O kas, jeigu Prezidentė nepaisė Konstitucijos? Tai tik klausimas

Šiandien perskaičiau kolegos Artūro Račo dienoraščio komentarą apie Prezidentės Dalios Grybauskaitės sprendimą neatleisti iš pareigų vidaus reikalų ministro R. Palaičio. Stipru, nes šalies vadovė kaltinama nepaisiusi Konstitucijos…

Žinoma, Artūras rašo tik subjektyvų komentarą, nėra teisėjas ar teisininkas. Dar jis atsargiai primena, kad nesilygina ir su Egidijumi Kūriu, bet… Pakankamai stipriai įvertina Prezidentės veiksmus:

„Ir mano išvada labai paprasta – prezidentė D.Grybauskaitė nepaisė Konstitucijoje įtvirtinto valdžių atskyrimo principo ir savo veiksmais pažeidė Lietuvos konstitucijos ir galiojančių įstatymų nuostatas.”

Tai ne teisinis verdiktas, bet… Visgi įdomu, kaip ir kas galėtų sureaguoti, jei tai iš tiesų būtų antikonstitucinis veiksmas? O gal tai ir tėra tokie politiniai žaidimai? Niekas juk nemirė, niekam pensijų neatėme. O didelei daliai žmonių, apklausos tai patvirtina, visai negaila ir Premjero Andriaus Kubiliaus, kurį Prezidentė iš esmės pakišo po šaltu dušu.

Tačiau kadangi iš Prezidentūros atstovų pusės bent jau viešai mus bandoma įtikinti, kad šalies vadovė rinkiminiuose politiniuose partijų žaidimuose nedalyvaus, faktas yra akivaizdus – nedalyvauti nepavyks. Jau dabar bandome įtraukti Prezidentę į žaidimą „myliu/nemyliu”. Ir jai bus sunku nedalyvauti, nes bent jau kalbėti tai tikrai teks.

10 komentarų

 1. Marius

  Būtent, manau kad šioj konkrėčioj situacijoj A. Račas surado rakštį ten kur jos nėra, bet koks dėmesys į save.

  Atsakyti
 2. Marius

  Kas liečia Artūrą Račą tai nebeaišku ar jis daugiau žurnalistika užsiima ar ieško progų save parodyti, susireikšminti, ypatingu, kažkuo.

  Atsakyti
 3. Marius

  Jeigu Prezidentė nepaisė konstitucijos reiškia kažkam gera proga.

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *