Ką ir kaip veiks žurnalistai naujame stiklo amžiuje?

pagal | 2011/03/14

Šiandien vienas kolega, žinomas fotožurnalistas atsiuntė man štai tokią nuorodą apie ateities technologijas ir žurnalistų ateitį.

Kažkodėl nutariau šį vaizdo klipą pasiūlyti ir kitiems, nors kai kas jį jau gal ir matė. Mano akį patraukė vienas faktas – visame klipe vos kelias akimirkas teko pamatyti visuose „stikluose” rodomus žurnalistų darbus. Visa kita buvo nesusiję su žurnalistika. Tai lyg ir pranašauja, kad technologijoms toliau taip sparčiai vystantis jos pasiūlys tiek įvairaus turinio, kad kovoti dėl žmonių dėmesio žurnalistams prireiks žymiai kitokių įgūdžių nei dabar.

O kol kas belieka „pasidžiaugti”, kad Lietuvos medijų turinys sparčiai panašėja į JAV medijų turinį. Šiandien prie pietų stalo apie tai kalbėjomės su žurnalistu Jonathan iš JAV, kuris šiandienines medijas apibūdino labai trumpai: „Daug padrikų žinučių ir vien nuomonės – jokios tiriamosios žurnalistikos”. Kolega dar pridūrė, kad „tiriamoji žurnalistika – brangu, o nuomonės – pigu”. Dar jis prisipažino, kad yra seno kirpimo žurnalistas:

„Dabar bet kas gali parašyti ir parašo, kad pvz., kokio nors asmens veidas yra žalias. O tada tas kitas gali bandyti tai neigti. Tačiau anksčiau žurnalistas, gavęs informaciją apie kieno nors pažaliavusį veidą, pirmiausia skambindavao tam žmogui ir klausdavo jo apie tokią informaciją. Tada dar patikrindavo faktus ir tik tuomet rašydavo straipsnį. Dabar pakanka parašyti, kad kažkas yra tiesiog žaliaveidis.”

Su kitu kolega iš Lietuvos pajuokavome, kad pas mus dažnai už nuomones apskritai nieko nemoka 🙂

6 komentarai

 1. Simas

  Na, dėl balso atpažinimo technologijų, mano kukliomis žiniomis, nereikia labai galingų kompiuterių… Teko šiek tiek bendrauti su lietuviais dirbusiais su panašiais projektais (prieš kokius dešimt metų, beje).

  Atsakyti
 2. Skaitytojas

  Įsijautus į LCD stiklų reklamą, užmiršta aktuali technologija – balso atpažinimo programos.

  Pažadėta, kad netrukus nereiks barškinti pirštais ar klavišais, kompiuteris atpažins žmogaus komandas, o diktuojamus žodžius pats užrašys, tereiks patvirtinti, pataisyti vieną kitą klaidelę (mes šnekame juk ne idealiai, kai kurie taip taria, jog nė žmonės nesupranta). Šita balso atpažinimo technologija ypač aktuali žurnalistams.

  Tiesa, šiai technologijai vis dar trūksta šiuolaikinių PC kompiuterių galingumo ir gali dar kokį dešimtmetį trūkti.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *