas išvada labai paprasta – paskleista informacija jau sulaukė spekuliacijų ir diskusijų, o tolimesni sprendimai priklauso tik nuo žurnalo savininkų ir vadovų bei (eks)redaktoriaus Vladimiro Laučiaus apsisprendimo.

20 komentarų

 1. Regis

  Dainiau, ačiū. Pakoreguokit ir mano komentarą apie gimines.

  Gal kažkiek pasikarščiavau. Nors niekur nemelavau ir neapsimetinėjau. Stengiuosi ir pats laikytis to ką kalbu.

  Beje sena idėja fix. Juk galėtų būtent tarp tinklaraščių gimt judėjimas už atsakingą informacijos pateikimą ir atsakingą komentavimą. Ne tik dėl nepilnamečių. Kad įrodyti, kad internetas gali būti kitoks. Didiesiems portalams šiuo požiūriu sunku dėl jų didelio lankomumo srauto, o mažieji gali pradėti gražią ir teisingą iniciatyvą. Tiems patiems pvz. moksleiviams parodyti, kad egzistuoja ne tik delfi ir lrytas su jų komentatorias, yra ir tokios svetainės kaip pvz. racas.lt, dainius.org ir dauk kitų kuriuose laikomasi tam tikros etikos, vyksta įdomios ir turiningos diskusijos ir pan.

  Atsakyti
 2. Regis

  Sigitas, man visiškai neįdomu koks tu esi iš tikrųjų ir nesiruošiu domėtis. Aš skaitau bendrine lietuvių kalba kaip tai daro ir kiti. O savo minčių vingrybes gali išdėsti Dainiui el. laišku arba privataus pokalbio metu. Bet ne viešai. Šie komentarai prieinami visiems.

  Atsakyti
 3. Regis

  Dainiau, o nepagalvojat, kad čia gali užsukti nepilnamečiai? Nepagalvojat, kad ne visi sugeba perkąsti kai kurių komentatorių perkeltinės prasmės vingrybes? Nepagalvojat, ką žodis spardyti (ir su/be priešdeliais su-, pa-) reiškia lietuvių kalboje? Nepagalvojat, kaip tokius išsireiškimus gali suprasti tie patys nepilnamečiai? Nepagalvojat, kad šiandien raginama suspardyti K.Krivicką kartu paspardant Jurgą bei Rūtą, o rytoj jau kitoje vietoje bus raginimas paspardyti arba padaužyti D.Radzevičių bei kokią Onutę su Marytę? Nepagalvojat, kad pareiga reaguoti į tokius išsireiškimus yra kiekvieno išsilavinusio ir kultūringo šios šalies piliečio reikalas? Nepagalvot, kad tinklaraščio ar portalo autoriaus ar savininko atsakomybė ir pareiga reaguoti yra netgi didesnė?

  Ko tada vertos jūsų rašybos apie nepilnamečių apsaugą nuo neigiamos informacijos? Elementariai kaip paprasto piliečio, net ne žurnalisto ar LŽS pirmininko?

  Žinot ko aš asmeniškai laukiu? Kad po šio atseit skandalingo teismo sprendimo apie privačios informacijos viešinimą, atsirastų ieškinys kokiam nors internetiniam portalui dėl komentarų jame suteikiamos žalos nepilnamečiams. Ir kai pasipiltų baudos, gal tada įvairiausių tinklaraščių, svetainių ir t.t. autoriai ir savininkai arba iš viso panaikins komentavimo galimybę arba prisižiūrės elementarios tvarkos ir pasiruoš atsakyti už turinį komentarų srityje.

  .. šiaip tai apgailėtina. LŽS pirmininko asmeniniame tinklaraštyje kabo komentaras su raginimu suspardyti ir paspardyti kolegas. Kur jūs visi žurnalistai ritatės?

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sigitai, bendruomenė jau sureagavo – paviešinta istorija ir diskutuojama. Tai ir gali daryti žurnalistai.

  Atsakyti
 5. sigitas

  Regis, aš tikrai nesiūlau kažką spardyti tiesiogine prasme. Greičiau nevykusiai pavartojau tokį išsireiškimą, bet apskritai esu taikus žmogus. Net uodui nesu įspyręs ;-). Nereikėtų mano to pasakymo suprasti tiesiogiai. Bet kad žurnalistų bendruomenės (jei ji tokia yra apskritai) reakcijos vargu ar sulauksime. Deja.

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Regis, o manęs nestebina pasyvi autoriaus reakcija. Jei labai nori, galiu netgi daugiau pasakyti apie autorių – jis yra tik žurnalistas. Net ne žurnalistų inspektorius ar policininka,s ne teisėjas ir ne prokuroras, net ne pasaulio ir ne Lietuvos gelbėtojas. Todėl viską, ką gali daryti žurnalistas, tai skleisti informaciją viešinti savo poziciją.

  Atsakyti
 7. Regis

  Mariau, perskaityk visus mano komentarus (aukščiau) ir suprasi (gal) kodėl aš siūliau suspardyti gimines. Mane stebina tinklaraščio autoriaus pasyvi reakcija į tokius išsireiškimus. Jeigu apskritai reaguojama.

  Atsakyti
 8. marius

  Regis, tavo pirmame sakinyje apgailestavimas o antrame agresija. Štai šita spekuliacija ir yra įsišaknijusi.
  Reikalas tame, kad intelektas su užuojauta, atjauta, gailestingumu, taikumu, sąžine neturi nieko bendro.
  Daugelis nežinodami šitos smulkmenos tiki kalbančiais apie gailestingumą, sąžinę, meilę, taikumą, gerumą…

  Atsakyti
 9. Regis

  O ta bobutė tikrai nekaip gyvena.

  Suspardyti reikėtų gimines.

  Atsakyti
 10. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, jei tai tiesa, tuomet Krivickas yra toli už profesionalumo ribų. Šiandien žiūrėjau jo laidą. Tai ne žurnalistika. Tai pasityčiojimas iš profesijos. Tai ne tik neetiška, bet net neprofesionalu. Gėda jam turėtų būti. Mane stebina, kad jis dar kartais kažkur vadinamas žurnalistu.

  Atsakyti
 11. Regis

  Sigitai, tu dar išsireikalauk, kad Dainius pakeistų komentatorių paveiksliukus savo tinklaraštyje. Mane irgi nervina tos įžūlios veido išraiškos ir svarbiausia tos violetinės spalvos.

  O šiaip miela malonu girdėti raginimus ką nors suspardyti. Ypatingai gerai skamba „paspardant Jurgą bei Rūtą”. Jeigu dar nežinojot tai žinokit, kad labai paprasta išduoti per tokias atrodo nereikšmingas detales, tą kas darosi (vyksta) galvoje.

  Atsakyti
 12. Karolis Jachimavičius

  Nevogiau, bet jeigu pavogčiau ir jiems tai atrodytų svarbu, tegu skelbia 🙂

  Atsakyti
 13. sigitas

  Karoli, nors, mano žiniomis, pats kartais vagi šokoladinius sūrelius iš parduotuvių, bet tikrai nemanau, kad apie tai reikėtų skelbti per TV 3

  Atsakyti
 14. Karolis Jachimavičius

  Kad Krivickas yra nesąžiningas seniai aišku, bet ar teismas Lietuvoje gali uždrausti ką nors rodyti?

  Atsakyti
 15. sigitas

  gal ne į temą, Dainiau, bet , kaip skelbia žiniasklaida, teismas uždraudė šiandien rodyti per TV3 Akistatą. Toookio skandalo LT dar nebuvo – jei pasitvirtins , kad Krivickas susirado eilinę bobutę ir pavadino ją Žiobienės močiute, kuria ši , atseit , nesirūpina, tai jūs LT žurnalistai arba privalote ……….. Krivicką (kartu ……… Jurgą bei Rūtą) , arba susirinkti savo meškerėles ir visi draugiškai išsivaikščioti kas kur. Kitų variantų aš nematau.Tai visiškas provalas.

  Atsakyti
 16. Erna

  Yra ir trecia versija: V.Laucius galimai turejo problemu su alkoholiu ir leideju kantrybe paprasciausiai baigesi.

  Atsakyti
 17. sigitas

  na štai ,taip jau geriau. Reiškia galime, kai norime 😉

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *