skatikaitės ir krivickai – žurnalistai ir tarsi žurnalistai ;-)

Smagiai šiandien prasidėjo pirmadienis – laimėjau 2 litus vienoje loterijoje ir važiuodamas autobusu į darbą sulaukiau linksmo kolegos skambučio apie įvairių kompleksų niekaip neatsikratančio laikraščio „Lietuvos žinios” eilinį paskvilį, kurio autorius – Rūta Skatikaitė (toliau bus vadinama RS).

Išsamiai tikrai nekomentuosiu rašliavos, kurioje gausu (ne)sąmomingų faktinių ir kitokių klaidų, neetiškų ir nepelnytai bandančių įžeisti bei nuplėšti kolegoms garbę RS komentarų. Gaila laiko.

O štai RS norisi palinkėti dvasios ramybės ir kada nors išsivaduoti iš B. Lubio ir VV valdomo nuolat etiką pažeidžiančio nedidelio tiražo ir neperspektyvaus laikraštuko, kuris kamuojamas kompleksų nuolat save vadina nacionaliniu dienraščiu. Mano žiniomis, su savo realiu tiražu šis laikraštukas gali būti vertas geriausiu atveju regioninio leidinio vardo.

Jei RS nėra visai naivi, tai siūlau paskaityti jos paskvilio skaitytojo komentarą:

„Dimes (88.118.15.11), 2011-06-06 07:17
Naivios tos ,,Lietuvos žinios”. Nejaugi tikitės, kad toks straipsnis kaip šis yra nešališkas? LŽLEK jus nubaudė ir dabar ,,varot” ant jos. Skaitant jus, galima suprasti, jog galima rašyti bet ką apie žmogų prisidengiant kova su korupcija. Juk visi žino, kad ,,Lietuvos žinių” savininkas yra B. Lubys – turtingiausias žmogus Lietuvoje. Kvaila būtų teigti, jog jis neturi interesų ir jų neparodo per spaudos priemones. Šis straipsnis yra žemo lygio. Žemo todėl, kad parodo, jog pats laikraštis nepripažįsta nusižengęs etikai.”

O jei jau RS padėtis tokia beviltiška ir padorioje žurnalistikoje vietos nebegauna, tuomet gali man paskambinti – bandysiu padėti kur nors kitur įsidarbinti.

Bet prieš tai, kol RS išdrįs man skambinti, siūlau jai atlikti nedidelę atgailą – viešai atsiprašyti visų kolegų už visus savo paskvilius (pvz., tokio tipo kaip kliedesiai „Žurnalistai ir tarsi žurnalistai”).

Kol to nepadarys, geriau tegul ir neskambina, nes komentarų (kaip ir KK laidoms) tikrai nebeduosiu.

P.S. Pradedu tikėti žmonėmis, kurie ne kartą mane perspėjo, kad įvairių interesų turinčio B. Lubio valdomos kontraversiškos medijos dirba bet kam, tik ne Lietuvai ir ne viešajam interesui. Panašu į tai.

18 komentarų

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Oho, čia šalinami necenzūriniai ir įžeidžantys komentarai. Jei komentatorius 2 kartus grubiai pažeidžia šią taisyllę, jam neleidžiama apskritai komentuoti. Tad sėkmės komentuojant

  Atsakyti
 2. Benediktas

  labai vietoje Liutauro komentaras – tyčia ar netyčia žmogus atskleidė supuvusį sistemos turinį: žiniasklaidą bandoma valdyti pinigais ir represijomis. Vien tik klausimas, ar valdžios institucijos privalo „bendradarbiauti”, rodo, kad žmogus, kaip ir Dainius, tebeplaukioja kažkur tarp valstybės tarnybos ir iš biudžeto numetamo kaulo. Noriu priminti tiems, kas pamiršo: teisingumą Lietuvoje vykdo teismai, ne komisijos, ne „troikos” ar pan.; valstybės institucijos privalo tarnauti visuomenei, o ne „bendradarbiauti”; už tą patį nusižengimą negalima bausti du kartus – čia atsakymas apie atimtą „paramą” iš biudžeto.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, o kuo remdamaisi darai tokias išvadas? Aš kažkaio negirdėjau, kad etikso sargai būtų kada nors sakę, kad jie yra idealūs.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sigitai, tu dažnai būni teisus 🙂 bet viltis miršta paskutinė. Jei VV kada nors gyvenime bandys suvesti savo sąžinės sąskaitą, jam teks prie tų klausimų grįž-ti 🙂

  Atsakyti
 5. sigitas

  na ką Dainiau, atrodo , kad buvau teisus rašydamas kiek ankčiau , kad į tavo džiugesį dėl paankstinto LŽ etiškėjimo Vasiliauskas Lubinovišius atsakys tau pamazgų viedru? Na ką , gavai? Kaip sako rusiai – kiek vilko nešerk , o dramblio kiaušai vistiek didesni. Tikiuosi skaitei šios dienos 15 min . apie lietuvišką žiniasklaidą?Taigi.

  Atsakyti
 6. HyperBass

  Mariau, čia seniai smarkiai sujaukta, kas yra ETIKA, o kas yra ETIKETAS.

  Atsakyti
 7. Marius

  HyperBass labai taikliai parašė „LŽELK gaunasi kaip ir represinė organizacija, pritildanti atskalūnus”

  „Visas baisumas yra tame, kad nei vienas kovotojas už etiką pats savęs ne etišku ne laiko. O išties etiškas nežino, kad jis etiškas.

  Atsakyti
 8. HyperBass

  Tarkime, kad LŽLEK kaip organizacija turi teisę daryti, tai kas jai priklauso. Bet, kad jos priimti sprendimai būtų ne tik deklaratyvūs, bet ir turėtų kažkokį pagrindą, komisijos nariai netūrėtų būti prisidirbę, ar ne? A.Žemaitytė-Petrauskienė ten irgi apšmeižta? O jei Slušniui dzin vadovaujamos komisijos sudėtis… tai nesistengiant apsivalyt savęs yra naivu tikėtis, kad daromi sprendimai bus palaikomi, ar pati organizacija turės bent kokį autoritetą.

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Dar melavo ir nesąmones rašė, kad kažkaip turime vertinti etiką kolegų, jei jie pirko ar pardavė kokį daiktą. Dar pasakykite, kad turime vertinti jų moralinį veidą, jei kada nors yra išsiskyręs žmogus.

  Atsakyti
 10. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hyperbass, dar melavo, kad LŽS turi patalpų Vilniuje Vokiečių gatvėje. Neturime ten jokių patalpų.

  Atsakyti
 11. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass, o dabar apie LŽLEK. Visų pirma siūlau pačiam ir RS paskaityti Visuomenės informavimo įstatymą. Jei kas nors nepatinka dabartinėse procedūrose, galima kritikuoti įstatymą o ne komisiją.
  Antras, labai svarbus dalyka,s kurį sakiua ir RS, bet ji nepaminėjo – LŽS visada sunkiai rinko attsovus į etikos komisiją, nes nelabai kas nori dirbti šį sunkų, alinantį ir labai nemalonų darbą. Dar ir pinigų nemoka už tą vargą, nes skirta kompenmsacija už posėdyje sugaištą laiką vos padengia kuro sanaudas tiems, kas atvažiuoja iš kito miesto (antras RS melas apie brangiai mokesčių mokėtojams kainuojančią komisiją). Tačiau LŽS ilgą laiką atstovavęs Vidas Mačiulis buvo pakeistas kolega Viktoru Trofimišinu, kuris garbingau sutiko dirbti šį darbą. Jis vadovauja ir LŽS etikos komisijai, todėl rinkdami kandidatą kruopščiai tai pasvėrėme. Buvo ir kitų kandidatų, bet Viktoras buvo tinkamiausias. Nemačiau ir RS ar LŽ nė vienos pretencijos kolegai, nebent tik dėl to, kad LŽ pati nedalyvavo rinimuose 🙂 Tad spekuliacijos tame straipsnyje nuo pradžios iki pat galo 🙂

  Atsakyti
 12. HyperBass

  Tai pala pala. Yra melas? Įvardinkite kur 🙂 Papunkčiui, užtruksite ne daugiau pusvalandžio 🙂 Būkite toks malonus, a? Į teismą, na bala nematė, gal nereikės. Bet LŽELK vėl prisikirti prie neetiškų – labai padėsite. Nesispyriokite.

  Atsakyti
 13. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Yra melas. Gal ir paduosiu į teismą kada nors 🙂 Kai nebūsiu viešas asmuo. Dabar esu viešas asmuo, todėl esu pakantus kritikai ir naudojuosi tik viešumu atsakyti į melą ar nepagrįstą kritiką.

  Atsakyti
 14. HyperBass

  Citata „Pradėsime nuo esminės aplinkybės – Etikos komisijos narių niekas ir niekada nerinko, juos skiriant nevyksta atranka, kaip skiriant teisėjus ar kitus sprendimo teisę turinčius asmenis.” p. D. Radzevičiau, tai yra FAKTAS, ar ŠIURPUS MELAS? Nes tarkim skirstant paramas ir t.t., LŽELK gaunasi kaip ir represinė organizacija, pritildanti atskalūnus. Beje, jei rastumėte laiko, prašyčia, kad straipsnį peržiūrėtumėte nuodugniai ir nurodytumėte, kur RS melavo ir apšmeižė garbiuosius LŽELK narius. Po to galima bus už tai paduoti į teismą. Ar ne?

  Atsakyti
 15. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Liutaurai, manau, kad priskyrimas neetiškoms medijoms Etikos komisijoje ir yra tas pagrindas traktuoti juos kaip eilinius piliečius ir neteikti jokių žurnalistinių privilegijų -akreditacijų, gerito info pateikimo ir pan. Mat, įstatymas reikalauja profesionalumo įrodymų, o jei nesilaikai etikos – tai nesi profesionalas. Manau taip 🙂

  Atsakyti
 16. Liutauras

  Dainiau, kaip galvoji – ar VIĮ nuostatomis gali remtis neetiškai dirbanti žiniasklaidos priemonė? ar valstybės įstaigos privalo su tokiomis bendradarbiauti nepaisant jų angažuotumo ir piktnaudžiavimo saviraiškos laisve? o jeigu ne – kas turėtų būti formalus pagrindas valstybinei institucijai nutraukti bendradarbiavimą su tokia priemone/jos žurnalistais?

  Atsakyti
 17. HyperBass

  Tai komentarų nebeduosite, vadinas šitas buvo paskutinis? 🙂 Tai tamstos blogas pasidarys nebeįdomus… O RS gal šiek tiek aštriai, bet matau taikliai užkabino. Well done 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *