Kodėl TV3 pamiršo etiką? Gal jiems jau vasara?

TV3 - pažadukai

TV3 ir vėl apgavo visuomenę. Tik šį kartą tai padarė ne koks prodiuseris KK, o pati televizijos vadovybė. Žadėta nuo birželio 1-osios ne tik dirbti etiškai, bet ir sukurti savo etikos komisiją, patvirtinti savo etikos kodeksą ir net leisti žmonėms rašyti skundus. Apgavo.

Šiandien jau birželio 6 diena, tačiau jokių didelių pokyčių TV3 veikloje ir požiūryje į etiką neįvyko. Tik eteryje žadamas projektas „Didieji pokyčiai” gali pasigirti, jog jau galima pildyti anketas ir dakyvauti šiame projekte. Deja, etiškos žiniasklaidos pasiilgusiems žiūrovams jokios anketos su pretenzijomis nėra kaip ir kur siųsti. Net žadėtos 7 profesionalių žurnalistų, kurie vertintų etiką, TV3 nesugebėjo surinkti ir paskeblti www.tv3.lt. Nesistebiu, nes padorūs ir profesionalūs žurnalistai tikrai tokioms abejingos vertės akcijoms/atrakcijoms ir negalėjo pritarti.

Todėl kol kas „Rytų fronte” nieko naujo – TV3 žada ir nepildo savo akcijų. Visai kaip kai kurių laidų anonsuose – žadama kažką TOKIO atskleisti, o parodomas tik išplėstinis anonsas su laidos vedėjo samprotavimais „kas galėtų paneigti”.

Bet kuriuo atveju, karštos birželio dienos gena žmones nuo televizoriaus ekranų prie ežerų. Linkiu visiems geros vasaros be televizoriaus 🙂

19 komentarų

 1. Dainius Radzevičius

  Simai, manau, kad artimaiusiu laiku galima laukti ir daugiau akibrokštų iš tų, kurie spjaumna į etikos normas. Tuo tarpu dar vienai kadencijai Lietuvos radijo ir televizijos komisijoje planuojanti dirbti J. Narvilienė kalba, jog su telikais reikia tartis. Dėl ko? Del etikos lankstensio traktavimo? Matyt, kad taip.

  Atsakyti
 2. Simas

  Tai kur tas etikos kodeksas su profesionalų komisija? Galite niekas ir neatsakyti – jo nebus… O štai dar vienas spjūvis BŪTENT TV3 fanams – V. Šapranauskas (vienas iš geriausių vedėjų ir vienas iš pagrindinių TV3 veidų?), matyt visai netyčia, tapo Pierre Cardin Lietuvoje veidu su skambiu šūkiu: Nepriekaištinga reputacija…

  Ir tai nėra darbas tik dėl PR? Be gero PR nebus pinigų… O geras PR, jei gerai suprantu, Lietuvoje gaminamas iš visiško teisinio (ir etinio) nihilizmo…

  O ir L. Balsio atsistatydinimas kažkaip labai tyliai praėjo… Keista ta tyla, kai daugeliui seniai aišku, kad Prezidentės darbas yra paremtas tik ties koncentruotu ir kryptingu PRu…

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, bet jei jau medijso ims dirbti tik dėl PR, tai kuo jos gerensės už žurnalistų kriitkuojamus poltiikus, kurie nesilaiko svao įsipareigojimų?

  Atsakyti
 4. Simas

  Na, TV3 visai nenustebino su tokiu piariniu skelbimu ir nieko neveikimu… Žinoma, sukurti etikos kodeksą, kuris būtų kažkuo geresnis už jau sukurtą yra sudėtingas darbas. Vien piaru toli nenuvažiuosi – vis tiek teks realiai dirbti, tai labai gerai matosi ir iš L. Balsio atsistatydinime…

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Pažiūriu ir LK. Tačiau šis komentaras yra ne apie eterį, o apie problemą, susijusią su neetiško kanalo pažadais rūpntis etika. LNK apie tai kol kas nieko nekalba, nes jie nėra priskirti neetiškų medijų grupei. Kai tik artės link to, rašysiu ir apie šį kanalą.

  Atsakyti
 6. renata

  Dainiau, o tu kartais nepaziuri LNK? Tik TV3? Tavo megstamiausias kanalas?

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hyperbass, jei atidžiia stebėjai pastaruosius keletą metų tai, ką kalbėjau ir rašiau, apie Respubliką ne kartą buvo pasakyta labai duag. Tokio dokumento aš neturėjau. tad ir viešinti jo negalėjau. Įtariu, kad pats ir vėl ieškai sąmokslų 🙂

  Atsakyti
 8. HyperBass

  Bet Tamstos postui prireikė, kad 15min.lt pasiraustų tuose wikileaks fonduose, išrausę išverstų ir tai pateiktų kaip straipsnį. Kadangi žmonės wikileaks daugiau pasitiki, tai belieka Tamstai tik prisidėti, kad apie visą tai žinojote ir t.t.
  Norėjau parašyt, kad esate labai adaptyvus veikėjas, bet po to prisiminiau, kad iš savo šeimos nešvarių skalbinių nenešate… 😀

  Atsakyti
 9. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Kas riboja? Niekas, iškyrus keletą žmonių, kuriems nenoriu nekaltai pakenkti, nes Respublika gali juos užsipulti, kad su jų pagalba man į rankas pateko daug įdomių popierių ir pasiųlymų iš Respublikos grupės. Bet per daugelį metų tą istoriją žino jau šimtai o gal net tūkstančiai žmonių. Gal net ir aš kur nors wikileaks būsiu minimas 🙂

  Atsakyti
 10. HyperBass

  O kas jus riboja, kad negalite prabilti apie tą pasiūlymą? Gal reiktų sukurti tamstai WikiLeaks.lt? 🙂

  Atsakyti
 11. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hyperbass, tą ir manau ir net žinau 🙂 Kai dirbau Teiisngumo ministerijoje, siųsdavome visus tokius reketo atstovus kuo toliau – neturėjomenė vienos sutarties dėl užsakomųjų straipsnių. tačiau jei galėčiau prabilti apie Lubio valdomą medijų grupę ir jų buvusį pasiūlymą, tai plaukai daug kam pasišiautų.

  tačiau man iš originausl teksto labiausiai patiko štai ši kolegos mintis.

  Mykolas Katkus, CEO of the Lithuanian affiliate of
  the U.S. public relations firm Hill & Knowlton, told us that
  media corruption is important, but added that perception of
  corruption is equally or more important. He said that many
  people suspect that any positive or negative article is
  either paid for or an attempt at blackmail. Katkus added
  that, ten years ago, the media was the most trusted
  institution in Lithuania, with approval ratings in the high
  70 percent range — more trusted than the Catholic Church —
  and now it is one of the least trusted institutions, with
  ratings around 40 percent.

  Atsakyti
 12. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  ne tą turėjau omenyje 🙂 tieiosg taip pažymėjau, kad tie dienraščiai, kurie dabar yra prekyboje ir juso galima prenumeruoti, jei neverti tų pinigų. tarkime 15 minučių yra nemokamas, o man atrodo, kad už Vakaro žinias ir Lietuvos žinias jie yra daug kartų geresni.
  Vienintelis dienraštis, kuriam negaila asmeninių pinigų prenumeratai – „Verslo žinios”.

  Atsakyti
 13. Marius

  Dainiau, jeigu TV3 pažadėjo, tai jie savo pažadą įvykdys. Bet nemanau, kad yra etiška įkyriai spausti ir dar stengtis nuvertinti, pažeminti, nukainuoti.

  Beje galiu duoti 100%, kad TV3 savo pažadą įvykdis kitaip nei tu Dainiau tikiesi. Tau tai tikrai neįtiks!!!

  Aš jau esu minėjęs kituose komentaruose, kad visa žiniasklaida susiskaldys į dvi priešingas barikadų puses. Taip, kad su TV3, Lietuvos žiniom ir kitais leidiniais tavęs Dainiau laukia ilgi nesusipratimai.

  Jus vieni kitiems stengsitės prastumti savo teisingus supratimus apie etiką, padorumą ir savaime suprantama, kad tai neįmanoma.

  Atsakyti
 14. HyperBass

  Nepatikima media yra ta, kur už kontentą reikia mokėti? 🙂 Įdomu.

  Atsakyti
 15. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hyperbass, mielai tai padaryčiau, bet labai daug darbo man siūlote 🙂 Galiu paaakyti, kad skaitydami mano įrašus Jūs jau matote, kas yra, mano nuomone, nepadoru.
  Padoromis medijomis laikau bernardinai.lt, delfi,lt, 15 minučių, Verslo žinias, BNS, LRT. Galėčiau sąrašą ir pildyti. Bet galite po to iš karto imti kabinėtis, kad ne vsios mano minimos medijos yra idealios. Su tuo teks sutikti. Ir net abu rasime daug priekaištų jiems. Ypač pastaruoju metu daug visokio sex reikalų matosi delfyje. Tikrai to yra. Bet jų reakcija į vartotojo priekaištus, mano galva, yra adekvati. Ir tai rodo jų padorumą.

  Dienraščių, už kuriuos reikia mokėti pinigus, neprenumeruoju ir kasdien neskaitau, nes jais nepasitikiu.

  Atsakyti
 16. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tikrai nenoriu, kad man įtiktų 🙂 Bet jei jau žadi, tai reikia pildyti. Ne kartą minėjau, kad man rūpi medijų etikos tema. Į tai žiūriu labai rimtai.

  Tad TV3 atveju, kadangi jie pirmą kartą taip agresyviai reagavo į jų priskyrimą neetiškoms medijoms, jaučiu pareigą, sekti, ką jie daro. Ir nesinori, kad būtų taip diskredituojamas visas žiniasklaidos laukas. O kaip tu manai, jų pažadai gali likti taip „ore”?

  Atsakyti
 17. Marius

  Dainiau, tu jau nepastebi, kad TV3 atžvilgiu pasidarei agresyvus. Žvelgiant iš šalies aiškiai matosi tavo reikalavimai įtikti. Jei reikalavimai įtikti nevykdomi tai tu tiesiog stengiesi įkasti, pažeminti, nuvertinti, nukainuoti TV3. Ar tai etiška?

  Atsakyti
 18. HyperBass

  Padorūs ir profesionalūs žurnalistai… O turiu tamstai pasiūlymą, p. Radzevičiau, padarykite bloge du linkus su sąrašais – PADORŪS IR PROFESIONALŪS ŽURNALISTAI (pagal Radzevičių) ir NEPADARŪS IR (ARBA) NEPROFESIONALŪS ŽURNALISTAI (pagal Radzevičių). Prie vardo-pavardės galima ir nuorodas ties kiekvienu į straipsnius, publikacijas ir pan. dėl ko juos laikytumėte būtent tokiais 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *