Ar prieiga prie interneto bus labiau ribojama? Gali būti ir taip

pagal | 2011/06/20

Pasaulinės policijos pajėgos, specialūs skaitmeniniai pasai prieigai prie interneto ir virtualios erdvės realybės neatsiejama dalimi tampantys kibernetiniai musikaltimai – tokią interneto ateitį mato Rusijos antivirusinių programų ekspertas Jevgenijus Kasperskis.

Man tokios kalbos nėra naujiena. Tačiau jei pabandysti pakalbėti su vaikais, kurie kasdien valandas praleidžia prie Facebook ar kitų interneto „džiaugsmų”, pamatysite jų neigiamą reakciją. Tai suprantama, nes jaunimas ne visada jaučia visus pavojus. Bet akivaizdu viena, kad internetas tampa padidinto pavojaus šaltiniu.

Todėl jei jau šiandien rimtai kalbama, kaip jaunimą reikia „atkirsti” nuo žalingo medijų turinio (Pvz., smurtas, erotika, alkoholio reklama ir pan.), tuomet internetas turi būti taikinys nr. 1. Tik ar tai realu? Ypač žinant, kiek daug valdžia stengiasi, kad būtų kuriama informacinė visuomenė ir kad internetas pasiektų kiekvieną Lietuvos kaimelį.

5 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hadrian, jei nori, isūlau pebndrauti su Aurelijumi Veryga ir jis tau atsiųs kompetetingų šaltinių apie tokią žąlą.

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hadrian, manau, kad valstybė gali kovoti tik su nelegaliu turiniu – pronografija ir pan. Visa kita – žmonių pasirinkimo dalykas. Todėl aš esu prieš filtravimo sistemas.

  Atsakyti
 3. hadrian

  Klausimas buvo ne apie tėvų atliekamą vaikų auklėjimą – J. Kasperskis juk ne apie tokį ribojimą kalba – kodėl tau taip sunku būna suprasti kiekvieną klausimą? Taigi, ar turi (tavo nuomone) valstybė riboti prieigą prie interneto savo piliečiams?

  Dėl tyrimų – kaip jau minėjau, esu mokslininkas – nežinau jokio solidus mokslinio žurnalo, publikavusio kažkokius tavo tezes patvirtinusius tyrimus. Todėl ir klausiu – supratau tu irgi tokių nežinai (Pasaulio sveikatos organizacija yra patvirtinusi alkoholio vartojimo žalą – su tuo niekas nesiginčija – ji nieko nėra ištyrus / įrodžius dėl reklamos įtakos alkoholio vartojimui).

  Mano nuomone, panašūs žurnalistų teiginiai (neparemti moksliniais faktais) daro didelę žalą formuojant visuomenės nuomonę.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hadrian,
  aš manau, kad tėvai turivaikus auklėti ir ribotų jų priėjimą prie interneto.
  Nesinori daug cituoti dėl tyrimų apie alkoholio poveikį ir erotiką, bet gali pasinaudoti ir google. Tirkai rasi. dsar yra tokia Pasaulio sveikatso organziacija. ten visko labai daug ištirta.

  Atsakyti
 5. hadrian

  Dainiau, ar negalėtum tiesiai šviesiai pasakyti:

  (1) tu UŽ ar PRIEŠ prieigos prie interneto ribojimą?

  (2) kodėl erotika ir alkoholio reklama kenksminga, kokiais tyrimais tyrimai / įrodymais remiesi, tai teigdamas?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *