Nemokame gerbti savęs, kai švilpiame bet kur ir bet kada

Po vakar vakare atidarytos Kauno „Žalgirio” krepšinio arenos, norėjau rašyti apie „išklimingą” atidarymą. Bet komentaro autorius Alechandro naujienų portale Delfi.lt labai taikliai parašė apie šią ceremoniją ir joje masiškai dalyvavusius žiūrovus:

„Kaunas yra Kaunas. Tuo dar kartą įsitikinau ketvirtadienio vakarą stebėdamas „Žalgirio“ arenos atidarymą, kuomet tūkstantinė publika nušvilpė premjerą Andrių Kubilių ir plojo rusų kilmės verslininkui Vladimirui Romanovui.”

Štai tau ir patriotiškumo proveržis pačiame „lietuviškiausiame” mieste Kaunas.

Žinau, kad ne vien kauniečiai ten buvo. Bet kai kam, matyt, tėvai nesugebėjo dar vaikystėje tinkamai išaiškinti, kad švilpti galima ne visada ir ne visur. O pagarba iškilmingam renginiui tuo ir pasižymi, kad iškilmių savo švilpimu mandagūs žmonės netrukdo.

Linkiu stiprybės Premjerui Andriui Kubiliui ir šį kartą būsiu nepopuliarus bei rizikuosiu būti nušvilptas – AČIŪ dabartinei ir buvusioms valdžioms, kurių pastangomis atsirado Kaune normali krepšinio arena.

21 komentaras

 1. D. Radzevičius

  Sveiki vyručiai,
  buvau išvykęs į Vokietiją keletą dienų. Grįžtu, randu diskusiją. Ačiū už peną smegenims 🙂

  Atsakyti
 2. Marius

  Simai,
  Simai,
  Į tą patį įvykį gali būti mažiausiai dvi skirtingos reakcijos, tad realybė yra jokia, kiekvienas mes ją nuspalviname savom spalvom.
  Koks tu pats, tokia ir tavo realybė.
  Kokios tavo intelekto SAVYBĖS tokie ir tavo stimulai, reakcijos į įvykius, situacijas – logika.
  Kas liečia logikos rūšis tu smarkiai atsilikai bet kaip sakoma kiekvienam savo, prie visko reikia pribręsti.

  Atsakyti
 3. Marius

  Simai, informavimas apie tai, kad gali būti ir kitaip nėra reikalavimas.

  Logiką tu imi kaip aksiomą bet nepastebi paprasto dalyko, kad kokios tavo intelekto savybės tokia ir tavo logika. Jeigu pavyzdžiui.; savo intelekte atsisakytum hieracijos ir vietoj jos paimtum lygybės išmintį, tai automatiškai subyra visa tavo ankstesnė logika, čia jai paprasčiausiai nebėra vietos ir ją užima visiškai kita logika.
  Tad dar kartą pasikartosiu, logikos rūšis yra ne viena ir ji priklauso nuo intelekto savybių.

  Atsakyti
 4. Simas

  Išankstinis pageidavimas, kad pašnekovo intelektas sutilptų į tavo intelekto rėmus.

  Tai kad Jūs pats nesuvokiate, kad tokio pačio dalyko reikalaujate iš kitų…

  Taigi, kaip suprantu, Jūsų teiginiai tėra paremti vaizduote… Puiku, kai žmogus turi tokią vaizduotę. Bet kai ji kažkaip neproduktyviai naudojama, tai man tiesiog nuoširdžiai gaila tų asmenų veltui išnaudotos energijos ir sugaišto laiko…

  Aš visada bandau žvelgti į šaknis. Bet kurio mokslo šaknys yra filosofijoje… O iš filosofijos gimė logika. Jei atmetate logiką, tai tuomet iš principo nėra apie ką diskutuoti, nes atmetate VISUS fundamentalius mokslus. Jūsų atskaitos taškas yra įsivaizduojami pagrindai, kurie nieko bendro su realiu pasauliu kol kas neturi…

  Atsakyti
 5. Marius

  Žvelkime ir toliau gyliau į šaknis…

  Simai,
  Užduodamas klausimą tu statai pašnekovui griežtus rėmus. Išankstinis pageidavimas, kad pašnekovo intelektas sutilptų į tavo intelekto rėmus. Jeigu pašnekovas mano, kad tavo intelektui įtikti negalės tai tegul net nebando. Tu netiki pašnekovu bet užduodi jam klausimą… Gal tu pasieškok kito durniaus kuriuo netiki bet nori, kad jis tave įtikinėtų.

  Atsakyti
 6. Simas

  Bandau suformuluoti klausimą: kas per intelekto uždarumo dėsniai? Kokiuose moksliniuose leidiniuose galima apie juos paskaityti? Prašau atsakyti be išvedžiojimų. Žinoma, jei taip sugebate… Jei nesugebate, tiesiog ignoruokite klausimus, nes į atsakymus, kurie remiasi ne protu, o vaizduote, net nebandau gilintis. Ir nekalbėkite apie kosmosus, aukštesnes mistines jėgas ir panašiai, nes tai tik vaizduotės vaisius. Jūsų vaizduotės įsivaizduojamo mokslo (ir ne tik), įsivaizduojami atsakymai įsivaizduojamoms problemoms paaiškinti…

  Atsakyti
 7. Marius

  Žvelkime gyliau į esmę!
  Yra intelekto uždarumo dėsniai.
  Todėl netgi dialoge žmogus pajėgus suprasti tik pats save.

  Intelektas turi tam tikras savybes, jeigu tos savybės nesikeičia, tai žinios, plačios pažiūros, erudicija tėra tik MĄSĖ SUSTIPRINANTI TAS PAČIAS INTELEKTO SAVYBES.
  Todėl nieko nuostabaus, kad pavydžiui.; baigęs Harvardą vagia iš padevėtų rūbų parduotuvės kelnias arba politikoje daug eruditų, apsiskaičiusių išsilavinusių bet vagys, kyšininkai, melagiai, smulkmeniški menkystos.
  O kur jie dėsis jeigu jų intelekte nėra tokios savybės kaip pavydžiui.; lygybės išmintis o yra priešinga savybė – hierachija, noras pirmauti, būti pranašesniu už kitą. Visa tai intelekto savybės. O žmogus pats to nepastebėdamas tampa savo intelekto vergu.
  Todėl sakomos gražios kalbos, aukštinama moralė, dvasingumas o paslapčia svajojama kaip čia namą ne prastesnį ar automobilį ar batus tik madingus įsigytį, ar karejeros laipteliu aukštyn pakilti, geru, dosniu, gailestingu, intelektualiu pasirodyti – daugiau TAŠKŲ sociume gauti ir t.t.
  Todėl ir vyksta veidmainystė, melas, PAKAZŪKOS visokios.
  Bet jeigu žvelgsime į esmę tai matysime šaknis o ne tai kas išstatyta į PAKAZŪKĄ. Visas sociumas, sistema yra intelekto atspindys. Kokios to intelekto savybės toks ir atspindys. Bet visas baisumas yra tame, kad intelektas turi savo ribą. Ir nėra iš tos ribos išeities kaip tik naujos intelekto savybės.
  Į visas problemas, kurios dabar vyksta tiek Lietuvoje ir pasaulyje atvedė intelektas su tam tikromis savybėmis ir dabar atsidurėme ribinėje padėtyje.

  Atsakyti
 8. Simas

  Belieka tik pridurti – kiekvienas iš proto kraustosi savaip… HyperBass eidamas drąsos keliu, marius – intelekto prasmės paieškos keliu… Niekada nesugebėsiu suvokti dėl ko žmonės ieško kažkokių alternatyvių būdų realybei paaiškinti. Kad ir ką kas bandys įrodyti, bet alternatyva ir liks alternatyva… Aš iš principo manau, kad negerai, kad žmonės ieško atsakymų į klausimus, kai… jau patys žino ką nori surasti. Tai ir atranda. Dėl to nuoširdžiai manau, kad paminėtas Račas, net tas pats Kubilius, yra daug platesnių pažiūrų, nei čia bandantys imituoti diskusiją asmenys (žinoma neįskaičiuojant Dainiaus :))…

  Iš karto atsiprašau už tokią, gan radikaliai pareikštą nuomonę, bet į ad hominem tipo komentarus, manau, galima atsakyti tik tuo pačiu. Nuoširdžiai manau, kad su žmonėmis reikia elgtis taip, kaip su kitais jie patys elgiasi. Būtent dėl to aš visada (kaip sakoma default nusistatymas) kultūringai komunikuoju su visais. Jei nesupranta manęs, tai arba ignoruoju, arba pasielgiu taip, kaip su manimi buvo pasielgta. Manau, kad su radikaliai nusiteikusiais žmonėmis kitaip neįmanoma.

  Reikia pastebėti, kad savo nuomonės niekada nelaikiau vienintele teisinga ir niekada niekam jos nebandau įpiršti. Visada ieškau atsakymų. Ne alternatyvių… Beje, vienas iš pagrindinių filosofijos (manau, kad ir žurnalistikos) pagrindų yra tas, kad pradžioje reikia sugebėti suformuluoti teisingą klausimą. Tik tuomet galima surasti ir teisingą atsakymą…

  Gero vakaro visiems. Lauksiu įdomesnių pašnekovų…

  Atsakyti
 9. sigitui ir mariui

  žodis „Bydlo” netinka vartoti, jeigu manote, kad jūsų intelektas yra aukštesnis. Arenoje buvo labai daug žmonių. Tai ką, jie visi „bydlo”, o jūs ne? kas per savęs kėlimas ir kitų menkinimas….

  Atsakyti
 10. Marius

  Račas jau tapo klasikinis sukaulėjimo nuo savo teisybės pavyzdys. Žmogus gimsta silpnas ir minkštas o miršta kietas ir tvirtas. Nuo savo teisingų intelekto konstrukcijų viduje suakmenėjama. Tokiems tikrai geriau niekur neiti iš namų nes kai tik koją iškelsi iš karto NEIGIMO BŪSENA. Aplinkui vien bydlos, tupagalviai, degradai, žemo lygio, dundukai ir t.t. Visi ne tokie kaip aš, viskas ne pagal mane, viskas ne pagal mano proto supratimą – neįtinka.
  Tai ir yra intelekto riba. Su tokiu intelektu geriau sedėti vienam namuose tuomet ten jausies pačiu protingiausiu, proto bokštu. Bet žinoma būsi ne kontaktiškas su savo išoriniu pasauliu. Jeigu nori būti kontaktiškas, prieš išeidamas iš namų turi paleisti savo teisingas, taisyklingas proto konstrukcijas. Štai čia ir slypi pagrindinė šio laikmečio problema – kaip išsigelbėti nuo savo paties proto NEIGIMO. Neigimas ne tik sendina bet ir distruktyviai veikia vidinius organus ir pscihiką.

  Atsakyti
 11. sigitas

  to Marius
  Sigitas NEDĖJO. Dėjo Račas ir Kubilius. Ir abiems pritariu.

  to HyperBass
  o Kaunas nėra Kaunas? Dar – medijos protingų žmonių neveikia, veikia tik BYDLO. Bet tai ne medijų , bet bydlų problema.Ir kodėl Kubilius negali eiti kažką , šiuo atveju arenos , atidaryti , jei ten galimai susirinks tūpagalviai? Jei taip , tai išvis neverta iš namų pajudėt.

  to taip
  užuojauta.

  Atsakyti
 12. Marius

  Jeigu nušvilpė už gerus darbus tai ir yra didžiausias įvertinimas. Jėzų prikalė už gerus darbus ir jis ant tos minios nedėjo kaip pavydžiui Račas ar Sigitas bet užjautė. Tikuosi, kad Kubilius irgi nedėjo ir toliau dirbs gerus darbus užjausdamas tamsuolius.

  Atsakyti
 13. HyperBass

  Kodėl visi užsikabino prie to „Kaunas yra Kaunas”? Minia žiūrovų, kurių nežinia kiek buvo iš Kauno, o kiek iš toliau, nušvilpė premjerą. Minia yra bukas ir impulsyvus derinys. Pasodinkite po vieną ir visi sėdės kaip pelės po šluota.Susirinko krepšinio pažiūrėt, tai ir užkliuvo nepopuliarus politikas. Bandos mechanizmas.

  Atsakyti
 14. Aidas

  Jeigu man pikta, aš ir piktinuos. Ir man tuo metu vienodai ar tai išmintinga.
  Kai perskaičiau straipsnį (tiesa, lrytas.lt), man kilo LYGIAI ta pati mintis: premjerą nušvilpia, o Buratinui – ovacijos. Nebūtų Kaunas. Gal dėl to, kad ten ir aplinkui – daugiausia turginių špikuliantų patentininkų, kuriems valdžia prikirpo sparną?

  Atsakyti
 15. taip

  lietuvos kaime greitai ir liks tik kubilius ir lochai jo ginėjai, tikintys, kad kubilius LT iš krizės išves ir kad jis dėl tokios masinės depresijos, neapykantos, emigracijos ir pan. nekaltas… naivuolių ir runkelių kraštas, tiksliau nepasakysi.

  Atsakyti
 16. HyperBass

  Sigitai, Kubilius supranta, kad yra nepopuliariausias. Jis galėjo neiti ir neatidarinėti tos arenos, nežinau ar tai buvo privaloma. O kad žmonės susidarė klaidingą nuomonę apie Kubilių ir jo vykdomą politiką – kalti mass media ir opozicija, prikrovusi į kelnęs iki kulnų. Aš neginu Kubiliaus, bet reikia suprasti, kad BYDLO ir yra BYDLO, ir piktintis kad laukiniai yra laukiniai – minimum neišmintinga.

  Atsakyti
 17. sigitas

  Dainiau, aš paties pusėje. Man atrodo, kad Kubiliui dabar visiškai nusispjauti ant tų švilpikų (kaip sako A Račas – jis ant jų DĖJO) Jis ir taip žino , kad yra nepopuliaraiausias, ir aš žinau, kad tikrai NEPELNYTAI. Nes jei jis nebūtų ėmesis tų veiksmų , už kurį jį dabar nušvipia , tai tie švilpikai dabar sėdėtų gilesnėje kirkilinėje žop… e , nei Graikija. Su HyperBass kartu.

  Atsakyti
 18. HyperBass

  Mano svečiai būtų racionalūs ir veiksnūs žmonės, kuriuos pažįstu ir kuriais pasitikiu, o ne minia. O ten buvo minia – bydlo, kurios kolektyvinis intelekto koeficientas bus mažesnis už pačio kvailiausio individo toje minioje. Be to, ganėtinai kvailai skamba „Kaunas yra Kaunas”, nes tai būtų pasikartoję IMHO tiek Šiauliuose, tiek Panevėžyje, ar kokioje nors Akmenėje 🙂

  P.S. abejoju ar ant prezidentės jie būtų švilpę. O sodrių spalvų Kubiliaus-Lietuvos bėdų kaltininko portretą nuosekliai tapė tiek mass media, tiek opozicijoje esantys politikieriai. O čia tik vaisiai.

  Atsakyti
 19. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hyperbass, Kubilius čia niekuo dėtas. ten galėjo būti bet kas – kitas ministras ar prezidentas. Savrbu, pagalrba renginio organizatoriams. Įsivaizduok, kad tu rengi gimtadienį. Prikvieti svečių ir savo draugą, bičliulį ar kitą žmogų paprašai renginyje programoje ką nors nuveikti. O visi ima specialialiai švilpti ir sugadina tau renginį. kaip tau?

  Atsakyti
 20. HyperBass

  Ot tai big deal 🙂 Kubilius sužinojo, kad tie, kas sėdėjo arenoje jo nemėgsta. Gi neapmėtė kokiom nors šiukšlėm? Landsbergis irgi buvo nušvilptas Karmėlavoje 1999 metais. Politikams metas įsikalti sau į galvą, kad minia nemėgsta besistengiančių pasišyldyti kitų triumfo akimirkose. Beje, koks yra Kubiliaus tiesioginis vaidmuo šios arenos statybose?

  O dėkot už tą areną, ar ne dėkot? Jei būtų areną pastatę laiku ir už tiek kiek buvo sutarta pasirašant sutartį – tada paspausti ranką ir pasakyti „well done, sir”, o dabar…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *