Ar tikrai "Drąsos kelias" – tik populizmas? Manau, tai – "briedas"

Drąsiaus kelias = Drąsos kelias?

Šį pirmadienį buvo oficialiai paskelbta apie partijos „Drąsos kelias” steigimą. Jau pasigirdo kai kurie sociologų, politologų komentarai. Jie nežada jokių šviesių perspektyvų šiam judėjimui. Aš linkiu jam patirti fiasko, o tokios partijos steigimą vadinčiau tiesiog „briedo” reiškiniu.

Visų pirma noriu atkreitti dėmesį, kad judėjimas „Drąsos kelias” nuolat (ne)tyčia siejamas/painiojamas su kažkokiu Drąsiumi ir jo keliu. Kiek suprantu, tai tas pats asmuo, kuris slapstėsi nuo teisėsaugos ir buvo įtariamas mažiausiai dviejų žmonių žmogžudyste. Jis buvo rastas negyvas, o mirties priežastis – užspringo savo paties skrandžio turinio.

Gal žodžiai „Drąsius” ir „drąsa” skamba panašiai, tačiau juos sieti tarpusavyje – kažkoks nesusipratimas. Neturiu nė vieno įrodymi, kad mano minėtas Drąsius buvo drąsus žmogus. Tačiau minėtas judėjimas virtualioje erdvėje aptinkamas tik surinkus www.drasiauskelias.lt.

Todėl jau dabar galima DRĄSIAI teigti, kad ir partinio judėjimo kelias turėtų būti siejamas su violetine kova ir šūkiu „visą savo gyvenimą paskirsiu kovai su pedofilais”. Jei tokia misija pasirinkta, siūlau kuo skubiau judėjimo aktyvistams rinktis ne politiko duoną, o užimti laisvas prokurorų, policijos pareigūnų ir teisėjų vietas. Juk politikas gali tik įstatymus leisti ir liežuviu pliaukšti, o reali kova su nusiklatėliais – darbas teisėsaugoje. Už nedidelį atlyginimą, sunkiomis sąlygomis ir tik veikiant pagal teisinės valstybės principus. Ne taip, kaip tai darė minėtas asmuo Drąsius iš Garliavos.

Bet jei jau pavadinau judėjimą „Drąsos kelias” briedu, noriu pateikti ir savo argumentus. Tiksliau, jų pačių argumentus – partijos steigimosi pagrindimą. Didėlių komentarų jis nesulauks, nes ir vertinti nėra ką:

„Drąsos kelio” Partijos Steigimo Deklaracija

Lietuvos piliečiai! ,,DRĄSOS kelio“ partiją steigiame, susiklosčius sudėtingoms aplinkybėms – Lietuvoje įsigalėjus korupcinei oligarchinei santvarkai, kuri yra nepalanki daugumai Lietuvos piliečių. Mūsų krašte įsigalėjo korumpuotųjų klanai, klesti politinė korupcija, plinta skurdas ir žmogaus teisių pažeidimai. Oligarchų, tariamų „valstybininkų“ bei pedofilų klanai nebaudžiami. Jie egzistuoja kaip atskiros privilegijuotojų kastos, praktiškai nesant realios politinės opozicijos, kuri tam pasipriešintų. Žvelgdami į susiklosčiusią situaciją, galime konstatuoti, jog dabartinė padėtis itin pavojinga – turime butaforinę valstybę ir suskaidytą luominę visuomenę. Įsigalėjo vieno luomo – oligarchų bei politinės korupcijos saistomos klasės hegemonija. Neapsikęsdami skurdo, neteisingumo, vis daugiau piliečių išvyksta iš Lietuvos. Pastaraisiais metais ženkliai išaugusi emigracijos banga, faktiškai – masinė šalies gyventojų deportacija į Vakarus.

Kai kuriuose oficialiuose renginiuose, žiniasklaidoje, televizijos laidose aiškinama, jog Lietuva – teisinė, demokratinė valstybė, kalbama apie laisvę ir teisingumą. Bet daugelis žmonių mato, kokia yra iš tikrųjų ,,demokratija“ Lietuvoje, ir kokią šiuo metu turime ,,puikią“ teisinę sistemą.

Na tokioms kalboms ir lozungams sakyti dar tiktų ir statinė gatvėje. Arba laikraščiai „Karštas komentaras” ir „Laisvas laikraštis”. Skambėtų įspūdingiau. O tada dar galima sušukti „ura” ir užimti Lietuvos paštą, LRT ir Seimą.

Būtų juokinga, jei ne graudu. Nes kai paskaičiau to briedo judėjimo siūlomą „veiklos” programą, taip ir nesupratau, kuo dėtas PVM dydis ir kova prieš oligarchus? O kuo dėti kasos aparatai ir oligarchų viešpatavimas? Jei judėjimas juos nori panaikinti turguose, tai panašu jie remia šešėlinius „biznierius”:

Siekiant pajudėti permainų keliu, ženkliam proveržiui būtinos esminės permainos keliose srityse:

1. Teisės srityje – būtina ryžtinga teismų ir prokuratūros sistemos pertvarka, ryžtinga kova su korupcija ir bausmių už pavojingus nusikaltimus – valstybinio turto grobstymą, stambių aferų ir korupcijos organizavimą, prekybą narkotikais, kovos su pedofiliją griežtinimas.

2. Ekonomikos srityje bei socialinėje sferoje – tiek PVM srityje, tiek fizinių asmenų mokesčių srityje. Šiuo metu egzistuojantis 21 procento PVM tarifas yra pernelyg didelis. Be to, būtina įvesti ir PVM lengvatas, kurios yra visose Europos Sąjungos valstybėse. Tai PVM lengvatos spaudai, knygų leidybai, transporto paslaugoms, koncertams ir kitiems kultūriniams renginiams, sporto varžyboms, kai kuriems maisto produktams.

Lietuvai tiesiog būtinas progresinių mokesčių įvedimas – turime siekti, kad nedideles pajamas (670-1200 litų į rankas) gaunantys piliečiai mokėtų mažesnius mokesčius, o dideles pajamas (4000-10000 litų ir daugiau į rankas) gaunantys piliečiai mokėtų didesnius mokesčius.

Turi būti panaikinti ir kasos aparatai turguose, nes tai tiesiog akivaizdus smulkaus verslo žlugdymas. Kasos aparatų nėra daugelio pasaulio kraštų turguose, tad toks valdžios bandymas pasipinigauti iš smulkių turgaus prekeivių, daugelio kurių pajamos yra mažos,- tai šalyje suvešėjusios biurokratijos veiklos išraiška.

Energetikos kainų reguliavimas – seniai pribrendusi būtinybė. Dabartinės šildymo kainos (net po 500-800 litų per mėnesį) yra sunkiai pakeliama našta daugumai piliečių. Kai tuo tarpu energetikų klanai tiesiog klesti daugumos piliečių sąskaita, jie gauna 10-25 tūkstančių litų algas, dar ir išsimoka didžiulius priedus bei premijas, todėl yra tiesiogiai suinteresuoti, kad kainos už šildymą dar labiau kiltų.

3. Švietimo, mokslo ir kultūros srityse reikalingos radikalios permainos. Būtina pažaboti nepagrįstai dideles kainas už aukštąjį mokslą (nuo 6 iki 20 tūkstančių litų už metus), ir įvesti nemokamą mokslą, būtina panaikinti Lietuvos aukštojo mokslo sistemai ir vidurinėms mokykloms kenkiančią „krepšelių“ sistemą.

Būtina pažaboti kultūros srityje įsigalėjusį „kultūrinių reiderių“ klaną, kuris pasisavina didelę dalį kultūrai skiriamų valstybės biudžeto lėšų, ir imtis tolygaus kultūros sferos finansavimo, kad pakankamai lėšų gautų šiuo metu sunkiai besiverčiantys kultūros namai, muziejai, bibliotekos. Būtina numatyti ir konkrečias jaunųjų menininkų rėmimo programas, užtikrinti šių programų finansavimą.”

Na o jei jau yra judėjimas tai labai svarbu visuomenei žinoti ir jo herojus. Taip sakant, susipažinti su drąsiais kovotojais. Viena pavardė man iš tiesų padarė įspūdį – Aurimas Drižius. Jei tai tas pats Aurimas Drižius, kuris ir leidžia leidinį „Laisvas laikraštis”, tuomet briedo judėjimas remiasi ir briedo žiniasklaida. Tokie tokius ir traukia 🙂

Visą to judėjimo entuziastų sąrašą pridedu.

,,Drąsos kelio“ partijos iniciatyvinės grupės nariai:

Jonas Varkala, Giedrius Grabauskas, Juozas Ivanauskas, Audronė Skučienė, Ilona Miceikienė, Tadas Skučas, Gediminas Merkys, Juozas Vaikšnoras, Irena Malinauskienė, Alfonsas Bulota, Loreta Steponaitytė, Raimundas Čiegis, Edmundas Limantas, Rokas Venslauskas, Lolita Grabauskienė, Kęstutis Dudėnas, Jaras Valiukėnas, Aurimas Drižius, Leonas Šemeklis, Viktorija Sliesoraitienė, Audronė Misiūnas, Edvardas Satkevičius, Jolanta Lipkevičienė, Algimantas Vaikšnoras, Viktoras Narvilas, Edvardas Kuvikas, Dainius Danilevičius, Donatas Šulcas, Oksana Slapšienė, Irena Jeleniauskaitė.

P.S. Dar prisiminiau Biblijinę frazę „Viešpatie, atleisk jiems, nes jie nežino, ką daro”. Šį kartą ją norėčiau pritaikyti į rimtą politiką pasišovusiems ateiti avantiūristams.

55 komentarai

 1. Atgalinis pranešimas: Ir nauja politinė jėga domisi mano uždarbiu. Skaičiuokite toliau :-) at Dainius Radzevičius

 2. HyperBass

  Selektyvumas yra tikrai ne tik šitoje konkrečioje byloje. Tiesiog a.a. tėtei buvo NENUSIŠIKT, o dar padėjo, kad sesė žino visus niuansus iš vidaus.

  Susikurs žmonės partiją, nematau absoliučiai nieko bloga, netgi gerai, kad kažkas kažką daro.

  Atsakingas pareiškėjau, kadangi jau esate EMIGRANTAS, tamstos atsakingi pareiškimai ypač apie šalies, kurioje nebereziduojate, teisinę sistemą – neverti ir sudilusio skatiko 🙂 Bendrai paėmus sistema veikia, bet ne taip, kaip turėtų, pavyzdžių – apstu. O jei neveikia kaip reikia, tai yra blogai ir kartais net gi LABAI BLOGAI, nenurašykite to niuansams.

  Nepatiko Lietuvoje, skatertju daroga… Tamstą mažiausiai turi kusinti, kad atsirado nauji gelbėtojai, kurie nieko neišgelbės. O tradicinės partijos? Net nebejuokinga, nes NĖRA tokiu. Kairieji konservatoriai ir dešinieji socdemai… Nė viena neturi stuburo ir neatstovauja deklaruojamos idealogijos.

  Atsakyti
 3. Simas

  Selektyvumas aiskiai matosi tose vietose, kur minimi konkretus asmenys ir su jais susijusios bylos… Is dvieju bylu gime judejimas… Baisu… O kas vyksta teisineje sistemoje kiekviena diena, tai ne vienas is kureju net nezino. O as galiu atsakingai pareiksti – ji veikia. Ir netgi geriau nei manome ar kas nors nori parodyti. Zinoma, yra niuansu, taciau, kai domiesi ne vien savo kiemu, tai matai, kad su panasiomis problemomis, deja, susiduria visa ES. Domekites placiau…

  Pasiryzau perskaityti ta deklaracija, tai ji isvis yra destrukcinio pobudzio. Kodel? Atsakykite i paprasta klausima: kodel as gyvenu salyje, kur mokesciai yra zymiai didesni nei Lietuvoje, kur silumos kainu nereguliuoja valstybe, kur pvm yra didesnis nei Lietuvoje? Tiesa, mokslas nemokamas… Ir nesakykite, kad del algos. Mano alga, manau, mazesne nei Dainiaus… Bet kazkodel visai nebesinori i Lietuva… Bet tai nereiskia, kad man nusispjauti ant Lietuvos. Man nusispjauti ant nesveikai konkuruojanciu, taip vadinamu tradiciniu, partiju, kurios is tiesu veda Lietuva siek tiek ne tuo keliu. Bet reikia kurti ne nauja partija, o keisti eisamas… Va nuo ko reikia pradeti. Visa kita yra, atsiprasau uz tiesuma, beprociu paistalai

  Atsakyti
 4. HyperBass

  Grėsmę kelia daug kas, tiesiog reikia stebėti ir būti atsargiam, bet ne virkauti iš anksto.

  Atsakyti
 5. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass, Konstitucija garantuoja deklaracijų buvimą. relaybėje daug kas kitaip. todėl jei į valdžią ateina žmonė,s kurių supratimu apie Konstituciją aš netikiu, tuomet matau grėsmę jų veikloje. Tik tiek.

  Atsakyti
 6. HyperBass

  Konstitucija dar ne garantas? Žmonės ir sukūrė konstituciją, kad būtų į žodį ir kūną formalizuotos bendros žaidimo „visuomenė” taisyklės, iš kurių gimsta detalios instrukcijos kiekvienam individui ir kiekvienam atvejui.

  Jei įstatymai yra pažeidinėjami, už tai reikia bausti VISUS, NEIŠVENGIAMAI ir VIENODAI. Bet, kaip minėjau dėl tos įžymiosios nutarties, link kurios, įtariu, tempiate – jei teisėjo nutartis yra priimama tokia, kad nebėra realių instrumentų ją apskųsti laiku – nemanau, kad ją reikia skubėti vykdyti. Ir jei tą nutartį aukštesnės instancijos teismas atšaukė – kas toje situacijoje buvo teisus ar teisesnis? Sakysite spaudimas teismui – bet vėl gi, ar už tai yra nebaudžiama? Ir čia ne kalėjimo zekai, kurių netramdė tie, kas turėjo pareigas tą daryti. Ir ne provokatoriai prie Seimo, kurie daužė langus. Čia buvo chaotiškai susirinkusi neginkluota taiki minia, kurie, jei būtų buvęs šturmas, būtų priešinęsi pasyviai. Ir patikėkit, aš tą ŽINAU tiesiogiai, kaip dalyvis. Nors Tamstai turbūt teisesnis yra VSD (KGB.LT) iškamša Grina, be jokių tyrimų ten buvusius žmones išvadinęs organizuoto nusikalstamumo įrankiais?

  Kaip ir pavyzdys su mirties bausme – įvykdyti nedelsiant, nutartį apskųs gedintys giminės ir artimieji? 🙂

  Atsakyti
 7. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hb, konstitucija dar ne garantas. Zmones yra garantas. Arba ne. Daugelyje totalitariniu saliu istatymai yra geri. Tik nevykdom arba netonkamai vykdomi. Tai ir yra gresme.

  Atsakyti
 8. HyperBass

  Nu blemba nesikeikiant 🙂 Nu tiesiog smagu. Aš maniau, kad Lietuvos Respublikos Konstitucija yra parašyta taip, kad legaliai totalitarizmui ar autoritarizmui išsivystyti nėra šansų 🙂

  O jei grupelė neįtakingų žmonių jau drebina teisinės valstybės pamatus… tai ant kiek tie pamatai yra supuvę?

  Atsakyti
 9. HyperBass

  Na tai padiskutuokime kaip šie žmonės gali pakenkti demokratijai? Priiminės antikonstitucinius įstatymus? Ar pačią konstituciją pakeis?

  Atsakyti
 10. HyperBass

  BEJE, Simai, pacituokite iš deklaracijos, kurioje vietoje yra siūlomas selektyvinis teisingumas. Nes arba aš aklas, arba jau žioplas…

  Atsakyti
 11. HyperBass

  Simai, nereikia dramatizuoti, prie sovietų kaip ir aš dar vystykluose sėdėjai. O čia yra programos eskizas, sumetė ekonominę populistinę tep-lep programą ir tiek.

  Selektyvus teisingumas yra Lietuvoje de facto. Dabar. Tereikia apsidairyti, kokios bausmės siūlomos žmogui, pavogusiam vištą kaimę, kad neturi ką valgyti, ir pvz. akivaizdus pavyzdys – prokuroras, paėmęs kyši 30 t litų, už kurį ir tėvas laiduoja ir patys kaltintojai prašo nesodinti, NES NĖRA PRAKTIKOS sodinti kyšininkus prokurorus… Pavyzdžių apstu.

  Breiviką IMHO išvedė iš kelio ES vyraujanti tolerastija ir globalizacija, nors galite vadinti tai ir dvigubais standartais.

  O man būtų pakeliui su ta partija, kuri įgyvendintų teisėsaugos reformą, kuri buvo Saakašvilio padaryta Gruzijoje. Ir ten visai ne koks apsivogusio Zuoko PR, o rimtas ir realus daiktas.

  Nežinau ar p. Dainius nepraleido to mano komentaro, kur vis klausiau kuo demokratijai tai yra pavojinga partija. Juk jie šiaip ar taip nepaiims daugumos, nešaudys opozicijos, neuždraus kitų partijų, neišsirinks fiurerio ir nepaskelbs ketvirtojo reicho.

  P.S. turbūt beprasmiška klausti kur buvote arba ką galvojote tada, kai buvo priimta įžymioji nutartis grąžinti mergaitę?

  Atsakyti
 12. Simas

  Hyberpass, gresme yra ta, kad politine partija savo programoje siulo iteisinti selektyvu teisinguma… Tai jau ne tik, kad pavojinga, bet, mano manymu, net dvelkia antikonstitucine veikla ir net kriminalu… Kas nesutiks su tokia sistema, tai saudysite? Visai neseniai tokia sistema turejome. Ar patiko ji? Jei nesuprantate apie ka as, tai ignoruokite si komentara…

  Atsakyti
 13. Simas

  Kol kas neperskaiciau visu komentaru, bet susidare ispudis, kai kai kurie zmones bando iskreipti laisves ir atsakomybes savokas.

  Pagal kai kuriuos zmones gaunasi taip, kad, tarkim (!) vogti galima iki tol, kol Teismas nuteis, nes sustabdyti vagi tegali Teismas ir policija. Kiti vagiui net pasakyti negali, kad jis vagis, nes tai jau bus izeidimas… Na, su tokiu vertybiu rinkiniu Lietuva tikrai greitai isnyks…

  Beje, ta problema egzistuoja visoje Europoje ir visame pasaulyje. Ta problema vadinasi labai paprastai ir niekas, manau, nenori garsiai jos ivardinti. Tai yra paprastas, selektyvus teisingumo suvokimas – man galima, o stai jam – ne… Is to kyla labai daug kitu, is pirmo zvilgsnio nesusijusiu, problemu. Va, ir Brieviko ispuolis atsirado tik del to, selektyvaus teisingumo, suvokimo… Ir tai ne kiek nesusije su (ne)tolerancija ar kitatauciu (ne)integracija…

  Atsakyti
 14. HyperBass

  Taip pat tada turėjot to linkėti ir Valinskui, ir Paksui, ir Paulauskui. Žmonės tik balsuos arba ne, apie kokius klystkelius mes šnekame?

  Naivuoliai yra tokie patys LR piliečiai kaip ir Tamsta, tad turi tokias pat TEISES, kaip ir PAREIGAS. Jie nei geresni, nei blogesni. Susitaikykite su tuo.

  Atsakyti
 15. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hyperbass, fiakso linkiu jiems tik dėl to, kad žmonės nenukeliautų klystkeliais, o visokie marginalai mnegalėtų asinaudoti naivuoliais.

  Atsakyti
 16. HyperBass

  Jei patys žmonės renkasi, buriasi į partiją, susigalvoja šiokią ar vienokią programą, tai aš matai tik kaip pliusą.

  Tai yra demokratijos vertybė ir nereikia jiems linkėti fiasko ir pereiti į asmeniškumus be jokios aiškios priežasties.

  Atsakyti
 17. HyperBass

  Tai NEBALSUOKITE už juos 🙂 Jūsų, kaip rinkėjo teisė. AMEN. Būtinai dalyvaukite kaip rinkėjas rinkimuose, skatinkite tai daryti visus pažįstamus, gimines ir t.t. Ir būtinai balsuokite už tai, kas Jums patinka, ir nebalsuokite už tuos, kurie Jums nepatinka. Paprasta kaip 2 x 2.

  O jei rašote savo subjektyvią nuomonę, tai pageidautina remtis faktais, ar ne? Nes tada būtų galima diskuoti kodėl aš manau vienaip, o Jūs – kitaip.

  Mažiau emocijų ir tulžies, daugiau analitikos ir faktų 🙂 URA.

  Atsakyti
 18. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass,
  pasakysiu paprasati – manau, kad poliitnė veikla yra labai rimtas darbas. Iš to, ką aš pamačiau steigėjų ir iniciatorių sąraše, jaučiu (kaip rinkėjas) negerą dvelskmą. Ateina marginalai ir kitokie alai į valdžią. manęs netenkina tokia politinė galima ateitis Lietuvoje.

  Atsakyti
 19. HyperBass

  Dabar kuopelė žmonių, kurie piktinasi pedofilijos bylos ir aukų nužudymo bylų tyrimu, nusprendė įkurti partiją. Pridėjo kažkas abstrakčių ekonominių tikslų, pasivadino centro-dešine, nors programos eskizas socialistinis… Prilindo dar visokių marginalų, prisplakėlių ir panašiai. Ir Jūs jiems linkite blogo. Kodėl?

  Bus Gelbėtojai-2012? Tebūnie, JUK DEMOKRATIJA.

  O kurioj vietoje jie yra grėsmė demokratijai? Pasiims daugumą, sušaudys opoziciją išsirinks kanclerį ir paskelbs ketvirtą reichą?

  Taip pat šnekate apie kažkokias Ispanijas, kur jie visi turėtų kažkodėl dėtis, kodėl taikote šį jau gerokai PASENUSĮ stereotipą? Jei žmonės kuria partija, tai jie LIEKA čia, jie NEBĖGA.

  Atsakyti
 20. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass, galime diskutuoti. Tačiau jei tu nuolat vis reikalauji kažko, labai sunku. Manau, kad argumentai, kuriuso išsakiau, yra pakankami. Bnet jau man taip atrodo. tau gali atrodyti kitaip. ir tai primu. Todėl net nebandau nertis iš kailio ir tavę įtikinti, kad tik aš teisingai galvoju 🙂
  Beje, nuomonei Lietuvoje pagrįsti nebūtina tuyrėti faktų. Aš turiu kai kurių. Ir nuomonė yra bei bus visada SUBJEKTYVI. Tao kia ir yra. Ir šis blogas, jei patsbėjai, labai aiškiai deklaruoja, kad tai subjektyvus mano požiūris apie tai kas vyksta 🙂
  ir nors nesu labai geras dėstytojas, visgi dažnai rekomenduoju studentams pasisikaityti ir namuose 🙂 Pačiam to tikrai neteiaku, nes nesi studentas, o aš nesu tau dėstytojas.

  Atsakyti
 21. HyperBass

  Aš pasirengęs diskutuoti, o Jūs kaip matau – ne. Sakote paskaityti istoriją apie Drąsių Kedį? Iš kur, kokius šaltinius naudoti? Kad man, daugiau mažiau logiškai mąstančiam individui, susidarytų nuomonė panaši į Jūsų.

  Taip pat dėl grėsmės demokratijai – nuvarėte į lankas. Aš prašiau kuo konkrečiai tie žmonės pamynė demokratijos vertybes? 🙂 Nebūkite tas dėstytojas, kuris tik užduoda pasiskaityti namie.

  Atsakyti
 22. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass, 🙂 na štai, ir apsikeitėme skirtingomis nuomonėmis. Tu turi savo, aš – savo 🙂

  Atsakyti
 23. HyperBass

  Nu c’mon ponas žurnaliste. Už tai reikia BAUSTI, jei kaltė įrodoma. Turite kategorišką nuomonę, kurią sudarė mass-media, taip pat minėjot, kad matėte pačią bylą, ar aš klystu? Venckienės Prezidentė neatleido, tai dėl pasisakymų kaip ir viskas? Be to, žodžiai mass-media buvo išimti iš konteksto. O dėl „kovos” kas jums kliūna? Mergaitės tėvas TEISINĖMIS priemonėmis norėjo patraukti baudžiamon atsakomybėn asmenis, kuriuos manė padariusius nusikaltimą.

  P.S. Mano kovos metodai būtų paprastesni, bet efektyvūs, jei neturėčiau ką daugiau prarast. Matėte filmą „LAW ABIDING CITIZEN”?

  Atsakyti
 24. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass, pasakityk apie istoriją apie Drąsių Kedį ir jo „kovą” bei tos kovos metodus. tada dar paskaityk apie Neringos Venckienės elgesį komentuojant viešai teismų drabą ir vykdant teismo sprendimus. Tikrai nesi kvailas ir daug ką skaitei.

  Atsakyti
 25. HyperBass

  Teisingumą vykdo tik teismai? Gerai, tada ką būtent tie žmonės iškrėtė? Konkrečiai faktais, „matau…manau…” čia netiks.

  Atsakyti
 26. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass, matau, ns dali tų žmonių, kurie stovi prie vairo ir kurie remiais DK gyvenimo keliu, akivaizdžiai konfrontuoja su teisinės valstybės principais – teisingumą vykdo tik teismai.

  Atsakyti
 27. HyperBass

  Sakiau – nemėgstu vynioti žodžių į vatą. Gerai, grįžtame prie diskusijos. Aš, kol mane ignoravote, buvau paklausęs kur JŪS matote grėsmę teisinei ir/arba demokratinei valstybei?

  Atsakyti
 28. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass, kalėjimo žargono atsisakymas, keiksmažodžių išėmimas iš diskuijos – jau labai daug 🙂 Diskuija ir keiksmažodžiai – du skirtingi dalykai. manau, kad savo požiūrį galima ir bę bjaurasties išreikšti. ir tokiu atveju žymiai įdomiau kalbėtis.

  Atsakyti
 29. HyperBass

  Įstatymų nemanau, kad pažeidžiau, nes tai objektyviai nustato tik įgalioti asmenys, o padorumas yra susitarimo reikalas 🙂 Kalėjimo leksikono galiu ir nevartoti. Esmė tame, kad jei Jūs nepasirengęs diskusijai, tiesiog išjunkite komentarus – pareikšite savo nuomonę ir elegantiškai parodę f…ą kai kurioms personoms nueisite nuo scenos.

  Atsakyti
 30. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tai tieisog požiūris. Nieko daugiau. Tikria neisu į gatves protetsuoti prieš tą judėjimą/partiją 🙂

  Atsakyti
 31. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass,
  kadangi vis dar rašai komentarus, galime susitarti, kad šiame bloge galėsi komentuoti. Jei laikysiesi įstatymų ir padorumo principoų. Taip pat turi nurodyti savo elektroninį paštą (jis bus matomas tik man), kuris veikia.

  Atsakyti
 32. Marius

  Dainiau, jeigu kvailiai ima erzinti bet nepažeidinėja įstatymų tai priežasties reikia ieškoti savo paties prote, nes kitu atveju gali nepastebėti kai tapsi kitaip mastančių ir jaučiančių atžvilgiu – agresyviu. O agresija tai intelekto priėjusio savo ribą savybė.

  Atsakyti
 33. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tai tikrai naujas daigelis 🙂 Nors man jis labiau panašus į mažaverčio, nemaistingo ir mažai peerspektyvaus vienemčio augalėlio daigelį. Iki daržovės dar toli 😉

  Atsakyti
 34. Marius

  Kas naujo?
  – Politikos darže išdygo naujas daigelis – daržovės pratrūko.

  Atsakyti
 35. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, nusiunčiau tau tuos komentarus. Tai – ne cenzūra. Savo interneto dienoraštyje neplanavau įrengti leksikos sąvartyno. Tegul tai vyksta ku nors kitur. Tas Hyperbass kai kuriais atvejais visia įdomaii diskutavo. Tačiau forma, mano nuomone, visiškai netinkama. Tik tiek. O diskusijoje svarbi ir forma, ir turinys. jei diskuijos partneris ima vienas kitą įžeidinėti, tai jau nebe diskuija, o gatvės peštynės.

  Atsakyti
 36. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hau, tai programą dar galės papildyti 🙂 Kita vertus, turime diskutuoti apie poliitnę kultūrą ir suvokimą, kas yra politika. Vakar per TV girdėjau kalbant moteriškę, kuri yra giminė to Drąsiaus, kur negyvas. tai ji dar tokia vargana… ta prasme, kad nežino nieko apie perspektyvas, vadovus ir pan. Žodžiu, tikslas aiškus – valdžia. O kiap? kaip nors.

  Atsakyti
 37. Simas

  Na, ga ir idomu butu paskaityti tai, kas yra savotiskai iscenzuruota. Gal tuomet pakeisiu nuomone apie nuomones reiskima? 😀 O siaip, net nesunku suvokti kokio tipo buvo komentaras… Juk uzkliudete labai skaudzia tema, kuri Lietuvoje buvo issukta itin neprofesionaliu pseudozurnalistu…

  Atsakyti
 38. Hau

  Nebūčiau toks tikras del fiasko rinkimuose. Kol kas visi populistiniai judėjimai atrado „savo rinkėją”. Šustauskas su Brazauskeine manau taip pat suras.
  Ir lozungai „teisingi” : mokesčius ir kainas sumažinti, kasos aparatams ne, teisėsaugą reikia „patvarkyti”, nes kartais sprendžia ne taip kaip nori mina.
  Pamiršta pie alaus kainų reguliavimą ir linčo teismus, bet viskam savas laikas – neįmanoma visų perlų sudėti į tokią trumpą programmą.
  Tiesa – visi kas abejoja partijos programa, ar Kedžio šventumu yra pedofilai.

  Atsakyti
 39. Simas

  Dainiau, hyperpass komentara galetumete ir paskelbti. O jei yra keiksmazodziu, tai juos istrinti ar pakeisti i pyp. Na, nebent ten gausis tik pyp, pyp, pyp, pyp… Zodzio laisve ir yra zodzio laisve, nes galima reiksti savo mintis viesai. Net izeidinejant… Lietuvoje juk tai normali praktika – izeidineti. O paskui tas izeidinejimas pavirsta i nesveiko jumoro forma, kuria dievina nemaza Lietuvos dalis…

  P.S. reikia kurti „Durniu laivo” partija… Prisijungs daug… „protingu” zmoniu… 🙂

  Atsakyti
 40. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Nerašysiu, kad man tik ką parašė tas Hyperbass 🙂 Bet kol jam tulžis užliejo ir smegenis, leisiu jam pailsėti nuo šios internetinės erdvės ir teguls kur nors gerai pailsi 🙂

  Atsakyti
 41. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mielieji, kadangi šiame bloge toks Hyperbass piktnaudžiauja žodžio laisve, todėl keli jo komentarai nebus leidžiami. Jei jis čia tai darys ir toliau, būsiu priverstas užblokuoti.

  Atsakyti
 42. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Jonai, o gal aš kaip tik juos paskatinsiu emigruoti? 🙂 Patirs fiasko rinkimuose ir lėks kur nors į ispaniją 🙂 Vis bus kokia nauda.

  Atsakyti
 43. Jonas Udris

  Dainiau, man tai gaila tavo laiko, kurį iššvaistei skirdamas dėmesį dar vienam žmonių, kurie neturi ką (arba nemoka/nenori) veikti, nesiryžta emigruoti ar kitaip parazituoja iš socialinių išmokų, naujam briedeliui 🙂

  Atsakyti
 44. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hyperbass, aš pritariu pačiam, kad turi teisę egzistuoti net ir briedas. Esame demokratinė visuomenė. Bet lygiai taip pat ir aš turiu teisę reikšti savo nuomonę. Todėl tai ir darau. Ir visada tikiu, kad net prisiplakėliai ar suklaidintieji turie teisę žinoti kitų nuomonę apie save 🙂

  Atsakyti
 45. HyperBass

  Man dėl politikos ir prisiplakėlių su tuo judėjimu yra nepakeliui, bet nemanau, kad jis neturi teisės egzistuoti. Jie nei geresni, nei blogesni nei prieš tai buvę gelbėtojai politiniai lavonai nusipelnęs gyventi geriau prokurorinis tvorutis, labai reiškęs pas Gaidenį, ar tampaxas, ar tas pats vaflinskas. O tamstos nuomonė manot svarbi tiems žmonėms? Ji žemiau plintuso 🙂

  Atsakyti
 46. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass, 🙂 Šis interneto dienoraštis skirats mano subjektyviam požiūriui reikšti. tą ir padariau. Tikrai daug dėmesio neskyriau tam judėjimui ir berods keletą mėnesių apie juos nieko nerašiau. Ir jei manai, kad mano parašymas yra jiems paslauga, tai būsiu laimingas, kai pamatysiu tuos, kurie nori būti tokio judėjimo rėmėjais. Gal kokį žmogų pražiospojau, ne slaikaiu jį protingensiu 🙂

  Atsakyti
 47. HyperBass

  Matau v>>>>>s žurnalistų o>>>>>>as nesusilaikė savo bloge ne>>>>>>>ęs. Matau ši istorija tamstą ganėtinai nemažai kaso, kad paaukojote tiek laiko prikeverzoti tokią paklodę. Būtų tiesiog pakakę patylėti ir žmonės, kam jie neįdomūs tiesiog juos pamirš. O dabar padarėte gan nemažą paslaugą 🙂 Well done.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *