S. Stoma buvo teisus – šitas Seimas yra mėšlas

pagal | 2010/11/11

Lietuvos Seime sėdi beveik pusė sacharukų. Tokių, kurie mąsto labai paprastai – prieik kaip kiaulė prie lovio, tai galėsi tapti šakalu. Nors S. Stoma sakė paprasčiau – šitas Seimas yra mešlas. Ginčytis negaliu.

Vos vakar džiaugiausi (gaila, kad ir viešai), jog Seime atsirado pakankamai protingų žmonių (bent jau viename komitete), kurie nutarė skirti bent kiek daugiau pinigų visuomeniniam transliuotojui. Net pasakiau, kad tai panašu į viltį, jog šis Seimas labiau supranta visuomeninę LRT misiją.

Gali būti, kad suklydau. Ne todėl, kad ten vieni kvailiai. Ne. Dėl supratimo. Pakankamai didelė Seimo narių dalis net nesuvokė, kad iš esmės išteisindami sacharuką jie pradėjo griauti Lietuvos parlamentinę valstybės santvarką. Jie demoralizuoja žmones, kurie dar nors kiek tiki arba tikėjo galimybe, kad Lietuva gali būti normali, demokratinė ir parlamentinė valstybė.

Šiuo metu esu Gruzijoje ir kalbėdamas su Kaukazo šalių ir ES narių atstovais su liūdesiu turėjau konstatuoti, kad ir pas mus, deja, nelabai su ta demokratija… Esame Es, NATO nariai, bet iš esmės esame arčiau tų vadinamųjų runkelių. Tiksliau, mūsų atstovai tokie yra.

Dabar jau bus lengva suprasti tuos, kurie tiki ir pasitiki tik Prezidentu kaip institucija. Panašu, kad priesaiką sulaužiusį Prezidentą nuversti iš posto yra lengviau nei kokį nors sacharuką – buvusį policijos pareigūną, išmanantį teisę, tačiau akivaizdžiai dariusį nusikaltimą. Tai patvirtina ir kitą dalyką – toli mums dar iki teisinės valstybės ir iki teisinės sąmonės. Jei būčiau teisėjas (ne Konstitucinio teismo, o paprastas – apylinkės), šiandien vakare į pagalvę kukčiočiau. Jei bužūčiau padorisu teisėjas. O jei būčiau buvęs nesąžiningas, dabar jau galėčiau ramia sąžine trypti tokio Seimo priimamus įstatymus.

Todėl išvada paprasta: šitas Seimas atveria visus kelius tikriems populistams. Jis atveria kelią tiems, kurie sako, jog visas Seimas mėšlas (nors mėšlu galima vadinti tik tą kuklią kelių dešimčtių seimūnų dalį). Jis atveria kelią visiems, kurie galės vežti kontrabandą ir sakys, kad čia buvo tik šiaip sau – nežinojau, kad 10 kartų vežti akcizines prekes su draugo mašina per sieną yra draužiama. dar geriau sakyti, kad tu negalvojai, jog tai apskritai įmanoma, nes Vyriauysbė ir painio vadai tikino, kad jie kovoja su kontrabanda ir neįmanoma jos pervežti.

O didžiausias kiaulės akis dabar galės įsistatyti to sacharuko buvę kolegos policininkai. Nenustebkite, jei vėlų šeštadienio vakarą sutiksite tokį, kuris įžūliai paprašys šiaip sau 20 litų. Ir dar pridurs, kad jis ne koks sacharukas, ne įstatymus priiminėja. Jis tik vykdo juos. O dar jei žmonai ar kokiam giminaičiui sveikaat sušlubuose? Tada jau visia ir bausti negalėsime.

Teisus tas Saulius Stoma. O taip nenorėjau su juo sutikti.

7 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  MariukasM. tai taip gaunasi, kad piktindamiesi Seimu, mes iš esmės piktinamės savimi? 🙂 Kaip sakant, atpirkimo ožį radome 🙂

  Atsakyti
 2. MariukasM

  Ne, taip neturėtų būti. Bent jau aš taip manau. Bet bėda yra tame, kad pačioje visuomenėje nuostata „O kas čia tokio, juk visi taip daro” yra vyraujanti. O seimas – praktiškai tik koncentruotas mūsų visuomenės atspindys. Užtenka pastebėti žmonių elgesį viešojoje erdvėje, versle, pasižiūrėti, kas vyksta žiniasklaidoje, kuri praktiškai tik tenkina paklausą arba tenkina savo savininkų norus, plius dar norma tapęs kyšių dalinimas į kairę ir dešinę bei šventas įsitikinimas, kad tai yra ne tik priimtina, bet ir būtina. Štai tada ir suprati, kad tame seime nieko tokio išskirtinio nevyksta. Ten sėdintys tik naudojasi jiems atsivėrusiomis galimybėmis, o tiksliau, jie perkėlė į valstybinį lygmenį mūsų visuomenėje vyraujančias elgesio normas. O mes, už juos balsavę, dar po to jais piktinamės.

  Atsakyti
 3. MariukasM

  Jei neturi savigarbos ir tau nesvarbu, kad nuotav3s dvokia, tai kodėl nesėdėti mėšlo krūvoje? Juk ten šilta !

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Vaiva, apie Stomą jau sakiua. Man tik kiek liūdna, kad jo žodžiai teisingi. Jis net nebando slpėti kad pats sėdi mėšle, ima algą ir toliau sėdi.

  Atsakyti
 5. vaiva

  Dainiau, tą patį galima pasakyti ir apie patį Stomą. Kaip žemaičiai sako: kas kou kvep, tas tou tep:-)

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *