D. Kuolys manęs viešai klausia. Viešai ir atsakau

Šiandien perskaičiau Dariaus Kuolio komentarą „Gyvuok, Tarybų Lietuva!”.

Atvirai pasakysiu, niekaip nesuprantu, ko D. Kuolys taip pyksta ant visų, kurie turi kitokią nei jis nuomonę? Jau seniai nemačiau tokio netolerantiško komentaro, persunkto pykčiu ir įžeidinėjimais.

Negražu ir nesolidu. Žmogui, kuris pats dirbo valstybinį darbą, užėmė kažkada atsakingas pareigas, vadina save visuomenininku ir net yra sėdėjęs už radijo laidos vedėjo stalo. Teoriškai turėjo žurnalisto pareigas.

Gaila, kad pikti ir įžeidūs apibūdinimai, skirti kitiems žmonėms, pateikti be jokių faktų. Bet tai jau tiek to. Tegul tie žmonės patys sureaguoja, nes dauguma, panašu, turi galimybes kalbėti ir atsakyti viešai.

Radau ir man bei mano kolegoms iš LRT Tarybos skirtą klausimą:

Po daugelio metų vėl stebėdamas Lietuvos scenoje brandžiu tarybiniu stiliumi režisuojamą spektaklį, norėčiau paklausti visuomeninės LRT tarybos: ar tikrai LTV Naujienų tarnybos vadovas Audrius Matonis nėra pajėgus dirbti savarankiškai, be kasdienės seno bičiulio Dainiaus Dabašinsko idėjinės pagalbos?

Nežinau, ką tuo klausimu galvoja visi LRT Tarybos nariai. Pasakysiu tik savo nuomonę – nesu nė karto matęs kolegos Audriaus Matonio LRT patalpose ar kur kitur „režisuojant kokį nors spektaklį” naujienų laidose su kažkokiu D. Dabašinsku. Šį asmenį aš pats esu matęs tik žiniasklaidoje. ir kol kas neturiu jokio įrodymo, kad kam nors tas asmuo LTN tarnyboje idėjiškai vadovautų. Todėl kol nebus nors vieno tokio teiginio įrodymo, manysiu, kad D. Kuolys skleidžia paskalas ir dar labau negražias. Manau, kad žeisdamas daugelį LTN darbuotojų ir šios tarnybos vadovą asemniškai. Dar ir reputaciją LRT specialiai menkindamas. Tikiuosi ne dėl to, kad pas asmeniškai neturi kokios gerai apmokamos laidos LRT eteryje?

O gal pats D. Kuolys norėtų „idėjiškai” vadovauti LTN arba LRT? Nepavyks. LRT yra ne vieno asmens nuosavybė ir čia nuomonių visada buvo ir bus daugiau nei D. Kuolio pasisakymuose. Ir bus daugiau tolerancijos nei D. Kuolio komentare. Beje, mano nuomone, parašytame labai jau tarybiniu stiliumi. Iš kur tokio stiliaus mokomasi?

P.S. Nors minėtą D. Kuolio komentarą skaičiau lrytas.lt, bet jis ten atsirado iš dienraščio „Lietuvos žinios“. Todėl originalią versiją siūlau skaityti ten.

27 komentarai

 1. fedia

  ar kas kieno bičiulis, ar ne — ne čia šuo pakastas. Man svarbiau klausimas — kodėl visuomeninė televizija taip viepusiškai nušvietė mitingą? KOdėl jau anotacijoje jis buvo vadinamas odioziniu? Kodėl neišklausyti mitingo organizatoriai, o pateiktos tik neigiamos nuomonės apie jį? ir t.t. ir pan.? Kur čia tas lrt objektyvumas ir žurnalistinė kokybė?

  Atsakyti
  1. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

   Sveiki, fedia,
   pažiūrėsiu tą reportažą. Bet kuriuo atveju mano asmenine nuomone, žodžiai ODIOOZINIS ar kiti panašūs, kurie ne informuojau o apibūdina, labiua tinkami analitikams ir publicistams, o ne žinių žurnalistams.

   Atsakyti
 2. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  hb, jei pastebėjai, tu darai išvadss už kitus. Kaip VV. Aš niekaip nevertinau fntt ar Palaitį. Vertinau tik VV dtilų, kuris man neleidžia juo nei tikėti, nei pasitikėti. Jei žmogus springsta pagieža, tai jo turinys jau nebesvarbus.

  Atsakyti
 3. Hyperbass

  Čia tamstos subjektyvi nuomonė? Išeina viskas ten gerai su tuo (Pim)palaičiu, čia tik du korumpuoti, prasigėrę, apsinarkašinę FNTT pareigūnai pelnytai skrido iš darbo, ar ne? (kodekso numeris būtent toks buvo nurodytas atleidžiant). (Pim)palaitis juk neklastojo dokumentų praeityje, yra nuostabus ministeris su nepriekaištinga reputacija ir viskas čia apskritai yra gerai?

  Atsakyti
 4. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  HB, Vasiliauskas išsitraukė net ne plunksną, o savo pyktį ir pabirusių minčių srautą. Eilinį kartą pabandė apdergti krūvą žmonių.

  Atsakyti
 5. Hyperbass

  > Ra – subraižys Vasiliauskui barzdą? Supykdė jos Vasiliauską, tai jis ir išsitraukė plunksną, o ne kumštį.

  Atsakyti
 6. Ra.

  Dainiau, stebiesi netolerantisku Kuolio komentaru, o paskaityk siandieni Vasiliausko komentara… Baisu. Ypac, kad vyras sitaip negraziai gali rasyti apie savo koleges moteris. Tikiuosi, kad moterys bus ryztingos jo atzvilgiu ir deramai ivertins toki elgesi. 🙂

  Atsakyti
 7. Hyperbass

  Tamstai irgi gero vakaro… Man tik keista vienas dalykas – kodėl Jūsų kelionės (toks asmeniškas įspūdis) vyksta daugumoje į rytus nuo Lietuvos?

  Atsakyti
 8. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  HB, bet kuriuo atveju LRT atveju jį atstovauja generalinis direktorius. LRT Taryba nesibylinėjo ir nesibylinėja su savo nariais. Todėl nuoširdžiai linkiu pačiam gero vakaro iš Moldovos sostinės Kišiniovo 🙂

  Atsakyti
 9. Hyperbass

  Neabejoju, kad nuosprendį apskūs. Tikiuos A. Račas paviešins savo bloge, kieno parašas puikuosis po skundu aukštesniai instancijai.

  Atsakyti
 10. Hyperbass

  Šiuo metu ta atsakomybė berods turi finansinę išraišką… Nors ir sąlyginai nedidelę. Nušauti? – čia jau perlenkėte 🙂

  Atsakyti
 11. Hyperbass

  Mariau, be to, kad tamsta lyg ir jaučiasi užkalbintas, pasiūlysiu nulipti nuo pigių narkotikų.
  Žurnalistas Dainius Kuolio Dabašinsko gal akyse ir nematė, bet ponas Kuolys p. Dabašinską minėjo ir kituose savo pasisakymuose, tad būtent šito atvejo citavimas praktiškai gaunasi išėmimas iš konteksto. Prie to kaip minėjau tumbleris „durniaus” mode į ON poziciją.

  Be visų tų pilstymų apie mokesčių mokėtojus – žurnaliste Dainiau, ar galėsite ateityje įsiteisėjus teismo sprendimui paviešinti iš kokių biudžeto eilučių tas buvo apmokėta? Įdomu todėl – kad tai yra kažkieno darbo brokas (Siaurusevičiaus, tarybos) ir gaunasi, kad blogai atlikdami savo pareigas, niekas už nieką neatsako. Gal ne į temą pavyzdys – bet jei už blogą darbą niekas neatsako, tai tas pareigas praktiškai gali užimti netgi nepakaltinami žmonės?

  Atsakyti
 12. Marius

  Hyperbass NEIGIA Dainių Radzevičių ir tiek.
  Gali Dainius nors ir kaip lakštingala čiulbėti, Hyperbass vistiek neigs. Būna kai sutuoktiniai susipyksta, tai neigimas net ant nekaltų daiktų persineša. Ir čia tas pats, viskas kas su Dainiu Radzevičiu susiję Hyperbass neigs.
  Neigime esantis žmogus negali būti harmoningas, priešingai destruktyvus. Jau pavasaris, o Hyperbass vis dar kritikuoja ir neigime.

  Atsakyti
 13. Hau

  Šis Kuolio pasisakymas niekuo neišsiskiria iš bendro LT žurnalistikos konteksto.
  Yra taip įprasta pateikti tik vienos pusės nuomonę, pateikti vertinimus be faktų, kaip jau egzistuojančius įdordymus, kad bendrame fone tai tieisog nebepastebima.
  Ir dauguma žurnalistų tokioje „tradicijoje” nemato jokios problemos, kol šis reiškinys neužkabina jų asmeniškai.

  Nepaisant to, kad šį kartą Dainius ir kabinamas asmeniškai, šią nuodėmę mažiausiai priskirčiau Dianiui, nes jis realiai stengiasi tą pakeisti.

  Atsakyti
 14. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Hyperbass, esi lyrikas – nuolat priam pasakai svao nuomonę, tada klausi, net kai pats žinai atsakymus 🙂 Beje, akivaizdu, kad prieš norėdamas sužinoti atsakymus, jau net apibūdini visus pagal savo supratimą „ne savo vietoje”, „suklydusi”.
  ir kadangi su kolega Artūru nkonkuruoju dėl populiarumo bloguose, todėl galiu atsakyti paprastai – pagal įstatymą, už organziacijos kalidas atsako pati organizacija. Jei kas nors konkrečiai svao veikla pakenkė, tuomet žiūrima irgi pagal įstatymą į tų žmonių atsdakomybę. Viskas paprasta.
  O frazės apie tai, kad už viską moka mokesčių mokėtojai – tėra tik populizmas. Viena vertus, visada už viską moka mokesčių mokėtojai, kita vertus, ar visi, kurie naudojasi jų teikiamomis gėrybėmis yra to verti. O čia jau prasideda spekuliacijos ir subjektyvumai. Juk gal aš irgi nenoriu mokėti už KUbilaius ar Seimo klaidas. Bet sutinku, kad taip būtų, nes renkamės patys tokią valdžią.

  Atsakyti
 15. Hyperbass

  Ponas Žurnalist-pirmininkas dar ir psichologas – kaip patogu… 🙂 Užteks tų lyrinių nukrypimų. A. Račas savo gerokai populiaresniame bloge paminėjo ir išlaidas bylinėjimuisi. Kas jas apmokės? smarkiai ne savo vietoje esantis Siaurusevičius, suklydusi LRT taryba ar tie – mokesčių mokėtojai?

  Atsakyti
 16. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  HB, man kalėjimų kultūra ir pravardės nepriimtinos. Bet jei kitaip negalite, tai Jūsų reikalas. Tačiau Jūsų „kuklumas” rodo akivaizdų užslėptą nekuklumą. Matyt, gerai atsigaunate e-erdvėje ?:-) Beje, dėl Artūro situacijos jau parašiau savo nuomonę kolegoms LRT Taryboje. Komentaro prašė ir gavo delfi. Taip pat palikau savo nuomonę FB tinkle. Pripažinau, kad LRT Taryba suklydo.

  Atsakyti
 17. Hyperbass

  Kuolys – Kuoliu, beje, tai galėčiau kaip tikrą komplimentą priimti. Keista, kad nepaminėjote A. Račo pergalės teisme… ar ten vėl nešvarių skalbinių iš šeimos nenešat į viešumą? 🙂

  P.S. jei Jūs tai priėmėte kaip komplimentą, tai gal nepasikuklinsiu Jums pasiūlyti pravardę (aka klyčka) – slimokas?

  Atsakyti
 18. Hyperbass

  Glitiems bestuburiams tolerastams neišeina suprasti žmonių, kurie sako savo nuomonę tiesiai šviesiai ir į akis. Paprasta.

  Atsakyti
 19. HyperBass

  Kaip visada… „Šlanga” (aha durniaus) mode – ON 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *