Pasimatymas su V. Tomkumi dėl teisingumo. Eilinis, bet gal jau paskutinis?

pagal | 2012/01/30

Šiuo metu sėdžiu Vilniaus miesto 2 apylinkės teisme. Eilinį kartą laukiu teismo posėdžio, kuriame 9.30 val., tikiuosi, pagaliau bus padėtas taškas dėl V.Tomkaus skundo, kuriuo esu kaltinamas neva apšmeižęs šį asmenį. Tikiuosi teisingumo, nes nesinori tikėtis eilinio bylos vilkinimo ir cirko.

Dar praėjusiųjų metų rugsėjį, praėjus keliems mėnesiams popaskelbto mano komentaro, gavau žiniasklaidos bizniu užsiimančio verslininko Vito Tomkaus Vilniaus miesto 2 apylinkės teismui adresuotą skundą. Skunde buvo prašoma mane nuteisti ir dar reikalaujama 1 milijono litų “moralinės žalos”. Už ką? Už šiame internetiniame dienoraštyje paskelbtą vieną vienintelį komentarą ir jo pakartojimą www.gzi.lt.

Mano nuomone, skundas visiškai nepagrįstas, nes prašoma milžiniškos sumos už komentarą, kuriame aš, remdamasis Wikileaks ir kelių žiniasklaidos priemonių pranešimais apie galimai neskaidrią kai kurių Lietuvos žiniasklaidos priemonių (tarp jų ir Vito Tomkaus “Respublikos”) veiklą, parašiau labai aiškiai savo nuomonę:

“Po tokių tekstų nebegaliu tikėti nė vienu Tomkaus ar jo leidžiamų laikraščių žodžiu, kuriais bandoma sukompromituoti konkretų žmogų, juo labiau politiką ar verslininką. O kaip tikėti Vainausku?”

Nuomonės nepakeičiau ir dabar. Ir esu įsitikinę, kad tikrai nepadariau jokio nusikaltimo laisvoje šalyje skelbdamas laisvą nuomonę. Ypač apie tai, kas yra taip aktualu viusomenei – žiniasklaidos biznio skaidrumas.

Beje, vis dar prisimenu, kaip Vitas Tomkus, mano nuomone, agresyviai elgėsi Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos komisijoje, kai dėl jo publikacijos etikos pasisikundė kolega Andrius Navickas. Štai nedidelė ištrauka.

4 komentarai

 1. dejavu

  Pigaus teisingumo nebūna. Aš manau, kad tai yra teisinga. Kitaip kiekvienas mūsų iš teismų neišeitų-mėnulio fazių įtakojami subjektai neleistų.Kita vertus atsakovo/kaltinamojo gynyba gali būti pasyvi (nenuteisė, ir ačiū dievui, nieko iš nieko daugiau nenoriu, tik palikite ramybėje), o gali būti ir aktyvi:ieškinio reikalavimas melagingam kaltintojui dėl neturtinės žalos atlyginimo – proporcingai neteisingai apkaltinusio turtui ir pajamomis, ieškinio reikalavimas dėl negautų pajamų, ieškinio reikalavimas dėl turtinės žalos, prašymams dėl laikinųjų apsaugos priemonių-turto arešto, etc. Ir visa tai nelaukiant teismo pabaigos,kuri dėl vilkinimo gali tęstis labai ilgai, vėliau lai stabdo iki bus išnagrinėta pagrindinė byla, tačiau viskas bus užvesta, tiksės skaitliukas. Teisinių priemonių ir metodų yra labai daug…

  Atsakyti
 2. D.Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tą ir darau 🙂 ir seniai sakiau, kad teisingumas – tai jausmas, kurį norint gauti teisme turi pauakoti daug daug laiko ir pinigų.

  Atsakyti
 3. Marius

  Samdyk advokatus, atsakinėk į ieškinius, lakstyk į teismo posėdžius, išklausyk tave dergiančius, visam tam reikia energijos ir pinigų.
  O jei neturi energijos ir pinigų?
  Tuomet teisingumas tabu.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *