Neelinius prezidento rinkimus Kazachstanas pasitiko ir dainomis

pagal | 2011/04/04

Šiuo metu esu Vienoje – pakeliui iš Kazachstano, kur vakar vyko neeiliniai prezidento rinkimai. Kol kas dar tik rašau komentarus apie tai, ką pavyko pamatyti stebinti pasirengimą rinkimams, stebint vietines televizijas, lankantis rinkimų apylinkėse. Tačiau vieną įdomią detalę nutariau paskelbti jau dabar.

Pirmasis skaičius, kuris mane pribloškė, tai labai aktyvus kazachų dalyvavimas rinkimuose. Kai kuriose apylinkėse jau iki pietų sugebėjo savo balsus atiduoti už mėgstamą kandidatą bemaž 80 procentų rinkėjų. Na o Lietuvoje rinkimai vis dažniau tampa lyg ir sunkiu darbu, į kurį reikia žmones kone ginte ginti. Viešai kartas nuo karto net svarstomos priemonė,s kurios paragintų žmonės atsakingiau žiūrėti į savo pilietines pareigas. Svarstomos net galimos sankcijos.

Tuo tarpu mano lankytose Karagandos apskrities rinkimų apylinkėse rinkimų organizatoriai ne tik priėmė rinkėjus, bet ir organizavo muges, koncertus.

Pridedu vieną ištrauką iš mano nufilmuotos uždegančios, beveik „eurovizinės” dainos „Astana”.

2 komentarai

  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

    Dms, sutikdamas su tavimi dar galiu pridtėi, kad tokio aktyvaus dalyvavimo priežasčių yra žymiai daugiau. tačiau vienas apsektas neabejotinas – didelė žmonių dalis tikrai ateina į rinkimus. Tai yra pliusas.

    Atsakyti
  2. Dms

    Manau kad aktyvų kazachų dalyvavimą rinkimuose nulėmė vyriausybės darbuotojų nedviprasmiški „raginimai” balsuoti, o ir šiaip rezultatas 95,5% yra greičiausiai gerokai patiunintas (http://www.osce.org/odihr/elections/76349) Taigi problematiška lyginti Lietuvos ir Kasachstano rinkimų dinamiką…nebent išsiaiškintume kokios tos svarstomos priemonės ir sankcijos 😉

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *