Sakiau, kad žiniasklaidos apsivalymas vyks sunkiai. "Respublikai" irgi

Nesinori daug komentuoti jau išsakytų minčių, kad žiniasklaidos savitvarka pradėjo veikti ir pagaliau prasidėjo apsivalymas.

Tačiau tai yra labai skausmingas procesas, kuris iššaukia skausmingą kai kurių žiniasklaidos biznierių reakciją.

Todėl manęs visai nenustebino, kad prie iš skausmo klykiančių TV3, „Lietuvos žinių” ir juos palaikančio alfa.lt prisijungė ir Respublikos leidinių grupė, kurią valdo Vitas Tomkus.

Priminsiu, kad tai yra ta pati leidinių grupė, kurios boso valdomas dienraštis „Vakaro žinios” jau buvo kurį laiką pripažintas nuolat etikos kodekso nesilaikančia žiniasklaidos priemone. O ir pats Vitas Tomkus ne kartą buvo atsidūręs etikos sargų dėmesio centre.

Tad anoniminis jo visų valdomų medijų vardu paskelbtas paskvilis (neradau nė vienos garbingo žurnalisto pavardės), mano galva, tėra neetiškos medijos agonija.

Šis paskvilis – tai puikus įrodymas, kad takoskyra tarp rimtos medijos ir „klykiančių neetiškų medijų” didėja.

O kadangi respublika.lt skelbia, kad neva Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija kompromituoja žurnalistiką, tai galiu tik adresuoti tą patį tekstą patiems Respublikos leidinių grupės savininkams. Tikrai tikiu, kad labiau už juos jau niekas nesukompromituos žurnalistikos. Esame ir taip beveik dugne. Todėl metas visiems pakilti už garbingą žurnalistiką.

16 komentarų

 1. Dainius Radzevičius

  Tomai, nesutinku su tavimi. O ką komisija turi vertinti? Juk tai ne politinė ir ne teisėsaugos institucija. ji tik vertina žurnalistų ir leidėjų etiką. Gal keliame per didelius reikalavimus?

  Atsakyti
 2. Tomas Čyvas

  Dainiau, aš tai žinau. Ir mačiau formalų, brežnevinio stiliaus atsakymą, kurį E. Kusaitės artimiesiems pakišo LŽLEK. Tad iliuzijų dėl šios institucijos turiu tiek pat mažai, kiek buvo galima turėti dėl liustracijos, kurios niekas nenorėjo, komisijos.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Tomai, ar tu zinai, kad etikos komisija nagrineja skundus? Tad jei anksciau skundu nebuvo ar suejo senatis, tad tai nera dvigubi standartai. Galbut tiesiog dauguma visuomenes abejingai reagavo i pazeidima. O tai tikrai svarbu.

  Atsakyti
 4. Tomas Čyvas

  Darkart pabrėžiu, kad nekvestionuoju komisijos sprendimo. Laidų, kurios čia aptariamos, epizodus pamatau nebent atsitiktinai. Aš tik drįstu abejoti apsivalymo rezultatais, jei tas apsivalymo šepetys užprogramuotas pakelti plaušelius tam tikrose vietose.

  Atsakyti
 5. Tomas Čyvas

  Neketinu gadinti šventės, kad „prasidėjęs apsivalymas” įsibėgėtų, reiktų dar paklausti etikos sargų paklausti apie šitą publikaciją: http://m.lrytas.lt/?data=20100417&id=akt17_a1100417&view=2.
  Turint omenyje, kad „Lietuvos ryto” insinuacijos apie tariamą planą sprogdintis Maskvos metro, grindžiamos kažkieno iš teisėsaugos į ausį pašnibždėjimu, vėliau droviai nebekartotos, labai įdomu. Labai įdomu, kaip čia niekam etikoje neužkliuvo ir tas vieno velionio „šlapinimasis nuo palangės”. O kai tas pats dienraštis apšaukė terorizmo garbintoja N. Sadūnaitę ir kitus visuomenininkus? Kai standartai bus vienodi, tai ir solidarumas veiks, ir tokių demaršų po sprendimų neliks.
  p.s. Neturiu nieko prieš etikos komisiją ir inspektorius – visus su mano veikla susijusius skundus atmetė.

  Atsakyti
 6. Renata

  Hm, tai gal lengviau nusviesti kuris zurnalistas NIEKADA neturiejo bedu su etika? O siai as cia ne apie etika. Kiekvienas pagal save. Mano akimis ziurint svarbiausia objektyvumas ir, kad jokio faktu iskraipymo ar melo nebutu.

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Vertinti gali etikos komisija. Ja pasitikiu. O šioje erdvėje esu subjektyvus ir reiškiu savo asmeninē nuomonę.

  Atsakyti
 8. Julius

  Dainiau, o Jūs esat visiškai nešališkas ir galite būti vertintoju?

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Renata, rimta, straipsniui reikai rimtai padirbėti 🙂 bet jei iš tiesų Jums rūpi tos sąsajos, tai galiu nurodyti bent vieną – visi jie turėjo problemų su etika, todėl, manau, savisauga juos buria į viena grupę.

  Atsakyti
 10. Renata

  to nesvarbu

  as irgi to laukiu, kiek gi galima apie kazka rasyti kai jis pats (Radzevicius) ir tezino apie ka kalba. Tai mum irgi idomu. Kur tas paskvilis, kur neobjektyvumas ir pan.

  Atsakyti
 11. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Karoli, bet tai irgi yra gerai, jei neetiskas parodo savo pozicija ir dar argumentus . Net jei tai briedo argumentai vistiek labai grai yra pamatyti pozicija ir reakcija. Reaguoja, vadinasi rupi

  Atsakyti
 12. Karolis Jachimavičius

  Neetiški leidiniai pasmerkė etiką. Vasiliauskas pateigė, kad žurnalistai patys turi nuspręsti, kas yra dora (o gal apgaudinėti ir meluoti yra dora?) ir nuėjo daryti išvadų iš savo paties prielaidų.

  Atsakyti
 13. sigitas

  manau , kad lietuviška žiniasklaida jau nebeatsikels, situacija tiesiog beviltiška

  Atsakyti
 14. Simas

  Prieiname prie to, kad Lietuvai ir lietuviams iš tikro yra labai sunku gyventi pagal įstatymus… Ir tai jau seniai yra DIDŽIULĖ problema… Ne veltui lietuviai, kaip tauta, užsienyje garsėja kaip įstatymų nesilaikanti tauta. Drąsi tauta…

  Atsakyti
 15. nesvarbu

  Dainiau, parasyk rimta straipsni apie apie rysius sasajas ir pan. tarp TV3, “Lietuvos žinių” ir juos palaikančio alfa.lt ir Respublikos leidinių grupė, kurią valdo Vitas Tomkus.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *