Opros Vinfrei šou atsisveikina su žiūrovais… ir pasiliks amžinai

pagal | 2011/05/27

Linkėjimus Oprai gali palikti ir lietuviai. Rašykite štai čia

Užvakar garsioji Opra Vinfrei (Oprah Winfrey), kurios pokalbių šou topų viršūnėje laikėsi bemaž 25 metus, gražiai ir įspūdingai atsisveikino su savo žiūrovais. Žinoma, tik laikinai 🙂

Tačiau man didžiausią įspūdį palieka tai, kaip atsisiveikinama su pokalbių laida ir jos ilgamete vedėja – gražiai, įspūdingai, fantastiškai. Su ypatingu dėmesiu, padėka, žiūrovų įtraukimu ir tokiu skambiu VAU. Pas mus sakytume, kad tai padarė nerealiai, fanstatiškai, beprotiškai puikiu šou.

Deja, Lietuvoje dažnai atsisveikinama ne taip gražiai ir įspūdingai. Žinoma, neretai tai daroma tik dėl to, kad laidos reitingai žemi. Toku atveju laida tyliai tyliai dingsta iš eterio ir tiek. Niekas nenori nieko apie tai kalbėti – nei vedėjas, nei TV bosai. Na toks lyg ir nenoras prisipažinti, kad kažkas nepavyko. Jokių AČIŪ ar IKI.

Todėl vis dar su liūdesiu prisimenu, kaip negražiai vienas buvęs LRT generalinis direktorius „atsisveikino” su kolegos Ryčio Juozapavičiaus (mano nuomone, geriausio laidų vedėjo per visą 20 Nepriklausomybės metų istoriją) moderuojama laida. Tada dienraščio „Lietuvos rytas” televizijai skirtame priede buvo cituojamas tas direktorius, kurio žodžiai laidos rengėjams ir jų gerbėjams turėjo palikti slogų įspūdį daugeliui metų. Buvo pasakyta, kad laida yra neva tokia prasta ir taip mažai žiūrima, jog pigiau yra ją įrašinėti į kasetes ir siuntinėti keletui žiūrovų nei rodyti eteryje. Brrrrrr, kaip negražu.

Todėl verta pasimokyti iš Opros, net kai senosios Opros nebeliko 🙂 Bet yra naujasis OWN, kur Opros bus net daugiau 🙂

Beje, vienas geriausių pamokymų pokalbių šou vedėjams Lietuvoje, mano galva, galėtų būti Gareto Maklyno (Gareth McLean), kuris rašo apie televiziją leidiniui „The Guardian” ir „The Radio Times”, pamąstymas:

„They shouldn’t dominate or use the guest simply as a butt for all their jokes. Neither should it be a cosy, sycophantic love-in. You want the host to be on the side of the audience and try and find stuff out. It shouldn’t feel like they’re just having a laugh with their mates and you’re lucky to be watching.”

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *