Įvykiai vienoje Garliavos gatvėje: kam naudinga masinė psichozė?

Portalas alfa.lt užtvindytas Klonio gatvės įvykiais

Šiandien Garliavoje buvo įvykdytas vienas teismo sprendimas – vienas mažametis vaikas buvo grąžintas savo motinai iš laikinosios globėjos. Teisine prasme viskas paprasta ir aišku. Net normalu, kad sprendimas būtų įvykdytas.

Tačiau nuo pat ryto šis sprendimo vykdymas yra „nenormalus”. Bent jau viešojoje erdvėje. Komercinė televizija TV3 tiesiogiai transliavo sprendimo vykdymą. Lietuvos radijas kalbina savo korespondentę Garliavoje gyvai. Nesvarbu, kad ji beveik nieko nematė ir nežino. „Žinių radijo” eteryje premjeras Andrius Kubilius priverstas pusę pokalbio laiko apie Lietuvos aktualijas skirti minėtam sprendimo vykdymui ir jo susiejimui su vadinamaja pedofilijos istorija.


Prezidentūra platina blūdo pranešimą spaudai, kuris yra skirtas daliai žmonių suteikti tuščią ir neteisingą viltį, kad budri D. Grybauskaitės akis gali reikalauti net revizuoti teismų sprendimus ar jų vykdymą.

Na o kai pamašiau naujienų portalų titulinius puslapius – delfi.lt, alfa.lt ir 15min.lt, supratau – „Show must go on!!!” Šiuo atveju nori išskirti tik alfa.lt. Kažkoks viešas mitingas.

Tačiau matydamas tokį masinį susidomėjimą istorija ir jau tęstinius įvykius (pvz., mitingas prie Prezidentūros) su naujais herojais (pvz., verkiančiais vyrais, skausmo ir pykčio persmelktais kungo laiškais ir pan.), suprantu, kad energetikos ateitis Lietuvai tikrai nesvarbi. Apie tai taikliai FB tinkle parašė Seimo narys Laimontas Lainius Dinius:

„Svarbių kiekvienam Lietuvos žmogui energetinių klausimų (atominė elektrinė, dujų terminalas- dešimtys milijardų paskolų, finansinės ir kitokios atsakomybės, įsipareigojimai, gal net ir ne vienai kartai…… pateikimai Seime.

Kažin kaip,- tai ŠIAIP sutapimas su šturmais Garliavoje, ar kažkaip KITAIP?”

Nesvarbūs, matyt, ir kiti valstybiniai dalykai. Svarbu masinė psichozė dėl… Kiekvienam dėl savo dalykų, bet oficialiai – dėl mergaitės.

Todėl turiu biznio planą: gal kuri valstybės įmonė (pvz., įkalinimo įstsigose esantys kaliniai) galėtų imti gaminti lipdukus, pakabukus, plakatus, marškinėlius su užrašais „Aš už Garliavą”, „aš prieš pedofiliją” ir pan. Galima ir kitokius gaminti, svarbu, kad prekyba vyktų aktyviai ten, kur dabar šimtai žmonių renkasi.

Beje, dalis lėšų galės būti skirta sumokėti Laimutei Stankūnaitei ir jos vaikui, kai valstybė garantuotai praloš Strasbūre dėl jų teisių pažeidimo.

O į klausimą, kam naudinga masinė psichozė, atsakau paprastai – ten kur masės, ten sėkmė lydi masinio produkto pardavėjus. O šiuo metu tai yra politikai ir komercinė žiniasklaida.

Žinoma, nenoriu kelti didesnių sąmokslo teorijų, nes neturiu įrodymų. Tačiau sunku praleisti pro ausis mintis, kurias vertindamas Klonio gatvės įvykius pateikė Seimo narys Mantas Varaška:

„Organizuotas nusikalstamumas (pirmiausiai kontrabanda) šiandieninėje Lietuvoje pasiekė neribotą mastą. Vertinant apytikriais skaičiavimais, vien neteisėtai atgabentų alkoholio, vaistų, rūkalų apyvarta Lietuvoje siekia milijardus litų. Prie to pridėjus prekybą žmonėmis, narkotikų platinimą, mokesčių slėpimą, galima kalbėti apie tokius skaičius, kuriems pavydėtų valstybės biudžeto rengėjai. Todėl neabejoju, jog tikrieji Klonio gatvės ir kitais panašiais skandalais suinteresuoti veikėjai priklauso kriminaliniam pasauliui. Jiems labiausiai reikia gatvės teismų, kadangi juose nusikaltėliai tampa ne viešinamais teisiamaisiais, o užkulisiniais teisėjais.”

Beje, net ir kvailiui aišku, kad kol valstybėje tvyro chaosas, laimi ne patys švariausi žaidėjai. Visose srityse.

59 komentarai

 1. Marius

  Štai ir tu Audra vaikui pscihinę liga diagnozavai kaip ir D. Radzevičius. Vaikas gi skundėsi dėl pedofilijos, o ne dėl to, kad jį kažkas pagrobė.
  Tai jus ,,pscihiatrai ekspertai’ nusprendėt, kad ji pagrobta ir trokšta būti išvaduota per prievartą. Žinoma, visa ši teisėta prievarta vardan vaiko gerovės ar ne taip teisėtos prievartos bendrininkai?

  Atsakyti
 2. Audra

  pritariu straipsnio autoriui visu 100proc.,aš šiandien jau kažkur ir komentavau,kad p.venckienė negali pykti ant policijos-kokios reikėjo broleliui pažymos,tokią ir gavo-be jokio patikrinimo,be nieko…tada vežimas ir pajudėjo…bjauru vakar net stebėt buvo”demokratija mirė”,”prievarta panaudota”…teisingai Užkalnis rašė-įkaitų vaduoti su klounais,tortais ir balionais niekas neina…

  Atsakyti
 3. Marius

  O dabar apie pačią esmę:
  Dainius klausia kam reikalinga masinė psichozė?
  Daugelis žmonių šioje pedofilijos istorijoje kalba apie trečius asmenis – STRATEGUS.
  Strategai nematomi. Matomais jie bus kaip gelbėtojai, sakantys užuojautos kalbas, žadantys teisingumą, stabilesnį rytojų.
  Slapta darys jie priešingai, vietoj stabilumo bus metamos visos priemonės destabilizuoti padėtį visose valstybėse ne tik Lietuvoje. Vyksta trečias pasaulinis karas, naujos pasaulio architektūros , tvarkos kūrimas. Šis karas skiriasi nuo ankstesnių tuo, kad nebus išorinio priešo. Taip kaip pedofilijos byloje. Visi kalba apie kažkokią trečią, nematomą jėgą, bet niekas negali įvardyti konkrečiai. Jėga yra, bet kalto nėra. Tai ir yra trečio pasaulinio karo viena iš pagrindinių specifikų. Strategai sąmoningai siekia destabilizuoti padėtį. Kam jiems to reikia? Palaužti žmonių psichiką tam, kad paskui galėtum valdyti ir daryti ką nori su jais. Kaip palaužti psichiką? Labai paprastai, reikia išmušti ją iš stabilumo jausmo ir pastoviai, sistemingai laikyti nežinomybėje dėl rytojaus: iš ko pragyvensiu, kas bus su mano vaikais, valstybė griūna, teisingumo jausmo nebėra, nesaugu ir t.t. Jeigu psichikoje nebėra stabilumo, automatiškai sumažėja gimstamumas. Kadangi maisto atsargos pasaulyje senka, tai kuo mažiau burnų, tuo geriau STRATEGAMS kuriantiems naują pasaulio architektūrą. Į tą naują pasaulį turi papulti tik išrinktieji. Kas jie? Tik tie, kurie turi daug pinigų, užima elitines vietas valdžioje, valdo masines informacijos priemones, bankus. Kadangi visi jie yra parazitai, kurie patys žemės nears ir bulvių neaugins, tai jiems reikalingi vergai, kurie aprūpins juos šiomis gėrybėmis. Lietuvoje žemė jau beveik visa supirkta. Trečiose šalyse, strategai ruošia maisto atsargų sandėlius. Bet ne kiekvienas Lietuvis iš tų sandėlių valgys, viskas bus išvežama išrinktiesiems. Visi, kurie nenorės aprūpinti išrinktųjų, automatiškai tampa nereikalingi. Lietuvoje jau naikinamos mokyklos, nes reikalinga energinga, nauja darbo jėga. Protingi strategams nereikalingi, nes jie patys save laiko protingais. Galėčiau pratęsti, bet ir taip atsiprašau už ilgus komentarus.

  Atsakyti
 4. Marius

  As irgi didziuojuos tais zmonemis, kurie trugde ten vykdyti teiseta prievarta ir del to patys nukentejo.Gedytis reikia teisetiems prievartautojams ir ju bendrininkams, deja jie neturi gedos jausmo. Visus nekaltai nukentejusius nuo teisetu prievartautoju paskelbti vaiku nuo teisetos prievartos gynejais. Pagarba tokiems zmonems.

  Atsakyti
 5. Hyperbass

  Ponas Mariau, aš didžiuojuos savo mama, ir su ja viskas bus gerai. Būčiau aš ten buvęs, butų +1 sulaikytasis. Ir tai nėra dalykas dėl ko reikėtų gėdintis.
  O dėl to teisėtai – neteisėtai, pasiūlyčiau, tarkim, Šedbarui garantuoti savo gyvybe ir sveikata mergaitės gerovę ir gyvybę. Atsitiks Jai kas – Šedbaras atsako.

  Atsakyti
 6. Marius

  Hyperbass,
  nuoširdžiai suprantu tave dėl mamos.
  Vat man ir įdomu kas iškels baudžiamas bylas tiems, kurie tiesiogiai vykdė prieš vaiką psichologinę ir fizinę TEISĖTĄ prievartą? Teisėta prievarta buvo vykdoma ir prieš tuo, žmones, kurie norėjo NETEISĖTAI apginti vaiką nuo TEISĖTOS prievartos. Nebaudžiamumas klesti, o teisėti prievartautojai ir jų bendrininkai švenčia ,,TEISINGUMO“ o tiksliau TEISĖTOS prievartos pergalę.

  Atsakyti
 7. Hyperbass

  O aš ispėju dėl vyriško pokalbio ir dėl galimos fizinės žalos jam įvykus 🙂 Keiksmažodžių šiuo kartu neradau.

  Atsakyti
 8. Hyperbass

  Ponas Dainiau… gal suklydau domeno pavadinamą dainius.org pasiulydamas – slimokas.lt 🙂

  Atsakyti
 9. Dainius Radzevičius

  hb, ispeju del keiksmazodziu. tikiuosi, kas supratote.

  Atsakyti
 10. Hyperbass

  Ponas Lunatike Mariau, mano mama buvo tarp tų 36 areštuotųjų…

  Atsakyti
 11. Hyperbass

  Ponas Mariau… aš vis galvojau, kad daugiau šitam kirmėlyne neberašysiu. Bet tamsta man primenat vieną serialą „Deadwood”. Geras. Ponas kirmėlyno direktorius galėtų Siaurą įkalbėt parodyt. Ne esmė. Tai primenat man dvasininką iš pirmo sezono su savo postais…

  Atsakyti
 12. Marius

  Įdomu kas iškels baudžiamas bylas tiems, kurie tiesiogiai vykdė prieš vaiką psichologinę ir fizinę TEISĖTĄ prievartą? Nebaudžiamumas klesti, o teisėti prievartautojai ir jų bendrininkai švenčia pergalę.

  Atsakyti
 13. Rasa

  man labiausiai rūpi : 1) kodėl fanų minia Kedžio nesmerkia dėl nekaltų žmonių žudynių, o prie aukų namų nedega žvakelių ? 2) kodėl nei miniai, nei politikams niekad neparūpo šimtai nelaimingų vaikų (tam tarpe ir tvirkinamų), kurių istorijų kasmet daugėja ne tik vaiko teisių apsaugos tarnybose, bet ir spaudoje, aplink mus (pvz., pernai nuskambėjo vienų vaikų namų istorija, kur vaikai turbūt iki šiol tvirkinami, – bet minia kažkodėl gelbėt neatbėgo, gėlių nenešė, nekoncertavo…) 3)ar tik vaizdus serialas su močiutėm, tetom ir visais giminiečiais, įtaigiai pasakojančiais pimpalų/sysalų, viešbučių ir violetinio riterio istorijas įkvepia tautiečius pseudopilietiniam pasipriešinimui? kaip čia atsitiko, kad besikoliojanti teisėja tautiečiams tapo teisingumo deive (tik jos žodžiais ir pasakojimais tikima), o visi kiti kitaip mąstantys – pedofilų klanu ?

  Atsakyti
 14. Marius

  Visi, kurie gerbia tokius įstatymus ir teismo sprendimus, kurie vykdo naudojant prieš nekaltą vaiką prievartą yra įteisintos prievartos bendrininkai. Kas bus jų akimis, tie kurie negerbia tokių teismo sprendimo vykdymų? Valstybės pamatų griovėjais! Teisėtų prievartautojų ir jų bendrininkų akimis, žmonės kurie nepritaria teisėtai prievartai yra pavojinga, bepročių minia.

  Atsakyti
 15. Marius

  Dainiau įstatymas, teismo sprendimas nėra gyvas žmogus. Ko verti tokie įstatymai ir teismo sprendimai, kurie naudoja prieš gyvą, nekaltą vaiką prievartą? O tie, kurie pritaria tokiems įstatymams ir teismo sprendimams yra tesėti, akli ir kurti prievartautojai. Žinoma, patys savęs jie nelaiko teisėtais prievartautojais nes prieš įstatymą jie sąžiningi. O prieš gyvą, nekaltą vaiką prieš kurį panaudota prievarta? Kaip gi jie gali prieš jį jaustis, jeigu ten kur įstatymas jausmams nėra vietos.

  Atsakyti
 16. Regis

  Kokia čia panika, supranti, kad baigiasi tam tikras etapas ir tiek. Ir sakau įdomus jausmas. Apskritai įdomi diena.

  Atsakyti
 17. Hyperbass

  Regi, JŪS niekam (kaip ir aš) esam neįdomūs 🙂 Tad panika čia ne vietoj 🙂

  Atsakyti
 18. Regis

  Šiaip įdomus jausmas.. Galvoju ar nesapnuoju, žmona sako palauk kai į duris dar pabels.

  Atsakyti
 19. Hyperbass

  🙂 Aš jau kaip ir išėjęs, bet blogo autoriui dalykiškas pasiūlymas nuspirkti domeną „slimkokas.lt”.

  Atsakyti
 20. Regis

  Apie kurį įstatymą kalbate? Gal jau laukti man svečių į namus? Kiek pamenu įstatymų nelaužiau, ir atrodo tolerantiškas buvau. Tik aišku savo nuomonę savotišką turėjau. Matyt tas ir blogai ir negerai. Pareina susidorojimai su kitaip mąstančiais. Tai bent jau ištrinkit visus mano komentarus. Tiek to su tuo komentavimu. Marinam šitą reikalą, matyt tikrai atėjo lūžių taškas.

  Atsakyti
 21. Dainius Radzevičius

  Mariau, permainų gal ir reikia. Bet turime pradėti nuo savęs. Jei negerbsime įstatymų ir teismų sprenimlu, gatvė nebus gersnė alternatyva. Kol kas net Egipte revoliucija virto tik chaosu.

  Atsakyti
 22. Regis

  Dainiau, o pas tave dar galima komentuoti? 🙂 Pas Artūrą jau nebe..

  Atsakyti
 23. Marius

  Simai, tu visiškai teisus iš įstatymo pozicijos sakydamas jauskite, tai nieko nepakeis – teismo sprendimas yra toks ir taškas.
  Deja, pakeis. Ir permainos prasidės kai neteisingumo jausmo taurė bus perpildyta.
  Mitingai, streikai, protestai ir yra permainų pradžios simptomai. Terorizmas irgi yra permainų simptomas.
  Būtent terorizmas jau pakeitė pasaulį.

  Atsakyti
 24. Marius

  Dainiau, Venskienėje susikirto prigimtinis vienybės jausmas, tai yra sąžinė su įstatymu. Ji norėjo apginti vaiką, kuris papasakojo jai apie pedofiliją. Ginė išnaudodama visas įstatymo galimybes, bet susidūrė su teisėsaugos aplaidumu ir nebaudžiamumu. Karjera pakibo ant plauko, bet ji pasirinko neiti prieš savo sąžinę netgi jei praras darbą. Kad apginti vaiką ji paaukojo savo privatų gyvenimą. Visas šis procesas jai nebuvo iš malonumo, be jokios abejonės išvargino, atėmė dalį privataus gyvenimo. Negalėdama nieko pasiekti pagal įstatymą, ji ėmėsi terorizmo. Bet ji nėra pirminė teroristė. Nors iš įstatymo pozicijos ji ir liko didžiausia teroristė, kaltų gi daugiau nėra. Žmonės, kurie dar turi prigimtinį vienybės jausmą stojo palaikyti Venskienės. Tie, kurie jautrūs tik įstatymui stojo ginti įstatymą. Šitaip visuomenė pasidalino į dvi priešingas stovyklas. Abi pusės įsitikinusios, kad elgiasi teisingai. Bet išties abi pusės tapo teroristais viena kitos atžvilgiu. Klausimas kas pirminis teroristas?
  Viena pusė įsitikinusi, kad teisėsauga ir nebaudžiami pedofilai. Bet įrodymų nėra. Todėl tie, kurie jautrūs tik įstatymui įsitikinę, kad teroristė pati Venskienė. Pagal įstatymą jie jaučiais visiškai teisūs.
  Deja šioje situacijoje teisių nėra, o tik atiduodantys viršenybę įstatymui ir tie, kurie jautrūs savo prigimtiniam vienybės jausmui. Jiems suprasti vieni kitų nėra jokių šansų.

  Atsakyti
 25. Simas

  mariau, o kaip dėl Teismo sprendimų? Na nutaria Teismo Teisėjas, kad žmogų reikia izoliuoti iki gyvos galvos. Tai po tokio sprendimo jis dar turi viešai apsiverkti, kad nepasirodytų Jums pernelyg šaltas ir nejautrus? O nagrinėdamas žiaurius nužudymus turi verkti žiūrėdamas į nupjautų galvų nuotraukas ir skaitydamas aprašymus? Tik va, ko jis turi gailėtis? Nukentėjusiųjų ar teisiamųjų?

  Esmė yra ne emocijos ar pats Teismo sprendimas. Esmė yra ta, kad VISADA visuose Teismuose bus dvi pusės: laimėjusi ir pralaimėjusi. Viskas. Daugiau nieko nereikia diskutuoti, nes nėra apie ką, nes niekas iš nieko neatima jausti vienokį ar kitokį jausmą viena ar kitam Teismo sprendimui. Jauskite. Bet tai nieko nepakeis.

  Atsakyti
 26. Marius

  Simai, be jokios abejonės vadovaudamiesi jausmais valstybės nepastatysime nes žmonės vieni kitų nepažysta, valstybė gi ne draugų ratelis, kuriame jokie įstatymai ir lyderiai nereikalingi.

  Bet jeigu žmogus tampa jautrus tik mechaninio proto sukurtoms taisyklėms, tai valstybėje bus rojus tik mechninių žmonių rąsei. Įstatymas juose pakeičia prigimtinį betarpiškos vienybės jausmą.
  Pavyzdžiui, mokykloje pirmokas paskundė mokytojai, kad jį kitas vaikas vadina negražiais žodžiais jis tikisi, kad įžeidėjui taps gėda ir jis pasitaisys. Gėdos jausmas būdingas tik tiems, kurie dar turi prigimtinį vienybės jausmą, bet tas, kuris jautrus tik įstatymui, gėdos jausmo nebeturi. Atiduodantys pirmenybę tik įstatymui tampa nejautrūs kitam gyvam žmogui. Tokie mechaniniai proto vergai didžiausius nusikaltimus pagrindžia loginiais argumentais. Vyksta logika pagrįsti karai, žūdomi taikūs gyventojai ir visa tai įvardyjama kaip taikos misijos.
  Ar realu sugėdinti politiką, kuris vagią? Be šansų, jo logika – ne pagautas ne vagis – įrodykit. Kai nebėra betarpiškos vienybės jausmo, nusikaltimai daromi slapta. Vagiama slapta. Apeliuoti į tokio vagies jausmus nesąmonė, nes jis nejautrus, o jautrus tik bausmei. O jeigu jis tampa nebaudžiamu?

  Atsakyti
 27. Simas

  Dainiau, bet juk manau sutiksite, kad, vadovaudamiesi jausmais, o ne protu, Valstybės nepastatysime…

  Ir kai ko labai prašau nepradėti beprasmių diskusijų argumentuojant savo sugalvotomis sąvokomis (pasiremiant pseudomokslais) apie proto ir jausmų loginius ir neloginius ryšius, nes kalba šiuo metu eina ne apie egzoterinių mokslų pagrįstumą, tikrumą bei patikimumą.

  Paskutiniu metu tikrai nebesinori diskutuoti, nes pradedamos diskusijos nueina į visiškas pievas. Daugelis panašių istorijų komentatorių visiškai nesuvokia kur gali nuvesti jų siūlomi problemų sprendimo būdai ar paprasčiausias nuklydimas į pievas.

  Pasirodo, kad nemažai daliai Lietuvos atrodo (būtent – atrodo, nes jie tiesiog į tai TIKI) , kad jei vadovausiesi tik jausmais, dar geriau jei duodi kam nors į snukį, tai galima pasiekti absoliučią tiesą ir teisingumą (demokratiją?).

  Atsakyti
 28. Marius

  Dainiau, o gal tu gali paaiškinti transformacijas, pavyzdžiui kodėl tie patys žmonės vienoje sistemoje laikomi niekšais, o kitoje didvyriai. Vyksta keistos rokiruotės. Tai turime ir mes šiandien, iš vieno požiūrio Venskienė didvyrė, o iš kito niekšė.

  Atsakyti
 29. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, dabar vis daugiau žmonių myli save. ir savo tiesą. Ir savo kitus dalykus. jei kiti nemyli jų – tai jie priešai. Pvz., dalis emigrantų sako, kad jų nemyli Lietuva, tai jie važiuoja ten, kur daugiau jiems moka. o Lietuva tai čia kas? Tai mes patys. Tai taip gaunasi, kad net patys savęs nemylime?
  Taip ir teisėja N. Venckienė – pati su vyru dirba ir gyvena iš teisingumo, kuris, anto jos, „supuvęs”. tai gyventi iš supuvusio galima, o tikėti juo – ne. tai čia kaip?

  Atsakyti
 30. Marius

  Dainius gerai pastebėjo apie kitokios pozicijos priėmimą ir netgi savosios atsisakymą, bet atsisakyti savo teisybės gali tik draugai, įsimylėjaliai vardan vienybės. Jeigu žmogus nejautrus vienybės jausmui tai jis kovos už savo teisingą supratimą.

  Atsakyti
 31. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tai ji tokia, kokia buvo iki 2008 metų, jau yra žlugusi. Bet… Transformacijos yra natūralus dalykas. tad ES – ne išimtis.

  Atsakyti
 32. Marius

  Galiu dar pridėti, kad europos sąjunga pasmerkta žlūgti ir bus keikiama kaip keikiama dabar buvusi Tarybų Sąjunga. Žlugs būtent dėl tos pačios savybės – hierarchijos.

  Atsakyti
 33. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, bet juk komentarai dažniausiai ir yra žmonių jausmų proveržis. Daugelis mano, kad gali jausti ką nors daugiau nei ktii. Tačiau tik mažesnioji žmonių dalis sutinka priimti ir kitokią pozicij, kartais gal net atsisakyti savosios. Bet tai tikrai nėra lengva. Štai teisėjai Venckienei, kuri tiek metų kitų likimus sprendė, labai sunku suvokti, kad kas nors gali kitaip nei ji matyti situaciją. Ypač teisinę.

  Atsakyti
 34. Marius

  Simai, tai tu paaiškink kas yra demokratija ir ką bendro turi su mūsų realybe? Kiek man teko pasidomėti demokratijos termino paaiškinamu, tai realybėje turime demokratijos surogatą.

  Atsakyti
 35. Marius

  Dainiau,tai kam absoliūtinti, šiandien dalis žmonių nori tik teisingumo jausmo, kurio niekaip neduoda dvigubi standartai. Nors konstitucijoje deklaruojamas lygiateisiškumas.
  Įdomu apie kokį procesą tu kalbi jei ten kur hierachija nėra vietos lygiateisiškumo jausmui.
  Kad vyktų vystymosi procesas reikia išmesti hierachiją, jeigu šios savybės neišmesime jokio nuolatinio demokratijos vystymosi proceso nebus. Priešingai, sparčiau judėsime prie ribinės situacijos, kai vieni maudosi riebiame gyvenime, o kiti pavydį ir nori į jų vietą. Pavyzdžiui, draugystėje arba kai yra vienijanti idėja hierarchijai nebėra vietos.

  Atsakyti
 36. Simas

  Na, panašu, kad atmetus logiką, kažkas atranda kitokią jausmais paremtą TIESĄ, susijungia per auras ir dzen pagalba su Gaja ir praregi – tik tuomet galima Žinoti VISKĄ, nes tik „išrinktieji” sugeba pasiekti tokią pusiau Nirvaną, kurią, vargu, ar galima pavadinti demokratija…

  Atsiprašau už taip išreikštas mintis, bet tik tokia forma šiandien galiu pakomentuoti tai kas vyksta viešosios erdvės komentaruose. Šis blogas ne išimtis…

  Atsakyti
 37. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau,
  demokratija, mano galva, nėra atgyvena, bet ji nėra absoliutas. tai nuolatinis procesas. O dalis žmonių nori baigtinio proceso – rojaus žemėje.

  Beje, be jokio tikslo dingo nuoroda į Arkadijaus blogą;-) Arkadijus į mano puslapį nuorodos nededa tai ir aš… 😉

  Atsakyti
 38. Marius

  Beja Dainiau, kur dingo tavo puslapyje nuoroda į Arkadijaus Vinkuro blogą? Ji išimta sąmoningai su kažkokiu tikslu ar?

  Atsakyti
 39. Marius

  Tai vat aš ir noriu visąlaik pasakyti, kad demokratija yra atgyvena. Tai sistema priėjusi ribą.
  Demokratijijoje įmanomi tik mechaniniai santykai tarp žmonių, be jokių jausmų. Konstitucijoje deklaruojamos vertybės yra susijusios su jausmais, todėl jos utopija, neįgyvendinamos. Žmonės to nesuvokia ir pyksta, nori sąžiningumo, lygiateisiškumo ir t.t. O jis neįmanomas, jausmams demokratijoje nėra vietos.
  Įmanomi tik mechaniniai santykiai ir pagal hierachija.

  Atsakyti
 40. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, tą ir norėjau pasakyti, kad teisė duoti jausmą nelabai gali. Tai tik techninis sprendimas pagal specifikaciją. Paprastai demokratinėse išsivysčiusiose šalyse tie techniniai sprendimai priimimai taip ir toks procesas, kad žmonėms susidaro įspūdis, kad viskas taip kaip ir norisi, kad būtų. Kai kur net prisiekusiųjų teismai sukurti. Tik dėl jausmo, o ne dėl teisės. Kai patys monės dalyvauja teisingumo kate, jiems jausmo lieka daugiau.Šį kartą to jausmo nebuvo, nes žmonės dalyvavo tik kitame, neteisiniame procese, kuris yra visia kito tipo. Čia panašiai, kai du kritikai diskutuotų apie spektaklio kokybę, nors abu žiūrėjo skirtingus spektaklius.

  Atsakyti
 41. Marius

  Dainiau, žmonės nėra mechaniniai robotai, bet turi jausmus. Deja, ten kur mechaninis protas, jausmams vietos nėra. Apeliavimais į privilegijuotų jausmus belstis beprasmiška, o jeigu jie nebaudžiami, ką tuomet daryti turintiems jausmus, bet neturintiems privilegijų?

  Atsakyti
 42. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Mariau, seniai reikia viešai visiems pasakyti, kad teismai nevykdo teisingumo. Nes jausmai kiekvieno savi. O teisingumas, iš tiesų, yra tik jausmas. Todėl teismai tik ieško teisinio sprendimo. Šį kartą buvo rastas teisinis sprendima,s kuris turėjo būti įvykdytas. kaip įvykdyti teisingumą? Štai čia jau kebliau, nes teisine prasme to padayti jau nebegalima – nėra gyvųjų daugelio veikėjų, įrodymai tinkamai nerasti. O visuomenės jausmai dabar labai sudėtingi. Net jei manyčiau, kad pedofilija buvo ir reikia nuteisti ką nors, juk sprendimo, kiap tai padaryti konkrečioje sitorijoje, vistiek nėra.

  Atsakyti
 43. Marius

  Teismo sprendimas įvykdytas, bet teisingumo jausmo manyje nėra. Priešingai, išaugo dvigubų standartų taikymo jausmas. Teismų sprendimo vykdymas skirstomas hierarchijos skalėje. Teismo sprendimus kažkas skirsto hierarchijos skalėje į reikšmingus, kuriuos reikia skubiai vykdyti ir nereikšmingus, kurių galima nevykdyti. Jeigu nemeluoja statistika tai iš 17000 tūkstančių neįvykdytų teismo sprendimų, šis svarbiausias. Kyla klausimas kam konkrečiai šio teismo sprendimo vykdymas svarbiausias? Kas tie konkretūs suinteresuoti asmenys?
  Pavyzdžiui, kiek laiko tęsiasi Viktoro Uspachiko, darbo partijos buhalterijos byla? Neužteks vietos išvardyti byloms, kuriose žinomi, turtingi žmonės ir kurios nejuda iš vietos arba uždarytos jų naudai.
  Žmonės nėra akli ir mato dvigubų standartų įsiteisinusį taikymą. Neteisybės jausmas auga.
  Deklaruojamas lygiateisiškumas utopija, melas. Teisiu tampa tas, kuris turi daugiau privilegijų, aukščiau hierarchijos skalėje, turi daugiau pinigų, pažystamų teisėsaugos tarpe. Deklaruojama teisinė valstybė yra teisinė tik privilegijuotiems. Jeigu nepriklausai privilegijuotų grupuotėms, tai tau galioja kiti teisiniai standartai.
  Žmonės mato politikų, prokurorų, valdžios žmonių prabangius namus, automobilius ir visa tai iš algos.
  Kas netikit, prašom įrodykit. Visi, kurie žemesniame hierarchijos sluoksnyje pavydi jiems ir pyksta, kad nėra patys jų vietose ir negali prisivogti, imti kyšius. Jaunimas emigruoja vaikydamiesi asmeninio gerbuvio, politikai su savo partijos siautėja mulkindamos pensininkus. Nenustebčiau jei išrinks kokį Viktorą, kuris kaip vilkas avinų bandoj. Saviškis, kuris ir išgeria, padainuoja, ir pas prostitutes nueina ir dar milijonierius. Kaip tokio neįsimylėti!? Gyvenkit kaip kas norit ir gelbėkitės kas kaip galit nieko vienijančio Lietuvoj nebėra.

  Atsakyti
 44. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  HB, Rinau atveju buvo tėvas ir mama, kurie abu neturėjo jokių padarytų nusiklatimų. Tik nesutarė dėl vaiko.Tad tvui galima vaiką palikti kaip ir motinai.

  Atsakyti
 45. Simas

  HB, Jūsų bėda yra ta, kad kažkas trukdo Jums suvokti (nenoriu veltis į jokius asmeniškumus ar kažkokias medicinines diagnozes), kad aš nevedu TOKIŲ paralelių apie kurias Jūs galvojate, kai skaitote mano tekstą. To visai nėra tarp eilučių… Šiame bloge nagrinėjamos šiek tiek kitos problemos…

  Atsakyti
 46. HyperBass

  Aš nepretenduoju būti geresnis už kažką.
  Mano pozicija Rinau istorijoje – greičiau mamos pusėje. Bet kadangi ten lyg niekas ir nežuvo, pedofilijos nebuvo… O mama ar iš žioplumo, ar dėl kitų motyvų neapgynė savo pozicijos. Tiesiog gaila jos, kaip žmogaus.

  Bet tikrai nereikia vesti paralelių su Stankūnaite. „Muhi – otdelno, katlety – otdelno”.

  Sėkmės.

  Atsakyti
 47. Simas

  HB, bet Jūs irgi ne ką geresnis (žiūrint iš Jūsų pozicijos) už Dainių. Net negalite atsakyti į paprastą klausimą. Kokia pozicija Ingos Rinau istorijoje? Ką palaikėte? Ingą Rinau ar Teismo sprendimo vykdymą? Be išvedžiojimų. Kodėl žmonėms sunku atsakyti į paprastą klausimą? Patikslinsiu: šiuo atveju manęs nedomina kokiais motyvais rėmėtės pasirinkdami barikadų pusę Ingos Rinau istorijoje. Mane domina tik pasirinkta barikadų pusė. Ačių už atsakymą. Jei jis bus…

  Atsakyti
 48. HyperBass

  Rinau klaida buvo ta, kad ji nekovojo dėl savo dukros Vokietijoje vykusio teismo metu.

  O p. Dainius tikras, kad išeitų savo kojomis? O kaip gi… Akiniai padedantys regėti Strasbūro teismą daduoda jėgos?

  Ką gi, turiu palinkėt sėkmės, p. Dainiau. 🙂 Galėsite ramiai pirsčioti su padlaižūnais 🙂 Netrukdysiu.

  Diskusijos bergždžios – nes visus nepatogius klausimus Jūs nutylėdavot neatsakęs. Turbūt akiniai kalti…

  Atsakyti
 49. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Simai, nauda – tai variklis. tačiau šį kartą šioje temoje nauda turėtų būti tik vaikui, dėl kurio verda ta keista kova. Vaikui aiškiai naudinga kuo greičiau pakliūti į aplinką, kuri padėtų užsimiršti dėl to, kas su juodarėsi pastaruosius keletą metų. Čia turiu omenyje visus dalykus, kurie galėjo padaryti jai neigiamą įtaką – pedofilija, kalbėjimas apie tai ir pan.

  Atsakyti
 50. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  HB,
  nematau tiklso muštis su žmogumi vien todėl, kad jis mano kitaip. Primušęs jį tikrai nepakeisiu jo nuomonės ir jis nepakeis mano. Tai bus tik smurtas, kuris nieko gero neduoda. Tad paties siūlymą atmetu. O jei tikrai norime padiskutuoti, tai galime tai daryti argumentų (loginių ir emocinių) dėka.

  Atsakyti
 51. HyperBass

  Ponui niekui – pasiūlymo kuponas galiojo tik ponui su akiniais.

  O simochai – ponas Račas gerai apibūdino akiniuotojo pono Dainiaus motyvus toje LRT taryboje.

  Atsakyti
 52. Simas

  norėčiau sužinoti, kokia buvo pono HB pozicija per Ingos Rinau istoriją. Ir, tikrai nuoširdžiai prašau, nedarykite jokių išvedžiojimų ir nekvieskite kalbėtis „vyriškai”. Tiesiog paprastai papasakokite kokia buvo Jūsų pozicija Ingos Rinau istorijoje. Man tikrai labai įdomu.

  Atsakyti
 53. Dainius Radzevičius Įrašo autorius(-ė)

  Sigitai, jei atvirai, tai ir aš padėaju didelį pliusą valstybei – pagaliau supratau, kad net ir vėluodamas valstybė gali vykdyti teisinius sprendimus. Tai reiškia, kad teisė pradeda veikti.

  Atsakyti
 54. sigitas

  šiandien nuo pat ryto pasitaikė reta diena per visus nepriklausomybės laikus, kai aš galiu pasididžiuoti savo teisine valstybe Lietuva (kad ir be prezidentinės institucijos). Jaučiuosi gerai. Kad taip dažniau.

  Atsakyti
 55. ponas niekas

  Tamsta HyperBass, gal su manim vyriskai be rysiu pasikalbet sutiktumete? Garantuoju neutralia vieta susitikimui, kur neleis isinest ginklu ar ateit palaikymo komandai. Na o kad ir jums ir man butu ramiau, kova filmuos operatorius. Net teisejas dvikovos bus. Tik… rasta pasirasyt turesit, kad del patirtu traumu pretenziju neturit ir susitikimas vyksta kaip varzybine kontaktinio sporto kova.

  Atsakyti
 56. Simas

  jei gerai supratau, tai HB visada mano, kad kam nors duodamas į veidą taps teisesnis ir teisingesnis… Va dėl tokių žmonių ir griūva visa Lietuva jau 20 metų… Kai tai suvoksite, tai jau bus per vėlu ką nors pataisyti.

  O tokios masinės psichozės yra jau tendencija prieš rinkimus. Buvo Inga Rinau, su kurios „pagalba” Seime atsidūrė viena partija, kuri nelabai turėjo šansų ten atsidurti… Dabar turime šią istoriją… Visi politikai be išimties, šioje istorijoje, siekia tik NAUDOS SAU… Apie tai gerai parašė A. Račas

  http://racas.lt/pilietines-visuomenes-nuodai-a-jokubaicio-interviu-prisiminus/

  Apie šiuos dalykus šneku jau nuo 1995 metų… Tik niekam nerūpi mano žodžiai…

  Atsakyti
 57. HyperBass

  Su visa pagarba (kurios Tamstos asmeniui nesukrapštyčiau nė už 5 centus) replika į Strasbūro teismo paminėjimą – gal ir man reikės imti nešioti akinius, kokius Tamsta nešiojate? Nes gal per juos matosi, kas garantuotai praloš ar nepraloš?

  O visa kita – nėra ką komentuoti. Galėčiau tik pasiūlyt vyriškai pasikalbėt, be pareigų ir ryšių 🙂

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *