ES ekonomika skatina peržiūrėti žaidimą "Monopolis"

pagal | 2011/07/25

Žaidimas "Monopolis"

Vakar namuose vaikai žaidė „Monopolį”. Garsus pasaulionio vardo žaidimas. Mūsų versija – Europos šalys. Todėl „pirkdami” šalis vaikai kartas nuo karto komentuoja savo pirkinius ir tai daro remdamiesi paprastu principu – kas brangiau kainuoja, tas geresnis. Pradžioje man tai kėlė juoką, vėliau – rimtų abejonių dėl šio žaidimo atitikimo realiam pasauliui.

Kam neteko matyti šio žaidimo, galiu tik pakomentuoti, kad „pigiausiomis” šalimis įvardintos Estija ir Slovakija, kiek brangesnės – Lietuva, Latvija ir Čekija.

Tai gal ir ne taip prastai atrodytų, jei nematytum kokios „brangios” yra šalys, kurias šiuo metu labai sunkiai verčiasi – Ispanija, Portugalija ir Airija. Na o visų nuotabiausias fenomenas yra Graikija. Kai vaikui tenka „mokėti” solidžią sumą už šią šalį ir ji prilyginta Olandijai ar kitoms pakankamai sėkmingai finansiškai besitvarkančioms Europos šalims, nejučia supranti, kad stereotipai formuojasi net tokių žaidimų metu. Ir „labai gera” Graikija bei „labai pigi” Estija yra ilgam laikui įspraudžiamos į vaikų sąmonę kaip būtent tokios šalys.

Todėl kažkaip pagalvojau, kad gal visai neblogai būtų Lietuvoje išleisti naują ES šalių Monopolį. Tokį, kuris atitiktų realią ES šalių padėtį. Žinoma, mus guodžia bent tai, kad ES dabar yra daugiau probleminių šalių ir „pigesnėmis” už Lietuvą vadintis galėtų ne tik Latvija, bet ir Rumunija ar Bulgarija. Tačiau Estija akivaizdžiai būtų visai kitoje šalių grupėje.

5 komentarai

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sarunai, piktintis neverta. Bet pasteniu, kad vaikams net tokie zaidimai formuoja stereotipus. Gal tai galetu musu valdziai gerinti salies ivaizdi? Pagamintu pigesnius geros kokybes monopoliu ir paleidzia i rinka. Objektai pirkmuo gali buti elektros tinklai, duju ukis, naujoji AE, dar Mazeikiu nafta

  Atsakyti
 2. Šarūnas

  Tiesa, prisimenant dar vieną lietuvišką „Monopolio” versiją (jau ne plagiatą), tarp vidutinės kategorijos pirkinių yra ir žiniasklaida – „Respublikos” leidinių grupė, Alfa.lt (alfa brangesnė, kiek pamenu). Siūlyčiau su vaikais žaisti šitą versiją – žiniasklaidos pirkimas Lietuvoje labiau atitinka realybę nei Grakijos (kokia ji bebūtų) pirkimas ;).

  Ir paskutinis pastebėjimas. „Monopolio” tėviškėje yra nežinia kiek šio žaidimo versijų. Tame tarpe – ir nacionalinių parkų. Piktintis galima, bet kas iš to?

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Šarūnai, Lietuva tikrai turi didesnių rūpesčių 🙂 ir didesnių džiaugsmų, nei kartais pastebime 🙂 menedžerį ir man teko žaisti 🙂

  Atsakyti
 4. Šarūnas

  Dainiau, Lietuva turi kur kas didesnių rūpesčių nei „Monopolis” ;). Beje, kaip dabar prisimenu pirmą lietuvišką „Monopolio” plagiatą – žaidimą „Menedžeris”. Ten Marijampolė tokia pigi, kad suvalkiečiai turėtų iš pykčio paskelbt nepriklausomybę 😉

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *