Diskusija: Kas išgelbėjo TV3 nuo generalinio prokuroro rūstybės?

pagal | 2011/03/07

Peržiūrėti specialią TV3 laidą galima paspaudus ant nuotraukos

Po vakar vakare specialioje TV3 laidoje išsakytų kai kurių dalyvių minčių man kilo labai rimtas klausimas – kas iš tiesų privertė generalinį prokurotą atšaukti prokurorės siūlymą Lietuvos radijo ir televizijos komisijai svarstyti galimybę kuriam laikui sustabdyti TV3 transliacijos licenciją dėl sistemingo įstatymų pažeidinėjimo.

Kyla visokių minčių ir sąmokslo teorijų. Viešoje erdvėje dažniausiai labai neužtikrintai atrodantis generalinis prokuroras D. Valys staiga taip ryžtingai ir viešai pareiškia, kad stabdo kito prokuroro sprendimą, nes jam kyla klausimų dėl sankcijos adekvatumo.

Nuoširdžiai tikiuosi, kad tai niekaip nesusiję su šio pareigūno baime, jog laikinai sustabdžius didžiausio televizijos kanalo, kurio projektuose dalyvauja ir šalies Prezidentė Dalia Grybauskaitė, jis gali užsitraukti šalies vadovės nemalonę. Juk akivaizdu, kad šiuo metu kai kurių žiniasklaidos priemonių ir atskirų žurnalistų nuolat pagrįstai ir nepagrįstai puolamas generalinis prokuroras išgyvena ir dar sudėtingesnius išūkius. Štai pradėta vadinamoji prokuratūros reforma Lietuvos prokurorų gretose pasėjo nekokias nuotaikas dėl ateities. Kad galėtų apsiginti, prokuratūros sistemos darbuotojai vasarį įsteigė Prokurorų profesinę sąjungą. Todėl bandant atlaikyti milžinišką išorinį ir vidinį spaudimą, bet kuriam prokuratūros sistemos vadovui gyvybiškai svarbi šalies vadovo parama. Kitu atveju, baigiasi ir reforma, ir karjera.

Kaip žinia, TV3 projekto „Lietuvos garbė”į ceremonijoje šiemet atėjusiuosius sveikino pati Prezidentė Dalia Grybauskaitė, kuri taip pat yra gavusi „Lietuvos garbės“ statulėlę dar tada, kai tapo eurokomisare.

Beje, TV3 ne kartą ieškojo artimų santykių su šalies vadovais. Šiemet projekto „Lietuvos garbė” vertinimo komisijoje yra Prezidentas Valdas Adamkus. O štai pernai spalio mėnesį kvietimo apsilankyti Prezidentūroje sulaukė TV3 projekto „Šok su manimi“ dalyviai – parolimpietis Tomas Kairys ir aktorės Eglės Jackaitės partneris Tadas Rimgaila. Abu šokių šou dalyviai buvo pagerbti už asmeninius sporto pasiekimus. Prezidentė Dalia Grybauskaitė ne tik pasveikino sportininkus, bet ir įteikė jiems apdovanojimus.

Šalies vadovė taip pat tapo konkurso „Lietuvos Metų Moteris” laureate – šiuo titulu ji apdovanota 2009 m. kovo 1 dieną TV3 televizijos tiesioginės laidos metu (Rengėjas Žurnalas „Moteris”).

Gali būti, kad tokie artimi santykiai su komercine televizija – tik sutapimas. Tačiau būtent tokie sutapimai kartais priverčia abejoti kai kuriais sprendimais ir jų tikraisiais motyvais.

6 komentarai

 1. hadrian

  „hadria, šioje erdvėje nepretenduoju į objektyvumą. Tai yra subjektyvaus požiūrio skleidimo erdvė”

  pala – arba nesupranti sąvokų arba sąmoningai jomis manipuliuoji: prie ko čia objektyvumas?

  aš kalbėjau apie pačio ŠALIŠKUMĄ

  subjektyvumas tereiškia jog išanalizavęs faktus išreiški savo nuomonę jų atžvilgiu: nuomonę, kuri, manai, yra teisinga; šališkumas – tai kai tiesiog gini „saviškių” nuomonę, net jei faktai tam prieštarauja; subjektyvūs (daugiau mažiau) mes visi, tačiau šališki – tik tie, kurie esame kažkaip suinteresuoti ginti tą ar kitą pusę

  jei nor atvirai pasakyti, jog tavo blogas yra šališkas – norėčiau tai išgirsti, jei ne – nesislėpk po deklaruota apeliacija į subjektyvumą – mano kaltinimas tau šimtinu ŠALIŠKUMU (argumentai pirmame komentare)

  „O kuo kaltinama TV3”

  Huh? Wtf? Tu man pasakyk – juk tu & Co pasisakote už TV3 uždarymą ne aš! Bet jei manęs klausi, tai TV3 NEKALTA 🙂

  Nepamiršk, diskutuojame TV3 uždarymą, o ne Krivicko žurnalistikos kokybę – tad nenukrypkime nuo temos.

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius

  vėla aš, keist, kad jūs lyginate KK su Vitu Lingiu. KK iki normalios žurnalistikos – patrankos šūvio reikia. Tai, ką jis daro, net nepanašu į pirmakuriso žurnalisto darbus. ir nesuplakite kelių temų į ieną – taip daro ir KK.

  Atsakyti
 3. Vėl aš

  Paklauskit ekonomistės Maldeikienės dar kartą :))))))). Ką ten tas Krivickas melavo, gal nenusipirko kasos aprato, kaltas? Cha cha. Betkokiu atveju, geriau tiesa per TV3 nei begioti paskui apsimelavusius prokurorus, ginti šmeižikus, melagius, skaityti Lryta ir grožėtis kaip savęs nenorėjęs paviešinti prokuroras riebiai primelavo apie pedofilijos byla, kitaip tariant ryškiai pažeidė mergaitės interesus. Na, bent jau būtų per tą laidą kas papasakojes kodėl Lrytas baudą susimokėjo, bet ar kam rūpi? Svrabiausia KRIVICKAS.
  O žinot, aš juo dižiuojuosi kaip ir V.Lingiu. Net jo žudiką gynė tas pats Vasilionokas kaip ir Stankūnaite.

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius

  hadria, šioje erdvėje nepretenduoju į objektyvumą. Tai yra subjektyvaus požiūrio skleidimo erdvė. Atdižiai pažiūrėk blogo viršuje. O kuo kaltinama TV3?

  Atsakyti
 5. hadrian

  (A) Dainiau, tu ignoruoji akivaizdų atsakymą į savo keliamą klausimą: PROKURATŪRA, atšaukdama savo sprendimą, PRIVALĖJO paaiškinti tokio sprendimo priežastis. To nepadarius, ji DE FACTO yra atsakinga už kylančias sąmokslo teorijas bei DE FACTO užsitraukia visus įtarimus sau.

  (B) Jei pretenduoji į objektyvų istorijos komentavimą, kodėl IŠIMTINAI viskuo kaltini TV3? Sutik, staigus prokuratūros pozicijos pasikeitimas VISAIS ATVEJAIS daro ją kalta: arba už klaidą dėl pačio kreipimosi, arba už [bestuburišką] jo atsiįmimą? Bent jau už kylančias sąmokslo teorijas TV3 tikrai nėra atsakinga – ji savo poziciją (pagrįstą ar ne) visada dėstė atvirai, organizavo dedikuotą šiai temai laidą, etc. – skirtingai nuo užkulisinės prokuratūros veiklos.

  (C) Ir dar – jei kaltini TV3 už nepatvirtintos informacijos pateikimą: kuo nuo to skiriasi paties „pasamprotavimai” apie TV3 ir Prezidentės ryšius? Trumpai, sakyčiau pats [akivaizdžiai] skatini spekuliacijas ir gandus.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *