Laidų "Akistata" ir "Paskutinė instancija" gamintojai – falsifikatoriai? Yra ir tokia versija

pagal | 2011/01/06

Žinomas žurnalistas, dokumentalistas Rimas Bružas naujienų portale Delfi.lt labai atvirai rėžia savo nuomonę apie tai, kaip televizijoje kai kurie save žurnalistais vadinantys asmenys kuria baubus:

„Falsifikacijų meistrus ištiko žanro krizė, sensacijų badas, o gal išseko fantazija metus bergždžiai zulinant vieną ir tą pačią tragišką bylą be jokio apčiuopiamo rezultato ir vien kiršinant visuomenę. Gal pasibaigė idiotiški klausimai, papirkti liudininkai, „faktai“ ir „sensacingi tyrimai“, iš kurių atvirai šaipomasi žurnalistų bendruomenėje ir apie tai jau sklando anekdotai. „

Perskaitęs visą komentarą ir prisiminęs paskutiniu metu televizijos TV3 eteryje matytas laidas „Akistata”, „Kodėl”” ir „Paskutinė instancija”, pamaniau, kad būtent apie šias laidas ir kalbama. Manęs tokia įžvalga nenustebino – pats ne kartą rašiau, kaip šios laidos piktnaudžiauja profesiniu žurnalistų vardu.

Ir nors kartais jie pateikia įdomių ir svarbių faktų, tačiau greta to visada randu ir, mano nuomone, visiškai aiškių manipuliacijų.

Tačiau kol kas rinkoje šie žaidėjai kuria reitingus (reiškia, ir pinigus bei pelną) konkrečioms komercinėms televizijoms. Šios tai toleruoja ir net skatina – reklamuoja tokias laidas, anonsuoja. Kol tokių įmonių vadovai ir savininkai elgsisi socialiai neatsakingai ir jime sniekas neims prikišamai baksonoti ir gėdinti juos už tokią produkciją, tol bus kaip sakė Rimas:

„Taip ir sukasi ciniška, neatsakinga ir nusikalstama sensacijų kūrėjų veiklos karuselė. <...> Kol reklamos užsakovai leis savo pinigus vėjais, tol šio žanro kūrėjai ir toliau užsiims manipuliacijomis, marazmatiškomis konstrukcijomis suks galvas bei sės paniką.”

O mane stebina ir glumina dalies auditorijos bukumas ir net žavėjimasis tokiomis laidomis ir jų kūrėjais.

6 komentarai

 1. Dainius Radzevičius

  vaiva, bet kartais reikai ir ati pažiūrėti. kaip ir tarybine skronikas. Tik lygindamas matai, kas yra kas.

  Atsakyti
 2. vaiva

  aš šitų laidų nežiūriu ir labai dėl to džiaugiuosi. Bet kuo daugiau apie tas laidas rašo, tuo žmonėms kyla noras jas bent kartą pažiūrėti. Kaip tarybiniais laikais: skaitydavo būtent kritikuojamas knygas ir žiūrėdavo kritikuojamus spektaklius. Dauguma iš šito komplekso taip ir neišėjo iki šiol.

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius

  Vaiva, ar tokia reklama tave veikia? Man atrodo, kad šio dienoraščio potencialūs tokių laidų fanai neskaito 🙂

  Atsakyti
 4. vaiva

  Karbauskis finansuoja Naisių vasarą – ir kas čia blogo? O šiaip, Dainiau, darai be reikalo reklamą ir tiek:-)

  Atsakyti
 5. Simas

  Aha, o šiandien vos nenukritau, kai vienos televizijos, vieno lietuviško serialo titrų gale pamačiau tokį užrašą: serialo mecenatas: Ramūnas Karbauskis… Gaila, kad nepastebėjau nei kokioje televizijoje, nei kokiame seriale taip buvo prašyta. Tai jau man pradeda kvepėti negerais dalykais…

  Ir dar turiu vieną klausimą, nes nežinau kur būtų tiksliau paklausti. Štai TV3 reklamuoja TV6 laidas. Suprantu, kad TV6 yra dukterinė TV3 įmonė, tačiau iš tiesų tai juk yra kito kanalo reklama, o ne anonsas… Kažin, ar tokie dalykai nepažeidžia reklamos įstatymo? Tas pats vyksta ir per LNK… O reklamos per filmus ir laidas? Turiu omenyje bėgančias, erzinančias eilutes…

  Atsakyti
 6. sigitas

  visoj šioj makalynėj mane, kaip verslininką, labiausiai glumina/domina/stebina faktas, kad kiti verslininkai talpina savo reklamas tokiose laidose. Versija, kad jie tokie pat buki (cinikai?), kaip ir tokių laidų „kūrėjai” nelabai norėčiau tikėti. Tokias laidas paprastai žiūri , kaip sakoma, mažas pajamas ganantys, menko išsilavinimo , mažų gyvenviečių bei kaimų gyventojai. Tad lyg ir nelabai potencialūs klijentai. O gal tie verslininkai yra , kaip sako Aušra Maldeikienė visiški lietuviški verslinYkai?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *