Klausimas: Kiek uždirba D. Radzevičius? Skaičiuokite :-)

pagal | 2011/08/30

Pastaruoju metu vienas kitas mano interneto dienoraščio lankytojas (tas pats HyperBass) labai jau domisi, kiek iš tiesų per mėnesį uždirba Dainius Radzevičius. Neklausia, ką dirba. Domisi tik, kiek gauna pinigų 🙂 Keistas sutapimas, bet pastaruoju metu šiuo klausimu labai intensyviai domisi ir vienas dienraštis, kuris iki šiol apie mane rašė tik blogai arba labai blogai 🙂 Todėl atsakau visiems besidomintiems viešai (tikiuosi, žmona neužpyks).

Lietuvos žurnalistų sąjunga už darbą pagal LŽS Suvažiavimo priimtą nutarimą kas mėnesį LŽS pirmininkui turėtų sumokėti maždaug 4 tūkstančius litų (į rankas).

D. Radzevičius, LRT Tarybos pirmininkas, kas mėnesį už savo veiklą gauna maždaug 1188 litus.

Nacionalinei žurnalistų kūrėjų asociacijai D. Radzevičius vadovauja visuomeniniais pagrindais (lygiai taip pat, kaip ir LŽS nuo 2003 iki 2007 metų).

Kadangi LŽS įstatai numato galimybę LŽS vadovui užsiimti papildoma kūrybine ir pedagogine veikla, su malonumu tai ir darau. Mano laimei, dažniausiai auditorija atsilygina plojimais ar „ačiū”. O honoraro dydis priklauso nuo situacijos – nuo 0 litų iki 3500 litų už paskaitą 🙂

Kas dar? 2009 ir 2010 metais rašiau dar šį blogą – dainius.org arba radzevicius.eu. Žinoma, be jokio atlygio, o tik savo malonumui. Tuo pačiu metu vis dar vedžiau radijo laidą „Žiniasklaidos anatomija” (iki 2010 metų birželio). Honoraro kaip ir nereikėjo – buvo ir taip smagu 🙂

Na, jei niekas nesidomi, kur tuos pinigus išleidžiu, tai detaliai nerašysiu. Turiu keturis vaikus, šeimą. Dar turiu ir kam padėti, kai to reikia.

O pabaigoje norėjau pasidžiaugti, kad greičiausiai būsiu padaręs gerą darbą – mano atvirumas ir pateikta informacija įkvėps ir kitus žurnalistus, redaktorius ir leidėjus (ypač nuolat „ieškančius” kitų veiklos skaidrumo) pasielgti taip pat kaip ir aš – viešai deklaruoti savo pajamas ir šaltinius 🙂 Dar ir darbą, kurį už tuos pinigus atliko.

Juk turime pradėti nuo savęs?

P.S. O jei kas detaliau domisi ir D. Radzevičiaus privačiais interesais, kurie galėtų turėti įtakos jo, kaip LRT Tarybos pirmininko veiklai, tai viską galima rasti štai čia 🙂