Sveikinu TV3: geriau sava etika nei jokios

pagal | 2011/05/25

Skandinaviško kapitalo bendrovė „TELE-3” (televizijos kanalai TV3, TV6) savo interneto svetainėje skelbia džiugią žinią tiems, kam rūpi šio ar kitų komercinių žiniasklaidos priemonių etika – jau greitai šios televizijos programas ir jų etiką vertins septynių profesionalų taryba.

Skelbiamas pretekstas įkurti tokią tarybą ir susikurti savo vidaus etikos kodeksą atsirado tik po to, kai Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisija pripažino kanalą TV3 neetišku, o televizijos vadovybė nepasitiki tokiu sprendimu:

„Lietuvos žurnalistų savireguliacijos institucijos, kurios galimai tapo priklausomos nuo interesų grupių, veikia neefektyviai ir dėl to negali užtikrinti aukščiausių žiniasklaidos standartų laikymosi.”

Na nepasitiki, tai nepasitiki. Tikiuosi jie suras tokius septynis profesionalus, dėl kurių reputacijos ir patikimumo nekils niekam jokių abejonių. Vistiek džiaugiuosi, kad buvo išjudintas akmuo – pati televizija priversta galvoti apie savo reputaciją ir ją gelbėti visuomenės akyse.

Tai džiugina, nes pati televizija žada labai daug – rengiant jų vidaus Etikos kodeksą bus numatyti net išsamesni reikalavimai programų rengėjams nei iki šiol. Tikiuosi, kad tie išsamesni reikalavimai bus ir griežtesni, o ne liberalesni. Nes savitvarkos esmė, kad savireguliacija numatytų papildomus sau reikalvimus nei tai nustatyta įstatymuose.

Ir kadangi žadama, kad jau birželio 1 dieną TV3 interneto svetainėje bus patalpinta speciali forma televizijos žiūrovams, kurią užpildę jie galės kreiptis į Etikos tarybą dėl UAB TELE-3 bendrovės valdomų televizijos kanalų programų turinio, vedėjų ar rengėjų elgesio, programos sudarymo, labai tikiuosi, kad pati TELE-3 panaikins cenzūrą savo interneto svetainėje ir leis palikti sveikinimą prie džiugios žinios apie kanalo norą būti etišku.

3 komentarai

  1. Simas

    Beje, savą etikos supratimą ir kodeksą turi nusikaltėliai… Tai negi dabar reikia pradėti pagal jį gyventi, kad įtiktumėme jiems?

    Atsakyti
  2. Simas

    Na ir koks kvailys sugebės įrodyti, kad etika gali būti kitokia nei apibrėžia įstatymai bei žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksas? Panašu į aukščiausio lygio sofizmo įsigalėjimą žiniasklaidoje…

    Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *