Kodėl Marijampolėje ir Vilniuje policija pasitikima mažiausiai?

pagal | 2011/02/11

Pareigūnų profesinės sąjungos aktyviai gina pareigūnus ir viešoje erdvėje

Kaip skelbia Policijos departamentas, labiausiai policija pasitiki klaipėdiečiai ir uteniškiai, o mažiausią gyventojų pasitikėjimą turi Vilniaus ir Marijampolės apskrities pareigūnai.

Kadangi šiuo metu gyvenu Vilniuje, o esu kilęs iš Marijampolės apskrities, mane labai sudomino, kodėl būtent šiose apskrityse mažiausiai pasitikima policija? Dėl Vilniaus man sunku kalbėti, bet bent jau Marijampolės policija žiniasklaidoje nuo praėjusių metų pakankamai dažnai buvo minima labai neigiamame kontekste.

Štai tik vienas iš pareigūnų profsąjungos tinklapyje su specialia rubrika „Kalvarijos policininkai metė iššūkį” apie Kalvarijų policininkų kovą su Marijampolės policios vadovais skelbiamų tekstų:

„Pareigūno munduras, prasmirdęs kontrabandiniais rūkalais (0)
2010-07-14

Kalvarijos (Marijampolės apskr.) policininkai per pastarąjį pusmetį išgarsėjo aktyviu siekiu, kad policijoje nedirbtų tie, kuriems nerūpi munduro garbė – sukilo net prieš, anot jų, susitepusius aukštesniuosius pareigūnus. Panašios kovos šioje įstaigoje būta ir prieš 7 metus – tik tada kovota su policijos vardui kenkusiais savo kolektyvo nariais. Tos kovos pabaiga skelbiama … „

Panašių tekstų galima rasti ir gerokai daugiau. Buvo ir nemažai televizijos laidų.

Tiesa, jei atidžiai paskitytumėte Marijampolės apskrities policijos interneto svetainę ir ten esančius gyventojų nuomonės tyrimus 2009 ir 2010 metais, pamatytumėte, kad labai mažai gyventojų buvo apskritai linkę išsakyti savo nuomonę. Tarkime, per 2010 metų tris mėnesius savo nuomonę, apie policijos veiklą Marijampolės savivaldybėje pareiškė 47 asmenys, nors dar 2008 metais per tokį patį laiką vidutiniškai savo nuomonę
pareikšdavo apie 80 asmenų. Tame pačiame tyrime nurodoma, kad „Marijampolės miesto gyventojai jaučiasi mažiau saugūs nei kitų vietovių gyventojai”. Pagal duomenis, visiškai nesaugūs jaučiasi net 32 proc. respondentų, visiškai saugūs arba saugūs jaučiasi 36 proc.respondentų.

O štai kaip atrodo pasitikėjimo rodikliai visoje Lietuvoje:

Klaipėdos apskrityje – 80 proc. (2009 m. – 63 proc.);
Utenos apskrityje – 80 proc. (2009 m. – 71 proc.);
Šiaulių apskrityje – 78 proc. (2009 m. – 69 proc.);
Alytaus apskrityje – 75 proc. (2009 m. – 69 proc.);
Tauragės apskrityje – 74 proc. (2009 m. – 58 proc.);
Panevėžio apskrityje – 73 proc. (2009 m. – 52,5 proc.);
Telšių apskrityje – 72 proc. (2009 m. – 70 proc.);
Kauno apskrityje – 69 proc. (2009 m. – 63 proc.);
Marijampolės apskrityje – 67 proc. (2009 m. – 66 proc.);
Vilniaus apskrityje – 63 proc. (2009 m. – 63 proc.).

Bendrovės „Baltijos tyrimai”, „Vilmorus”, „Spinter tyrimai” gyventojų apklausas apie policijos veiklą visose šalies apskrityse atliko 2010 m. gruodžio – 2011 m. sausio mėnesiais.

Teigiama, kad pagrindinis apklausų rodiklis – pasitikėjimas policija – išaugo visose apskrityse, o kai kuriose jų pasiekė rekordines aukštumas.

Išsamius ir platesnius gyventojų apklausų rezultatus galite rasti Policijos departamento interneto svetainėje.

1 komentaras

  1. skaitytojas

    MARIJAMPOLĖS POLICIJA TIKRAI VERTA PASITIKĖTI. ABEJONES KAI KURIEMS GYVENTOJAMS SUKĖLĖ P.GAIŽAUSKO
    SUREŽISUOTA „AKCIJA’. TAI JIS SUGRIOVĖ POLICIJOS ĮVAIZDĮ, APŠMEIŽĖ NE VIENĄ GARBINGĄ ŽMOGŲ. JUK JEIGU MARIJAMPOLĖS POLICIJOJE IR BŪTA NETINKAMŲ DALYKŲ, TAI JUK NEREIŠKIA, KAD VISI POLICININKAI BLOGI, KAD VISI GERI DARBAI NURAŠOMI. JUK MARIJAMPOLĖS POLICIJA VIENA IŠ ATVIRIAUSIU PERMAINOMS, NAUJOMS IDĖJOMS IR NIEKAM NEVALIA MENKINTI VISŲ POLICININKŲ, VISO KOMISARIATO VARDĄ. GALĖTŲ IR ŽINIASKLAIDA PAMĄSTYTI PRIEŠ RAŠYDAMA UŽSAKOMUOSIUS STRAIPSNIUS. MAN RODOS, MANO NUOMONEI DAUG KAS PRITARTŲ.

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *