"Žiniasklaidos anatomijoje" diskusija apie medijų savitvarką Lietuvoje

pagal | 2011/05/30

Žiniasklaidos raiškos lauke – precedento neturintis atsitikimas. Praėjusią savaitę dalis įtakingų žiniasklaidos priemonių pareiškė nutraukiančios bendradarbiavimą su Žurnalistų ir leidėjų etikos komisija po to, kai ši neetiška žiniasklaidos priemone paskelbta televizija TV3.

Su šia televizija solidarizavosi portalas Alfa.lt, „Respublikos“ leidinių grupė, informacijos agentūra ELTA, dienraštis „Lietuvos žinios“, paskelbę atskirus pareiškimus.

„Ką turim?“ – klausia apžvalgininkas Artūras Račas ir pats atsako: „Viena didžiusių komercinių televizijų, vienas lankomiausių interneto portalų, viena naujienų agentūra, du nacionaliniai dienraščiai, aštuoni regioniniai laikraščiai viešai skelbia, kad jie nesilaikys Lietuvos įstatymų.“

Situacija, sutikime, nekasdieninė. Klausimas, ar tai, kas Lietuvoje vadinama žiniasklaidos savitvarkos sistema, iš tiesų yra savitvarka, juo labiau – veikianti savitvarka, matyt, nėra jau vien retorinis.

Apie tai – antradienį 10.05 val. „Žinių radijo” pokalbių ir ginčų laidoje „Žiniasklaidos anatomija”. Kartojimas – 19.10 val.Laidoje dalyvauja viešosios komunikacijos specialistas, Mykolo Romerio universiteto profesorius Arūnas Augustinaitis, žurnalistė, profesinės etikos klausimais pasisakanti publicistė ir dokumentinių filmų kūrėja Gražina Sviderskytė, žurnalistų etikos inspektorė Zita Zamžickienė ir Seimo švietimo, mokslo ir kultūros komiteto pirmininkas Valentinas Stundys.

„Žiniasklaidos anatomija“ yra bendras „Žinių radijo” ir Lietuvos žurnalistų sąjungos projektas.

Laidos vedėjas – Vidmantas Valiušaitis. Laidos įrašo galima klausytis ir www.ziniur.lt

7 komentarai

 1. Simas

  Dainiau, nejaugi tik dabar? Graudu girdėti tokius žodžius iš Jūsų… Tas teisinis nihilizmas per žiniasklaidos priemones buvo patiekiamas jau daug metų… Baisiausia yra tai, kad jau pasiektas toks lygis, kad ne tik priemonėse dirbantys žurnalistai jau to nesuvokia, bet ir vartotojai tapo pernelyg abejingi…

  Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius

  Simai, tai vadinama teisiniu nihilizmu. Jo labai daug. ir dabar man akivaizdu, keik daug prie to prisidėjo dalis žiniakslaidos priemonių. Ypač tos, kurios vadinamos neetiškomis.

  Atsakyti
 3. Simas

  Šiaip, jei gerai atsimenu, tai, už viešą raginimą nesilaikyti įstatymų, yra baudžiama… Bet va, kaip nubausi žurnalistą, žiniasklaidos priemonę, kurie tai sako netiesiogiai? O ir tiesiogiai, kažin, ar mokėtų pasakyti…

  Atsakyti
 4. rene

  svarbiausia atsakyti i klausima kodel. Pvz neetiskumo motyvai ir skundu del etikos motyvai. Kiek kas kur ka skunde ir ka apkaltino. Man asmeniskai sitokia schema viska parodo. Daug aiskiau ir paprasciau. Cia zurnalistika isvis ne prie ko, irankis ir tiek. O jus duodates kaip bites :))).

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *