Kuo tikėti labiau – A. Sekmoku ar R. Kuodžiu? Renkuosi ne politiką

pagal | 2012/03/09

Šiandien pagaliau delfi.lt perskaičiau visiškai paprastą ir aiškią informaciją apie naujosios Visagino atominės elektrinės ateityje gaminamos elektros energijos kainą. Turiu du skaičius, kuriuos galiu palyginti ir iš kurių galiu pasirinkti tą, kuris man atrodo labiau patikimas.

Taip jau sutapo, kad viešoje erdvėje jau kurį laiką spekuliuojama skaičiais. Taip sakant, „nuo iki”. O juk viskas labai paprasta – tegul kas nors aiškiai atsako, kiek mokėsime už kasdien buityje naudojamą elektrą ateityje ir kuri dalis iš tos kainos yra mokama už politinį sprendimą vadintis save nepriklausomais nuo Rusijos energetikos sistemos, t.y. nuo Rusijos valdžios.

Šiandien radau dar kartą pateiktus du labai aiškius skaičius. Vieną pateikia ekonomistas Raimondas Kuodis, kitą – politikas, energetikos ministras (tikrai laikinas, nes rinkimai keičia Vyriausybės sudėtį) Arvydas Sekmokas:

„Lietuvos banko valdybos narys, ekonomikos profesorius Raimondas Kuodis skaičiuoja, kad iki maždaug 2040 m., kada bus išmokėtos naujos Visagino atominės elektrinės paskolos, elektros kilovatvalandė kainuos apie 30 centų. Kuomet energetikos ministras Arvydas Sekmokas praėjusį mėnesį skelbė, kad elektros savikaina galėtų būti apie 7-10 ct/kWh.”

Dabar belika pasirinkti, kuo labiau tikime. Aš, pvz., labiau tikiu ekonomistu R. Kuodžiu. Ir dabar žinau, kad iki 2040 metų, jei pavyks juos gyvam pasiekti, už elektrą mokėsiu ne mažiau kaip 30 centų iš kilovatvalandę. Ta kaina tikrai bus dar ir didesnė, nes tikrai bus įvairių aplinkybių, kurios didins realią pardavimo kainą.

Praradau viltį, kad bus pigi energija Lietuvoje. Tačiau nenoriu prarasti vilties ir tikėjimo, kad mūsų valdžia yra padori. Todėl siūlau A. Sekmokui ir kitiems valdžioje esantiems vyrams ar moterims nustoti meluoti ir nepiršti jokių 7, 10 ar kitų nerealių skaičių, kurie bus mūsų sąskaitose už elektrą. Kitaip nustosiu aš ir, tikėtina, didelė dalis rinkėjų tikėti jais. O tai jau blogai – rudenį juk rinkimai.

P.S. Man nebaisu mokėti ir 50 centų už elektrą. Svarbu, kad manęs nemaustytų ir nesukeltų nerealių lūkesčių. Už tai norisi politikus bausti. Ačiū R. Kuodžiui už atvirus, nors ir nemalonius, skaičius.

6 komentarai

 1. Simas

  Vėlgi, skaičiai yra tik jų nuomonėse. Jie nesiremia jokiais oficialiai prieinamais skaičiais. Aš nenoriu tikėti, o noriu žinoti. Žinios per tikėjimą neateina… Visur kalbama tik prielaidomis ir nieko konkretaus ne tik nedaroma, bet ir nepateikiama… Aš aklai bet kuria nuomone netikiu… Va, prieš sustabdant IAE R. Grinevičiūtė taip pat buvo radusi „ekspertus”, kurie TV eteryje teigė, kad elektros kaina vartotojams pakils iki 70 centų… Ir ką?

  Atsakyti
 2. Simas

  Pasitikiu skaičiais. Jų, kol kas, niekas nepateikė… Abu paminėti asmenys tik pateikia savo nuomonę, kurios, kol kas neparėmė jokiais konkrečiais skaičiavimais.

  Atsakyti
 3. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Beje, sigitai, kadangi esi aktyvus skaitytojas ir net komentatorius šiame dienoraštyje, todėl tau noriu padovanoti originalius dainius.org marškinėlius. Parašyk man į mano meilą savo dydį ir kur tau juos perduoti 😉 Su pavasariu 🙂

  Atsakyti
 4. sigitas

  Dainiau , labai svarbu sužinoti/suprasti , apie kokią , tiksliau kur , kainą kalbėjo Kuodis ir Sekmokas. Yra kaina didmeninė , t.y. prie išėjimo iš generatoriaus, ir mažmeninė, prie mūsų namų rozetės. Kaip sako Odesoje – tai du dideli skirtumai.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *