"Žurnalistinė" instrukcija riaušininkams – daugiau nei kvailystė

pagal | 2011/08/23

Sportas ir žurnalistai

Vakar su dideliu „malonumu” skaičiau vieną „lrytas.lt straipsnį, kuriame buvo aiškiai iškeltas pasiūlymas/problema – „Naujosios Kauno arenos grindinys – radinys sporto chuliganams”.

Pasakysiu atvirai, nesuprantu tokio straipsnio ir jo autoriaus Nerijaus Povilaičio. Štai kokia straipsnio įžanga:

„Kauno „Žalgirio“ arenoje kilus riaušėms, rimtai nukentėtų tiek policijos pareigūnai, sporto rūmų apsaugininkai, tiek ir eiliniai lankytojai. Arenos prieigos tarsi specialiai išgrįstos kumščio dydžio akmenimis, kuriuos bet kuris panorėjęs gali nesunkiai išimti ir svaidyti.”

Jei būčiau kokio konkuruojančio leidinio žurnalistas, citatą galėčiau perfrazuoti maždaug taip:

„Kauno „Žalgirio“ arenoje kilus riaušėms, rimtai nukentėtų tiek policijos pareigūnai, sporto rūmų apsaugininkai, tiek ir eiliniai lankytojai. Žurnalistas N. Povilaitis tarsi specialiai savo straipsnyje pataria chuliganams, kad iš kumščio dydžio akmenimis išgrįsto grindinio bet kuris panorėjęs gali nesunkiai išsiimti ir svaidyti akmenimis.”

Fantazijos ir, matyt, chuliganiškos patirties nestokojantis žurnalistas pats pripažįsta, kad nedaugelis galėtų susiprasti mėtyti grindinio akmenis, bet čia pat jis detaliai instruktuoja visus, kurie norėtų tą padaryti:

„Gal tik vienas kitas pastebėjo, jog kompaktiški grindinio akmenys suleisti gana silpnai, vietomis jie kliba.

Ši, iš pirmo žvilgsnio dėmesio neverta aplinkybė, kelia nerimą teisėsaugininkams. Pasak jų, išlupti šio grindinio akmenį galima išklibinus batu ir panaudojus buto raktą. Išėmus vieną trinkelę, kitas galima lupti plikomis rankomis.”

Taigi, jei tik „vienas kitas” žinojo ir galėjo susiprasti, kaip galima prasimanyti akmenų riaušėms, tai dabar N. Povilaičio dėka tai paskleista tūkstančiams žmonių.

„Sveikinu” žurnalistą – jei kils riaušės ir tie akmenys skries į teisėsaugos pareigūnus, jis bus tieisogiai „nusipelnęs” už tokią akciją. Tuo pačiu galima pasveikinti ir teisėsaugininkus – vidaus tarnybos pulkininkas Jonas Zautra lrytas.lt žurnalistui atvirai papasakojo, kad jis jau seniai pastebėjo, kaip nesunkiai išimami Kauno arenos grindinio akmenys.

Belieka tuos akmenis priklijuoti, prigręžti ar kitaip pritvirtinti, nes tokie „patarėjai” gali ir bėdą prišaukti.

6 komentarai

 1. D. Radzevicius

  Remigijau, jei bandyti pie6ti apokaliptin5 vaizd1, tai galima b8t7 para6yti, kad su=v4r4j3 VIPái, atsine63 d8m7 u=dangas imsiis lupti ir perdavin4ti chuliganams ir t.t. ir pan.

  Atsakyti
 2. D. Radzevicius

  Jonai, tai gal dabar susidom4s ir para6ys 🙂 %domu, o ar prie Lietuvos ryto arenos, kuri1 mes p
  uikiai =inojome, nebuvo galima ko nors pan6aus surasti?

  Atsakyti
 3. Remigijus

  Taikliai čia išsireiškėte Dainiau, apie „chuliganiškos patirties nestokojantį” žurnalistą :)) O jei leidžiantis į detales, tai toks grindinys prie arenos – tik antrąjame lygmenyje, kur VIP įėjimai. O tenai visur apsaugininkų dešimtimis knibždėjo per atidarymo renginį. Viliuosi, gal jie laiku sutramdytų tuos chuliganus.. 🙂

  Atsakyti
 4. Jonas

  O prie Siemens arenos kruva skaldos papilta. Tai ka kalbeti apie ten? Gal del ten labiau reiktu lrytui nerimauti…

  Atsakyti
 5. sigitas

  na o kilus tokioms riaušėms to paties lryto koks susirūpinęs žurnalistas tai įvardytų kaip pasipiktinusios tautos protestą prieš korumpuotą Lietuvos valdžią.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *