Politikai sutarė: gėdą nuplaus pareigūnų krauju. Klausimas baigtas

pagal | 2011/08/18

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitikusi su teisingumo ministru Remigijumi Šimašiumi pabrėžė, kad ministras turi griežtai ir nedelsiant įvertinti jo vadovaujamos institucijos pareigūnų atsakomybę dėl opozicijos atstovo Alesiaus Beliackio finansinių duomenų perdavimo Baltarusijai.

Dar Prezidentė pridėjo, kad „nepriklausoma ir demokratinė Baltarusija buvo ir yra Lietuvos nacionalinis interesas”.

Na o kadangi šiandien savu noru iš pareigų nusprendė trauktis Teisingumo ministerijos Tarptautinės teisės departamento vadovė Aušra Bernotienė, tai reiškia, kad valstybės tarnautojai turi supratimą apie savigarbą. Intrigos tegul lieka politikams.

Ką gi, taptautinę gėda politikai nuplovė valstybės tarnautojų krauju. Tema baigta, „kaltininkai” surasti. Politikai nekalti. Gyvenimas toliau tekės sena vaga. Politinės atsakomybės neprisiims niekas. Ačiū Prezidentei ir teisingumo ministrui, kad „klausimą išsprendė” taip gražiai ir pavyzdingai.

P.S. O ką reiškia frazė „nepriklausoma ir demokratinė Baltarusija buvo ir yra Lietuvos nacionalinis interesas”?

P.P.S. Kaip sakė žurnalistas G. Dabašinskas, „man daugiau tikrai nieko iš tos politinės sistemos nebereikia”.

P.P.S. Dar liko vienas retorinis klausimas: jei už girto pareigūno avariją ne darbo metu pareikalaujama politinės atsakomybės iš generalinio policijos komisaro, tai kodėl šis atvejis kitoks?

8 komentarai

 1. vaiva

  Dainiau, bet Tu irgi nelabai daug skiriesi nuo bulvaro: apie kokį kraują kalbi pavadinime? Ar sušaudė ką nors?

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   vaova, cia yra blogas ir subjektyvus poziuris. Tai ne ziniu zurnalistika. Todel net ir as, budamas zurnalistu, sabo bloge rasau kaip zmogus. O bulvaras visada buvo arciau zmogaus 😉

   Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hau, daug tieosos tame. Apie aubėlius Vyriausybėje ir Seimo pirmininkė kalbėjo. Tačiau vistiek lyedriai šalyje turi būti tikri, kurie ne skaldo ir valdo, o vienija ir valdo. Dabar, panašu, turime pirmąjį variantą.

  Atsakyti
 3. Hau

  Faktas, kad teisingumo ministerija pamiršo, kad yra visu pirma politinė organizacija akiviazdus.
  Taciau pati TM šioje situacijoje yra iešmininkas, jau nekalbant apie Bernotienę.
  URM taip pat neturi pakankamai galių ir gebėjimų suvaldyti užsienio politiką, jei neveikia VSD.
  To priežastis – Lietuvos valdžia paskendusi tarpusavio intrigose vietoj to kad kurtų valstybę.
  Ir deja ne tik valdžia – virusas išplitęs gan plačiai ir ateina iš paprastų žmonių vidaus. Pakanka paskaityti delfi komentarus su amžinu kaltų ieškojimu. Profesionaliurnalistika taip pan nedaug pozityvesnė.
  Toks ispudis kad ir yra gan didelė žmonių masė kuriems savo valstybės nebereikia. Nes „viskas blogai”. Daug jų yra valdžioje. Duok Dieve, kad būčiau neteisus.

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  sigitai, galiu sutikti, kad telyčėno paistraukimas – nesusipratimas. Tačiau jei kažkas nutarė, kad tai yra norma, tai tos normos reikia laikytis visimes. Baltarusijso atžvilgiu, manau, padaryta didžiulė poliitnė klaida ir dar tarptautiniu mąstu. Todėl šiuo atveju, jei yra sisteminė klaida (apie tai kalbėjo ir ministras, ir Premjeras, ir Seimo pirmininkė), tai už sistemso klaidas tikria ataskingi ne kokie nors eiliniai pareigūnai, o sistemą kuriantys poliitkai. Kurie? Gali būti net keli. bet konkrečiu atveju, iš kur ir per ką eilinis pareigūnas turi žinoti apie kiekvieną disidentą? Ar jam buvo privaloma su kažkuo derinti? nežinau, bet skaičiau Mečio Laurinkaus komentarą apie nsugriautą sistemą, kuri veikė anskčiau. jei ten viskas tiesa, tai poliitnė atsakomybė aišku, kur veda.

  beje, Sigitai, politinė atsakomybė gali būti ir tokia „atsiprašau, tai aš nesužiūrėjau/ tai mano klaid” ir pan. Bet tik silpni ieško atpirkimo ožių.

  Atsakyti
 5. sigitas

  Dainiau, o man visa ši istorija primena eilinę (manau , kad nepaskutinę) lietuvišką politikos ir žiniasklaidos TRYDĄ. Ir Telyčėnas neprivalėjo atsistatydinti, ir , šiuo atveju, buvo laikytasi teisės normų – tarpvalstybinio susitarimo dėl teisinės pagalbos. Ir deparatamento direktorė pati” pasitraukė” iš savo pareigų , nes nebūtų surasta formuluotė jos atstatydinimui ( atleista už įstatymų laikymasi 😉 . Ar pats Dainiau žinojai iki skandalo apie šį Bieleckį? Kad jis yra kovotojas su Lukašenka?

  Atsakyti
 6. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, tikai nereikalauju niekieno galvos, nes pritariu Ginui Dabašinskui.

  Bet man atrodo veidmainiška ir ciniška, kai vienu atveju deklaruojamos vertybės apie asmeninę politinę atsakomybę tiems, kas atsakingi už politikos įgyvendinimą kurioje nors srityje. Taip Telyčėnas privalėjo atsistatydinti, mnes ne darbo metu goirtas vienas eilinis policininkas avariją padrė. na priėmiau pakeltą kartelę. Bet štai jau kitu atveju, kai pats tą politiką turi įgyvendinti aukštas politikas, matai, kad jis mato tik žemiau esančius ir jų klaidas. Tai yra tokia politinė ppppppp.

  Atsakyti
 7. sigitas

  Dainiau, paties paskutinis PPS reiškia, kad reikalauji pačios … ( o Dieve!) JE galvos? Ar dar aukščiau?

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *