Naujos "kartos" žiniasklaida: žinios atskiedžiamos pasakomis. Lygis…

Netyčia. Visai netyčia šiandien gavau žinutę su nuorodą į tokią interneto svetainę futbolas.lt. Tiksliau, man pasiūlė paskaityti vieną „pasaką”. Apie futbolą. Paskaičiau. Tpfu, tik laiką sugaišau.

Bet apie pasakos lygį ir pagiežingą bei įžeidžiantį jos stilių pakalbėsiu kiek vėliau. Įdomiausia, kad pati pasaka pateikta su nuoroda į NAUJIENAS. Štai koks nuorodos adresas http://www.futbolas.lt/naujiena/pasaka-apie-futbolo-parado-pirmininka-liuta-varnalesa. Na jei jau pasakos tampa naujienomis ir sporte (tiksliau, sporto žurnalistikoje), tai pasakysiu avirai – tpfu ant tokios „žurnalistikos” ir tokios medijos.

O dabar apie pasakos lygį. Pasakysiu tik savo įspūdžius – rašė žmogus, kuriam psichologai, matyt, galėtų geriau padėti nei aš. Pagiežos ir patyčių naudojimas reiškia tik viena – „silpnokas” yra tas žmogus. Pažiūrėkite, kokias „išraiškos” priemones jis naudoja žmogui apibūdinti:

„futbolo baleiščikas vardu Liūtas Varnalėša
pripudrinęs smegenis
naujasis vadas geometrine progresija pradėjo ir senti, ir storėti
Varnalėša buvo tik šuniukas
prieš patekdamas į Europos orgiją, šuniukas prie grandinės karts nuo karto garsiau sulodavo”

Bet kadangi pasakos autorystė išgalvota (Hansas Kristijanas Budraitinsonas), o pats futbolas.lt labiau panašus į anonominių alkoholikų klubą (tinklapyje nėra nurodyta nė viena pavardė nė vieno už turinį atsakingo žmogaus), todėl jų nurodytais kontaktais nusiųsiu tik nuorodą į savo įrašą. Gal mano įraša pridės prie savo pasakos?

Tą patį siūlau padaryti ir kitiems, kas turite minčių apie tokias pasakas ir jų kūrėjus. Štai visi jų rekvizitai:

Kontaktai ir reklama
UAB “Sporto komunikacijos”
Registracijos adresas – Aguonų g. 10, LT-03213 Vilnius
Buveinės adresas – Rinktinės g. 1, LT-09200 Vilnius
Atsiskaitomoji sąskaita – LT 477010400005467758
Bankas – AB “Ūkio bankas”, Vilniaus filialas
Visais su reklama susijusiais klausimais galite rašyti į reklama@sport1.lt
Futbolo ar tinklapio klausimais rašykite adresu redakcija@futbolas.lt

Kaip supratau, tas anonimų tvarkomas futbolas.lt glaudžiai susijęs su Ūkio banku, televizija sport1 ir … Ponu Vladimiru Romanovu. Tuo pačiu, kuris man į klouną panašus. Linksmas labai atrodo.

Todėl dabar man pasakos stilius tampa visai natūralus.

10 komentarų

 1. Arūnas

  Gerb. Dainiau, o ar daug jūs matėte Lietuvos padangėje žiniasklaidos be pasakų, melo, šmeižto, pagiežos ir tulžies?

  Atsakyti
 2. Marius

  Pamėginkite padaryti eksperimentą. Pasiūlykite kitam vystytis, pasitobulinti. Štai čia ir yra bėda, kad kiekvienas pats save laiko tobulu, specu, profu o į kitą pirštu bado, o tas kitas gi irgi toks pat todė atgal beda pirštu. Yra toks senas anekdotas kai durnyne, vienas durnius aiškina kitam, kad jis ne durnas, bet štai va anas už tat koks durnius.

  Degraduojantys trokšta išsaugoti save tokius, kokie jau jie yra. O tai užsiblokavimas, gynybinė reakcija nuo savo naujo. Taip elgiasi seno amžiaus žmonės, kurie vertina tik savo senus gerus laikus, daiktus, viską kas sena ir įprasta, o jaunas žmogus atvirkščiai atsivėręs naujam.

  Atsakyti
 3. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  laimi, laida „dar pažiūrėsim” man patinka 🙂 Nors ne visada atrodo pavykusi labai labai :-0 O šita pasaka su humoru, mano galva, turi mažai bendro. Bet ji turi daug bendro su pykčiu ir tulžimi. Tas yra akivaizdu.

  Atsakyti
 4. laimis

  Dainiau, o kaip tau laida „Dar pažiūrėsim”? Jei ji kelia juoką, tai ir šita pasaka turėtų kelti juoką, jei ne – tai gal tamstai su humoro jausmu ne kas?

  Atsakyti
 5. Marius

  O gal ir reikia tau pasimokinti nes jeigu pats save pradėsi laikyti specialistu, tai skaityk, kad jau stagnacijoje. Realybė keičiasi o žinios visados vakarykštės. Gal tavo tos higienisto dogmos jau paseno ir aplamai Universitetas virto šlamštu, gal reikia peržiūrėti, reviziją pasidaryti, naujai į visą tą patį pažvelgti. Kad ir tas pats V. Romanovas ne visados juokingas, klounas kaip tu sakai, gal kai kur ir tiesą sako, baksnoja akliems pasipūtėliams,kitiems save specais laikantiems, kaip pav vienoj laidoj A. Maldeikienei ji gerai pasakė, kad ne duok Dieve jį finansų ministre taptų ta teoretikė, dėstytoja, praktikoje turėtume tragedija. Vat šioje vietoje aš asmeniškai sutinku 100% su V. Romanovu.

  Atsakyti
 6. Dainius Radzevicius

  Mariau, tai ir taip nuolat mokina. Pvz. aplinkui pilna 🙂

  Atsakyti
 7. Dainius Radzevicius

  sigitai, turiu dvi ir skirtinguose bankuose. Vienas jų – skandinaviškas. Ką tai sako? 🙂

  Atsakyti
 8. Marius

  Pinigai tmpa dideli taskai sociume, bajorystes, grsfystes ar carystes kilme irgi. Todel turintys pakankamai tasku pretenduoja i autoriteta. Baisiausia, kad visose srityse, netgi ten kur neturi jokios kompetencijos. Svarbu patenkinti prestizo ir susireiksminimo instinkta, kuris yra tiesiogiai yrs susijes su tam tikros rusies protu ir jam budingomis savybemis. Todel kiekvienas praturtejes lenda i politika, TV ekrana, visur kur prestizas ir galimybe save pati isstatyti kaip neikainuojama vertybe. Todel nieko nuostabaus jei V. Romanovas prades tave Dainiau mokyti ir zurnalistikos.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *