Delfi.lt, cituodama šio pirmadinio naujieną iš „The Telegraph“ (straipsnio autorius – sveikatos temomis rašantis Martinas Kekfordas), rašo apie tai, kad kiekviena prie televizoriaus praleista valanda gyvenimą sutrumpina vidutiniškai 22 minutėmis.
Australijos Kvinslendo universiteto mokslininkai teigia, kad piktnaudžiavimas laisvalaikiu prie televizoriaus – toks pat pavojingas kaip rūkymas ar antsvoris, o „masiškai paplitęs sėdimas laisvalaikis“ turėtų būti vertinamas kaip mažų mažiausia „visuomenės sveikatos problema“.
Mokslo žmonės perspėja, kad kasdien žiūrėdamas po 6 valandas į televizoriaus ekraną žmogus sau gyvenimą taip sutrumpina net 4,8 metų.
O aš kartais taip mėgstu pažiūrėti gerą filmą… Teks trumpinti laiką. Geriausiai tai daryti bent jau nežiūrint reklamų.
Viktor D, o gal čia toks naujienų portalų specialus akcentavimasdėl TV? Juk apie kompiuterius nebuvo pasakyta 🙂
Dainiau, tai, kad fizinis aktyvumas yra naudingas – neginčijamas faktas, kurio niekas turbūt ir nekvestionuoja. Mane truputi erzina kitas dalykas – vos ne kiekvieną savaitę atsiranda panašaus pobūdžio „gąsdinantys” straipsniai. Tiesiog pradėjau nekreipti į juos dėmesio. Galiausiai, kaip parašyta straipsnyje, „is at risk”… Kiekvienas iš mūsų kiekvieną dieną savotiškai „is at risk”. Na, o saikas, žinoma, yra gerai – kaip televizoriaus žiūrėjime, taip ir kituose dalykuose. 🙂
Viktor D, pritariu bent vienai mokslininkų minčiai – geriau jau fizinis aktyvumas. Todėl TV reikia žiūrėti kuo mažiau. Jie juk nesiūlo visai nežiūrėti. Bet sutik, efektas yra įspūdingas :-0 Skaitei originalų straipsnį?
O kiek trumpina kompiuteriai? Visi jau seniai turėjome būti mirę 🙂 Šiaip, į kiekvieną tokią naujieną atsakau paprastai: „Gyventi yra žalinga ir pavojinga”. 🙂