V. Tomkus vs D.Radzevičius. Teismas bandys taikinti

Šiandien Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme turėjo vykti taikinamasis teismo posėdis dėl Vito Tomkaus (to paties, kuris redaguoja dienraštį „Respublika” ir valdo dar ne vieną daugiau ar mažiau sėkmingai veikiančią žiniasklaidos priemonę) skundo, kuriuo jis iš manęs kaip privataus blogerio reikalauja 1 milijono litų ir nori mane nuteisti privataus kaltinimo tvarka už viešai pareikštą nuomonę, kad negaliu remdamasis Wikileaks paviešinta informacija pasitikėti juo ir jo leidiniais.

Kadangi esu pakeliui iš Lietuvos į Vidurio Aziją, tai iš mane ginančio advokato Kęstučio Švirino (mane gins dar ir advokatas Marius Liatukas) sužinojau, jog teismas taikinamąjį posėdį nukėlė į rugsėjo 26 dieną 13.30 val. Gaila, kad negalėjau asmeniškai dalyvauti šios dienos posėdyje, nes turėjau išvykti į du svarbius renginius Turkmėnistane ir Moldovoje. Bet jau šeštadienį grįšiu, tad pirmadienį mielai nueisiu į teismą ir pakartosiu tai, ką savo prašyme atmesti Vito Tomkaus skundą jau nurodžiau teismui. Manau, kad Vito Tomkaus skundas yra visiškai nepagrįstas, o savo nuomonės negaliu paneigti, nes ji yra tokia, kokia yra.

O dabar jau nelabai galiu tikėti, kad ir šioje byloje V. Tomkus elgsis sąžiningai ir etiškai. Kaip žinia, Etikos kodeksas draudžia žurnalistams ir leidėjams suvedinėti tarpusavio sąskaitas savo žiniasklaidos priemonėje. Esu nutaręs, kad kol vyks byla, rašysiu tik apie faktus, susijusius su byla. Tikėjausi to ir iš V. Tomkaus. Deja…

Galima pasižiūrėti dienraščio ir portalo „15 minučių” filmuotą medžiagą. Štai nuoroda.

Šiandien, vos pasibaigus posėdžiui, net du V. Tomkaus valdomų leidinių „Respublika” ir „Vakaro žinios” korespondentai puolė man skambinti ir reikalauti pasakyti, kur esu, kodėl nebuvau posėdyje. Vienam jų mandagiai pasakiau, kad esu pakeliui į renginį, o negalėjau į teismą atvykti dėl objektyvių priežasčių – renginio organizatoriai nupirko tokius bilietus, kurie neleido šiandien ateiti į posėdį. Buvau prašęs kitaip, bet Lietuva ir oro susisiekimas yra sudėtingai suderinami dalykai 🙂 Ypač dar ir dėl krepšinio.

Kitam V. Tomkaus žurnalistui pasakiau mandagiai ir dar vieną dalyką – kol neišnyks asmeninis Vito Tomkaus noras persekioti mane per baudžiamąją teisę ir privačia tvarka mane nuteisti už žodžio ir nuomonės laisvę, tegul ir nelabai smagią pačiam V. Tomkui, negalėsiu niekaip komentuoti bylos ir jos detalių paties V. Tomkaus valdomom žiniasklaidos priemonėm. Juk visiškai nesąžininga ir net, mano galva, neetiška yra, kai leidėjas, verslininkas ir redaktorius viename asmenyje bando ne tik bylinėtis su blogeriu, bet ir bando šiai temai išnaudoti ir savo valdomus žurnalistus ir laikraščius. Manau, tai tiesiog negražu. Žurnalistams nemoralizuosiu.

Todėl tai dar kartą verčia mane nusivilti V. Tomkaus „kuriama žurnalistika”. Brrrrrrrr…

Na o aš nuo rytojaus 3 dienas negalėsiu būti pasiekiamas mobiliuoju ryšiu bei internetu. Jei kam labai labai ko reikės, rašykite į asmeninį elektroninį paštą ir kai tik galėsiu – atsakysiu.

P.S. Beje, šiuo metu esu atostogose. Iki spalio 21 dienos imtinai 🙂

P.P.S. Štai gavau iš kolegų Kazachstane įdomią informaciją apie vadinamųjų šmeižto bylų (kur mane V. Tomkus nori nuteisti) dekriminalizaciją šioje šalyje. Mums kol kas, panašu, niekas to nerekomenduoja…

19 komentarų

 1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, nesitikiu, kad kažkas puls mane palaikyti 🙂 Čia ne tai yra esmė, kuris bus palaikomas.

  Atsakyti
 2. Marius

  Dainiau, tu labai apsirinki, kad žmonės palaikys tik tave ir nepalaikys V. Tomkaus. Oi kaip apsirinki, kad tavyje išvys, gerietį, sąžiningą o V. Tomkų kaip blogietį. O dar daugiau yra abejingų tiek tau ir V. Tomkui. Tik maža dalis aplamai gilinsis į konflikto smulkmenas. Nusispjauti. Žmonės kaip ir rinkimuose gali vadovautis visiškai jokios logikos neturinčiais kriterijais. Pavyzdžiui.; patinka balsas arba manieros, arba gaila ir t.t.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, dar labai svarbus faktas – tą video iš teismo kur Tomkus savo žmogeliais pjudo advokatą, peržiūrėjo vien Youtube virš tūkstančio žmonių. Ir bus dar daugiau. Ir pamatys žmonės, kas yra kas.
  O tuo metu Tomkaus žmogeliai skambinėja visiems iš eilės ir klausinėja, kas ir kaip su Žurnalistų sąjunga, ar neturi skolų ir pan. 🙂 Žodžiu, galima tikėtis, kad visokie pitbuliukai bandys apkakinti 🙂 Visada yra dvi dėkingos temos apkakinti – seksas ir pinigai.
  Todėl pvz., Vakaro žinių žurnalistams siūlyčiau pasidomėti Vito Tomkaus pinigais, jų kilme ir pan. Dar tegul pasidomi, iš kur pas jį toks prabangus namas, dar sodyba prie ežero. Beje, ar tik ne ant ežero kranto? O gal dar kokia tvora netyčia atsiras iki pat vandens ? 🙂 Intrenet žmonės įdomiai rašo 🙂 http://www.delfi.lt/news/daily/crime/article.php?id=13400067&com=1&s=2&no=60

  Atsakyti
 4. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, jei nori žinoti, jau Respublikoje buvau daug kuo. Ir Vakaro žiniose. Kas dar blogiau bus? Buvau ir riaušių prie Seimo kurtsytoju. Buvau ir valdininku ant dveijų kėdžių. Tada buvau neiškraptomu valdininku. Tai buvo tada, kai dirbau Teisingumo ministreijoje ir Tomkaus leidiniuose ir jokiuosekitokiuose neužsakėme nė vieno sklebimo. Sutapoimas ar ne, tačiau kaip tik Respublika mane ėmė „tarkuoti”, kad esu valdininkas ir Žurnalistų sąjungai vadovauju. Tada 3 su puse metų be jokio atlygio tai dariau ir dar tas laikraštukas ant manės drabstė visokias nesąmones. Tada dar buvau niekšu ir kitose situacijose. Galite pavaryti tą leiidnį. Bet net pykti ant jų negaliu 🙂 Tai yra kažkaio tieiosg jų… gaila. Dėl to, kad pikti žmonės patys save valgo ir bando dar kitus murkdyti.
  Todėl tikrai nebijau jokių purvasklaidų ir jų triukų.

  Atsakyti
 5. Marius

  Dainius net nenutuokia, kad V. Tomkus taip lengvai nepasiduos. Galite neabejoti, kad bus sukurta nauja sąmokslo teorija, kurioje Dainius ir jo rato žmonės pasiskyrstis vaidmenimis.
  Manau, kad V. Tomkus vistiek suras kabliuką ir tikrų Lietuvių laikraštyje Respublika išvysime straipsnių ciklą apie niekšus norinčius sunaikinti tikrų lietuvių laikraštį.

  Atsakyti
 6. Simas

  Kalbant apie Turmėnistaną, tai teko bendrauti su turkmėnais prieš 10 metų… Na, turkmėnbaši (visų turkmėnų tėvas) ten buvo gerokai viską užspaudęs – žmonės bėgo iš ten ir, manau, tebebėga…

  Atsakyti
 7. Dainius Radzevicius

  Sigitai, esu dabar Turkmenistane ir net keista, bet cia tokiu reiklau nera. Valdzia yra valdzia, o visokiu „kniaziu” leidiniu nera 🙂 Savi privalumai.

  Atsakyti
 8. sigitas

  man patiko , Tomkus nuolat kartoja “mes esame žurnalistai”. Čia jis apie save? Jei aš moku laikyti rankoje veržliaraktį , tai aš santechnikas? O jei atsuktuvą – tai aš elektrikas? Juokingi tie ryži, jei bogu… Tomkus – žurnalistas 😉 . Greičiau neįvykę moriakas. Choziainas davė savo torpedoms ukazivą išsiaiškinti viską apie advokatą – ar visą košę suvalgė darželyje, ar tampė bendrakklases už kasų. Vargšas, jis nesupranta koks jis bukas.

  Atsakyti
 9. Marius

  Niekados anksčiau nesu matęs V. Tomkaus, pirmą kartą pamačiau šiame video reportaže.

  Man visados nuoširdžiai gaila kenčiančių nuo užsiauginto EGO.
  Žinote koks pagrindinis skirtumas tarp ego ir pūčiamo baliono?
  “Ego kaip ir pūčiamas balionas turi savo ribą, bet ego nesprogsta”.

  Atsakyti
 10. liga su paūmėjimais

  Tomkus serga. stipriai. užjaučiam. linkim pasveikti.

  Dainiau, siūlyčiau sudaryti ir nuolatos atnaujinti įmonių ir organizacijų sąrašą, kurios skelbia reklamą „Respublikos ledinių” grupės laikraščiuose. toks sąrašas būtų pagrindas ieškoti asinchroninių poveikio priemonių mažinant ir tą mažyti pajamų srautą. o jeigu kokia nors Maxima ar Vilniaus pedagoginis universitetas tų reklamų viešai paskelbtų nenutrauktų – būtų pretekstas ir juos įrašyti į šitą gėdos stulpą. reikia ŠŪDUS vadinti ŠŪDAIS.

  Atsakyti
 11. Tomas

  Dainiau, aisku, ir pats supranti, kad taves teisme laukia tas pats ir dar daugiau. Sekmes bet kokiu atveju, nors ir nemanau, kad „susileistum”:)

  Atsakyti
  1. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   mielas Jonai, tai jau tikrai nebijau jokios purvasklaidos ir briedo žurnalistikos tarnų. O čia dar paprasčiau 😉

   Atsakyti
 12. Jonas Vaiškūnas

  Nespėjau dar įsigilinti kas ir dėl ko čia kariauja, bet jutubas įspūdingas, tiesiog fantastinis. Fotoparatai – kaip rentgeno lempos, jų užraktai – kaip giljotinos… Napoleonas savo gvardija įkvėpė mirtinam mūšiui… Laikykitės Dainiau Radzevičiau

  Atsakyti
 13. Dainius Radzevicius

  simai, o šiuo atveju kuris yra uošvė, o kuris yra tigras? 😉

  Atsakyti
 14. Simas

  Juokingai atrodė įsakymas žurnalistams ištraukti visą informaciją apie advokato veiklą per paskutinius penkis metus… Matomai bandys daryti tai, apie ką rašė Wikileaks – šantažuoti ne tik jį, bet ir susijusius asmenis… Tuo pačiu šita situacija primena vieną anekdotą: Ką daryti, jei uošvienę užpuolė tigras? Pats užpuolė, pats tegul ir ginasi…

  Atsakyti
 15. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  kolega, na va ir suklydote 🙂 Važiuoju atostogų metu. Ir ne mokyti, o dalintis patirtimi. Beje, labai rimtame ESBO renginyje. O iš ten į Moldovą vyksiu, kur dalyvausiu kaip LRT Tarybos pirmininkas irgi rimtam seminare. Dalinsiuosi patirtimi, kaip Lietuvoje sekasi kurti visuomeninį transliuotoją. Važiuoju vienas. Gaila… Ir man niekas už tai nieko iš Lietuvos nemoka. Irgi gaila… Joks žurnalistas tai jau tikrai. O Jūs, matau, sėdite sau ir pavydite 🙂 Geriau jau eitumėte dirbti 🙂 Kūrybinės sėkmės linkiu ir mažiau… Patys žinote, ko.

  Atsakyti
 16. kolega

  ar Dainiau į Aziją vėl vykstate mokyti žurnalistų kartu su „žurnalistais” Jonkum ir Taukačiku? Tokiu atveju, ne Tomkus turėtų kelti tamstai bylą (nes ji visiškai neperspektyvi), o padorūs Lietuvos žurnalistai. Už žurnalisto vardo diskreditavimą prisidengiant savo draugeliais „pijarščikais”.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *