Mažoji Lietuva Karagandoje. Ačiū lietuviams, kurie myli Lietuvą ir už n kilometrų

pagal | 2011/04/01

Vitalijaus Tvarijono sukurta mažoji Lietuva - svetinga visiems lietuviams

Šiomis dienomis lankausi Kazachstano regione Karagandoje, kur vakar su kolega Ginu Dabašinsku aplankėme ir mažąją Lietuvą. Tai – Karagandoje veikiančio visuomeninio susivienijimo „Lituanica“ pirmininko Vitalijaus Tvarijono dėka sukurta maža lietuvybės vietelė – sodyba, kurioje kiekvienas lietuvis gali ne tik pasisvečiuoti bet ir rasti daugybę Lietuvą primenančių dalykų.

Su kolega jau antra diena ne tik stebime, kaip vyksta pasirengimas Kazachstano prezidento rinkimams ar kaip dirba žurnalistai (šiandien viena televizikja iš mūsų ėmė ir interviu). Mes taip pat V. Tvarijono dėka ir pastangomis turime unikalią galimybę aplankyti daugybę vietų ir susipažinti su daugybe žmonių. Pvz., vakar lietuvių namuose bendravome su vietiniais lietuviais. Jaunos merginos pasakojo apie savo studijas Karagandoje ir planus pratęsti mokslus Lietuvoje. Kiti klausė apie Lietuvą ir mūsų politiką dėl galimybės jiems ateityje turėti dvigubą pilietybę ir taip būti tikrais lietuvos piliečiais.

Apie įspūdžius parašysiu kiek vėliau, o kol kas siūlau tik foto iš mažosios Lietuvos Karagandoje.

Norintys peržiūrėti fotografijas gali tai padaryti apsilankę mano Facebook profilyje.

3 komentarai

  1. Gediminas Vicius

    kur randasi ta mazoji lietuva? noreciau apsilankyt, i email prasyciau

    Atsakyti
  2. laimute

    Gal kas ten yra ką nors girdėjęs apie mano dėdę Kazimierą Juškėną, kuris ten buvo ištremtas sovietų, sunkiesiems darbams iš Lietuvos Zarasų r., Blyniškių km? Ir praleido ten nemažai metų. Grįžo be vienos akies…

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *