Šuo loja, karavanas eina. Čia ir apie rinkimus, ir apie etiką

pagal | 2011/02/02

Artėjant savivaldos rinkimams nutariau tęsti pokalbius apie žurnalistų-politikų veiklą. Vis dar manau, kad Žurnalistų etikos sargai teisūs sakydami, kad žurnalistika ir aktyvi politinė veikla – nesuderinamos. Deja, kai kurie politikai-žurnalistai mano kitaip.

Štai Jurbarko rajono savivaldybės taryboje ir to paties rajono (bet ne savivaldybės) laikraštyje „Šviesa” dirba aktyvi žurnalistė-politikė Daiva Bartkienė (Naujoji sąjunga – socialliberalai).

Lyg ir nesmagu prieš kolegę žurnalistę, bet dar 2009 metų liepos 13 dieną Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija pasakė, kad D. Bartkienė, dirbdama žurnalistės darbą ir Jurbarko rajono savivaldybės Taryboje, pažeidžia Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 25 straipsnio nuostatas. Tada viešai kėliau klausimą, kaip po tokio sprendimo pasielgs kolegė D. Bartkienė? Jei, anot komisijos, dirbdama žurnalistės darbą ir Jurbarko rajono savivaldybės Taryboje, ji pažeidžia Žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 25 straipsnio nuostatas, tuomet kolegė turi atsisakyti arba vienų, arba kitų pareigų. Kurių? Spręsti tik jai pačiai.

Šiandien mes ir vėl turėsime rinkti naujus savivaldybių tarybų narius. Tačiau gal be reiklao aš čia miniu kolegę, kuri atstovauja negausią, neįtakingą ir mažai perspektyvų turinčią partiją. Ypač Jurbarke. Juk dar tų pačių 2009-ųjų spalį Jurbarko „Šviesa” apie socialliberalus rašė:

„Dalis Jurbarko skyriaus narių visuomeniniame gyvenime dalyvauja be partijos vėliavos, kiti apskritai pasitraukė iš politinės veiklos, o norintieji joje dalyvauti savo pasirinkimą susiejo su socialdemokratų partija. Prie partijos būstinės dar tebemėlynuoja Naujosios sąjungos plakatas, tačiau partiečių beveik nebeliko.”

Na o, pati kolegė, kai jos etikos klausimą svarstė Jurbarko rajono savivaldybės tarybos etikos komisija 2009 metais, sakė, kad ji visada yra Tarybos narė ir žurnalistė. Dar pridūrė, kad žurnalistas – ne profesija, o gyvenimo būdas.

Panašiai, matyt, yra ir su politika rajonuose. Todėl taip jau gaunasi, kad yra du gyvenimo būdai ir nė vienos profesijos.

P.S. Kolegės žurnalistinį ir politinį gyvenimo būdą turėtų apsunkinti ir tai, kad Jurbarko rajono internetiniame dienraštyje jurbarkiskis.lt paskelbta rajono savivaldybės administracijos informacija apie tai, jog kolegė savo viename straipsnyje apie konkuruojančios partijos ministrą atvirai melavo. Kuo (pasi)tikėti? Nei žurnalistu, nei politiku.

2 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Vladislovai, tikrai nematau visos Lietuvos…. Gaila, bet kartais Vilniuje būnant ir važinėjant po Lietuvą visko nesužiūri. Tačiau, kaip suprantu, mano pateiktas pavyzdys tik patvirtina, kad tokia problema yra. Rašiau apie keletą rajonų, o Jūs dar pridėjote Šiaulius. Tai labai Jums ačiū.

  Atsakyti
 2. Vladislovas

  yra tokia viena regioninė Šiaulių televizija. Joje politines, aktualijų laidas rengia ir veda miesto tarybos narys Sartauskas, seimo narys Šedžius, eilė darbuotojų, dirbančių žurnalistinį darbą, yra politikai, besibalotiruojantys savivaldybių rinkimuose. Ir tai jokia paslaptis, netgi priešingai – reklaminiuose bukletuose ir leidiniuose didžiuojamasi, kad vienas kandidatas yra netgi naujienų redakcijos vadovas.
  Gal, gerbiamas Radzevičiau, jūs to nematote, kad dėmesį sutelkiate į pavienę moterėlę?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *